Przebudują przychodnię przy Dobrzyńskiej. Planują też nocne ambulatorium

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
Pieniądze już są, projekt będzie wkrótce. Teraz wszystko leży po stronie NFZ-u, który się musi zgodzić na zakontraktowanie świadczeń udzielanych w ramach CZAS-u.
Pieniądze już są, projekt będzie wkrótce. Teraz wszystko leży po stronie NFZ-u, który się musi zgodzić na zakontraktowanie świadczeń udzielanych w ramach CZAS-u. Polskapresse
Udostępnij:
Centrum Medyczne Dobrzyńska czeka wielka przebudowa. Dyrektor chce, by w budynku powstał CZAS.

Całodobowe ambulatorium z chirurgiem, ortopedą oraz gipsiarzem, a do tego nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Tak za nieco ponad dwa lata może wyglądać Centrum Medyczne Dobrzyńska, dziś największa placówka z poradniami specjalistycznymi we Wrocławiu.

- W centrum miasta przydałaby się właśnie taka placówka, gdzie zaopatrywano by pacjentów z drobnymi urazami, którzy dotychczas czekali na SOR-ach. Szpitalne Oddziały Ratunkowe zaś mogłyby przyjmować naprawdę ciężkie przypadki - tłumaczy Maciej Sokołowski, dyrektor przychodni przy ul. Dobrzyńskiej i pokazuje nam plany rozbudowy budynku. Placówka otrzymała na ten cel dofinansowanie z RPO w wysokości 7 mln 121 tys. zł.

W ubiegły piątek ogłoszono przetarg na dokumentację projektową, a Sokołowski przewiduje, że za rok zostanie wyłoniony wykonawca. CZAS (czyli Centralne Zintegrowane Ambulatorium Specjalistyczne) ma być gotowy we wrześniu 2019 roku.

- W miejscu gdzie obecnie znajduje się rejestracja, będzie ambulatorium urazowo-ortopedyczne składające się z sześciu pomieszczeń - ambulatorium, ambulatorium ortopedyczne, gabinet zabiegowy tzw. brudny oraz czysty, a także gipsowania i pokój badań - wylicza dyrektor Centrum Medycznego Dobrzyńska i dodaje, że obecna rejestracja zostanie wysunięta do filarów. To jednak nie koniec zmian na parterze przychodni. Od strony ul. Traugutta powstanie wejście do CZAS-u z dogodnym dojazdem dla karetek. Zaś w miejscu szatni pojawi się pracownia RTG. - Planujemy, aby ten układ był bardziej przyjazny zarówno pacjentom, jak i pracownikom - przekonuje Maciej Sokołowski, ale też deklaruje, że podczas remontu na „Dobrzyńskiej” pacjenci będą przyjmowanie normalnie.

Sokołowski zapowiada również, że chciałby, by w w obecnych gabinetach POZ powstała nocna i świąteczna opieka zdrowotna.
- To jednak nie koniec zmian. Na trzecim piętrze, w miejscu obecnej pracowni RTG, pojawią się sale obserwacyjne dla pacjentów kardiologicznych, którzy przychodząc do CZAS-u, potrzebowaliby dłuższej obserwacji - zapowiada. Dyrektor „Dobrzyńskiej” nie wyklucza również, że w jego placówce istnieje możliwość utworzenia ambulatorium ginekologicznego, okulistycznego i laryngologicznego działającego do późnych godzin wieczornych. - Mamy poradnie, wkrótce pojawi się nowy sprzęt. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zafunkcjonowało - zaznacza.

Pieniądze już są, projekt będzie wkrótce. Teraz wszystko leży po stronie NFZ-u, który się musi zgodzić na zakontraktowanie świadczeń udzielanych w ramach CZAS-u.

W dalszej perspektywie zaś Maciej Sokołowski planuje stworzyć w piwnicach placówki rehabilitację oraz pracownię tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Js
Bo jak za czasów króla Ćwieczka, trzeba tam latać osobiście w wyznaczony dzień o 5 rano i stać w kilometrowych kolejkach do rejestracji, jakby nie wiedzieli tam, że powstały takie wynalazki jak telefon i internet.
a
agap
Czy budynek nie powinien być objęty nadzorem konserwatora zabytków? Jego wnętrze, właśnie holl główny jest modelowym przykładem architektury socrealizmu, to tak trochę późniejsza druga WuWa. Nie powinien byc zmieniany, nie ma we Wrocławia drugiego takiego. Natomiast jest pełno opuszczonych budynków w których nikt nic nie robi. W tej okolicy są dwa puste szpitale. Dlaczego hodujemy takie puste obiekty a niszczymy to co niepowtarzalne wroclawskie?
p
pacjent
jak ktoś nie może się poruszać, to przywiezie bo karetka; dla tych, którym spacer W CENTRUM MIASTA przeszkadza - obok przychodni jest przystanek tramwajowy... to nie galeria handlowa, więc "najpierw" warto zadbać o leczenie, a później kaprysy leniwych
W
Wrocławianin
Brakuje przychodni, szpitali i sor-ów i takie właśnie inwestycje powinny być we Wrocławiu, a nie jakieś igrzyska czy inne durne imprezki za grubą kasę organizowane przez przybłędę z Mikstatu.
r
rechot zza kruchty
i usłużny magistrat (lub inny właściciel terenu, na którym stoi budynek) odda go za "wdowi grosz biednym zakonnikom".
J
Jan
Trudno żeby gość ze złamaną nogą jechał do ortopedy tramwajem. Zwykle takich połamańców rodzina wiezie do lekarza samochodem i samochodem odwozi po wizycie do domu.
ł
łubudubu
byloby pięknie
b
bywalec
"Ale bywalec ma problem," Gość i inteligencja... to mnie przywieź z Mokronosu G
órnego mądralo..zapewne mieszkasz 2 przystanki od przychodni i auta nie używasz w przeciwieństwie do innych mieszkających na obrzeżach lub po za Wrocławiem tu dzież osób w podeszłym wieku..
...
a to tylko autem mozna się tam dostać?
b
bertsi
Centrum tylko dla ludzi zdrowych, którzy np. bez problemów w nocy przyjdą do lekarza pieszo.
W
Wrockus
EWIDENTNIE NIE WYDOLNY WROCŁAWSKI SYSTEM PRZYSZPITALNYCH SOR-ów,
OD DAWNA WYMAGA ZDROWEJ KONKURENCJI ....
"CZAS" TO SZANSA DLA PACJENTA, BEZ WYJAZDU Z CENTRUM WROCŁAWIA.
>>>
Auto zostaw w domu!
P
Pewnik
...Regionalny Program Operacyjny.
K
Kata
Warto pisać tak aby bez wyszukiwania w google zrozumieć artykuł - "dofinansowanie z RPO"
A
Anna
Oby wypalił
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie