Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutują do policji. Jak zostać policjantem (TEST WIEDZY OGÓLNEJ I SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ)

Joanna Urbańska
Joanna Urbańska
TAK WYGLĄDA TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ (film: materiały policji)
TAK WYGLĄDA TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ (film: materiały policji) Grzegorz Jakubowski
327 osób ma zamiar od marca do listopada przyjąć do służby dolnośląska policja. Co trzeba zrobić, żeby dostać się do policji? Jak wygląda test sprawnościowy i jakie są pytania z testu wiedzy ogólnej? Sprawdź, czy przeszedłbyś poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

TEST WIEDZY OGÓLNEJ - KLIKNIJ I SPRAWDŹ, CZY ZDAŁBYŚ EGZAMIN

Dolnośląska policja znów zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Miejsca dla nowych funkcjonariuszy są w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu, w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy, w komendach miejskich w Jeleniej Górze, w Legnicy, w Wałbrzychu i we Wrocławiu. Miejsca są też w komendach powiatowych w Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Górze, Jaworze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Lubaniu, Lubinie, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Wołowie, Ząbkowicach Śląskich, Zgorzelcu i Złotoryi.

TERMINY I LIMITY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
Limity i terminy przyjęć whttp://www.gazetawroclawska.pl/panel/agregator/lista_materialow/yznacza Komenda Główna Policji. Na Dolnym Śląsku od marca do listopada ma zostać przyjętych 327 osób.:

  • 7 marca 2016 r. - 107 osób
  • 6 czerwca 2016 r. - 57 osób
  • 12 września 2016 r. - 84 osoby
  • 28 listopada 2016 r. - 79 osób.

KTO MOŻE ZOSTAĆ POLICJANTEM - WYMAGANIA
Podstawowe warunki przystąpienia do rekrutacji to ukończone 18 lat, wykształcenie średnie i niekaralność. Każdy kto chce zostać policjantem powinien być obywatelem polskim o nieposzlakowanej opinii i korzystać z pełni praw publicznych. Nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo. Dodatkowe punkty można dostać za ukończone studia wyższe (zwłaszcza prawnicze, administracyjne, ekonomiczne, na kierunku bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne), tytuł ratownika albo ratownika medycznego, uprawnienia instruktorów m.in. sportów walki, strzelectwa, nurkowania, prawo jazdy na motocykl lub samochód ciężarowy.

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w punkcie obsługi interesantów w holu głównym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wejście od ul. Podwale 31/33, lub w siedzibach wymienionych wyżej komend miejskich i powiatowych policji województwa dolnośląskiego w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

JAK WYGLĄDA POSTĘPOWANIE KWALIFIKACYJNE?
Postępowanie kwalifikacyjne składa się z kilku etapów. Krok pierwszy to złożenie dokumentów niezbędnych do przyjęcia. Wymagane dokumenty to: podanie o przyjęcie do służby w policji skierowane do komendanta wojewódzkiego wraz z wypełnionym kwestionariuszem (zobacz: Kwestionariusz osobowy kandydata do służby), dyplomy i świadectwa pracy, książeczka wojskowa.

W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne. Najpierw weryfikowane są złożone dokumenty. Później kandydaci zapraszani są na test wiedzy zawierający 40 pytań oraz egzamin sprawnościowy. Najlepsi w poprzednich etapach zostają zakwalifikowani na testy psychologiczne, następnie na rozmowę kwalifikacyjną. Ostatnim etapem jest komisja lekarska.

SPRAWDŹ, CZY ZDAŁBYŚ TEST WIEDZY OGÓLNEJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska