Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Próbna matura 2021. Bez tego nie można podejść do testów

Próbna matura nie jest obowiązkowa, ale z reguły przystępuje do niej zdecydowana większość uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy zamierzają zdawać

Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/9] Następne

Próbna matura 2021. Bez tego nie można podejść do testów

Próbna matura nie jest obowiązkowa, ale z reguły przystępuje do niej zdecydowana większość uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy zamierzają zdawać egzamin maturalny. Poza tym, w związku z wprowadzonymi obostrzeniami i zasadami sanitarnymi, egzaminy ustne nie będą obowiązkowe. To forma wyłącznie dla chętnych, np. dla osób, które będą aplikowały do szkoły za granicą.

Tegoroczna próbna matura odbędzie się między 3 a 16 marca. Szkoły będą mogły przeprowadzić ją ze wszystkich przedmiotów, które w maju będą zdawać ich podopieczni.

Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, próbne egzaminy tegoroczni maturzyści będą zdawać zasiadając w szkolnych ławkach. Egzaminy odbywać się będą w szkołach przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, identycznych jakie obowiązywały przy organizacji ubiegłorocznych matur. Jak się szacuje w całym kraju do próbnych matur przystąpi około 250 tysięcy uczniów. Na Dolnym Śląsku będzie ich blisko 16,5 tysiąca, a we Wrocławiu około 5,5 tysiąca.

Na kolejnych stronach prezentujemy harmonogram próbnych matur, oraz najważniejsze zasady organizacyjne i sanitarne, jakie będą obowiązywały zdających.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy