Puchar Polski. Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki 2:1. Dwa karne i Wigry poza burtą.

Mariusz Klimaszewski
Wigry Suwałki (niebieskie stroje) przegrały ze Ślęzą Wrocław 1:2
Wigry Suwałki (niebieskie stroje) przegrały ze Ślęzą Wrocław 1:2 Pawel Relikowski / Polskapress
Szybko zakończyła się przygoda Wigier Suwałki z Pucharem Polski. Już w pierwszej rundzie suwalczanie przegrali ze Ślęzą Wrocław 1:2.

Były pierwszoligowiec z Suwałk był faworytem spotkania z jedenastą drużyną ostatniego sezonu trzeciej ligi. Okazało się, że tylko na papierze, bo gospodarze wygrali jak najbardziej zasłużenie.

Ślęza pokonała Wigry strzelając dwie bramki z rzutów karnych, które zostały podyktowane za bardzo niefrasobliwe zachowanie faulujących piłkarzy Wigier. Obie jedenastki wykorzystał Robert Pisarczuk. Najpierw wykonał rzut karny za faul Adriana Karankiewicza na Hubercie Muszyńskiego. Jego strzał po ziemi wyczuł co prawda Balawajder, ale piłka bita płasko przy ziemi dostała przyspieszenia na sztucznej murawie i wpadła pod ręką bramkarza Suwałk. Była to 14 minuta spotkania.
Drugiego karnego, już przy wyniku 1:1 Pisarczuk wykorzystał w 63 minucie. Sędzia Pskit podyktował jedenastkę za faul Michała Żebrakowskiego. Tym razem napastnik gospodarzy strzelił mocno pod poprzeczkę.

Utrata drugiego gola miała miejsce w okresie, gdy suwalczanie strzelili gola i byli w natarciu. Wyrównanie padło w 53 minucie, gdy Żebrakowski postraszył bramkarza Ślęzy, a piłka w zamieszaniu odbiła się jeszcze od Filipa Olejniczaka wpadając do siatki bramki gospodarzy.

Niestety, rzut karny zniweczył wysiłki Wigier, które nie mogły znaleźć już recepty na dojście do strzeleckich sytuacji. Suwalczanie mogli wcześniej doprowadzić do wyrównania. Niestety, nie wykorzystali rzutu karnego. Niefortunnym strzelcem jedenastki był Denis Gojko, który w 34 minucie strzelił w poprzeczkę.

Odnotujmy jeszcze, że dwukrotnie, po strzałach piłkarzy Ślęzy, piłka lądowała na poprzeczce bramki Wigier.

W piątek, o godz. 16 trzeci nasz przedstawiciel w Pucharze Polski MKS Ruch Wysokie Mazowieckie zagra u siebie ze Zniczem Pruszków.

Ślęza Wrocław – Wigry Suwałki 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Robert Pisarczuk 14 z karnego, 1:1 Filip Olejniczak 53 (samobójcza), 2:1 Robert Pisarczuk 63 z karnego.
Ślęza: Piotr Zabielski - Hubert Muszyński, Maciej Tomaszewski, Adam Samiec, Tomasz Dyr - Kornel Traczyk (54. Mateusz Stempin), Maciej Diduszko (84. Piotr Kotyla), Filip Olejniczak, Robert Pisarczuk (70. Piotr Stępień), Jakub Gil (54. Mateusz Kluzek) - Guilherme Cordeiro (70. Krzysztof Bialik).
Wigry: Jan Balawejder - Grzegorz Aftyka (71. Daniel Liszka), Adrian Piekarski, Michał Ozga, Adrian Karankiewicz - Denis Gojko, Robert Bartczak, Patryk Czułowski, Bartosz Gużewski (38. Michał Żebrakowski), Cezary Sauczek (84. Oskar Furst) - Kacper Wełniak.
Żółte kartki: Pisarczuk (Ślęza); Karankiewicz, Aftyka (Wigry).
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Wyniki 1. rundy Pucharu Polski
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Zagłębie Lubin 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 Jakub Żubrowski 6, 1:1 Michał Drewnowski 75, 1:2 Jewgienij Baszkirow 78, 1:3 Damjan Bohar 84.
Lechia Zielona Góra - Świt Skolwin (Szczecin) 1:4 (0:0). Bramki: 0:1 Shuma Nagamatsu 68, 1:1 Szymon Kobusiński 70, 1:2 Patryk Bil 80, 1:3 Krzysztof Filipowicz 85, 1:4 Jakub Babij 90 (samobójcza