Przy moście Uniwersyteckim powstaje nowy mural (ZDJĘCIA)

  Przy moście Uniwersyteckim powstaje nowy mural (ZDJĘCIA)

  Marcin Hołubowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przy moście Uniwersyteckim powstaje nowy mural (ZDJĘCIA)
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Marcin Hołubowicz

  Dzieciaki z Nadodrza, studenci z Polski i Niemiec, okoliczni mieszkańcy, wolontariusze z organizacji pozarządowych, profesjonalni writerzy, graficy i projektanci - kilkadziesiąt osób maluje dzisiaj (środa, 18 grudnia) wielki mural 20mx4m w centrum Wrocławia.
  Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta. zorganizowało dzisiaj happening związany z tworzeniem nowego murala. Powstaje on na ścianie budynku, należącego do centrum, przy ul. Strażniczej (tuż przy moście Uniwersyteckim od strony ul. Cybulskiego). Część ściany zamalowują dzieci mieszkające na Nadodrzu i wolontariusze. Pozostałe miejsce przeznaczono dla profesjonalnych artystów, którzy dziś wieczorem mają zakończyć swoją pracę.

  - To takie nasze zamieszanie artystyczne - śmieje się Mateusz Matuszyk, pomysłodawca wydarzenia i doktorant w Centrum im.
  Willy'ego Brandta - Przygotowaliśmy je z okazji 100 rocznicy urodzin Willy'ego Brandta. Na muralu pojawiły się już jego różne słynne cytaty czy hasła jak chociażby "Odważyć się na więcej demokracji" czy "Ostpolitik - dodaje.

  Dzisiaj został również ogłoszony konkurs na zaprojektowanie muralu na jednej z wolnych ścian budynku. Ważne, żeby projekt miał coś wspólnego z Willy Brandtem, ale nie musi być to jego wizerunek. Organizatorem jest wrocławska Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.

  Willy Brandt był kanclerzem RFN w latach 1969-1974 i laureatem pokojowej Nagrody Nobla z 1971 r. Przeszedł do historii jako inicjator pojednania Zachodu z Europą Wschodnią.


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Banda nieudaczników

  Doktorek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Więcej szkody zrobią niż pożytku proponuje po 200 zł mandatu za zniszczenie mienia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wro

  Wro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Artyści ?
  Tacy sami jak narkusy i pijusy !
  TYLE W TEMACIE MALOWANIA ŚCIAN!
  Proponuje remont !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mural

  hehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Z całym szacunkiem do osób, które malowały powyższą ścianę - może ktoś w tym dostrzega sztukę i piękno, ale ja się nie zaliczam do tego grona. Oczywiście doceniam Wasz trud, wysiłek i czas włożony...rozwiń całość

  Z całym szacunkiem do osób, które malowały powyższą ścianę - może ktoś w tym dostrzega sztukę i piękno, ale ja się nie zaliczam do tego grona. Oczywiście doceniam Wasz trud, wysiłek i czas włożony w malowanie muralu. Ideę upamiętnienia Brandta również szanuję.

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo