Jacek Czaplewski
Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:2
Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:2 PAP/EPA
Robert Lewandowski strzelił gola po czterech meczach posuchy. Jego FC Barcelona przegrała na wyjeździe z Rayo Vallecano 1:2. Polak przed przerwą również trafił do siatki. Tej bramki sędzia nie uznał z powodu spalonego. To dopiero trzecia porażka Dumy Katalonii w sezonie, bez znaczenia dla losów mistrzowskich, ponieważ wczoraj przegrał również Real Madryt.

Liga hiszpańska. Rayo Vallecano - FC Barcelona 2:1

Barcelona rozegrała bezbarwny, niechlujny mecz. Bramki straciła po błędach na własnej połowie. Najpierw ładnym strzałem po długim roku zaskoczył ją Alvaro Garcia. Po przerwie stratę Frenkiego de Jonga wykorzystał Fran Garcia.

Lewandowski zniknął zwłaszcza chwilę po zmianie stron. Oddał wtedy strzał nad poprzeczką i długo nic innego nie wskórał. Przed przerwą przegrał natomiast pojedynek z bramkarzem, a sędzia odwołał mu bramkę, dopatrując się minimalnego spalonego, kiedy piłkę zagrywał Gavi.

Barcelonę i Lewandowskiego dodatkowo upokorzyli kibice Rayo Vallecano, skandując "ole!" po udanych zagraniach zespołu w końcówce meczu.

Rzekomy ofsajd w akcji Lewandowskiego
Rzekomy ofsajd w akcji Lewandowskiego Canal+ Sport

- Dla Lewego to wszystko naprawdę zaczyna robić się nieciekawe. W zasadzie strzela tylko Elche - zauważył pod koniec meczu mecz w Canal+ Sport Tomasz Ćwiąkała. - Polak przestał być graczem, który gwarantuje coś "ekstra". Można niektóre słabe występy tłumaczyć kontuzją, ale jest ich już tak dużo, że Barcelona ma prawo być zaniepokojona - dodał.

Gdy mecz dobiegał końca, piłkę pod pole karne gospodarzy podholował Franck Kessie. Zmiennik oddał strzał, który został zablokowany. Na szczęście Barcelony do futbolówki dopadł Lewandowski i bez przyjęcia z lewej nogi skierował ją do siatki.

Lewandowski z osiemnastoma golami pozostaje liderem strzelców La Ligi. Następne wyzwanie w sobotę. Na Camp Nou przyjedzie Betis.

Na siedem meczów przed końcem sezonu Barcelona uzbierała o 11 punktów więcej od Realu.

od 16 lat

Rayo Vallecano - FC Barcelona 2:1 (1:0)

Bramki: A. Garcia 19', F. Garcia 53' - Lewandowski 83'
Żółte kartki: Dimitrewski - Balde, Gavi, Alba, Raphinha

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Alonso (57' Alba), Balde - De Jong (80' E. Garcia), Pedri (68' Kessie), Gavi - Ferran (57' Fati), Raphinha, Lewandowski.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Niebywałe sceny w meczu na szczycie Manchester City - Arsenal! Liderujący Kanonierzy jeszcze przed godziną stracili z mistrzem trzy bramki, ostatecznie przegrali 1:4 i prawdopodobnie będą musieli odłożyć mistrzowskie plany na kolejny rok. Internauci nie mają dla nich litości. W herb tego klubu już wpisali znak Tottenhamu, uchodzącego za prawdziwego fachowca w przegrywaniu ważnych meczów. Zobaczcie najlepsze memy o hicie Premier League na Etihad.

MEMY o meczu Manchester City - Arsenal. Przeżuli i wypluli. ...