Puchar Polski: Olimpia Grudziądz - Miedź 0:3

Jakub Pęczkowicz, JG
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica awansowała do 1/8 Pucharu Polski. Podopieczni Rafała Ulatowskiego pokonali w Grudziądzu tamtejsza Olimpię 3:0. Wszystkie trzy bramki zdobył 31-letni Jakub Grzegorzewski.

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
Bramki:
Grzegorzewski 30, 40, 49

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).

Olimpia: Fabiniak - Bucko, Staniekl(59. Szczot), Woźniak, Gawęcki, Mazurkiewicz, Smoliński, Suchocki (73. Banasiak),Ruszkull, Zabłocki, Kowalczyk (66. Cieśliński).

Miedź: Bledzewski - Bartczak, Midzierski, Tanżyna, Woźniczka, Łuszkiewiczl, Bartoszewicz Ż Ż CZ, Nowacki(57. Kasperkiewicz), Madejski (72. Szczepaniak), Łobodziński (52. Garuch), Grzegorzewski.

Od początku tempo gry narzucili legniczanie. Dobrą okazję na zdobycie gola goście mieli w 10 minucie, gdy przy piłce znalazł się Wojciech Łobodziński. Popularny "Łobo" efektowną szarżą minął jednego z rywali na lewej stronie boiska, zszedł do środka i oddał strzał, który o centymetry minął słupek.

Zawodnicy Olimpii również szukali swoich okazji. Wyjątkowo aktywny był Maciej Ko-walczyk. Król strzelców I ligiz poprzedniego sezonu oddał w pierwszej połowie dwa groźne strzały. Przytomnością w bramce Miedzi wykazał się Andrzej Bledzewski i żadne z tych uderzeń go nie zaskoczyło. Kiedy wynik nadal był nierozstrzygnięty, a pierwsza połowa dobiegała końca, piłkarze Olimpii popełnili dwa błędy, które Miedź zamieniła na bramki. W 30 min prze dpolem karnym sfaulowany został Madejski. Nowicki wykonał rzut wolny, a Grzegorzewski głową wbił piłkę do siatki. Dziesięć minut później brutalnie zastopowany został Woźniczka, i to znów blisko bramki gospodarzy. Stały fragment gry wykonywał Łuszkiewicz, a najwyżej ponownie wyskoczył Grzegorzewski i do przerwy było 2:0. Po 4. minutach drugiej połowy było już po meczu, bo ponownie trafił Grzegorzewski.

Kolejnym rywalem Miedzi będzie Lech Poznań.