Razem z Brave Kids na Nadodrzu!

JDD
Udostępnij:
W ostatnią sobotę sierpnia Wrocław oddajemy dzieciom! Mimo trudów tego roku sprawimy, by nasze miasto stało się dla nich przestrzenią radości, spontaniczności i spotkania. Zapraszamy na niepowtarzalne święto dzieci - festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem.

Fundacja OPEN MIND, podobnie jak 15 innych wrocławskich wyjątkowych organizacji, zaprosiło na swoje osiedle NADODRZE dziecięcych i młodzieżowych artystów #BraveKids2020 do przestrzeni CRZ Krzywy Komin, który dla dzieci stanie się sceną tętniącą życiem, wielością barw i uśmiechów. Występom artystycznym towarzyszyć będą warsztaty, animacje i pokazy filmów.
Spotkamy się zarówno po to, żeby nauczyć się czegoś nowego, jak i po prostu, by pobyć razem i poczuć sąsiedzki klimat Nadodrza. Wszystkie dzieci otoczymy pozytywną energią płynącą z natury i twórczych działań. Najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów rozwijających zdolności manualne, przybliżające różne techniki artystyczne, ale przede wszystkim będące świetną zabawą!

Przygotowaliśmy dużo zielonych inspiracji! Podczas warsztatów wspólnie stworzymy naturalne obrazy z kwiatów i skarbów lasu. Krok po kroku – od podstaw pokarzemy również jak łączyć, układać i wyplatać naturalne elementy, by powstał kolorowy wianek na głowę pachnący latem. Naturalne wiązanki rozpromienią każdą dziecięcą buzię! Własnoręcznie będziemy motać zwierzaki z siana i kolorowych włóczek. W czasie warsztatów – Herbatki prosto z łąki - przygotujemy aromatyczne mieszanki z suszonych ziół i kwiatów. Takie kompozycje nie tylko pięknie wyglądają, ale skrywają nieocenione bogactwo witamin i szalenie ciekawych smaków. Poznamy również podstawowe sploty i techniki plecionkarskie, które posłużą nam do stworzenia oryginalnych koszyków z trawy i sznurków.

Letni wieczór spędzimy przed srebrnym ekranem. W nastrojowej scenerii obejrzymy poruszający film – Niezwykłe lato z Tess.

To będzie piękny czas, piękny dzień, piękne świętowanie!

Bądźcie razem z Brave Kids pod wrocławskim niebem!
Warsztaty są bezpłatne! Obowiązują zapisy.
Program:
•11.00-12.00 - WIANKI
•11.30-13.00 - SIANOTWORY
•12.15-13.00 - HERBATKI Z ŁĄKI
•13.00-13.30 - POKAZ FINAŁOWY BRAVE KIDS – wstęp otwarty
•13.30-14.30 - ROŚLINNE OBRAZKI
•13.40-15.00 - PACYNKI ZE SKARPET
•14.00-15.00 - KWIATOWE KOLAŻE W FORMIE INICJAŁU
•15.30-16.30 - KOSZYCZKI Z TRAWY I SZNURKÓW
•17.00- 19.00 - NIEZWYKŁE LATO Z TESS - pokaz filmu – wstęp otwarty

Wydarzenie odbywa się w ramach 11. edycji #BraveKids. Finansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Gminy Wrocław.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Poznaj świat finansów z Centrum Pieniądza NBP

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska