Regiobus – pierwszy mobilny sklep we Wrocławiu

  Regiobus – pierwszy mobilny sklep we Wrocławiu

  Materiał informacyjny

  Gazeta Wrocławska

  Regiobus – pierwszy mobilny sklep we Wrocławiu
  1/7
  przejdź do galerii
  Ostatnimi czasy na wrocławskich ulicach możemy zobaczyć kolorowego busa, z którego słyszymy charakterystyczną melodię. Jest to Regiobus. Co to takiego i jak działa?
  W świecie przepełnionym masową produkcją i niskojakościowym jedzeniem potrzebujemy odmiany i alternatywy. Zmiany żywieniowe w sposób bezpośredni powinny mieć wpływ na nasze życie, nadając mu znacznej witalności. Pomimo zewsząd otaczających nas haseł promujących zdrową żywność, produkty eko i wyszukane diety, z niepokojem spoglądamy na informacje o obniżającej się jakości jedzenia produkowanego, o wzroście chorób związanych z niewłaściwym sposobem odżywiania oraz o braku odpowiedniego zbilansowania w naszej diecie. Wiele osób, nawet jeśli marzy o poprawie nawyków żywieniowych, nie może sobie na to pozwolić ze względu na zbyt szybkie tempo życia, ograniczony wybór naturalnych produktów na półkach sklepowych i braku dostępu do informacji, gdzie takie produkty kupić. We Wrocławiu nareszcie znaleziono na to sposób! Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o RegioBusie, to najwyższa pora to zmienić.

  RegioBus, to nowość na wrocławskim rynku, która oferuje zdrową, regionalną żywność pochodzącą z Dolnego Śląska i okolic w formie mobilnego sklepu. To pierwszy taki pojazd we Wrocławiu. Ten jednego dnia można spotkać nawet w kilku miejscach. RegioBus podjeżdża w okolice dużych osiedli, biurowców oraz centrów biznesowych. Wszystko po to, aby zdrowa żywność z naszego regionu była bliżej mieszkańców. Na stronie www.regio-food.pl/regiobus znajduje się regularny harmonogram oraz mapa z oznaczeniem aż 12 lokalizacji we Wrocławiu, w których pojawia się RegioBus. Cała koncepcja jest rozwiązaniem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących oszczędność czasu i komfort zakupów połączonych z wyborem wyselekcjonowanego asortymentu towarów. Mobilny sklep przyjeżdża do klienta parkując przy ulicach: Plac Grunwaldzki i Chełmońskiego 37/41 (Uniwersytet Przyrodniczy), Ślężna 130-134 (C.H Galaktyka), Strzegomska 140A (West House), Powstańców Śląskich 7a (Globis), Legnicka 48 (Business Garden), a także w pobliżu osiedli przy ulicy Klimasa 43, Vivaldiego 4, Krzywoustego 52, Traktatowej 54 oraz Zwycięskiej 47. Liczba ta stale się powiększa, ponieważ Regiobus cały czas rozwija swoją działalność. Koncepcja RegioBusa nie opiera się na zwykłej, bezpośredniej sprzedaży produktów, gdyż cała idea skupia się na promowaniu zdrowego stylu życia i wolności wyboru. Działanie mobilnego sklepu pozwala również na wspieranie regionalnych dostawców, którzy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty o wysokiej jakości trafiały bezpośrednio na stoły klientów.

  Skąd pomysł na dostarczanie produktów prosto z Dolnego Śląska? Właściciele Regiobusa chcieli pokazać swoim dzieciom naturalne, prawdziwe smaki z rejonu z którego pochodzą. Okazało się, że we Wrocławiu jest bardzo dużo miejsc ze zdrową żywnością, ale znaczna część z nich sprowadza towar z dalekich stron naszego kraju lub z zagranicy. Dlaczego? Przecież u nas, w najbliższej okolicy działa bardzo dużo producentów oferujących jedzenie najwyżej jakości, z pełną gamą wartości odżywczych, niesamowitym aromatem i lokalnym, rzemieślniczym charakterem. W związku z tym, właściciele założyli sklep stacjonarny, który zlokalizowany jest na wrocławskim Gaju (ul. Dzierżoniowska 7/1a), a łączą go trzy wartości – miłość do rodziny, tradycji i Dolnego Śląska. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy stał się RegioBus, który jest innowacyjnym rozwiązaniem dla tych mieszkańców Wrocławia, którzy chcą zdrowo jeść, a także wprowadzać wyselekcjonowaną jakość produktów spożywczych do swojej diety. To idealne rozwiązanie dla tych, których styl życia nie pozwala spędzać czasu na poszukiwaniu naturalnych produktów czy nawet na odwiedzenie sklepu stacjonarnego.

  Wszyscy wiemy, że życie w dużym mieście wymaga dobrej organizacji i oszczędnych rozwiązań. RegioBus powstał po to, aby w tym pomóc. Idea jest prosta – odwracamy rolę, i zamiast klienta przychodzącego do sklepu, to sklep przyjeżdża do klienta. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również dostarcza komfortu wyboru dostępnych produktów fizycznie. Dodatkowo korzystanie z usług RegioBus pozwala zapoznać się z nimi czy nawet skompletować własne zamówienie i osobiście odebrać gotową już paczkę.

  Co można kupić w RegioBusie? Codziennie dostępne jest świeże pieczywo z wrocławskiego Conceptu 100 mostów, tradycyjne wędliny z rodzinnej masarni Urbanowscy, a także nabiał – wiejskie jajka, twaróg, mleko prosto od krów z Cerekwicy oraz sery krowie i kozie z Serów Łomnickich. Dostępne są również mąka z Młynu Skokowa, kiszonki od Sznajdera i Zdrowego Fermentu, 100% soki i syropy z podwrocławskich sadów m.in. Malina spod Ślęży, Owoce Lutyni, a także słodkości tj. batony od OHO Natura czy chałwy od Gacjana oraz miód ze Spiżarni Miodowej Migoccy. W sprzedaży jest również kawa z Etno Cafe, przetwory owocowe i warzywne z Runolandu i Ścinawy oraz pasty od Kocharza.

  Wychodząc o krok naprzód i jeszcze bardziej dopasowując się do wymagań współczesnego świata powstała specjalna aplikacja, która pozwala śledzić aktualną lokalizację mobilnego sklepu. Odpowiednie ustawienie opcji aplikacji sprawia, że system wysyła powiadomienia, w momencie gdy kolorowy bus znajdzie się w okolicy wybranej przez klienta. To genialne w swojej prostocie rozwiązanie jest dużym ułatwieniem dla zapominalskich lub bardzo zajętych osób. Pozwala kontrolować harmonogram oraz gwarantuje, że czas pojawienia się RegioBusa nie zostanie przeoczony, a świeże produkty trafią do oczekującego na nie klienta. Oprócz tego Regiofood prowadzi również sklep internetowy www.regio-food.pl gdzie jest możliwość zamówienia Regiopaczki, która składa się z różnorodnych produktów, a te można zamówić cotygodniowo w piątek, z darmową dostawą pod drzwi na terenie całego Wrocławia. Regiopaczki dostępne są w trzech wersjach (średnia/duża/familijna). Skład zmienia się co tydzień, ale jest również możliwość skomponowania składu paczki samodzielnie.

  Innowacyjna koncepcja skupia w sobie rozwiązania, których każdy z nasz szuka w codziennym życiu. Gwarantuje ekologiczne produkty, zapewnia najwyższą jakość świeżej żywności, wspiera regionalnych producentów i dostawców a przy tym zapewnia nam, klientom, niezwykłą wygodę robienia zakupów, oszczędność czasu i szeroką gamę produktów. Mobilny sklep, interaktywna aplikacja oraz jakość oferowanych produktów tworzy doskonałe połączenie usług dedykowanych dla nas, wrocławian, z których nie sposób nie skorzystać.

  Adres sklepu stacjonarnego:

  Regio-food

  Ul. Dzierżoniowska 7/1a

  Wrocław

  www.regio-food.pl
  www.pl-pl.facebook.com/RegioFoodWroclaw/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo