Rewolucja śmieciowa we Wrocławiu - tak ocenili ją Czytelnicy

red
230 naszych Czytelników wypełniło formularze, w których oceniali rewolucję śmieciową we Wrocławiu. Co w nich napisali? Przekonajcie się sami

Ulica Kunickiego obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Nie ma kontenerów do selektywnej zbiórki odpadów. Nie ma worków na odpady zielone. Odpady zmieszane są wywożone zgodnie z harmonogramem pozostałe nie bo nie ma worków.
- W spółce Ekosystem nie udało mi się porozmawiać z nikim kompetentnym. Przekierowują mnie do Chemeko. Rozmowa z Chemeko to czeski film, człowiek zapewnia, że sobie zapisał i worki będą dostarczone a 2 miesiące nic nie ma. Ekosystem razem z Chemeko to jakaś masakra.

Ulica Szparagowa obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie mam dostępu ani do pojemników na selektywne odpady ani do worków. Pisałem w obu sprawach, w sprawie kontenerów do zarządcy , oraz worków do Ekosystemu. Żadnej reakcji. To nieporozumienie żebym musiał używać auta by móc segregować odpady – w okolicy kontenerów brak.

Ulica Strumykowa lokali 4 lub mniej

Mam dostęp do pojemnika na odpady zmieszanie i jeden wrzucony za płot worek brązowy od jakiegoś miesiąca. Odpady nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Dzwoniłam kilkukrotnie dowiedzieć się kiedy otrzymam pozostałe pojemniki lub worki i co mam robić w tym czasie z odpadami i jedyne co usłyszałam to, ze nie wiedzą bop mają bałagan.

Ulica Barlickiego obszar Śródmieście lokali ponad 4

Pojemniki na selektywnie zbierane odpady są. Były jeszcze przed reformą. Teraz zamiast jednego są trzy wiecznie przepełnione. Papier i tworzywa nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Nagminnie pojemniki na te odpady są dłuższy czas przepełnione bardziej niż w 90 procentach. Kontakt z Ekosystemem nie istnieje. Próby dodzwonienia się trwają po kilka godzin. Pracownicy infolinii uprzejmie zapisują dane i obiecują interwencję ale to nie przynosi efektów. Na maile odpisują bzdury albo kilka osób odpisuje w tej samej sprawie sprzeczne informacje. Nie znają zakresu ustawy. (..) Na prośbę o interpretację rubryczki w deklaracjach odpisują bzdury.

Ulica Wieczysta obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie ma pojemników na szkło. Nie dostarczono worka na odpady zielone. Subiektywnie jest gorzej niż przed zmianą.

Ulica Korzeniowskiego lokali ponad 4

Nie dostarczono worków na odpady zielone. Przez kilka dni kontenery są zapełnione bardziej niż w 90 procentach.

Ulica Krośnieńska obszar Fabryczna lokali ponad 4

Przy Krośnieńskiej 16 nie ma kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Przy Krośnieńskiej 10 są na papier i plastik. Nie ma w pobliżu kontenerów na szkło. Trzeba maszerować i szukać. Nie ma worków na odpady zielone. Odpady nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Przy kontenerach na odpady zbierane selektywnie jest stosik śmieci a kontenery są przepełnione. Próby kontaktów z Ekosystemem? Telefony nie są odbierane. Czuję się oszukana i rozczarowana. Płacę za to, że segreguję śmieci i muszę sobie z nimi biegać po osiedlu w poszukiwaniu odpowiednich kontenerów.

Ulica Niemcewicza obszar Śródmieście lokali ponad 4

Nieruchomość nie ma dostępu do kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Nie ma worka na odpady zielone.

Ulica Osobowicka lokali ponad 4

Są tylko pojemniki „bez selekcji”. Nie dostarczono worków na odpady zielone.

Ulica Wapienna obszar Krzyki lokali ponad 4

Żadnych uwag. Kontakty z Ekosystemem nie były potrzebne.

Ulica Obraz Obszar Fabryczna lokali ponad 4

Jak wyżej. Żadnych uwag. Jest dobrze.

Ulica Olszewskiego obszar Śródmieście lokali ponad 4

Są tylko dwa pojemniki na odpady zmieszane. Innych nie ma. Nie otrzymaliśmy worka na odpady zielone. Drogą mailową kontaktowaliśmy się z Ekosystemem w sprawie odpadów na papier. Zapewniono mnie, że wiadomość przekazano do Alby i pojemniki niedługo zostaną dostarczone. Do dziś ich nie ma. Wykonanie uchwały to fikcja. Pomimo chęci nie ma możliwości faktycznego sortowania odpadów.

Ulica Koszarowa lokali ponad 4

Nie ma worków na odpady zielone, na papier, tworzywa i zmieszane są. Śmieci zalegają przed kontenerami bo się w nich mieszczą. To trwa 1 – 2 dni. Powinna obowiązywać stawka tylko od osoby nie od metra kwadratowego. Inaczej to np. trzyosobowa rodzina płaci za śmieci więcej niż 7-osobowa.

Ulica Lipska lokali ponad 4

Nie ma informacji o wywozie śmieci wielkogabarytowych.

Ulica Budziszyńska Obszar Fabryczna lokali ponad 4

Są tylko pojemniki na odpady zmieszane. Innych brak. Worków na odpady zielone nie dostarczono. Śmieci nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Kompletny brak organizacji. To wielka improwizacja i chaos.

Ulica Chorwacka lokali ponad 4

od niedawna pojawiły się pojemniki na selektywnie zbierane odpady. Nie ma worków na odpady zielone chociaż chce z tego korzystać. Przed wejściem w życie ustawy było czysto a teraz osiedle to jest śmietnik. Za mało jest pojemników jak na tak duże osiedle. To jest tragedia. Pojemniki wypełnione z czubem i wkoło pełno nie mieszczącego się sztucznego tworzywa, które jest lekkie i fruwa wszędzie. Plus bawiące się dzieci. Równa się Sajgon.

Ulica Małopolska obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Żadnych uwag. Worki na odpady zielone są. Nie było potrzeby kontaktu z Ekosystemem.

Ulica Czeska lokali 4 lub mniej

Odpady nie zawsze wywożone zgodnie z harmonogramem. Brak harmonogramu wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Ulica Żeglarska obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Worek na odpady zielone został dostarczony po półtora miesiąca od 1 lipca. Śmieci nie zawsze wywożone zgodnie z harmonogramem. Zdarzają się przepełnione kontenery na selektywne odpady. Przydałoby się zwiększyć częstotliwość odbioru plastików i odpadów zielonych.

Ulica Daszyńskiego obszar Śródmieście lokali ponad 4

Nie ma worków na odpady zielone. Zdarzają się sytuacje, że po kilka dni kontenery są przepełnione ponad 90 proc. „Kiedy dostanę numer rachunku, na który mam wpłacać pieniądze za wywóz śmieci?”

Ulica Ślężna obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie ma pojemników na odpady segregowane. Są tylko na zmieszane. Nie dostarczono worków na odpady zielone. Zdarza się, że po dwa dni śmietniki są przepełnione i śmieci się wysypują. Próbowałem kontaktować się z Ekosystemem. Spółka moje pytania przekazała firmie odbierającej odpady, która nic nie odpowiedziała i na tym sprawa się skończyła.

Ulica Hłaski obszar Fabryczna lokali ponad 4

Nie ma worków na odpady zielone. Czasem pojemniki są przepełnione ale rzadko. Poza tym bez uwag.

Ulica Łubinowa obszar Krzyki lokali 4 lub mniej

Jest tylko jeden kubeł z nalepką „zmieszane odpady komunalne”. Pojemniki na szkło i tworzywa sztuczne są w odległości 500 metrów nie wiem gdzie są pojemniki na szkło i odpady zielone. Pierwsze wywiezienie śmieci nastąpiło ponad 3 tygodnie od wprowadzenia systemu – po pięciokrotnej interwencji. W Ekosystemie. Teraz śmieci są wywożone w terminie. Czy jeśli będę chciał odwieźć odpady zielone do punktu Ekosystemu na Michalczyka to mam wziąć urlop? Pracuję od poniedziałku doi piątku od 7.00 do 15.00 i nie mogę opuścić pracy.

Ulica Stalowa obszar Fabryczna lokali ponad 4

Nie otrzymałem pojemnika na odpady zielone. Pozostałe pojemniki są dostępne. Pojemniki na tworzywa sztuczne mają za małe otwory. Są przeznaczone na butelki „pet” a ostatnio miałem do wrzucenia plastikową skrzynkę na warzywa. Zdarza się, że – maksymalnie przez jeden dzień – śmietniki są przepełnione w 90 procentach. Próbowałem kontaktować się z Ekosystemem ale spółka spycha każde zapytanie na barki Chemeko-System, która odbiera ode mnie odpady.

Ulica Popowicka obszar Fabryczna lokali ponad 4

Brakuje pojemników na szkło. Pozostałe są. Nie ma worków na odpady zielone. Zdarza się, że śmietniki są przepełnione i trwa to 1 do 3 dni. Próbowałam kontaktów z Ekosystemem. Odzewu brak. Największy problem to pojemniki na szkło. Przedłużający się ich brak przy bloku, w którym jest 10 klatek schodowych powoduje, że ludzie zostawiają szkło luzem, obok kontenerów, szkło jest tłoczne i roznoszone po całym osiedlu przez „kloszardów”.

Ulica Inżynierska obszar Fabryczna lokali ponad 4

Jest pojemnik na plastik i dwa pojemniki na odpady zmieszane. Przy następnym bloku kontener na odpady wielkogabarytowe i dwa na szkło. Nie dostarczono worków na odpady zielone. „Brakuje pojemnika na papier i na odpady kuchenne – mokre” - pisze nasz Czytelnik.

Ulica Podróżnicza Obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Mam dostęp tylko do pojemnika z odpadami mieszanymi i do worka na tworzywa. Brak worków na odpady zielone i papier. Nie zawsze odpady są wywożone zgodnie z harmonogramem, zdarza się, że kubeł przepełniony po dwa dni po terminie opróżnienia.

Ulica na osiedlu Biskupin, obszar Śródmieście lokalu 4 lub mniej

Osoba zadeklarowała, ze nie segreguje śmieci. Nie dostała żadnych pojemników. Zdarza się, ze śmietniki są zapełnione w 90 procentach przez dłuższy czas. „Kontaktowałem się ze spółką Ekosystem. Uzyskałem informację, że nie oni tę ustawę wymyślili”.
Ulica Lipska lokali ponad 4

Pojemniki do papieru i tworzyw zostały kilka dni temu zabrane. Nasza segregacja się skończyła. Tak jakby komuś zależało żebyśmy nie segregowali. Nie dostarczono worków na odpady zielone. Zdarza się, ze przez kilka dni z kubłów wysypują się śmieci. Była próba kontaktu z Ekosystemem ale nikt nie odbierał telefonu. Jest gorzej i drożej. Zlikwidowano nam kubły do segregacji, jest wszechobecny syf. Jesteśmy niezadowoleni. My od zawsze segregowaliśmy śmieci a teraz nie możemy tego robić.

Ulica Świętokrzyska obszar Śródmieście lokali 4 lub mniej

Nie mam dostępu do pojemników do segregacji odpadów. Nie dostarczono worków do odpadów zielonych. Zdarza się, że przez kilka dni śmietniki są zapełnione w 90 procentach.

Ulica Nowodworska obszar Fabryczna lokali ponad 4

Nie ma dostępu do pojemników na segregację śmieci, nie dostarczono worków na odpady zielone. „Od samego początku” śmietniki są zapełnione w 90 procentach. Odpady nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Próba kontaktu z Ekosystemem nie skończyła się uzyskaniem wyczerpującej informacji.

Ulica Wadowicka obszar Krzyki

Bez żadnych uwag. Wszystko jest jak trzeba. Myślę, że zmiana systemu jest korzystniejsza bo płacę mniej i otrzymuję worki na odpady. Wcześniej sam musiałem zadbać o worki na odpady zielone.

Ulica Hallera obszar Fabryczna lokali ponad 4

Nie ma dostępu do pojemników na segregowane odpady. Nie ma worków na odpady zmieszane. Ale pojemniki nie są przepełnione choć zdarzało się to w pierwszych dniach po wejściu w życie ustawy.

Ulica Jemiołowa obszar Krzyki ponad 4 lokale

Od kilku tygodni są pojemniki na szkło, są też pojemniki na odpady zmieszane innych nie ma. Nie dostarczono worków na odpady zielone.

Ulica Zachodnia obszar Stare Miasto ponad 4 lokale

Brak pojemników na szkło, na papier i tworzywa są. Nie dostarczono worków na odpady zielone. Regularnie przepełnione są pojemniki na tworzywa, jest przez to straszny bałagan, wiatr rozwiewa folię i butelki po okolicy. Myślę, ze te pojemniki są przepełnione przez około 3 dni w tygodniu. Wielokrotnie próbowałem skontaktować się telefonicznie z Ekosystemem ale to jest bardzo trudne. Dodzwoniłem się za 15 może 20 razem i byłem różnie informowany przez dwóch różnych pracowników.

Ulica w obszarze Fabryczna lokali 4 lub mniej

Mam dostęp wyłącznie do pojemnika na odpady zmieszane. Od początku lipca do dziś nie otrzymałam ani jednego worka od firmy wywożącej odpady. Po powrocie z wakacji w końcówce lipca zadzwoniłam i powiedziałam, że nie dostałam żadnego worka więc rozumiem, ze nie muszę segregować. W odpowiedzi usłyszałam, że mam sobie sama zorganizować worki, bo im się chwilowo skończyły a jak nie posegreguję to zapłacę wyższą stawkę. Posegregowałam i powystawiałam w reklamówkach koło śmietnika. W sierpniu znowu wyjechałam na trzy tygodnie, wracam i widzę, że śmieci częściowo stoją obok śmietnika. U sąsiadów widzę żółte worki i pytam skąd je mają? Sąsiad odpowiada, że jak jeździ śmieciarka to wychodzi i prosi bo sami z siebie nie dają. To jest masakra.
Ulica Chorwacka lokali ponad 4

Nie ma dostępu do pojemników do segregacji odpadów, nie dostarczono worków na odpady zielone. Zdarza się, że „do kilku dni” śmietniki są przepełnione. Próbowałem się kontaktować z Ekosystemem i nie otrzymałem wyczerpujących informacji.

Ulica Ołtaszyńska obszar Krzyki lokali 4 lub mniej.

Po Albie zostały kubły na makulaturę, odpady zmieszane i żółte worki na plastiki. Od Trans Formers otrzymałem żółte worki będąc u nich w firmie gdy interweniowałem w sprawie ich odbioru. W lipcu ani jeden raz nie były odebrane. W lipcu ani jeden raz nie były odebrane a w sierpniu po dwukrotnej telefonicznej interwencji, która była nieskuteczna. Dopiero po mojej wizycie w firmie worki zostały zabrane. Szkło nie jest odbierane. Worki na odpady zielone dostałam jak sama pojechałam do firmy TransFormers. Telefony w Ekosystemie odbierają rano a w późniejszych godzinach jest niemożliwe by się dodzwonić.

Ulica Sierakowskiego obszar Śródmieście lokali 4 lub mniej

Bez uwag. Wszystko jest w porządku.

Ulica Główna obszar Fabryczna lokalu 4 lub mniej

Na początku nie było pojemników do selektywnej zbiórki odpadów teraz są. Są dostarczane worki na odpady zielone. Kontakt z Ekosystemem utrudniony. Brak kontenerów na szkło, brak informacji gdzie się znajdują. Nie ma informacji kiedy i gdzie będą zabierane śmieci wielkogabarytowe. Trudno spacerować po chodniku kiedy wszędzie leżą worki cały dzień lub dłużej. Unosi się zapach.

Ulica Tarnobrzeska obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Worki do segregowania odpadów dostarczono „wskutek nasilonych reklamacji”. Dostarczono też worki do odpadów zielonych. W sierpniu terminowość wywozu śmieci poprawiła się. W Ekosystemie nikt nie odbierał telefonów. W sekretariacie Prezydenta Wrocławia podano mi telefon do rzeczniczki Ekosystemu. Podała mi informacje o wywozie śmieci wielkogabarytowych, którym potem zaprzeczył pracownik Ekosystemu w mailu. Ekosystem nie wywiązuje się z organizacji wywozu gabarytów. Według rzeczniczki terminy wywozu ustalane są we współpracy z radą osiedla. Według pracownika Ekosystemu jedyny tryb wywozu gabarytów to dostarczenie ich na ulicę Michalczyka. Bzdura piramidalna. Jak mam je przewieźć? Tramwajem? NW odniesieniu do gabarytów panuje dezinformacja. Urząd Miasta pisze, że harmonogram jest na stronie Ekosystemu, Ekosystem nic nie pisze. Chemeko opublikował harmonogram w odniesieniu do kilku ulic.

Ulica Zdrowa obszar Stare Miasto lokali ponad 4.

Od 1 lipca Alba wystawiła pojemniki na papier i na odpady szklane. Innych nie ma. Nie ma worków na odpady zielone. Śmieci odbierane są „ zadowalającą częstotliwością”. Na początku bywały przepełnione kontenery.

Aleja Różyckiego obszar Śródmieście lokali 4 lub mniej

Brakuje pojemników na szkło, brak worków na plastiki i odpady zielone. Plastiki i odpady zielone nie były odbierane przez dwa miesiące. Na reklamację w Ekosystemie nie uzyskałam odpowiedzi. W Albie po dwóch miesiącach, 2 reklamacjach, 4 rozmowach telefonicznych wywieziono 16 worków. Czekam na pojemniki na szkło, nie wyobrażam sobie, ze będę nosiła szkło do kontenerów oddalonych o 500 – 1000 metrów.

Ulica Strzegomska obszar Fabryczna lokali ponad 4

Już dwa miesiące czekam na kontenery na szkło, po całym osiedlu walają się paczuszki z butelkami, słoikami etc bo ludzie nie wiedzą co mają ze szkłem robić. W administracji powiedzieli, że kontenery ma dostarczyć spółka ale nie wiedzą kiedy.
Freedom Home obszar Fabryczna lokali ponad 4

Nie dostarczono worków na odpady zielone. Często przepełnione są pojemniki na odpady zmieszane i plastik.

Ulica Gajowa obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie dostarczyli worków na odpady zielone. Odpady zmieszane są odbierane regularnie, a te posegregowane NIGDY. Jest z tym wieczny problem i zawsze trzeba się upominać. Zawsze śmietniki są przepełnione w 90 procentach. Konieczne są liczne telefony do zarządcy, firmy TransFormers i Ekosystemu. Bywa, że przez dwa do trzech tygodni nikt nie przyjeżdża po selektywne śmieci i tak zalegają na podwórku. Szkło zostało nie wywiezione do tej pory. Firma TransFormers długi czas przyjeżdżała po śmieci i odpady zmieszane i wrzucała je do jednej śmieciarki. Po interwencji w Ekosystemie na firmę nałożono kary i od tego momentu zaczął się bałagan na naszym podwórku. Śmieci posegregowane zaczęły zalegać tygodniami a jak przyjechali to zabrali sam papier. Zrobili przy tym ogromny bałagan a na środku podwórka pojemniki i porozrzucany plastik.

Ulica Kopernika obszar Śródmieście lokali ponad 4

Nie ma kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Nie ma worków na odpady zielone mimo, ze posiadamy ogródki. Śmieci nie są wywożone zgodnie z harmonogramem.

Ulica Nasturcjowa obszar Fabryczna, lokali 4 lub mniej

Pojemnik na papier jest od około 10 sierpnia. Nie ma pojemnika na tworzywa. Nie dostarczono worków na odpady zielone. Do Ekosystemu dodzwonienie się jest niemożliwe, mailowy kontakt z firmą Chemeko miły i szybki ale nic z niego nie wynika.

Ulica Łukowa obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Śmieci nie są wywożone zgodnie z harmonogramem zdarza się, że śmietniki są przepełnione w 90 procentach. Kontakt z Ekosystemem nie doprowadził do uzyskania konkretnych informacji. Ekosystem to niepotrzebne ogniwo. Zawsze kierują doi Chemeko. System jest chaotyczny. Na stronie Chemeko harmonogram wywozów zmienia się częściej jak wywozy.

Ulica Wieczysta obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie dostarczono worków na odpady zielone. Często zdarza się, że śmietnik jest przepełniony.
Plastik się przesypuje i lata po całej ulicy. Brak pojemnika na szkło. Totalny bałagan.

Plac Staszica obszar Śródmieście lokali ponad 4

Pod koniec sierpnia zostały dostarczone pojemniki na segregowane odpady. Nie dostarczono worka
na odpady zielone. Po dwa – trzy dni zdarza się, że śmietnik jest przepełniony.

Ulica Szybka obszar Śródmieście lokali ponad 4

Są tylko pojemniki na odpady zmieszane. Podobno pojemniki na odpady segregowane pojawią się we wrześniu. Wciąż nie ma więc segregacji. Wciąż nie dostałem od Ekosystemu informacji o ich usługach, oraz wzoru umowy/rachunku na bazie którego miałbym dokonywać wpłat. Poza tym, ze na klatce schodowej wisi kartka, ze mam dokonywać opłat, to nie ma żadnej podstawy do ich realizacji. Stąd też nie dokonuję żadnych opłat.

Ulica na Zalesiu obszar Śródmieście lokali 4 lub mniej

Pojemniki na papier są od kilku lat. Worki na plastik od 1 lipca. Worki na odpady zielone pojawiły się w pierwszych dwóch tygodniach lipca. Od połowy lipca śmieci są wywożone zgodnie z harmonogramem.

Ulica Nenckiego obszar Krzyki lokali ponad 4

Od początku wejścia w życie nowych przepisów czyli od 1 lipca do dziś czyli do 1 września nie podstawiono dla naszej wspólnoty mieszkaniowej ani jednego kontenera na selektywną zbiórkę odpadów. Nie ma worków na odpady zielone.

Ulica Kukuczki obszar Krzyki lokali ponad 4

Kontenery do selektywnej zbiórki odpadów zostały przeniesione w inną część osiedla. Śmieci zbierane selektywnie „zdecydowanie” nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Zdarza się, że śmieci segregowane zalegają w pojemnikach. Dotychczas płaciłem blisko trzy razy mniej i był porządek. Po zmianach opłaty śmieciowe wzrosły horrendalnie i poszły pewnie na pensje dla urzędników Ekosystemu bo na pewno nie na poprawę usług odbierania śmieci.

Ulica Potockiego lokali 4 lub mniej

Dostarczono mi worek na tworzywa i kontener na odpady zmieszane. Worka na odpady zielone nie dostarczono. Nie dostałam w Ekosystemie żądnej odpowiedzi na moje pytania. Ponoć przekazano moje uwagi do firmy wywożącej śmieci. CHIAŁABYM MIEĆ MOŻLIWOŚĆ SEGREGOWANIA PAPIERU.

Ulica Hermanowska obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Nie ma dostępu do pojemników na odpady segregowane. Nie dostarczono worka na odpady zielone.
Ulica Hubska obszar Śródmieście lokali ponad 4

Dostęp do pojemników na odpady zmieszane papier i plastik jest ale dlaczego na tak dużym osiedlu nie ma pojemników na szkło. To irracjonalne. Notorycznie zdarza się, że śmietniki są przepełnione. Próbowałem kontaktować się z Ekosystemem i uzyskałem wyczerpujące informacje.

Ulica Mińska obszar Fabryczna lokali 4 lub mniej

Nieruchomość nie ma dostępu do kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Nie dostarczono worków na odpady zielone.

Ulica Szybka obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie ma dostępu do kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Odpady nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Odpowiedzi Ekosystemu na moje pytania zawsze były mgliste i opierały się na odpowiedzi „zajmiemy się tym” - a działań nigdy nie było.

Ulica Orla obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie ma dostępu do pojemników na odpady zbierane selektywnie. Nie dostarczono worków na odpady zielone.

Ulica Hallera obszar Krzyki lokali ponad 4

Nie ma dostępu do pojemników na segregowane odpady. Jedyną czynnością, jakiej dokonała firma wywożąca śmieci było naklejenie na stare kontenery naklejek z napisem „zmieszane śmieci komunalne”. Naklejkę tej samej treści umieszczono na pojemniku, w którym składowany jest piasek do posypywania chodników zimą. Nie dostarczono worków na odpady zielone. Odpady zazwyczaj nie są wywożone zgodnie z harmonogramem. Często przez dzień lub dwa pojemniki są w 90 procentach zapełnione. Dzwoniłem do Ekosystemu ale odpowiedzi były zdawkowe i nie rozwiązywały problemu. Cała sytuacja jest skandaliczna. Płacę ponad dwa razy więcej za tę samą usługę.

Ulica Wambierzycka obszar Krzyki lokali 4 lub mniej

Mam pojemniki na odpady zmieszane i papier do tego jeden !!! worek na miesiąc na plastik. Nie dostarczono worka na odpady zielone. Pojemnik na odpady zmieszane jest za mały a jeden worek na plastik – gdy oddaję około sześciu – to kpina. Kilkukrotne monity w spółce nie przyniosły żądnych rezultatów. Monity dotyczyły zbyt małej liczby worków na plastik oraz nie wywiezienia wszystkich worków w lipcu. Co mam zrobić z odpadami o dużych gabarytach? Co mam zrobić z trawą i odpadami zielonymi? Dlaczego muszę dodatkowo płacić za worki na plastiki skoro już płacę za odbiór śmieci? Dlaczego plastik jest odbierany tylko raz w miesiącu? Podobno miał nas odwiedzić konsultant by spytać o potrzeby w zakresie odbioru śmieci, wielkość pojemnika na odpady zmieszane. Co się z nim stało?

Ulica Wałbrzyska obszar Krzyki lokali 4 lub mniej

Mam dostęp do pojemnika na plastiki i na odpady zmieszane. Był wcześniej, zanim ustawa weszła w życie. Pozostałe pojemniki nie zostały dostarczone. Nie dostarczono worków na odpady zielone. Śmieci odbierane są rzadziej często przepełnione kubły nie są poróżniane przez tydzień.

Ulica Gitarowa lokali ponad 4

Jest tylko pojemnik na odpady zmieszane. Innych nie ma. Nie dostarczono worka na odpady zielone.

Ulica Jugosłowiańska lokali ponad 4

Nie ma problemu z pojemnikami na śmieci. Wo0rek na odpady zielone otrzymałam po kilku upomnieniach. Plastik był odebrany 10 dni po terminie a teraz papier czeka już 7 dni po terminie. Generalnie kiepska organizacja i mała skuteczność przy wysokich cenach.

Ulica na Sępolnie obszar Śródmieście lokali 4 lub mniej

W najbliższej okolicy nie ma kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Najbliższy jest na drugim końcu osiedla. Nie dostarczono worka na odpady zielone. "Nie ma jak wyrzucać posegregowanych odpadów, a nie będę chodzić z reklamówkami przez całe osiedle".

Ulica Worcella obszar Krzyki lokali ponad 4

Są pojemniki na odpady zmieszane i na papier. Innych nie ma. Nie dostarczono worków na odpady zielone. "Nie wiem czy odpady są wywożone zgodnie z harmonogramem alew jest syf wokół kubłów. Są strasznie brudne. Próbowałem się kontaktować z Ekosystemem w sprawie pojemników na szkło. Powiedzieli, że jest 168 kontenerów we Wrocławiu i mam sobie poszukać gdzie są.

Ulica Przybyszewskiego lokali 4 lub mniej

Nie mam pojemników na odpady znierane selektywnie. Pomimo trzykrotnej interwencji mailowej i telefonicznej. Ekosystem przekierował mnie do Alby a tam – pomimo przyjęcia zgłoszenia – przez trzy tygodnie nie ma worków. Nie dostarczono też worków na odpady zielone. To dramat dla mieszkańców – sposób w jaki wprowadzono rewolucję śmieciową. Brak konkurencji między firmami obsługującymi wywóz śmieci, totalna opieszałość, ignorancja pracowników Ekosystemu. Prawda jest taka, że do tej pory segregowałam śmieci a teraz po "przygodach" z Ekosystemem nie mam już na to ochoty.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
sedno

Minal czas przygotowan do rewolucji, godzina zero tez minela i mamy jedynie wielki bajzel.
Kiedys placilismy mniej, smieci niezalegaly i segregowaly je firmy. Teraz placimy wiecej za samodzielna segregacje, smieci wszedzie pelno i nie sa usuwane na biezaco, w kazdej gminie obowiazuna inne zasady segregacji i wmawia nam sie jakies brednie (choc wzorce sa proste, bo w wielu krajach system segregacji bez problemu funkcjonuje od dawna).
Wiem, ze nasza obecna wladza nie mysli o mieszkancach, tylko o zarobku, ale akurat w tym wypadku wlodarze powinni zdawac sobie sprawe, ze moga sami wyladowac na smietniku.
Mam dosc utrudniania mi zycia za moje pieniadze i choc uwazam, ze segregowanie jest potrzebne, to nie rozuniem kilku spraw, na przyklad:
- dlaczego z ciezkimi odpadami szklanymi musze dygac do znacznie oddalonego kubla?
- dlaczego niepotrzebne i niezuzyte leki mozna oddac jedynie w kilku aptekach w miescie, skoro wczesniej pojemniki staly w kazdej aptece?
- dlaczego do tej pory nie ma grafiku z terminami ustawiania kontenerow na smieci (w Srodmiesciu)?
- i biorac pod uwage wciaz zakorkowane miasto, dlaczego nie ma mozliwosci pozostawienia odpadow pod PSZOKiem po godzinach pracy, chocby w nocy?
A poza tym dlaczego mamy zuzywac wode na mycie smieci przed wyrzuceniem, skoro nawet male dzieci wiedza, ze wode trzeba oszczedzac. To jest NIEEKOLOGICZNE, bezsensowne lanie wody i detergentow (niezorientowanych informuje, ze Polska ma deficyt wody pitnej i z powodu braku zbiornikow retencyjnych nie zanosi sie na polepszenie tego stanu). Placimy wystarczajaco duzo, by smieci byly oczyszczane zbiorczo przez firmy.
Nocna wywozka smieci mi nie przeszkadza, przynajmniej w dzien smieciarki nie blokuja waskich ulic.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3