Bolesław Groszek
Michael Sohn
Portugalia rozczarowała i tylko zremisowała z Islandią 1:1. Nieźle zaprezentował się Cristiano Ronaldo, ale kilku mimo okazj, nie udało mu się pokonać bramkarza rewelacji eliminacji Euro 2016.

Forma piłkarzy Larsa Lagerbäcka była wielką niewiadomą – w świetnym stylu wygrali grupę eliminacyjną, ale w mistrzostwach Europy dopiero debiutowali. Po pierwszej groźnej akcji Gylfiego Sigurdssona, Portugalczycy zdali sobie sprawę, że mierzą się z zespołem w podobnej formie do tego, który dwukrotnie pokonał Holandię. Zabrali się więc do pracy.

W 21. minucie Cristiano Ronaldo zabawił się na lewym skrzydle, dośrodkował prosto na głowę Naniego, ale strzał skrzydłowego tureckiego Fenerbahce cudem obronił bramkarz. Co nie udało się Portugalczykowi wtedy, powiodło się 10 minut później – tym razem dostał piłkę z prawego skrzydła i wpakował ją do bramki.

Jednak drugą połowę znów lepiej zaczęli Islandczycy, i tym razem pierwszy strzał dał im wyrównanie. Autorem historycznego trafienia został Birkir Bjarnason, na co dzień pomocnik FC Basel. Rozsądną i twardą grą Wyspiarze utrzymali remis do końca spotkania.

Portugalia nie potwierdziła formy ze sparingów, jednak widać, że ma bardzo duże możliwości i będzie jednym z faworytów Euro. Dobrze zaprezentowała się też Islandia, która ma ogromne wsparcie swoich kibiców. W Saint-Etienne było ich ok. 25 tys. (ludność w tym kraju to ok. 325 tys.).

Portugalia - Islandia 1:1 (1:0)**Bramki: Nani 31 – Bjarnason 50 Portugalia: Patricio – Vieirinha, Carvalho, Pepe, Guerreiro – Gomes (84 Eder), Pereira, Mario (Quaresma 76), Moutinho (71 Sanches)– Nani, Ronaldo. Trener: Santos Islandia:** Arnason – Skulason, Arnason, Sigurdsson, Saevarsson – Gudmundsson (90 E. Bjarnason), Gunnarsson, Sigurdsson, B. BjarnasonI – Bodvar-sson, Sigthorsson (Finnbogason 81I) . Trener: Lagerback
Sędziował: Cüneyt Çakır (Turcja)

Materiał oryginalny: Remis Portugalii z Islandią. Cristiano Ronaldo i spółka rozgrzewają się, Islandia jak w eliminacjach - Polska Times