Łukasz Konstanty
Johannes Thingnes Boe w niedzielnym biegu ze startu wspólnego zajął trzecie miejsce. Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Johannes Dale wygrał bieg ze startu wspólnego podczas biathlonowego Pucharu Świata w Annecy-Le Grand Bornand. Na podium uplasowali się także inni reprezentanci Norwegii - drugie miejsce zajął Sturla Holm Laegreid, a na trzeciej pozycji finiszował Johannes Thingnes Boe.

Drugie zwycięstwo w karierze Johannesa Dale

Niedzielny bieg był niezwykle udany dla Norwegów. Zawodnicy z tego kraju nie tylko obsadzili podium - trzej kolejni zakończyli zmagania w czołowej dziesiątce.

Dale zapewnił sobie zwycięstwo świetnym biegiem. Po czterech strzelaniach wybiegł na trasę z dziesięciosekundową stratą do Laegreida, po trwającej do ostatnich metrów walce wyprzedził jednak rodaka o 0,3 sekundy. Dla Norwega to drugie w karierze zwycięstwo - poprzednio triumfował w 2020 roku w Hochfilzen w konkurencji sprint.

Lider klasyfikacji generalnej, Boe, tym razem zanotował aż trzy niecelne strzały i finiszował na trzeciej pozycji. Mający na koncie pięć zwycięstw w bieżącym sezonie Pucharu Świata biathlonista pozostał na szczycie klasyfikacji łącznej.

Sebastian Stalder najskuteczniejszy na strzelnicy

Jedynym zawodnikiem, który ani razu nie spudłował podczas czterech wizyt na strzelnicy, był Sebastian Stalder. Mimo znakomitej skuteczności Szwajcar zakończył zmagania dopiero na ósmej pozycji, ze stratą ponad 30 sekund do zwycięzcy, który zanotował dwa niecelne strzały.

Niedzielne zmagania kobiet i mężczyzn (bieg ze startu wspólnego) to ostatnie w tym roku zawody biathlonowego Pucharu Świata. Zawodnicy powrócą do rywalizacji na początku 2023 roku. W dniach 5-8 stycznia odbędą się zawody w słoweńskiej Pokljuce.