R8 Basket AZS Politechnika Kraków - WKS Śląsk Wrocław 93:75 [WYNIK]

DF
Tomasz Hołod
W rozegranym w ramach 31. kolejki I ligi mężczyzn meczu koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z R8 Basketem AZS-em Politechniką Kraków 75:93. Rywale po pierwszej połowie prowadzili już 60:39 i trafili osiem z jedenastu trójek. Na pięć minut przed końcem podopieczni Radosława Hyżego zbliżyli się do rywali na dystans jednej akcji. Po raz kolejny o losach spotkania swoimi rzutami za trzy przesądził Michael Hicks.

Śląsk mierzył się z klubem, który nie leży koszykarzom WKS-u. Ostatnie trzy konfrontacje rozstrzygnęły się na korzyść krakowian, którzy podobnie jak zespół z Wrocławia są beniaminkiem I ligi. Ewentualne zwycięstwo przybliżyłoby podopiecznych Hyżego do udziału w play-offach.

W sobotę Śląsk podejmie u siebie Sokoła Łańcut. Początek spotkania w hali AWF-u o godz. 19.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - WKS Śląsk Wrocław 93:75 (27:24, 33:15, 9:21, 24:15)
R8 Basket AZS: Hicks 21, Dłuski 14 (11 zb.), Nowakowski 13 (10 as.), Baran 12, Malczyk 12, Pełka 12, Renkiel 3, Aleksander Załucki 3, Jakub Załucki 3.
Śląsk: Dziewa 14, Mroczek-Truskowski 13, Grzeliński 10, Stawiak 10, Michałek 7, Musiał 7, Kutta 5, Pławucki 5, Ratajczak 4.