JCZ
Ruben Jurado
Ruben Jurado Karolina Misztal
Puchar Polski. Arka Gdynia zrobiła kolejny krok w kierunku obrony trofeum. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu pokonała na wyjeździe Chrobrego Głogów 2:0 (1:0). Rewanż pod koniec listopada.

Arka nie wystawiła pierwszego garnituru. Do Głogowa nie wybrał się m.in. współautor ligowego zwycięstwa nad Jagiellonią Białystok (4:1), Rafał Siemaszko. Zabrakło też Yannicka Sambei czy Grzegorza Piesio. Na ławce zaczęli zaś Pavels Steinbors i Michał Marcjanik.

To nie był ani trochę tak atrakcyjny mecz jak z Jagiellonią. Arkowcy zrobili jednak swoje. Już w 16 minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka. Po koronkowej akcji do siatki trafił żelazny rezerwowy, Ruben Jurado. Do pustej bramki podał mu zaś drugi zmiennik, Siergiej Kriwiec.

Chrobrego nie stać było na powtórkę z poprzedniej rundy, gdy łatwo rozprawił się z Piastem Gliwice. Dzisiaj jedyną naprawdę groźną akcję przeprowadził Michał Ilków-Gołąb, który w 23 minucie trafił z paru metrów w poprzeczkę. Głogowianie po zmianie stron grali może i lepiej, ale szwankowało u nich wykończenie. Mateusz Machaj kopnął z rzutu wolnego tam gdzie zdążył doskoczyć Krzysztof Pilarz.

W doliczonym czasie Arka po składnej kontrze ustaliła wynik na 2:0. Do własnej siatki trafił Karol Danielak.

Traktując zbiorczo występy w Ekstraklasie i Pucharze Polski, mecz z Chrobrym był dla Arki ósmym z rzędu bez porażki (a dziewiątym licząc nieznaczący sparing z Olimpią Grudziądz). Dla Chrobrego była to z kolei trzecia porażka z rzędu i zarazem piąte spotkanie bez zwycięstwa.

Piłkarz meczu: Ruben Jurado
Atrakcyjność meczu: 5/10

PUCHAR POLSKI w GOL24

Pod Ostrzałem GOL24

**WIĘCEJ odcinków

**

Materiał oryginalny: Puchar Polski. Arka bliżej powtórki z Narodowego. Chrobremu gola wcisnął Ruben Jurado - Gol24