Rekrutacja na studia we Wrocławiu. Ile kosztuje wpisowe i do kiedy można wnieść opłatę?

Bartłomiej Łata
Wrocławskie uczelnie niepubliczne w większości prowadzą rekrutację, aż do 30 września. Chętni opłaty jednak powinni wnosić o wiele wcześniej- na kilku kierunkach jest ograniczona ilość miejsc, a niekiedy można też liczyć na promocje czesnego
Wrocławskie uczelnie niepubliczne w większości prowadzą rekrutację, aż do 30 września. Chętni opłaty jednak powinni wnosić o wiele wcześniej- na kilku kierunkach jest ograniczona ilość miejsc, a niekiedy można też liczyć na promocje czesnego materiały Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Udostępnij:
Na niepublicznych wrocławskich uczelniach wyższych trwają zapisy na studia. Warto skorzystać z promocji.

Sprawdziliśmy, ile wynosi opłata rekrutacyjna w prywatnych wrocławskich uczelniach i czy po ewentualnej rezygnacji ze studiowania zostaną nam zwrócone pieniądze.

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Opłata rekrutacyjna na tej uczelni na rok akademicki 2017/2018 wynosi 190 zł zarówno na studia I stopnia, jak i II stopnia. Cudzoziemcy w obu przypadkach płacą 350 zł.

Wpisowe na studia drugiego stopnia dla absolwentów studiów pierwszego stopnia Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Assesora kosztują 20 zł, a na studia drugiego stopnia dla absolwentów uczelni współpracujących z DSW - 100 zł.

Aby rozpocząć naukę na studiach podyplomowych trzeba wnieść opłatę 100 złotych. Zainteresowani studiami III stopnia na DSW muszą zapłacić 85 zł wpisowego.

Wyższa Szkoła Bankowa

Do 15 lipca na uczelni trwa promocja, która zwalnia kandydatów na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskich z opłaty wpisowej wynoszącej 400 zł.

Ponadto kandydaci zapisujący się do 15 lipca korzystają również ze zniżki 600 zł w czesnym, a jeśli wybiorą stacjonarny tryb studiów, to czesne obniżone zostanie dodatkowo o 300 zł. Łącznie student może więc zaoszczędzić nawet 1300 zł!

Do 10 sierpnia trwa również promocja na studia podyplomowe – wpisowe wynosi 100 zł zamiast 400 zł, a czesne jest niższe o 300 zł.

Opłata wpisowa jest stała dla kandydatów na wszystkie kierunki studiów.

– Poszczególne kierunku studiów I i II stopnia różnią się wysokością czesnego, jednak na wszystkich obowiązuje zniżka czesnego wynosząca 600 złotych na studiach I i II stopnia, oraz jednolitych magisterskich – mówi Katarzyna Saranek, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Absolwenci uczelni znajdującej się przy ul. Fabrycznej 29-31 mogą kontynuować studia nawet za 1700 zł mniej dzięki wynoszącej 1000 zł zniżce czesnego oraz 400 złotych zniżki we wpisowym. Do tego otrzymują 300 zł zniżki za wybór trybu stacjonarnego. W przypadku rezygnacji ze studiów nie jest zwracana opłata za wpisowe.

W przypadku rezygnacji ze studiów nie jest zwracana opłata za wpisowe.

Wyższa Szkoła Humanistyczna

50 złotych - tyle wynosi opłata rekrutacyjna na studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu.

Do 31 lipca wpisowe na studia podyplomowe wynosi 100 zł, natomiast od 1 sierpnia zainteresowani zapłacą 150 zł.

Nabór na studia podyplomowe jest wolny. Warto wiedzieć, że o przyjęciu na te studia decyduje kolejność zgłoszeń.

Wyższa Szkoła Handlowa

Do 30 września nie trzeba wnosić opłat wpisowych na uczelni znajdującej się przy ul. Aleksandra Ostrowskiego we Wrocławiu. Po tym dniu opłata wynosić będzie 300 zł. Opłata będzie taka sama na wszystkich kierunkach.

- W procesie rekrutacji, w okresie nie objętym promocją na wpisowe, osoby które już uiszczą tę opłatę, a pomimo tego nie zdecydują się na studia na naszej uczelni, nie otrzymują zwrotu pieniędzy - mówi Patrycja Adamczyk z Wyższej Szkoły Handlowej.

Wyższa Szkoła Filologiczna

W związku z trwającą na uczelni do 15 lipca promocją nie ma opłaty wpisowej na studiach licencjackich oraz magisterskich, natomiast na studiach podyplomowych wynosi ona 100 zł.

Przyszli studenci, którzy zarejestrują się do 15 lipca mogą zaoszczędzić, aż 400 zł.

- Opłata na wszystkich kierunkach jest taka sama - wskazuje Ewelina Chrobot z Wyższej Szkoły Filologicznej. - Należy sprawdzać promocje jakie obowiązują na danym stopniu studiów. W takim przypadku wysokość opłaty wpisowej może się różnić - dodaje.

Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej

Na uczelni, która ma w swojej ofercie studia na kierunkach prawo i bezpieczeństwo wewnętrzne (do wyboru specjalności: kryminologia i kryminalistyka, detektywistyka, zarządzanie kryzysowe) wpisowe ustalono na 100 zł. Jest to opłata stała bez względu na to ile kierunków wybierzemy. W przypadku rezygnacji ze studiów opłata nie jest zwracana.

Wyższa Szkoła Fizjoterapii

Wpisowe na rok akademicki 2017/2018 na uczelni rekrutującej na fizjoterapię i kosmetologię kosztuje 200 zł. Rekrutacja kandydatów potrwa do 30 września.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus

Tu także trwa promocja wpisowego. Do 31 lipca zapisanie się na studia jest darmowe. Poza okresem promocyjnym wpisowe na kierunki informatyka i administracja wynosi 100 zł, a na fizjoterapię 300 zł. W przypadku rezygnacji kandydata ze studiów opłata wpisowego nie podlega zwrotowi. Warto dodać, że na kierunku informatyka (I stopnia - stacjonarne) przy zapisach do 15 lipca jest promocja czesnego w pierwszym semestrze studiów w wysokości 50 procent.

Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja”

Osoby, które dopełnią formalności rekrutacyjnych w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” w czasie trwania promocji zostaną objęte częściowym lub całkowitym zwolnieniem z opłaty rekrutacyjnej.

Do 15 lipca na studia dzienne nie ma wpisowego, a na kandydaci na studia zaoczne muszą zapłacić 50 zł. Warto wiedzieć, że poza trwaniem promocji opłaty rekrutacyjne wynoszą 500 zł.

Promocja obejmuje również studia podyplomowe - na wszystkie kierunki zapisujemy się bezpłatnie.

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania

W znajdującej się przy placu Świętego Macieja we Wrocławiu uczelni, która rekrutuje na kierunek ochrona dóbr kultury wpisowe na studia wynosi 400 zł. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są osobiście lub pocztą na adres szkoły, na podstawie formularza zgłoszeniowego do 30 września.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
Prowadzi nabór na studia I i II stopnia. W procesie rekrutacji może wziąć udział każdy kto uzyskał pozytywny wynik z egzaminu maturalnego. W przypadku rekrutacji na studia II stopnia konieczne jest uzyskanie dyplomu studiów I stopnia, licencjackich lub inżynierskich. Proces rekrutacji przebiega na dwa sposoby: rekrutacja online oraz rekrutacja tradycyjna. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Opłata rekrutacyjna na rok akademicki 2017/2018 wynosi 300 zł zarówno na studia I stopnia, jak i II stopnia.

Do 31 lipca obowiązuje natomiast promocja - opłata wynosi tylko 50 zł. Uczelnia przygotowała także promocję dla uczniów szkół zawodowych (technik logistyk, technik spedytor, technik budownictwa) – ile procent z egzaminu zawodowego tyle zniżki na pierwsze czesne (promocja dotyczy płatności miesięcznych, pod uwagę bierzemy średnią procentową za egzamin z części pisemnej i części praktycznej). Dodatkowo Absolwenci MWSLiT we Wrocławiu studiów I stopnia uzyskują 10% zniżki na czesne przez 3 semestry na studiach II stopnia.

Uczelnia prowadzi także nabór na studia podyplomowe. Opłata rekrutacyjna wynosi 50 zł. Absolwenci MWSLiT we Wrocławiu studiów II stopnia są zwolnieni z opłaty wpisowej.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu

Na pierwszej w Polsce uczelni kształcącej trenerów i menedżerów przygotowywanych do funkcjonowania w różnych obszarach sportu - komercyjnym i publicznym opłata rekrutacyjna wynosi 200 zł.

Kwota jest bezzwrotna w przypadku decyzji o zakwalifikowaniu kandydata na studia, a następnie jego rezygnacji z podjęcia studiów.

Uniwersytet SWPS

Na Uniwersytecie SWPS mającej swoją filie we Wrocławiu opłata rekrutacyjna na studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe wynosi 300 zł. Po decyzji rektora o przyjęciu danej osoby na studia, kandydat rezygnujący ze studiów nie ma możliwości zwrotu wpisowego.

Zobacz też: Pierwszy krok w stronę fotela prezydenta Barcelony. Gerard Pique wakacje spędzi studiując na Harvardzie (lektor)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

o
oewsb
Ulu, promocja zniżkowa na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej nadal trwa. Tym razem do 19 września. Aplikując w tym terminie nadal możesz liczyć na 600 zł oszczędności: 300 zł dzięki zniżce w czesnym oraz 300 zł dzięki niższej opłacie wpisowej wynoszącej 100 zł.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB
u
ula
Ta promocja już definitywnie zakończona?
o
oewsb
Witam! Osoby zainteresowane studiami podyplomowymi we Wrocławiu zapraszam do zapoznania się z ich ofertą w Wyższej Szkoły Bankowej Listę dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na stronie wsb pl Dodam, że zapisując się na studia w terminie do 10 sierpnia można liczyć na 600 zł oszczędności: 300 zł zniżki w czesnym oraz 300 zł dzięki zmniejszonej opłacie wpisowego wynoszącej 100zł. Zapraszam!

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB
.
Warto też dodać że studia dzienne i zaoczne to dwie całkiem inne bajki,, o wiele trudniej skończyć zaoczne, ponieważ praktycznie trzeba samemu wszystkiego sić nauczyć w wolnych chwilach po pracy. Dotyczy tak samo publicznych i niepublicznych uczelni.
k
kek
To prawda, że publiczne nie uczą więcej. W zasadzie to nie uczą niczego za wyjątkiem życia, czyli kombinowania i użerania się z systemem. Nauczyć się trzeba samemu, bo nie uczą, a wymagają dużo, duuuuużo więcej niż w niepublicznych. Czyli ostatecznie zasada płacisz - zdajesz nadal działa. Trzeba się bardzo postarać żeby nie zdać na uczelni niepublicznej, w zasadzie to trzeba to olać i nie chodzić. Inaczej na zaliczeniach nawet bez nauki problemu nie będzie.
a
a idzcie w ch
DSW ma kurna taką biedną i szajsowatą stronę internetową, a przecież to druga po SWPSie najdroższa uczelnia we Wrocławiu, podobno uruchomili studia z Projektowania ( na które btw już trzeci rok nie potrafią znaleźć chętnych, wszyscy idą na SWPS, a Ci dalej nie zczaili, że skoro mają uczyć projektowania graficznego to sami powinni świecić przykładem, może dlatego nikt nie traktuje tego poważnie ). Już nawet Handlowa zrobiła pełny rebranding i to całkiem przyzwoity. Szkoda mi tej zdychającej WSZ Edukacji, taka zarąbista lokalizacja, fajny budynek z naprawdę przyjemnym otoczeniem, ale przy takiej polityce, tak idiotycznych kierunkach i skostniałych, nieprzydatnych specjalizacjach nie ma szans żeby to się utrzymało, nie wiem kto tym zarządza, ale jak widać nie znają się na tym czego sami uczą, skoro stoją na Informatyce to może poszerzyliby jakoś ofertę, że nie było tylko wyboru między PWr a WWSIS, gdy chodzi o informatykę i ASP i SWPS, gdy idzie o grafikę. Humanistyczna powinna w koncu zmienic nazwe i byc kojarzona zgodnie z profilem kierunku, ktory prowadzi i moze jeszcze raz podjac dzialania otwarcia AiU. WWSIS - żenująca strona internetowa, zero informacji, a podobno kształcą informatyków. WSB - WYŻSZA SZKOŁA BOGACTWA. SWPS za drogi i jeszcze raz za drogi, ale przynajmniej właściciele mają odrobinę przyzwoitości i starają się utrzymywać poziom nie tylko nauczania, ale i wizerunku.
s
sambuca
Wy nawet nie potraficie udawać z tymi reklamami.
i
i nie płace za wpisowe
i jeszcze państwo polskie płaci mi za studi aco miesiac kupe kaski, dorobie sobie na pol etatu w kaufie i co mi wiecej trzeba?
M
Maturzysta
Bioinformatyka, to kierunek z przyszłością, który tak naprawdę pozwala na zdobycie i zawodu informatyka i zawodu bioinformatyka z solidnymi podstawami chemii i biologi. Robiłem szerokie rozeznanie w tej kwestii i dla mnie najlepszy program mają na WWSIS - Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej. Byłem w Dziekanacie, gdzie pokazali mi dokładne siatki i powiedzieli na czym to polega. Tam planuję złożyć papiery.
S
Student
Zastanawiam się nad tym kierunkiem? Obawiam się o chemię i biologię. Jak uważacie?
U
Uczelnia
U nas wpisowe również 0 zł, a można studiować na trzech kierunkach:
1) informatyka,
2) automatyka i robotyka,
3) bioinformatyka.
?
Po kim tak sądzisz? Po sobie? Studiowałeś albo wykładałeś na niepublicznej uczelni? Wpisy za opłacone czesne? Nie dziś, szkoły które tak robiły dawno nie istnieją, jest coś takiego jak komisja akredytacyjna i jak wykryją że studenci mają oceny "z nikąd" to szkołe zamyka w 5 min. Jest troche łatwiej w niepublicznych przyznaje, bo wykładowcy nie rzucają kłód pod nogi bojąc się ze ktoś będzie mądrzejszy od nich, ale publiczne w praktyce wcale nie uczą więcej niz niepubliczne, a najwięcej zależy od studenta.
i
ingrid
SWPS i Chodkowska, ok. Obydwie znane z bardzo wysokiego poziomu, szczególnie ta pierwsza, której wydziały są oceniane wyżej niż te państwowych placówek. Wyższa Szkoła Humanistyczna też ma bardzo dobrą reputację z kierunkiem Architektura Wnętrz. Natomiast cała reszta... błagam. Szkoły Wyższe powinny być pod znacznie większą kontrolą.
M
ML
Pseudo wyższe uczelnie produkują kolejnych pseudo-wykształconych nie przystosowanych do życia zawodowego studenciaków. Czesne zapłacone więc kursy w indeksie również. Później tylko ściągnąć z internetu dyplom i mamy mgr. A w głowie jak było pusto tak jest.
k
kek
oo, jednak ktoś tu potrafi edytować artykuły :o
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie