Tomasz Biliński
Robert Lewandowski strzelił gola Lazio i strącił z podium legendarnego Raula!
Robert Lewandowski strzelił gola Lazio i strącił z podium legendarnego Raula! AP/Associated Press/East News
Dziewięć minut wystarczyło Robertowi Lewandowskiemu, by zdobyć bramkę w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Lazio Rzym. Tym samym napastnik Bayernu Monachium już samodzielnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii elitarnych rozgrywek.

Robert Lewandowski w dziewiątej minucie wykorzystał błąd defensywy Lazio Rzym. Mateo Musacchio zbyt lekko wycofał piłkę do Pepe Reiny, co błyskawicznie wykorzystał polski napastnik. Dopadł przechwycił podanie, minął bramkarza gospodarzy i skierował futbolówkę do pustej bramki.

To 72. gol strzelony przez kapitana reprezentacji Polski w Lidze Mistrzów. 17 wbił w barwach Borussii Dortmund, kolejne 55 dla Bayernu Monachium. Poza nim bramki dla Bawarczyków, którzy wygrali 4:1, zdobyli Jamal Musiala (w 24. minucie), Leroy Sane (42) oraz samobójczą Francesco Acerbi (47). Dla gospodarzy trafił Joaquin Correa (49). Rewanż 17 marca w Monachium.

Tak czy inaczej 32-letni Lewandowski strącił z podium najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów Raula Gonzaleza. Do dzisiaj dzielił z nim trzecie miejsce. Legendarny napastnik Realu Madryt zdobył 71 bramek w 142 meczach. Polakowi na 72 gole wystarczyło 95 spotkań.

Przed nim zostali prawdopodobnie niedoścignieni Lionel Messi z FC Barcelona i Cristiano Ronaldo z Juventusu. Argentyńczyk ma na koncie 119 goli (w 148 meczach), a Portugalczyk 134 (175). Oczywiście wciąż mają szanse poprawić swoje statystyki.

Natomiast w tym sezonie dla Lewandowskiego to czwarty gol w piątym występie. Liderem z ośmioma bramkami jest Erling Haaland z Borussii Dortmund.

W drugim wtorkowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Atletico Madryt przegrało u siebie z Chelsea 0:1. Gola uderzeniem z przewrotki w 68. minucie strzelił Oliver Giroud. Rewanż także 17 marca.

CZYTAJ NASZ WYWIAD:LEWANDOWSKI MOŻE BYĆ LEPSZY? "POD JEGO SUFITEM NIE ZOSTAŁO ZA DUŻO MIEJSCA"