Remont torowiska na skrzyżowaniu Świdnickiej i Piłsudskiego. Co z biletami miesięcznymi na dwie linie?

Marcin Hołubowicz
Polskapresse
W sobotę rusza remont torowiska na skrzyżowaniu Świdnickiej i Piłsudskiego. Prace spowodują zmiany w kursowaniu siedmiu linii tramwajowych. Co mają zrobić pasażerowie, którzy mają bilety miesięczne na dwie linie spośród tramwajów 2, 6, 7, 14, 17 lub 20, których trasy ulegną zmianie? Czy mogą korzystać z autobusów zastępczych?

Remont rozjazdu torowiska na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Piłsudskiego rozpocznie się 20 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Głównym zadaniem będzie wymiany zwrotnic ręcznych na elektryczne, a także wymiana nawierzchni.

Prace spowodują zmiany w kursowaniu tramwajów. Linie 2 i 17 będą omijać Powstańców Śląskich przez ul. Grabiszyńską i al. Hallera. Linie 6, 7 i 20 będą miały skrócone kursy do przystanku „Renoma”. Tramwaje linii 14 na trasie Osobowice – FAT pojadą przez plac Staszica, plac Jana Pawła II, plac Legionów i Grabiszyńską. Natomiast tramwaj nr 24 zniknie z trasy na czas remontu.

ZOBACZ TEŻ: Remont torowiska na Świdnickiej i rewolucja w rozkładach jazdy tramwajów już od weekendu

Na trasie Arkady – Krzyki – Arkady pojawią się autobusy zastępcze linii 702. Czy pasażerowie, którzy wykupili bilet okresowy na linie jeżdżące po tej trasie będą mogli się przesiąść w 702, aby zamiast krążyć po mieście, dojechać od strony Krzyków bezpośrednio na ul. Piłsudskiego? - Mając wykupiony bilet na Urbancard możemy korzystać z autobusów zastępczych – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka prasowa MPK.

Potwierdzają to również pracownicy Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Gdy mamy bilet okresowy wykupiony np. na linię 17, nie musimy jechać naokoło przez al. Hallera i ul. Grabiszyńską, aby dostać się np. do przystanku Arkady. Możemy spokojnie przesiąść się do linii 702, ponieważ nasze bilety działają zarówno na nowych, jak i na starych trasach.

Dotyczy to również innych autobusów, także pośpiesznych, jak i tramwajów, które kursują po nowych trasach poszczególnych linii. Pod warunkiem, że korzystamy z pojazdów MPK, które kursują po trasach „naszych”, wykupionych linii tramwajowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kiler
skąd jedziesz? a podpowiem Ci jak krócej, sam jade tramwajem 15 mnut, jak jade z porzesiadką to jest góra pół godziny. co do zapachu owszem takie sytuację się zdarzają, a i tak to jest przesadzone( korzystam codziennie i nie od 3 tygodni). co do ostatniego zdania, zamiast kwękolić na forum, to trzeba było powiedzieć dwa słowa tej pani, bo nie ma obowiązku ustępowania miejsca nikomu, to jest tylko Twoja kultura osobista i też samopoczucia. niestety, niektórzy myslą że im się należy tylko dlatego, że są starsi. nic się nie nalezy, bo to nie jest prywatna taksówka. jak ktos ma chore nogi , to wiadome, że nie będzie ustępował miejsca starszym
A
Asia
Przez 3 tygodnie musiałam jeździć tramwajem. I cóż... kilkanaście razy byłam zmuszona wysiąść z tramwaju, bo bym zwymiotowała. Czas dojazdu do pracy znacznie mi się wydłużył przez przesiadki (i konieczność opuszczenia tramwaju). Gdy raz wracałam z pracy i byłam w kiepskim stanie (pierwszy dzień okresu) zostałam zwyzywana przez babcię, że ja siedzę a ona stoi!
K
Kasia
... idota wymyślił system zapłaty za przejazd komunikacją miejską we wsi Wrocław. Zamiast wprowadzenia jednej karty elektronicznej na przejazd wszystkimi środkami komunikacji dla wszystkich są bilety jednorazowe drukowane na papierze :))). Płacąc za bilet telefonem powinnam mieć, co najmniej godzinę (60 minut) ważny bilet od chwili zakupu. Przesiadam się w międzyczasie, a bilet dalej ważny w drugim tramwaju i autobusie - bo bramka elektroniczna mnie zarejestrowała jak wsiadłam do drugiego pojazdu miejskiego w ciągu godziny!!! Proste..?:)))
Nie dla tumanów od komunikacji miejskiej w wiosce Wrocław... lepiej sadzić brązowe kupy z krasnali i golić tumańską czaszkę... i wprowadzić wyciąg narciarski na ściekiem ODRĄ :))))
k
kiler
samochód, tylko to co ma w głowie, twoja wypowiedź świadczy niestety o tobie. Auto mam, a poruszam się KM, bo jest mi wygodniej, a co do zapachu to ten argument jest na zbyt przesadzony, może najpierw korzystaj z czegoś, a potem komentuj, ale najpierw dorosnij do dyskusji.
j
jeju
jeju
...
popracujesz jeszcze za jakiś czas gimbusie to może Cię będzie stać na hulajnogę
k
kiler
litości 14 pojedzie na Oporów, a to że będzie można korzystać z autobusów zastępczych, mając wykupiony bilet na dwie linie, to oczywista oczywistość, ameryki tym nie odkryto.
k
kiler
oszczędzasz czas stojąc w korku, gdy ja przejeżdżam tramwajem po wydzielonym torowisku. współczuje kierowcom stojacym w korku, mi szkoda czasu na korki.
E
Ewa
Jak dobrze, że mam auto :) Współczuje ludziom z dodatkowymi przesiadkami i wydłużonym czasem dojazdu do pracy. Nigdy nie przesiądę się na mpk. Szkoda mi czasu i nerwów.
G
Greg...
Bilety kupione w tramwajach w/w umożliwiają przejazd autobusem lini 702 bez dopłaty.
m
mpk ssie
bez sensu
L
LOL
Przecież masz bilet 30 minutowy
3+3
A co z biletami jednorazowymi? Zajadę po Arkady 3 zł .Dalej przesiadka w autobus 702 i kolejne 3 zł? Czy tak to będzie działać. Jeśli tak to bardzo dziękuję za remonty co kilka lat w tym samym miejscu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie