Puchar Polski: Arka - Miedź 1:1 (ZDJĘCIA)

Jakub Pęczkowicz, JG
Piłkarze Miedzi Legnica niefortunnie zremisowali z Arką Gdynia 1:1 w pierwszym meczu 1/4 Pucharu Polski. Żółto-niebiescy trafili w 83 minucie.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1 (0:1)
Bramki:
Vinicius 83 - Zakrzewski 18
Arka: Miszczuk - Cichocki, Cienciała I, Radzewicz, Sobieraj, Kowalski (24. Budka), Pruchnik, Rzuchowski (43. Szwoch), Wojowski, Vinicius I, Aleksander (46. Ślusarski I)
Miedź: Bledzewski - Bartczak, Midzierski, Woźniczka I, Zasada, Bartoszewicz, Kasperkiewicz I (55. Burkhardt), Madejski (86. Szymański), SzczepaniakI, Łobodziński, Zakrzewski (37. Chrzanowski III)

- Liczymy, że w Gdyni zespół odpali. Na treningach jest ogromna praca, jest zaangażowanie, a w meczach są sytuacje bramkowe, brakuje jedynie skuteczności. Jestem przekonany, że i ona w końcu przyjdzie - mówił przed wczorajszym pojedynkiem z Arką Gdynia w Pucharze Polski trener Miedzi Legnica Adam Fedoruk. Do 83 minuty na stadionie przy ul. Olimpijskiej wydawało się, że "Miedzianka" faktycznie w końcu przyspieszyła.

Wprawdzie w 10 minucie Da Silva trafił w słupek bramki Bledzewskiego, to jednak po kwadransie Arka grała już w osłabieniu, bo Cienciała po faulu na Łobodzińskim otrzymał czerwoną kartkę. Miedź wykorzystała ten prezent i w 18 minucie Zakrzewski otworzył wynik meczu.

Agresji i woli walki na murawie nie brakowało, również po przerwie. Tu z kolei wykluczony z gry został 18-letni napastnik legnickiego zespołu Chrzanowski. W polu karnym faulował bramkarza Arki. Karta zaczęła się odwracać, kiedy do gry wkroczył były snajper Lecha Poznań Ślusarski. W końcówce żółto-niebiescy forsowali bramkę legnickiego zespołu i... niestety sforsowali. Siedmiu minut zabrakło Miedzi do tego, by do Legnicy wracać z zaliczką przed rewanżem. A ten na stadionie przy al. Orła Białego już 25 marca o godz. 18.30.

Inne wyniki 1/4 PP
Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Kwiek 13 k., Papadopulos 37), Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1 (Ukah 24, Balaj 26 - Tuszyński 66 k.), Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 2:1, (Masłowski 40, Petasz 70 - Majtán 21).