Relaks z historią w tle – witajcie w Pałacu i Folwarku Brzeźnica

Materiał informacyjny Pałacu i Folwarku Brzeźnica
Komfortowe, urządzone ze smakiem pokoje gościnne i apartamenty, nowoczesna sala wielofunkcyjna idealna na organizację przyjęć okolicznościowych, szkoleń, biznesowych spotkań i konferencji, a do tego rozpościerający się zza okien sielski widok na przypałacowy park, w którym króluje ponad 500 letni pomnik przyrody dąb Wojciech oraz pozostałe dęby, buki i inne gatunki drzew. Zapraszamy do pałacowo-folwarcznej posiadłości, która przyjmie Cię ciepłem, ugości w pięknych wnętrzach i uraczy wyśmienitymi śniadaniami.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wielu ludziom snute od dawna plany i marzenia. Wierzymy jednak, że wkrótce ten niespokojny czas minie i będziemy mogli znów swobodnie podróżować i korzystać ze wszystkich regionalnych atrakcji. A tych w naszym województwie nie brakuje – już sama lubuska przyroda oferuje miejsca, w których można zobaczyć błękitne niebo przeglądające się w tafli rzek i jezior, poczuć bryzę na twarzy i wypocząć pod koronami drzew.

Właśnie takie przyrodnicze piękno odnaleźć można w Brzeźnicy – spokojnej, malowniczej i zadbanej wsi, w sercu której znajduje się ponad stuletni Pałac wraz z zabudowaniami folwarcznymi oraz 250 letnim przypałacowym parkiem. Niegdyś opuszczony, dziś pałacowo-folwarczny obiekt odzyskuje dawną świetność, by móc gościć Państwa w swych stylowych, przytulnych wnętrzach.

Nowoczesność i powiew historii w jednym

Działamy zgodnie z wytycznymi rządowymi, staramy się ten trudny czas jak najlepiej wykorzystać, aby przygotować nowe atrakcje dla gości, jak tylko obiekt będzie mógł być w całości udostępniony – mówi Ewa Agneża, manager Pałacu i Folwarku Brzeźnica.

Aktualnie na terenie folwarku znajdują się dwa w pełni odrestaurowane budynki, w których mieszczą się przestronne apartamenty i komfortowe pokoje gościnne.

W dawnym budynku paszarni znajdują się 2 gustowne apartamenty z osobnymi wejściami i aneksami kuchennymi: apartament „Dziupla” (dwuosobowy typu studio z kominkiem) oraz duży, dwupokojowy „Zielnik” (dla max 6 osób). Apartamenty cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza w dobie pandemii, ponieważ dają gościom całkowitą prywatność, niezależność i poczucie bezpieczeństwa.

W drugim budynku dawnej rządcówki znajdują się pokoje butikowe: 4-osobowy apartament rodzinny „Łabędź”, 3 pokoje dwuosobowe („Zając”, ”Bóbr”, „Sarna”) oraz 2 pokoje trzyosobowe („Lis” i „Wiewiórka”).

Oba budynki oferują łącznie 25 miejsc noclegowych. Wszystkie wnętrza są wykończone w przytulnym, naturalnym stylu, z dbałością o szczegóły, aby zapewnić gościom optymalny komfort i przyjemność użytkowania.

Poza pokojami funkcjonuje również nowoczesna sala wielofunkcyjna wyposażona m.in. w projektor, ekran projekcyjny, barek i kominek typu koza. Sala pomieści do 25 osób i – w zależności od aranżacji – może pełnić zarówno funkcję sali szkoleniowej, konferencyjnej lub mogą się w niej odbywać uroczystości okolicznościowe, jak komunie, chrzciny, rocznice itd.

Zasmakuj w naturze

Folwark nie tylko ugości Was w pięknych wnętrzach, ale również uraczy smacznymi śniadaniami przygotowanymi z lokalnych produktów: swojskich wędlin, twarogu i masła domowej roboty, konfitur itp.

Można wybrać to, na co ma się ochotę. Dla łasuchów oferujemy gofry i naleśniki. Na życzenie przygotowujemy śniadania wegetariańskie i wegańskie – zapewnia Ewa Agneża i dodaje:

W czerwcu planowane jest otwarcie kawiarni – goście będą mogli na tarasie z widokiem na Pałac i park napić się wyśmienitej kawy, herbaty czy lemoniady i zamówić coś słodkiego. W sezonie letnim planujemy otwarcie restauracji weekendowej. Oprócz tego, w tym roku będziemy startować z naszą nową firmą eventową, w ramach której będzie zakupiony duży namiot eventowy na ok. 100 osób. Przyjmujemy już zapisy na organizację większych uroczystości plenerowych jak wesela, duże uroczystości okolicznościowe na 2022 rok!

Tutaj nie ma czasu na nudę!

w Pałacu i Folwarku czas można spędzać zarówno leniwie, np. czytając książkę na leżaku, w hamaku czy huśtawce, jak i aktywnie organizując przejażdżki rowerowe i spacery (na miejscu można wypożyczyć rowery oraz kijki do nordic walking). Okoliczne pejzaże są niezwykle piękne i zachęcają do eksploracji:

Prawie z każdej strony jesteśmy otoczeni lasami lub ścieżkami spacerowymi. Można też zrobić sobie u nas bazę wypadową i codziennie zwiedzać coś innego w regionie: Parki Krajobrazowe (np. Park Mużakowski), można popłynąć też na wycieczkę statkiem po Odrze, wyskoczyć do sąsiadów z Chociebuża i Frankfurtu nad Odrą (to tylko godzina jazdy samochodem). Wiosną do późnego lata odbywają się liczne spływy kajakowe między innymi po, Bobrze, Pliszce czy Nysie Łużyckiej. Tutaj też wielu wędkarzy ma swój raj – zapewnia pani Ewa i dodaje:

Każdy z naszych gości może, a nawet powinien zwiedzić Pałac, w którym kryje się wiele ciekawych zakamarków. Kiedy aura nie sprzyja, można ukryć się w jednym z pomieszczeń Pałacu z kilkoma atrakcjami: tenis stołowy, piłkarzyki, bilard, bądź zabrać dziecko do bawialni z mnóstwem zabawek, książek i gier planszowych. Na terenie przypałacowego parku znajdują się dwa stawy, gdzie mieszka para łabędzi. Spotkać tu można również wiewiórki, bobry oraz zaobserwować wspaniałe okazy ptaków – to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, zwłaszcza tych najmłodszych. Co więcej, na naszej posesji, w otoczeniu natury, goście mogą też pobiesiadować przy ognisku czy grillu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą Pałacu i Folwarku, zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu w mediach społecznościowych: Pałac i Folwark Brzeźnica | Facebook, https://www.instagram.com/palacbrzeznica/ oraz strony www.palacbrzeznica.pl, na której znajdziecie więcej informacji oraz dane kontaktowe.

Dajcie się porwać lubuskiej przygodzie z historią w tle. Zapraszamy do Pałacu i Folwarku Brzeźnica!

Dodaj ogłoszenie