Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty szkół w Jeleniej Górze dobiegają końca

Katarzyna Wilk
Kończy się już remont boiska przy SP 7 przy ul. Okrzei
Kończy się już remont boiska przy SP 7 przy ul. Okrzei Marcin Oliva Soto
Niemal 12,5 tys. uczniów pierwszego września pójdzie do jeleniogórskich szkół. Blisko 5000 uczniów rozpocznie naukę w szkołach podstawowych i średnich, a 2,5 tys. w gimnazjach. Z wyliczeń magistratu wynika, że tylko 27 sześciolatków rozpocznie naukę w pierwszej klasie.

Robotnicy uwijają się, by zdążyć na czas. Jednak już wiadomo, że nie wszędzie uda się zakończyć remonty przed pierwszym dzwonkiem. Tak będzie m.in. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Kochanowskiego. - Czeka nas jeszcze remont klatki schodowej - mówi dyrektor Paweł Domagała. Do połowy września potrwa też budowa boiska wielofunkcyjnego. Ale, jak zapewnia wiceprezydent Jeleniej Góry Miłosz Sajnog, prace nie będą zakłócały zajęć lekcyjnych.

Nie wiadomo, czy od początku roku szkolnego uczniowie będą mogli korzystać z biblioteki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Pomieszczenie w ubiegłym roku zostało zamknięte na klucz, bo z sufitu ziała dziura. - Wyremontowaliśmy strop - zapewnia Barbara Latosińska z wydziału oświaty i wychowania jeleniogórskiego urzędu miasta.

W SP 7 przy ul. Okrzei kończy się modernizacja boiska sportowego. Koszt prac to 100 tys. zł. Podobnie jest w SP 15 przy ul. Kamiennogórskiej. Nowy image zyska hala sportowa przy ul. Sudeckiej. Za 200 tys. zł Międzyszkolny Ośrodek Sportu wymienił starą instalację centralnego ogrzewania i pomalował ściany. Hala doczekała się remontu po 20 latach.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Jana Pawła II za 20 tys. zł przeprowadzono remont toalety. A w SP 11 na Zabobrzu za 280 tys. zł lifting przeszła kryta pływalnia. Naprawiono też wentylację i przewody kominowe. W sumie na modernizację miejskich obiektów oświatowych wydano 1,9 mln zł.

To nie wszystkie remonty w jeleniogórskich placówkach oświaty. Największe inwestycje, za unijne pieniądze, są cały czas prowadzone. Modernizowany jest budynek Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik", a we wrześniu ruszy remont bursy przy ul. Kilińskiego. Uczniowie zyskają nowoczesne pracownie i salę multimedialną. Warsztat mechaniczny wzbogaci się o nowoczesne urządzenia do diagnostyki pojazdów.

Prace są związane z powstaniem w Jeleniej Górze Centrum Kształcenia Zawodowego. Będzie się mieściło przy Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2. W tej ostatniej placówce powstaną m.in. pracownie: gastronomiczna i języków obcych. Centrum ma być gotowe w sierpniu 2011. Trwa też modernizacja Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Kruszwickiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska