Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ważnej trasy, alternatywy dla ul. Strzegomskiej. Dobre informacje dla mieszkańców Nowego Dworu i Muchoboru

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Przebudowa ulicy Otyńskiej we Wrocławiu.
Przebudowa ulicy Otyńskiej we Wrocławiu. Wrocławskie Inwestycje
Wygląda na to, że tym razem uda się wyłonić firmę, która przebuduje ostatni odcinek ulicy Otyńskiej, mającej być alternatywą dla Robotniczej i Strzegomskiej.

Do trzech razy sztuka – mówi przysłowie i wygląda na to, że w przypadku przebudowy ostatniego, blisko 100 metrowego odcinka ulicy Otyńskiej i kanalizacji na Traktatowej i Duńskiej we Wrocławiu, tak właśnie się stanie.

Po dwóch unieważnionych przetargach zorganizowanych przez Wrocławskie Inwestycje, w trzecim podejściu najprawdopodobniej uda się wreszcie wyłonić wykonawcę, który przebuduje fragment trasy mającej połączyć Wrocławski Park Technologiczny z Wrocławskim Parkiem Przemysłowym. Mowa o ostatnim odcinku ulicy Otyńskiej, pomiędzy Fabryczną i Traktatową. Na tej drugiej oraz na ulicy Duńskiej ma zostać przebudowana kanalizacja. Powodem unieważnienia wcześniejszych przetargów były zbyt wysokie ceny zaproponowane przez firmy, które stanęły do konkursu.

Tym razem w konkursie wystartowały cztery firmy: PUB Brukpol, Elektrotim, Strabag i Gremium. Kwota jaką miasto zaplanowało przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji to w sumie 922 tys. złotych. Dwie ostatnie firmy złożyły oferty mieszczące się w tym budżecie. Propozycje dwóch pierwszych, grubo przekroczyły kwotę 1,1 mln złotych. Lada dzień powinniśmy się dowiedzieć, która z firm dokończy Otyńską. Oprócz budowy jezdni, chodników i ścieżki rowerowej, na Traktatowej i Duńskiej wymienione mają być instalacje wodno-kanalizacyjne. Przedmiot zamówienia obejmował też opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych a następnie na ich podstawie realizację robót budowlanych. Te jak założono powinny zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

Dzięki przebudowie ulic Fabrycznej, Otyńskiej i później Traktatowej, jadąc od Nowego Dworu w kierunku centrum, tuż za estakadą kierowcy mają zyskać możliwość skrętu w prawo w ul. Muchoborską, następnie w lewo w ul. Traktatową, która wyprowadzi na Otyńską i Fabryczną. W ten sposób będą mogli omijać zazwyczaj zakorkowaną ulicę Strzegomską.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska