MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świetne wyniki oddziału chirurgii naczyniowej w szpitalu w Radomiu. Wszczepiono już dwusetny stentgraft

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Doktor Adam Kukliński, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego (z prawej), oraz dr Bohdan Solonynko, mówili o świetnych wynikach w leczeniu tętniaków u pacjentów w radomskim szpitalu
Doktor Adam Kukliński, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego (z prawej), oraz dr Bohdan Solonynko, mówili o świetnych wynikach w leczeniu tętniaków u pacjentów w radomskim szpitalu Antoni Sokołowski
Nie trzeba przeprowadzać trudnych i długotrwałych operacji w leczeniu tętniaka, jeśli jest doskonale wyszkolony personel medyczny, a operacje prowadzi wykorzystując nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Tak jest na Oddziale Chirurgii Naczyniowej w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym imienia dr. Tytusa Chałubińskiego.

Małoinwazyjne metody leczenia na oddziale chirurgii naczyniowej szpitala w Radomiu

Na konferencji prasowej, zwołanej w piątek w szpitalu w Radomiu, doktor Adam Kukliński, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej, oraz doktor Bohdan Solonynko, mówili o nowoczesnych metodach leczenia pacjentów osiąganych w radomskim szpitalu. Okazją do zwołania konferencji było dwusetne wszczepienie stentgraftu podczas operacji tętniaka przeprowadzonej przez obu doświadczonych lekarzy.

Stengraft, to sztuczne naczynie wprowadzane do aorty w miejsce gdzie znajduje się tętniak, czyli nadmierne poszerzenie naczynia. Dzięki operacji tętniak nie jest narażony na krwawienie i pęknięcie, co jest bezpośrednim zagrożeniem życia pacjenta. Najbardziej problematyczne jest zabezpieczenie tętniaka u osób z wieloma chorobami współistniejącymi.

- 96 procent tętniaków w ogólne nie daje żadnych objawów i bardzo często wykrywane są przypadkowo, na przykład podczas badań onkologicznych – wyjaśniał doktor Adam Kukliński.

Chirurdzy naczyniowi mówili, że dzięki metodzie małoinwazyjnej pacjenci szybko dochodzą do siebie. Operacje prowadzone są na niewielkim obszarze ciała, pacjent nie traci wiele krwi, a w krótkim odstępie czasu po operacji może opuścić szpital. Bywa, że chory opuszcza szpital już na drugi – trzeci dzień po zabiegu. Tymczasem klasyczna metoda usuwania tętniaka wiąże się ze zbyt wysokim ryzykiem operacyjnym.

- Mamy ogromny postęp w tej dziedzinie. Jeszcze 20 lat temu, gdy prowadziłem podobne operacje, mogliśmy leczyć około 30 procent pacjentów metodą wewnątrznaczyniową. Obecnie, w rozwiniętych ośrodkach, ponad 90 procent pacjentów jest leczonych wewnątrz naczyniowo - powiedział doktor Bohdan Solonynko.

Lekarze mówili, że tętniak aorty brzusznej, pojawia się w większości przypadków u mężczyzn, którzy cierpią na inne schorzenia, jak nadciśnienie, u osób palących papierosy, lub mają skłonności genetyczne.

Oddział Chirurgii Naczyniowej w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, dołączył do wiodących placówek w Polsce. Wszystko to dzięki udanym operacjom, a także ze względu na ilość i złożoność wykonywanych zabiegów i operacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie