Real Madryt rozniósł w pył Granadę. Zagrali Kamil Jóźwiak oraz Kamil Piątkowski

Bartosz Głąb
Kamil Jóźwiak (Granada) w meczu z Realem Madryt.
Kamil Jóźwiak (Granada) w meczu z Realem Madryt. Miguel Angel Molina / PAP
Real Madryt w sobotnie popołudnie rozbił na wyjeździe Granadę 4:0. Mimo nie najmocniejszego składu Królewscy nie mieli problemów z łatwym pokonaniem przedostatniego zespołu ligi hiszpańskiej. W szeregach gospodarzy występ od pierwszej minuty zaliczyli Kamil Jóźwiak oraz Kamil Piątkowski, ale to nie był dobry mecz dwójki Polaków.

Kamil Jóźwiak oraz Kamil Piątkowski zagrali w meczu z Realem Madryt

Wystawienie Kamila Jóźwiaka od pierwszej minuty na mecz z Realem Madryt nie było zaskoczeniem, gdyż polski skrzydłowy w 4 ostatnich meczach Granady pojawiał się w wyjściowym składzie. Niespodzianką było natomiast pojawienie się w pierwszej jedenastce gospodarzy defensora Kamila Piątkowskiego, który w 6 poprzednich meczach tylko raz pojawił się na placu gry i to zaledwie na minutę.

Spotkanie przeciwko Królewskim aktywnie rozpoczął 26-letni polski pomocnik. Jednak z każdą kolejną minutą coraz ciężej było mu utrzymać się przy piłce na połowie przeciwników. W 30. minucie Polak zderzył się przed polem karnym Realu z interweniującym z Thibaut Courtois, długo dochodził do siebie, a do końca pierwszej połowy wyglądał na nieco oszołomionego.

Real Madryt rozbił Granadę meczu 35. kolejki ligi hiszpańskiej.
Real Madryt rozbił Granadę meczu 35. kolejki ligi hiszpańskiej. Miguel Angel Molina

Real Madryt nie dał szans przedostatniej w tabeli Granadzie

Real otworzył wynik meczu w 38. minucie. W polu karnym miejscowych znalazł się Fran Garcia i strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. Natomiast tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Arda Guler. Wtedy było już niemal pewne, że Królewscy wygrają kolejny mecz w sezonie.

Na drugą połowę Kamil Jóźwiak już nie wyszedł, a jego koledzy wciąż niezbyt udanie radzili sobie z dużo wyżej notowanym rywalem. W 49. minucie Brahim Diaz pokusił się o indywidualną akcję, z łatwością wpadł w pole karne rywala i także wpisał się na listę strzelców. Ten sam zawodnik 10 minut później ustalił wynik meczu na 4:0.

Real zanotował 28 zwycięstwo z rzędu. Przedostatniej w tabeli Granadzie, która już jest pogodzona ze spadkiem do niższej ligi, nie pomógł nawet rezerwowy skład rywali. Dwaj Polscy zawodnicy nie mogą zaliczyć tego spotkania do udanych.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...