Regulamin konkursu na opowiadanie kryminalne

red

I. Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin określa zasady przeprowadzenia konkursu (dalej "Konkurs"), którego przedmiotem jest wybór najciekawszego opowiadania kryminalnego, którego tematyka będzie w jakiś sposób nawiązywała do zdobywania i odkrywania Dolnego Śląska w latach 40. i 50. minionego wieku (dalej "Opowiadanie")
2. Organizatorem Konkursu jest Gazeta Wrocławska, ul. Świętego Antoniego 2/4, 50-073 Wrocław, dalej "Organizator"
3. Konkurs rozpocznie się dnia 5.07, a zakończy się dnia 30.09.2013

II.Uczestnicy Konkursu

1. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora ani członkowie ich najbliższej rodziny.
2. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno opowiadanie na Konkurs. W przypadku nadesłania większej ilości Opowiadań, jury oceni tylko pierwsze nadesłane.

III. Zgłoszenie Uczestnika

1. Zgłoszenie udziału w Konkursie następuje poprzez przesłanie opowiadania w wersji drukowanej lub elektronicznej na następujący adres: kryminal@gazeta.wroc.pl (temat wiadomości "Imię, nazwisko") lub Gazeta Wrocławska, ul. Świętego Antoniego 2/4, 50-073 Wrocław z dopiskiem na kopercie ("Lato z kryminałem, imię, nazwisko")
2. W treści zgłoszenia należy podać imię, nazwisko, adres korespondencyjny i kontaktowy numer telefonu.
3. W nagłówku Opowiadania powinno znaleźć się dane autora (imię i nazwisko).
4. Strony opowiadania powinny być ponumerowane, a w wersji drukowanej dodatkowo zszyte.
5. Zgłoszenie niekompletne oraz doręczone po terminie określonym w pkt. I. 3. niniejszego regulaminu podlega odrzuceniu jako niespełniające wymogów formalnych.
6. Organizator nie zwraca nadesłanych na konkurs prac.

IV. Ogłoszenie wyników Konkursu

1. Ogłoszenie wyniku Konkursu nastąpi po 30.09.2013 w Gazecie Wrocławskiej, najpóźniej do 31.10.2013.

V. Wymagania dotyczące Opowiadania

1. Opowiadanie zgłoszone do Konkursu powinno być:
a) utworem Uczestnika zgłaszającego Opowiadanie,
b) oryginalne (nie może być wcześniej nigdzie publikowane),
c) napisane w języku polskim,
d) nadesłane w sposób określony przez Organizatora w pkt. III, oraz w wyznaczonym przez niego terminie,
e) nie dłuższe niż 12000 znaków (ze spacjami) i nie krótsze niż 5000 znaków (ze spacjami)
f) pisane czcionką Times New Roman, rozm. 12.
f) Opowiadanie powinno w jakiś sposób nawiązywać do zdobywania i odkrywania Dolnego Śląska po wojnie (lata 40. i 50.)

VI. Jury Konkursu

1. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem Konkursu sprawować będzie Jury złożone z osób wyznaczonych przez organizatora.
2. Jury będzie działać kolegialnie. Z posiedzeń Jury będzie sporządzany protokół podpisywany przez członków Jury, przechowywany przez Przewodniczącego Jury. W sytuacji równości głosów, decydujący jest głos przewodniczącego Jury.

VII. Kryteria wyboru Opowiadania

1. Oceniając Opowiadania Jury weźmie pod uwagę następujące kryteria:
a) zgodność z wymogami określonymi w § 6,
b) oryginalność fabuły,
c) wartość artystyczna.

VIII. Dane osobowe uczestników Konkursu
1. Dane osobowe Uczestników Konkursu będą wykorzystywane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101 poz. 926). Dane osobowe są zbierane na zasadzie dobrowolności, jednakże podanie danych w zakresie określonym w Formularzu Zgłoszeniowym jest warunkiem wzięcia udziału w
Konkursie.
2. Dane osobowe uzyskane od Uczestników Konkursu zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu będą przechowywane w bazie danych. Administratorem danych jest Gazeta Wrocławska, ul. Świętego Antoniego 2/4, 50-073 Wrocław. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie dla celów związanych z realizacją niniejszego Konkursu oraz dla
celów marketingowych Organizatora, np. do przesyłania materiałów promocyjnych pod wskazany przez uczestnika adres oraz numer telefonu komórkowego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Każdy Uczestnik ma prawo do wglądu do swoich danych i do ich poprawiania.
3. Dane laureatów Konkursu: imię i nazwisko, zostaną umieszczone na stronie internetowej Organizatora oraz ogłoszone publicznie za pośrednictwem prasy, radia i telewizji.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki podania błędnych danych osobowych przez Zgłaszającego.

IX. Nagrody

1. Każda osoba, która weźmie udział w konkursie i spełni kryteria formalne otrzyma nagrodę gwarantowaną w postaci 6-miesięcznej prenumeraty "Gazety Wrocławskiej". Warunkiem otrzymania prenumeraty jest podanie adresu dostawy na terenie Polski na nazwisko osoby pełnoletniej.
2. Istnieje możliwość przeniesienia praw do nagrody gwarantowanej na osobę trzecią. W tym przypadku w zgłoszeniu do konkursu należy dodatkowo podać dane tej osoby z dopiskiem "Prenumerata na nazwisko…"
3. Osoby niepełnoletnie są zobligowane do przeniesienia praw do nagrody gwarantowanej na osobę trzecią bądź rezygnacji z tej nagrody.
4. Osoby, które chcą zrezygnować z nagrody gwarantowanej, powinny w zgłoszeniu zawrzeć dopisek "Rezygnuję z nagrody gwarantowanej".
5. Warunkiem otrzymywania prenumeraty od następnego miesiąca kalendarzowego jest wysłanie Opowiadania do 10. dnia miesiąca. W przypadku wysłania Opowiadania po 10 dniu miesiąca prenumerata będzie dostarczana od miesiąca kolejnego.
6. Główną Nagrodą jest kilkudniowy pobyt w hotelu w malowniczym zakątku Polski.

X. Licencje

1. Zgłaszający oświadcza, że opowiadanie chronione jest autorskimi prawami majątkowymi oraz, że do Opowiadania przysługują mu wyłączne i nieograniczone autorskie prawa majątkowe.
2. Zgłaszający oświadcza, że opowiadanie sporządzone zostało samodzielnie, ma charakter indywidualny i nie narusza praw osób trzecich.
3. Z chwilą dostarczenia opowiadania na adres podany przez Organizatora, Zgłaszający nieodpłatnie przenosi na Organizatora prawo własności egzemplarza opowiadania oraz udziela licencji niewyłącznej, nieograniczonej czasowo i terytorialnie, na korzystanie z opowiadania na następujących polach eksploatacji:
a) utrwalanie i zwielokrotnianie na jakimkolwiek nośniku niezależnie od technologii, standardu, systemu i formatu;
b) obrót oryginałem albo egzemplarzami, na których zostały utrwalone - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
c) rozpowszechnianie w sposób inny niż określony w pkt. b) - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie;
d) wprowadzania do pamięci komputera i sieci teleinformatycznej w tym do sieci internet;
e) podjęcia lub zlecenia produkcji lub innej formy wytwarzania dowolnej liczby egzemplarzy utworu zarówno na użytek własny, jak i w celu wprowadzenia do obrotu,
f) dokonywanie opracowań, w tym sporządzenie na jego podstawie Scenariusza do widowiska muzycznego oraz sporządzanie tłumaczeń na język inny niż język oryginału.
4. Korzystając z licencji na wszelkich wyżej wymienionych polach eksploatacji, organizator zapewni przestrzeganie osobistych praw autorskich Zgłaszającego, w szczególności prawa do informowania o autorze Opowiadania.
5. Zgłaszający zezwala organizatorom na wykonywanie praw zależnych do Opowiadania, tj. na rozporządzanie oraz korzystanie z utworów zależnych oraz wyraża zgodę, aby udzielali dalszej zgody na wykonywanie praw zależnych przez osoby trzecie.
7. Zgłaszający na własny koszt przejmie odpowiedzialność Organizatorów w związku z wszelkimi roszczeniami, stratami, szkodami lub podstawami do roszczeń, wynikającymi z naruszenia przez opowiadanie jakichkolwiek praw własności intelektualnej strony trzeciej.
8. Zgłaszający będzie bronić organizatorów na swój wyłączny koszt przed każdym pozwem lub postępowaniem wynikającym z powyższych powodów.
9. Jeśli korzystanie z Opowiadania stanie się przedmiotem jakiegokolwiek powództwa strony lub osoby trzeciej o naruszenie praw własności intelektualnej, jak wymieniono powyżej,
Zgłaszający może na swój własny koszt wybrać jedno z poniższych rozwiązań:
a) uzyskać dla organizatora prawo dalszego użytkowania Opowiadania, lub
b) zmodyfikować opowiadanie tak, żeby był zgodny z Regulaminem, ale wolny od jakichkolwiek wad lub roszczeń osób trzecich.

XI. Postanowienia końcowe

1. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w Konkursie ponosi Uczestnik.
2. Przesłanie Opowiadania na adres organizatora jest jednoznaczne z pełną akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu.
3. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu.
4. Wiążącej interpretacji postanowień niniejszego regulaminu dokonuje Organizator.
5. W sprawach nieuregulowanych regulaminem mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.
6. Wszelkie spory mogące wyniknąć w wyniku przebiegu konkursu będą rozpatrywane przez sąd właściwy dla siedziby Organizatora.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3