MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont na placu Jana Pawła II wkroczył w ostatnią fazę. Kierowcy powinni uważać na tramwaje

OPRAC.:
Błażej Organisty
Błażej Organisty
Ostatni etap zakończy się w wakacje.
Ostatni etap zakończy się w wakacje. Błażej Organisty
Trwa wymiana rozjazdów torowych przy placu Jana Pawła II. To ostatni etap remontu prowadzonego przez MPK w tym miejscu. Przed światłami mogą tworzyć się większe kolejki.

Trwa ostatni, piąty, etap remontu torowisk na placu Jana Pawła II we Wrocławiu. Polega on na wymianie rozjazdów oraz torowiska w Podwalu od strony placu Orląt Lwowskich. Z powodu remontu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Uwaga, jedzie tramwaj

Po pierwsze, jadąc Podwalem od Orląt, wyłączony jest pas do skrętu w lewo w ulicę Legnicką. Po drugie, jadąc Legnicką od strony placu Strzegomskiego, trzeba być czujnym na światłach. Zielone na lewym pasie do jazdy prosto w Ruską zapala się nieco później niż zielone na prawym pasie do jazdy prosto. Oba pasy prowadzą łukiem, omijając remont. Kierowcy wybierający pas lewy powinni uważać na tramwaje przejeżdżające równolegle. Niekiedy muszą je przepuścić. Ta sytuacja zmniejsza płynność ruchu. Zdarza się, że przed światłami ustawiają się dłuższe niż zwykle kolejki, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Tramwaje kursują z ul. św. Mikołaja w ul. Legnicką i w stronę mostu Sikorskiego, z ul. Legnickiej w stronę mostu Sikorskiego i w ul. Ruską i od mostu Sikorskiego w stronę Legnickiej i w stronę Ruskiej.

Remont w pięciu etapach

Ostatnia faza prac zakończy się w lipcu. Remont na placu rozpoczął się latem ubiegłego roku. Jako że prowadzony jest na ruchliwym węźle komunikacyjnym, został podzielony na etapy. Dzięki temu ruch tramwajów mógł być prowadzony bez większych zmian i zakłóceń.

W poprzednich, zakończonych, etapach:

  • wymieniono rozjazdy pozwalające jechać tramwajom na wprost lub skręcać z Podwala w ul. Ruską oraz z ul. Św. Mikołaja w Podwale;
  • wymieniono rozjazdy i torowisko biegnące do mostu Sikorskiego i za mostem w ul. Mostowej do ul. Księcia Witolda (łącznie 300 m);
  • dzięki powyższym zadaniom wyremontowany odcinek stanowi teraz połączenie pl. Jana Pawła II z budowaną trasą tramwajową na Popowice;
  • wcześniej wymieniono rozjazdy od ul. Ruskiej, Św. Mikołaja i Legnickiej.

Całkowity koszt modernizacji torów na placu Jana Pawła II to niespełna 6 milionów złotych. Wykonawcą jest Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia.

Ostatni etap zakończy się w wakacje.

Remont na placu Jana Pawła II wkroczył w ostatnią fazę. Kier...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska