Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Projekt MALVA - motywację. pomysł, firma

Redakcja
Pomysł „MALVY” powstał kilka lat temu podczas spotkania właścicielki marki La Mania Joanny Przetakiewicz z Iloną Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki.

- Rozmawiałyśmy o tym, jak dużo potencjału marnuje się w Polsce. Od setek lat kobiety haftowały, szyły, zajmowały się rękodziełem. I zgubiliśmy przez ostatnie lata pewną naszą historię i tradycję - mówiła Joanna Przetakiewicz. - Na całym świecie – we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, osoby, które zajmują się rękodziełem chroni się jako dziedzictwo narodowe. To osoby i umiejętności, które są na wagę złota.
Z inspiracji sukcesami kobiet, które dzięki pomysłowi, odwadze i pracowitości stworzyły od podstaw znane i doskonale funkcjonujące firmy zrodziła się idea konferencji. Jej celem jest wsparcie zdolnych, aktywnych kobiet z terenów wiejskich oraz małych miasteczek do rozwijania swoich zdolności i przekuwania ich w biznes.

Ponad 300 kobiet z Dolnego Śląska uczestniczyło w konferencji „MALVA – MOŻESZ WIĘCEJ!” która odbyła się 19 marca w Bolesławcu. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet”, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miasto Bolesławiec, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Rolniczego. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Gospodarki.

Organizatorzy konferencji starali się przekonać jej uczestniczki, że nie trzeba wielkich pieniędzy, pomieszczeń, urządzeń, aby pasję zmienić w biznes. Najważniejszy jest talent i chęć zmierzenia się z nowym wyzwaniem.

- Dzisiejszy dzień to jest tylko początek drogi. Chcemy zacząć z Wami rozmowę. To czas na inspiracje, na naukę, jak tworzyć swoje biznesy, jak wykorzystać talenty do robótek ręcznych – podkreślała Ilona Antoniszyn-Klik wiceminister gospodarki.

Zainteresowanie konferencją, a szczególnie warsztatami przerosło oczekiwania organizatorów.

Początkowo planowano, że weźmie w nich udział 20 pań, pomimo rozszerzenia liczby uczestniczek do 100 i tak długa była lista rezerwowa.
Dla wielu uczestniczek ważna była sama możliwość skonfrontowania swoich umiejętności i pomysłów, wymiany doświadczeń i znalezienia motywacji.

- Dzisiejsze spotkanie to pierwszy, milowy krok w kierunku aktywizacji kobiet. Pomysł dla wszystkich kobiet, w których drzemią talenty. To dotyczy wszystkich generacji kobiet, można dodatkowo zarobić, pracować w domu. Często wielcy kreatorzy korzystają z pracy małych rodzinnych firm, czy nawet pojedynczych osób - podkreślała Joanna Przetakiewicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska