Rapid Wiedeń - Śląsk Wrocław 2:3. W Belek bez Exposito, we Wrocławiu bez Mączyńskiego

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Adam Jastrzebowski
Rapid Wiedeń - Śląsk Wrocław 2:3 (2:2). WKS pokonał w Belek mocną ekipę z Austrii. Doby początek meczu, potem niewykorzystane okazji i brak koncentracji w końcówce I połowy. W spotkaniu nie zagrał Erik Exposito.

Rapid Wiedeń - Śląsk Wrocław 2:3 (2:2) WYNIK

Gole: Burgstaller 43, Querfeld 45 - Quintana 8, Nahuel 25, Bergier 63 k.
Rapid - I połowa: Hedl - Wimmer, Knasmüllner, Burgstaller, Pejic, Dibon (33. Querfeld), Auer, Oswald, Bajic, Druijf, Bajlicz.
II połowa: Gartler - Kerschbaum, Petrovic, Strunz, Sollbauer, Greil, Moormann, Grull, Zimmermann, Schuster, Querfeld.
Śląsk - I połowa: Leszczyński – Bejger, Poprawa, Verdasca, Janasik, Olsen, Schwarz, Yeboah, Jastrzembski, Nahuel, Quintana .
II połowa: Szromnik - Konczkowski, Stawny, Gretarsson, Garcia, Samiec-Talar, Rzuchowski, Schwarz (60’ Bukowski), Borys, Olsen (60. Łyszczarz), Bergier.

Krzysztof Mączyński rozwiązał wreszcie umowę ze Śląskiem Wrocław. Obie strony doszły do porozumienia o czym WKS poinformował na swojej stronie internetowej. Były kapitan wrocławskiej drużyny pod koniec 2020 roku podpisał nową umową ważną do końca tego sezonu. Jednak w czerwcu został odsunięty do drużyny i od tego czasu trenował z rezerwami. Początkowo wydawało się, że obie strony się dogadają i doświadczony pomocnik szybko wyjedzie z Wrocławia, jednak ostatecznie nie przystał na rozwiązanie kontraktu. Trenował z rezerwami, chociaż w II lidze nie pograł wiele. Ostatnie - po pół roku - obie strony się dogadały.
Mączyński w Śląsku rozegrał 99 meczów, strzelił sześć goli i zanotował 13 asyst. Trafił tu w styczniu 2019 roku z Legii Warszawa. W tym roku skończy 36 lat.

Wyjazd Mączyńskiego to z pewnością odciążenie dla budżetu płacowego klubu. Ten ruch sprawi być może, że uda się zakontraktować zimą jakiegoś nowego zawodnika. Priorytetem wydaje się lewy obrońca.
Na zgrupowaniu w Turcji pogoda się poprawiła, a Śląsk wygrał 3:2 z Rapidem Wiedeń. Nie wystąpił Erik Exposito, który dziś ma wrócić z Hiszpanii.