Przetarg na park Krzycki unieważniony ze względu na cenę, chociaż oferta była o 2 mln zł niższa niż szacowali urzędnicy

Marcin KrukZaktualizowano 
Miała być zieleń, woda, ekologia w parku Krzyckim. Pieniądze wykładało miasto i MPWiK. Miasto jednak kompletnie niedoszacowało swojej części: przedsiębiorcy oczekiwali kwoty co najmniej dwa razy większej.

Unieważniony został przetarg na budowę parku Krzyckiego. Chociaż budżet wynosił prawie 14 mln zł, a najtańsza oferta była na 12 mln, miasto unieważniło postępowanie ze względu na… zbyt wysoką cenę. Jak to możliwe?

Miasto podzieliło zadanie: MPWiK zapłaciłoby za wykonanie kolektora, a miasto za budowę samego parku. Z kasy wodociągów miało być 9,8 mln zł, a po stronie miasta 4 mln zł. Jednak szacunki urzędników kompletnie rozminęły się z obliczeniami przedsiębiorców. Udział finansowy miasta najtańsza oferta określiła na prawie 8 mln zł, a najdroższa 17 mln. Od przedsiębiorstwa wodociągów wykonawcy oczekiwali od 4,5 mln do 12 mln zł. Przetarg został powtórzony, otwarcie ofert zaplanowane jest na 13 sierpnia.

Powstanie tego zielonego zakątka za pętlą na Klecinie wzdłuż rzeki Ślęza zapowiedział prezydent Wrocławia: - Zasadzimy też ponad 400 drzew, zbudujemy kaskady wodne, ogródki skalne, oświetlenie, system napowietrzania wody i wiele więcej. Powstanie nowoczesna, zielona, ekologiczna przestrzeń wypoczynku dla mieszkańców Wrocławia – entuzjazmował się Jacek Sutryk.

Cechą wyróżniającą park Krzycki miało być zastosowanie systemu wykorzystywania wody deszczowej. W parku powstałyby także ogródki skalne, kaskady, staw. Woda miała być zbierana z ulic Skarbowców, Racławickiej i Krzyckiej kanalizacją deszczową i spływać kolektorem w łączniku ulic Przyjaźni i Racławickiej do zagłębienia terenu.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 24

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
aqq
2019-08-02T21:57:15 02:00, aqq:

za grube miliony chcą budować park- słusznie ,jest naprawdę potrzebny,ale dlaczego istniejący skwer z jeziorkiem między ul.Skarbowców i Racławicką jest ogrodzony i niedostępny dla Wrocławian??Komu przeszkadzał powszechny dostęp do odrobiny zieleni w tym miejscu?Proszę o odpowiedż władz miasta lub ludzi zorientowanych w sprawie tej "zbrodni"

2019-08-03T04:58:44 02:00, Gość:

Żebyś nie wchodził, tam gdzie Cię nie chcą.

2019-08-03T07:13:12 02:00, Bartek:

Bo cały teren został sprzedany za doslownie kilka groszy deweloperowi. AMW wielokrotnie proponowalo miastu przejęcie terenu, ale poprzedni włodarz robił wszystko by do tego nie doszło. Zaczął od likwidacji basenów odkrytych ktore byly jednym z najlepszych obiektów tego typu we Wrocławiu w tamtym czasie. Oczywiście bylo to celowe działanie na rzecz powstanącego w krotce Aquaparku. Obecnie teren jest prywatny. Po basenach nie ma śladu za to stoją biurowce. Zrównano z ziemia rowniez dwa stadiony w miejsce których powstaje gigantyczne osiedle ponad 800 mieszkań. Mieszkałem w tej okolicy 25 lat. Tak jak Dupkiewicz doprowadził ten teren do ruiny swoimi decyzjami to brak słów. Obecny "prezydent marionetka" chwali się przywracanie do standardów i remontem basenu krytego przy ul.Racławickiej pomijając temat basenów odkrytych, ktore znajdują się obok a po których pozostała dziura w ziemi. Do dnia dzisiejszego NIKT nie odpowiedział za sprzedaż terenu przy Skarbowcow po zaniżonej cenie. Choć sprawę powinna zbadać już dawno prokuratura i CBA. Ludzie nadal głosują na układy rujnujace im dzielnicę. Szkody oczywiście sa nie odwracalne

2019-08-03T10:02:06 02:00, De sty la cja:

@Bartek. Ludzie mają to co chcieli. Zakompleksieni, często we wiochach zabitych dechami się wychowali. A stali miastowi też nie lepsi. Po uczelniach, zakładach wylęgarnie kapusiów.. Oni i przez nich wychowane nowe pokolenie w większości czuje się dobrze na tle taki dwulicowych kreatur jak rzeczony Dupkiewicz. Czują się wręcz dowartościowani. Oni chcą być waleni..... Oni naprawdę chcą "żeby było tak jak było" (Czyli aby wszystko wokół nich było rozkradane albo niszczało. Do Lidla w sobotę, ze śpiewem na ustach skoczą na promocję i jest wystarczająco fajnie. A Dupkiewicz odbierze kolejną nagrodę o Niemców...). Pozdro!

2019-08-03T10:24:29 02:00, Gość:

Akurat ta lokalizacja na skarbowców jest świetna. Wynajmuje tam biura, ładne, reprezentacyjne miejsce. Do tego nasi pracownicy mogą odpocząć na przerwie wśród zieleni. Od czasu do czasu można zrobić grilla i nikt postronny się nie kręci, żadnych matek z dziećmi, żadnych brudnych psów itp. A cały obszar pod ochroną. Ostatnio nawet trzy czaple stacjonują u nas. Polecam!

komu głąbie polecasz?

G
G1

Żydokomuna kwiczy że ze względu na zmiany klimatyczne Polsce grozi susza. I co w związku z tym robi żydokomuna miejska: buduje kanalizację deszczową w celu spuszczenie tak jak w klozecie wody deszczowej poprzez Ślęzę i Odrę do Bałtyku. Zamiast odprowadzić do gruntu to sruuu i już pozbyliśmy się wody. A później co? Kwik , ajwaj i wydzieranie włosów z pejsów.

P
Pionek

Budowa parku krzyckiego nabrała tempa.

D
De sty la cja
2019-08-02T21:57:15 02:00, aqq:

za grube miliony chcą budować park- słusznie ,jest naprawdę potrzebny,ale dlaczego istniejący skwer z jeziorkiem między ul.Skarbowców i Racławicką jest ogrodzony i niedostępny dla Wrocławian??Komu przeszkadzał powszechny dostęp do odrobiny zieleni w tym miejscu?Proszę o odpowiedż władz miasta lub ludzi zorientowanych w sprawie tej "zbrodni"

2019-08-03T04:58:44 02:00, Gość:

Żebyś nie wchodził, tam gdzie Cię nie chcą.

2019-08-03T07:13:12 02:00, Bartek:

Bo cały teren został sprzedany za doslownie kilka groszy deweloperowi. AMW wielokrotnie proponowalo miastu przejęcie terenu, ale poprzedni włodarz robił wszystko by do tego nie doszło. Zaczął od likwidacji basenów odkrytych ktore byly jednym z najlepszych obiektów tego typu we Wrocławiu w tamtym czasie. Oczywiście bylo to celowe działanie na rzecz powstanącego w krotce Aquaparku. Obecnie teren jest prywatny. Po basenach nie ma śladu za to stoją biurowce. Zrównano z ziemia rowniez dwa stadiony w miejsce których powstaje gigantyczne osiedle ponad 800 mieszkań. Mieszkałem w tej okolicy 25 lat. Tak jak Dupkiewicz doprowadził ten teren do ruiny swoimi decyzjami to brak słów. Obecny "prezydent marionetka" chwali się przywracanie do standardów i remontem basenu krytego przy ul.Racławickiej pomijając temat basenów odkrytych, ktore znajdują się obok a po których pozostała dziura w ziemi. Do dnia dzisiejszego NIKT nie odpowiedział za sprzedaż terenu przy Skarbowcow po zaniżonej cenie. Choć sprawę powinna zbadać już dawno prokuratura i CBA. Ludzie nadal głosują na układy rujnujace im dzielnicę. Szkody oczywiście sa nie odwracalne

@Bartek. Ludzie mają to co chcieli. Zakompleksieni, często we wiochach zabitych dechami się wychowali. A stali miastowi też nie lepsi. Po uczelniach, zakładach wylęgarnie kapusiów.. Oni i przez nich wychowane nowe pokolenie w większości czuje się dobrze na tle taki dwulicowych kreatur jak rzeczony Dupkiewicz. Czują się wręcz dowartościowani. Oni chcą być waleni..... Oni naprawdę chcą "żeby było tak jak było" (Czyli aby wszystko wokół nich było rozkradane albo niszczało. Do Lidla w sobotę, ze śpiewem na ustach skoczą na promocję i jest wystarczająco fajnie. A Dupkiewicz odbierze kolejną nagrodę o Niemców...). Pozdro!

G
Gość

Genialne, zbierać cały syf z okolicznych dróg i wlać to do bajora w parku przy którym mają wypoczywać wrocławianie... no rewelacja !!! Może od razu trzeba było tam zrobić szambo i drogę dojazdową dla szambiarek?

P
Pa show von
2019-08-03T09:10:57 02:00, ZOSTAWCIE LUDZIOM:

ZIELEŃ i miejsce na ognisko. To wystarczy, a nie jakiś obrzydliwy mamut i zasrane place dla dzieci. Masz bachora? Jedź z nim na Ślężę.

Miesce na ognisko? Żeby wieśniaki co już są miastowe syf po sobie zostawiali. A bachor to byłeś gdy starzy cię przez pomyłkę zrobili. Po to ku.wa mać ludzie żyją aby dawać życie a nie tylko brać, srać i zrzędzić. Rozumiesz to? Jak ci się nie podoba to wypie..alaj na drzewo do Afryki. Tam gnoju zobaczysz jak się ludzie mnożą.

Z
ZOSTAWCIE LUDZIOM

ZIELEŃ i miejsce na ognisko. To wystarczy, a nie jakiś obrzydliwy mamut i zasrane place dla dzieci. Masz bachora? Jedź z nim na Ślężę.

G
Gość
2019-08-02T21:57:15 02:00, aqq:

za grube miliony chcą budować park- słusznie ,jest naprawdę potrzebny,ale dlaczego istniejący skwer z jeziorkiem między ul.Skarbowców i Racławicką jest ogrodzony i niedostępny dla Wrocławian??Komu przeszkadzał powszechny dostęp do odrobiny zieleni w tym miejscu?Proszę o odpowiedż władz miasta lub ludzi zorientowanych w sprawie tej "zbrodni"

2019-08-03T04:58:44 02:00, Gość:

Żebyś nie wchodził, tam gdzie Cię nie chcą.

Nie po to, wiadomo po co są parki we Wrocławiu, żeby było gdzie chlać i ćpać, a jak się nachlają, to wpadają do wody, więc miasto zapobiegawczo zamyka tereny, gdzie jest jakakolwiek większa "kałuża".

B
Bartek
2019-08-02T21:57:15 02:00, aqq:

za grube miliony chcą budować park- słusznie ,jest naprawdę potrzebny,ale dlaczego istniejący skwer z jeziorkiem między ul.Skarbowców i Racławicką jest ogrodzony i niedostępny dla Wrocławian??Komu przeszkadzał powszechny dostęp do odrobiny zieleni w tym miejscu?Proszę o odpowiedż władz miasta lub ludzi zorientowanych w sprawie tej "zbrodni"

2019-08-03T04:58:44 02:00, Gość:

Żebyś nie wchodził, tam gdzie Cię nie chcą.

Bo cały teren został sprzedany za doslownie kilka groszy deweloperowi. AMW wielokrotnie proponowalo miastu przejęcie terenu, ale poprzedni włodarz robił wszystko by do tego nie doszło. Zaczął od likwidacji basenów odkrytych ktore byly jednym z najlepszych obiektów tego typu we Wrocławiu w tamtym czasie. Oczywiście bylo to celowe działanie na rzecz powstanącego w krotce Aquaparku. Obecnie teren jest prywatny. Po basenach nie ma śladu za to stoją biurowce. Zrównano z ziemia rowniez dwa stadiony w miejsce których powstaje gigantyczne osiedle ponad 800 mieszkań. Mieszkałem w tej okolicy 25 lat. Tak jak Dupkiewicz doprowadził ten teren do ruiny swoimi decyzjami to brak słów. Obecny "prezydent marionetka" chwali się przywracanie do standardów i remontem basenu krytego przy ul.Racławickiej pomijając temat basenów odkrytych, ktore znajdują się obok a po których pozostała dziura w ziemi. Do dnia dzisiejszego NIKT nie odpowiedział za sprzedaż terenu przy Skarbowcow po zaniżonej cenie. Choć sprawę powinna zbadać już dawno prokuratura i CBA. Ludzie nadal głosują na układy rujnujace im dzielnicę. Szkody oczywiście sa nie odwracalne

G
Gość
2019-08-02T21:57:15 02:00, aqq:

za grube miliony chcą budować park- słusznie ,jest naprawdę potrzebny,ale dlaczego istniejący skwer z jeziorkiem między ul.Skarbowców i Racławicką jest ogrodzony i niedostępny dla Wrocławian??Komu przeszkadzał powszechny dostęp do odrobiny zieleni w tym miejscu?Proszę o odpowiedż władz miasta lub ludzi zorientowanych w sprawie tej "zbrodni"

Żebyś nie wchodził, tam gdzie Cię nie chcą.

G
Gość
2019-08-02T21:57:15 02:00, aqq:

za grube miliony chcą budować park- słusznie ,jest naprawdę potrzebny,ale dlaczego istniejący skwer z jeziorkiem między ul.Skarbowców i Racławicką jest ogrodzony i niedostępny dla Wrocławian??Komu przeszkadzał powszechny dostęp do odrobiny zieleni w tym miejscu?Proszę o odpowiedż władz miasta lub ludzi zorientowanych w sprawie tej "zbrodni"

Kiedyś to był teren wojskowy. Teraz jest prywatny. Dlaczego ktoś miałby wpuszczać ludzi tylko dlatego że ma trochę wody i zieleni?

t
tyle w temacie

Kolejna inwestycja zablokowana z powodu specjalnego zaniżenia ceny inwestycyjnej

H
He
2019-08-02T21:49:05 02:00, Olo:

Nie rozumiem ... cena poniżej tej z kosztorysu ale przetarg odwołany ? O co tu chodzi. A po drugie zamiast parku za te kasę wybudujcie drugi tor wzdłuż Przyjaźni na Klecinę bo mnie kiedys tam trafi....

Raczej buspas, parki są potrzebę drogi trzba likwidować dla gratow a nie budować.

G
Głupie pytanie
2019-08-02T21:57:15 02:00, aqq:

za grube miliony chcą budować park- słusznie ,jest naprawdę potrzebny,ale dlaczego istniejący skwer z jeziorkiem między ul.Skarbowców i Racławicką jest ogrodzony i niedostępny dla Wrocławian??Komu przeszkadzał powszechny dostęp do odrobiny zieleni w tym miejscu?Proszę o odpowiedż władz miasta lub ludzi zorientowanych w sprawie tej "zbrodni"

Bo jest to teren prywatny, chyba nie chciałabyś żeby chołota chodziła ci po podwórku.

W
Wroclawianin

Ale wy manipulujecie gazeta wrocwalska, klamstwo i szukanie sensacji na kazdym kroku. Dno ta wasza gazeta

Dodaj ogłoszenie