Rewanż Miedź - Arka na żywo [TRANSMISJA LIVE, MECZ ONLINE, GDZIE W TV]

PJ, red
Miedź Legnica - Arka Gdynia w meczu rewanżowym 1/4 finału Pucharu Polski. Mecz Miedź - Arka na żywo do godz. 18:30 w TVN Turbo. Starcie Miedź - Arka także online - zobacz, gdzie obejrzeć je w internecie. Wynik rewanżu Miedź - Arka live online na gaztawroclawska.pl!

Miedź - Arka na żywo [RELACJA, WYNIK]
Relacja online uruchomi się po kliknięciu na wynik. Wynik meczu uaktualniany będzie na bieżąco

W pierwszym meczu w Gdyni, zakończonym remisem 1:1, nie brakowało emocji. Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, a od 17 minuty Arka grała w osłabieniu. Wtedy to czerwoną kartką, za brutalny faul na szarżującym Wojciechu Łobodzińskim, ukarany został stoper gospodarzy Sławomir Cienciała. Miedź szybko to wykorzystała i już minutę później Zbigniew Zakrzewski strzelił gola na 1:0 dla gości. Siły wyrównały się w 61 minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał napastnik legniczan Jakub Chrzanowski. Od tego momentu Arka zaczęła mocniej nacierać na bramkę Miedzianki, co przyniosło skutek w 83 minucie. Bramkę na 1:1 zdobył Brazylijczyk Marcus da Silva.

Miedź Legnica - Arka Gdynia online:
Miedź - Arka na żywo, transmisja live, mecz online

W końcówce oba zespoły miały jeszcze szanse, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale wynik nie uległ już zmianie. Remis z pewnością nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Sprawa awansu do półfinału rozstrzygnie się już dziś w Legnicy. Trzeba podkreślić, że drużyna Arki przystępuje do tego spotkania bardzo osłabiona. W barwach gości zabraknie nie tylko zawieszonego Cienciały, ale także m.in. bramkarza Michała Szromika, Pawła Oleksego czy doświadczonego Tomasza Jarzębowskiego. Sytuacja kadrowa Arki jest tak nieciekawa, że trener gdynian Paweł Sikora mu-siał sięgnąć do zespołu rezerw po 20-letniego obrońcę Roberta Sulewskiego i debiutanta, niespełna 17-letniego pomocnika Jakuba Bacha. - Wiem że Arka ma pewne problemy kadrowe, ale nie wydaje mi się, żeby to mogło mieć wpływ na przebieg tego meczu. Ktokolwiek zagra w miejsce zawieszonych bądź kontuzjowanych zawodników, da z siebie sto procent, bo przecież każdy chciałby zagrać w półfinale Pucharu Polski - mówi trener Miedzi Adam Fedoruk.

Bramka zdobyta na wyjeździe sprawia, że Miedziance do awansu wystarczy bezbramkowy remis, ale szkoleniowiec przestrzega swoich podopiecznych przed takim podejściem. - Mecz trwa zbyt długo, żeby cały czas myśleć o bezbramkowym remisie. Zbyt wiele może się w ciągu 90 minut wydarzyć, co najlepiej pokazał pierwszy mecz z Arką. Musimy zagrać tak, jakby tamtego spotkania nie było i zrobić wszystko, by wygrać. Wiemy, że gdynianie muszą zdobyć bramkę, by myśleć o awansie, ale nie możemy skupiać się tylko na defensywie. Jesteśmy świetnie przygotowani i jeśli uda nam się narzucić nasze warunki gry od pierwszej minuty, to o wynik będę spokojny - dodaje Fedoruk.

Miedź - Arka na żywo od godz. 18:30 w TVN Turbo