RELACJA Budowlani Łódź - Impel 3:1. Grobelna nie do zatrzymania

Megan Courtney (na zdjęciu) - jak cała wrocławska drużyna - grała we wtorek nierówno. Impelki rzadko potrafiły zatrzymać Kaję Grobelną, która po raz 11 w sezonie została wybrana zawodniczką meczu fot. Tomasz Hołod
Słaba skuteczność oraz świetna gra duetu Grobelna - Beier to główne przyczyny porażki 1:3 Impela Wrocław w pierwszym meczu półfinału play-off Orlen Ligi.

Budowlani Łódź 3 (18, 25, 25, 25)
Impel Wrocław 1 (25, 22, 20, 22)

Grot Budowlani Łódź: Polańska 12, Pycia 9, Beier 13, Grobelna 30 (MVP), Vincourova 5, Grajber 6, Maj-Erwardt (libero) oraz Strózik, Twardowska, Tobiasz.

Impel Wrocław: Ptak 6, Konieczna 20, Kąkolewska 12, Hancock 4, Mędrzyk 12, Courtney 11, Stenzel (libero) oraz Bałucka, Kaczor, Kossanyiova i Stasiak (libero).

Kto serwuje, ten triumfuje - pod tym hasłem przebiegał pierwszy set wtorkowego meczu. Impel prowadził od początku 4:1, potem 8:4, a największą przewagę wypracował w połowie partii, gdy na zagrywce była Natalia Mędrzyk (12:6). „Budowlane” też próbowały się odgryzać serwisem, ale wrocławianki bardzo dobrze przyjmowały w tej części meczu (blisko 60 proc. dobrego przyjęcia). Od stanu 16:13 Impel już kontrolował boiskowe wydarzenia, by ostatecznie wygrać pierwszego seta półfinałowej rywalizacji do 18.

W drugiej odsłonie gra z obu stron nie wyglądała już tak dobrze jak wcześniej. Impelki nie były w stanie utrzymać wysokiego poziomu przyjęcia, a obie drużyny były bardziej niedokładne na zagrywce. W końcówce błędy się mnożyły. Najpierw źle sytuacyjną piłkę podbiła Agnieszka Kąkolewska, potem w aut zaatakowała Sylwia Pycia, a w odpowiedzi Micha Hancock zaserwowała w aut. W decydującej akcji łodzianki podbiły atak Katarzyny Koniecznej, a kontrę wykorzystała najskuteczniejsza z gospodyń Kaja Grobelna. Mieliśmy remis.

W trzecim secie wrocławianki były nieobecne - w ich poczynania wkradła się nerwowość, popełniały proste błędy. - One to widzę, że patrzycie na siebie. Musicie się uśmiechać, grać z większą swobodą, agresją - apelował na przerwie Marek Solarewicz, gdy jego drużyna przegrywała 5:10. Straty udało się odrobić (13:14), lecz łodzianki znów odpłynęły w końcówce i wygrały 25:20.

Czwarty set to był długo pojedynek Grobelna - Impel Wrocław. Świetnie w obronie grała Heike Beier, a Dolnoślązaczki miały duże problemy ze skończeniem ataku. Mimo tego prowadziły 21:18 lecz tę przewagę roztrwoniły. Mecz zakończył się dwoma blokami na Koniecznej. MVP spotkania - po raz jedenasty w sezonie - została Grobelna. W Impelu słowa uznania należą się młodej libero Marii Stenzel. Kilka razy świetnie pokazała się w obronie.

Rewanż w Orbicie w poniedziałek (godz. 18). Aby awansować do finału Impel musi zwyciężyć 3:0 lub 3:1 a następnie wygrać złotego seta. Zwycięstwo 3:2 zakończy marzenia wrocławianek o finale mistrzostw Polski.
Orlen Liga

Pierwszy półfinał (dwumecz, ewentualny złoty set): Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 0:3 (24:26, 18:25, 20:25), rewanż 8.04, godz. 14.45 w Szczecinie. Wszystkie mecze półfinałowe pokazuje Polsat Sport.

O miejsca 5-6 (dwumecz): ŁKS Łódź - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (19:25, 21:25, 17:25), rewanż 7.03 w Dąbrowie. O miejsca 7-8 (dwumecz): Budowlani Toruń - BKS Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:10), rewanż 8.04 w Bielsku). O miejsca 9-10 (dwumecz): Trefl Sopot - Muszynianka Muszyna 3:2 (25:15, 18:25, 15:25, 25:19, 15:11), rewanż 8.04 w Muszynie. O miejsca 11-12 (dwumecz): Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 1:3 (25:16, 22:25, 19:25, 20:25), rewanż 8.04 w Pile). O miejsca 13-14 (dwumecz): Legionovia - KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:16), rewanż 8.04 w Ostrowcu.

RELACJA GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ IMPEL WROCŁAW TRANSMISJA NA ŻYWO GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ IMPEL WROCŁAW 4.04.2017 LIVE ONLINE GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ IMPEL WROCŁAW ZAPOWIEDŹ RELACJA GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ IMPEL WROCŁAW STREAM ONLINE GDZIE OBEJRZEĆ GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ IMPEL WROCŁAW O KTÓREJ MECZ GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ IMPEL WROCŁAW ORLEN LIGA 2017 GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ IMPEL WROCŁAW