Puchar i mistrzostwo Polski. Wielki dzień Ślęzy Wrocław

RB, materiały prasowe
Okręgowy Puchar Polski w rękach piłkarzy Ślęzy
Okręgowy Puchar Polski w rękach piłkarzy Ślęzy Wojciech Fryt
Niedziela (14 czerwca) przyniosła Ślęzie Wrocław dwa znaczące sukcesy. Piłkarze pierwszej drużyny wywalczyli Puchar Polski okręgu dolnośląskiego, a młode koszykarki zdobyły mistrzostwo Polski do lat 14.

W drodze po puchar piłkarze Ślęzy często musieli zmagać się z przeciwnikami na ich terenie. Nie inaczej było w finale. Wrocławianie mierzyli swoje siły w Świdnicy z tamtejszą Polonią Stalą. Znów jednak, występując w roli gości, poradzili sobie doskonale, wygrywając 2:0.

Prowadzenie Ślęzie tuż przed końcem pierwszej połowy zapewnił Jakub Jakóbczyk, który będąc w trudnej sytuacji, zdołał pokonać bramkarza Polonii Stali precyzyjnym strzałem z ostrego kąta. Druga bramka to dzieło Grzegorza Rajtera. W 78 minucie napastnik Ślęzy urwał się obrońcom i nie zmarnował doskonałej szansy, ustalając wynik spotkania na 2:0.

W nagrodę za zwycięstwo w Pucharze Polski okręgu dolnośląskiego piłkarze Ślęzy otrzymali od organizatora rozgrywek nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Poza tym w przyszłym sezonie wrocławianie przystąpią do rywalizacji w Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Polonia Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 0:2 (0:1)
Bramki: Jakub Jakóbczyk 45, Grzegorz Rajter 78.

Ślęza: Marcin Gąsiorowski – Jakub Bohdanowicz, Cezary Wyglądacz, Andrzej Korytek, Kajetan Łątka, Kacper Fedorowicz (63 Paweł Niewiadomski), Konrad Kątny, Dawid Molski (74 Kornel Traczyk), Damian Celuch, Jakub Jakóbczyk (90 Marcel Jamrozowicz), Grzegorz Rajter.

***

Finałowy turniej mistrzostw Polski koszykarek do lat 14 odbył się w Gdyni. Zespół MOS Ślęza Elektrotim Wrocław był bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie spotkania.

W fazie grupowej wrocławianki pokonały kolejno: UKS La Basket Warszawa (77:57), UKS Trops Kartuzy (68:57) oraz MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski (69:49). W półfinale nasze koszykarki nie dały szans KKS Enerdze Olsztyn, wygrywając aż 97:68.

W finale Ślęzie znów przyszło zmierzyć się z Tropsem Kartuzy. Spotkanie było bardzo emocjonujące, a zwycięstwo wrocławianki zapewniły sobie po bardzo ciężkiej walce. Na pięć minut przed końcem rywalki prowadziły 47:43, ale finisz naszych zawodniczek był piorunujący. Ostatnie fragmenty meczu Ślęza wygrała aż 14:0, czym przesądziła sprawę mistrzostwa na swoją korzyść.

MVP, czyli najwartościowszą zawodniczką turnieju finałowego w Gdyni, została zawodniczka MOS Ślęza Elektrotim Weronika Hipp. Do najlepszej piątki wybrano jej klubową koleżankę Kornelię Szeremetę. Dodatkowo organizatorzy przyznali nagrody dla najlepszych zawodniczek wszystkich drużyn. Z ekipy wrocławskiej wyróżniono Agatę Szmyrkę.

Skład MOS Ślęzy Elektrotim Wrocław na turnieju w Gdyni: Agata Szmyrka, Magdalena Obrocka, Weronika Hipp, Alicja Rogozińska, Sara Pająk, Daria Radziszewska, Jagna Sosińska, Sara Dudzic, Aleksandra Strzelczyk, Kornelia Szeremeta, Anna Tas, Kataryna Hyży. Trenerzy: Karolina Burkiewicz, Janusz Wierzbicki, Romuald Krauze.