Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przy ul. Księcia Witolda powstanie kino albo galeria handlowa? [ZDJĘCIA]

Marcin Hołubowicz
fot. Marcin Hołubowicz
Nasza czytelniczka, Lidia Grüner zainteresowała się pracami, które były wykonywane u zbiegu ulic Księcia Witolda i Pomorskiej: - W miejscu starego lodowiska rozpoczęto prace ziemne. Czy już wiadomo co ma tam powstać? - dopytuje się czytelniczka. I faktycznie, na ul. Ks. Witolda ruszyły prace. Robotnicy częściowo uporządkowali teren, wycieli rosnące tam chwasty i postawili swoje kontenery. Jednak ostatecznie pracować będą... kawałek dalej.

Teren po dawnym lodowisku zakupiła firma Apsys. Jednak obecnie jej przedstawiciele nie chcą zdradzić, co zamierzają zrobić z działką w przyszłości. Wiadomo, że aktualnie nie prowadzą tam żadnych prac: - Firma Apsys Polska nie prowadzi budowy na działce przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu. Apsys podnajął działkę firmie Pol Aqua na zaplecze budowy - modernizację brzegu Odry - tłumaczy Joanna Stankiewicz, która reprezentuje firmę Apsys.

O co chodzi? - Modernizację zabytkowych bulwarów Odry Śródmiejskiej zaplanowano na odcinku od mostu Grunwaldzkiego do ujścia do Starej Odry - tłumaczy Piotr Stachura, rzecznik prasowy RZGW we Wrocławiu. - Chodzi tu o naprawę murów oporowych, uzupełnienie ubytków i wszelkiego rodzaju wyrw, ale także i o estetykę.

CZYTAJ TEŻ: Największe hity balu u Dutkiewiczów [PRZEDMIOTY, ZDJĘCIA]

Jak tłumaczy rzecznik, mury będą oczyszczone z nagromadzonych przez lata zanieczyszczeń. Pracę związaną z modernizacją bulwarów wykonuje konsorcjum Pol-Aqua. Ich remont potrwa do jesieni przyszłego roku, a koszt to ok. 55 mln zł. Prace te są częścią większego projektu - modernizacji wrocławskiego węzła wodnego, z którymi związana jest również przebudowa jazu Wrocław I. Zlokalizowany on jest przy moście Pomorskim.

Tymczasem od lat snuje się wizję zabudowy ul. Ks. Witolda. Do lat 90-tych w tym miejscu działało pierwsze we Wrocławiu sztuczne lodowisko Torpiast. Po jego zamknięciu teren ten przejmowały różne firmy m.in. M-Inwestments - grupy inwestycyjnej realizującej obiekty sieci ITI-UCI Multikino. Planowana budowa kina nigdy nie doszła do skutku. Obiekt miał mieć10 sal kinowych i pomieścić 2700 widzów. Kolejny właściciel - spółka Multikino z grupy ITI miał podobne plany, jednak ostatecznie sprzedał działkę firmie Apsys.

Firma ta buduje i zarządza galeriami handlowymi w całej Polsce. We Wrocławiu prowadzi centrum handlowe Korona.
Kolejna działka znajdująca się po drugiej stronie ul. Księcia Witolda to tereny po dawnych koszarach ZOMO. W tym miejscu miała powstać galeria handlowa. Pojawiały się nawet projekty, jednak z tych planów nic nie wyszło.

Tereny Kępy Mieszczańskiej nie przyciągnęły inwestorów również pod koniec 2013 r. Agencja Mienia Wojskowego próbowała sprzedać wówczas 11 działek w rejonie ul. Mieszczańskiej i Dmowskiego, jednak bez rezultatu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska