Remis Zagłębia Lubin z Terekiem Grozny

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali z Terekiem Grozny 1:1 w pierwszym meczu sparingowym na obozie w Turcji. Gola dla lubinian zdobył Filip Starzyński.

Obie bramki padły na samym początku spotkania. Najpierw w 2. minucie prowadzenie klubowi z rosyjskiej Premier Ligi dał Rumun Gabriel Torje, który wykorzystał rzut karny.

Rosjanie nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo, bowiem już w 7. minucie do wyrównania doprowadził Filip Starzyński. Kadrowicz Adama Nawałki dostał podanie od Łukasza Janoszki, ograł rywala w polu karnym i nie dał szans bramkarzowi.

Następny mecz kontrolny na tureckim zgrupowaniu lubinianie rozegrają w czwartek. Wtedy zmierzą się z aktualnym mistrzem Chorwacji - Dinamem Zagrzeb.

Zagłębie Lubin - Terek Grozny 1:1

Bramki: Starzyński 7 - Torje 2-k.

Zagłębie: Polaček - Todorovski (62. Siemaszko), Madera (62. Jończy), Jach (62. Oko), Čotra (62. Tosik) - Woźniak (62. Janus), Kubicki (62. Rakowski), Jagiełło (62. Piątek), Starzyński (62. Żyra), Janoszka (62. Vlasko) - Nešpor (62. Buksa).
Terek: Godziur (46. Gudijew) - Musłujew (46. Ucyjew), Bryzgałow (46. Siemionow), Rukas (46. Plijew), Szachtijew (46. Mohammadi) - Lebiedienko (23. Mirzow; 46. Roshi), Ken (46. Píriz), Magomadow (46. Kuziajew), Torje (46. Iwanow), Berisha (46. Grozav) - Mbengue (46. Balaj).