Radosław Murawski: Zagłębie nas zdemolowało

Piotr Ziemiański
Radosław Murawski
Radosław Murawski Jakub Kowalski
Piast Gliwice przegrał w Lubinie aż 1:4, nie prezentując przy tym dobrej gry. Miedziowi byli lepsi w każdym aspekcie przez 90 minut meczu, co potwierdził kapitan Piasta, Radosław Murawski.

Radosław Murawski (kapitan, pomocnik Piasta Gliwice): Zagłębie zagrało dzisiaj bardzo dobre spotkanie i nie możemy szukać żadnych wymówek co do naszej słabej postawy w tym meczu. Mieliśmy inne założenia taktyczne na ten mecz, ale Zagłębie nas dzisiaj zdemolowało. Oczywiście mieliśmy swoje bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać i jest to na pewno nasza bolączka oraz jedna z przyczyn porażki z Zagłębiem. Nie wiem, jak wytłumaczyć naszą postawę na początku meczu oraz analogicznie w pierwszych minutach drugiej połowy.

Wiemy, o co gramy, a z boku może to wyglądać jakby nam się nie chciało. Ale tak nie jest. Zagłębie zagrało dzisiaj bardzo dobrze ofensywnie i agresywnie w obronie tak jakby grało o życie a my nie potrafiliśmy się przeciwstawić temu. Do końca sezonu co raz bliżej i nie zamierzamy się patrzeć jak grają nasi rywale tylko skupiamy się na naszej grze, którą musimy jak najszybciej poprawić bo jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to zrobić. Będziemy walczyć do ostatniej kolejki o najwyższe cele, bo dopóki piłka w grze to wszystko jest możliwe. Na razie jednak skupiamy się już na najbliższym meczu i mam nadzieję, że zdobędziemy upragnione trzy punkty.

Materiał oryginalny: Radosław Murawski: Zagłębie nas zdemolowało - Gol24