PZT Wheelchair Tour 2020. Kamil Fabisiak najlepszy we Wrocławiu

Najwyżej sklasyfikowany w rankingu PZT Kamil Fabisiak zwyciężył w turnieju z cyklu Narodowy Puchar Polski PZT Wheelchair Tour 2020, rozegranym na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu. W finale pokonał 6:1, 6:3 Tadeusza Kruszelnickiego. Triumfator zainkasował 1200 zł, finalista 700 zł, a tenisiści sklasyfikowani na trzecim miejscu po 350 zł.

W półfinałach dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści: numer 1. w Polsce – Kamil Fabisiak (Stow. Integracyjny Klub Tenisa Płock) oraz 3. w rankingu PZT – Tadeusz Kruszelnicki (Ziębicki Klub Tenisowy) byli bezwzględni dla swoich rywali. Niegdyś 16. w światowym rankingu (aktualnie 21.) Fabisiak pokonał 6:1, 6:3 Adama Kinowskiego (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.). Natomiast uczestnik sześciu igrzysk paraolimpijskich oraz dwukrotny finalista wielkoszlemowego Australian Open (był wówczas 3. w światowym rankingu), 64-letni Tadeusz Kruszelnicki rozgromił 6:0, 6:0 młodszego o 34 lata (sic!) rywala Jarosława Żyłę (AZS AWF Wrocław), który w turniejowej drabince odprawił dwóch rozstawionych tenisistów.

W finale, po raz trzeci w cyklu Narodowego Pucharu Polski PZT Wheelchair Tour 2020, spotkali się więc Fabisiak z Kruszelnickim. W Płocku (26-28.06) triumfował 36-letni Kamil Fabisiak. W Poznaniu (3-5.07) lepszy był Tadeusz Kruszelnicki. We Wrocławiu znów górę wzięła młodość i puchar oraz czek na 1200 zł odebrał Fabisiak, który zwyciężył 6:1, 6:3.

W turnieju pocieszenia, dla tenisistów, którzy przegrali swój pierwszy mecz, wygrał Jakub Kuciński (DSSN Aktywni Wrocław), w finale pokonując 6:3, 7:6(3), Szymona Nowickiego (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.).

– Narodowy Puchar Polski PZT Wheelchair Tour jest dla mnie nieco nowym doświadczeniem. To pierwszy turniej dedykowany zawodnikom niepełnosprawnym, który organizuje – mówi Kinga Szynklarz, dyrektor turnieju. – W rozgrywkach udział wzięło 21 tenisistów z całej Polski, z mocną reprezentacją Wrocławia. Nie ukrywam, że będziemy starali się wpisać ten turniej w stały, cykliczny kalendarz. A już teraz zapraszam serdecznie wszystkich zawodników i entuzjastów tenisa, do udziału w zaplanowanych w tym roku na kortach Olimpijski Club Narodowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Amatorów (13-19 sierpnia) oraz na Narodowy Dzień Tenisa zaplanowany na 5 września 2020.

Narodowy Puchar Polski PZT Wheelchair Tour 2020 to cykl sześciu turniejów z nagrodami finansowymi o łącznej puli 22 tysięcy złotych. Po imprezach w Płocku, w Poznaniu i we Wrocławiu w cyklu zostaną rozegrane jeszcze turnieje w Toruniu (31.07-2.08), w Sobocie (koło Poznania, 21-23.08), a całość zakończą Indywidualne Mistrzostwa Polski w Płocku (31.08-2.09).

Partnerami organizowanego przez Polski Związek Tenisowy cyklu są: Ministerstwo Sportu oraz Deichmann.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0