Prezes PiS ogłosił liderów list wyborczych. Morawiecki przestraszył się Wrocławia?

Andrzej ZwolińskiZaktualizowano 
Premier Mateusz Morawiecki otworzy listę PiS w Katowicach, a nie we Wrocławiu. Jako liderkę wrocławskiej listy wskazał Mirosławę Stachowiak-Różecką, szefową wrocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Premier Mateusz Morawiecki otworzy listę PiS w Katowicach, a nie we Wrocławiu. Jako liderkę wrocławskiej listy wskazał Mirosławę Stachowiak-Różecką, szefową wrocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
- Mamy i zmiany i kontynuację powiedział Jarosław Kaczyński ujawniając "jedynki" na listach wyborczych ugrupowania, podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Nasze prognozy dotyczące lidera wrocławskiej listy, a także tego skąd ostatecznie wystartuje premier spełniły się.

To już pewne, premier Mateusz Morawiecki otworzy listę PiS w Katowicach, a nie we Wrocławiu. Jako liderkę wrocławskiej listy wskazał Mirosławę Stachowiak-Różecką, szefową wrocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W Legnicy nie ma zaskoczenia, "jedynkę" ma wiceprezes ugrupowania i prawa ręka prezesa - Adam Lipiński. W Wałbrzychu liderem jest szef KPRM Michał Dworczyk.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS przedstawił podczas konferencji w Warszawie "jedynki" na listach partii w jesiennych wyborach parlamentarnych. On sam będzie na czele listy w tamtejszym okręgu. - Mamy i zmianę, i kontynuację - powiedział Kaczyński.

Prezes podkreślił, że w wielu okręgach listy otwierają młodzi kandydaci. - Na pierwszych miejscach pojawiło się po raz pierwszy 25 osób - zaznaczył.

PiS swój sztab wyborczy przed wyborami do Sejmu i Senatu powołał tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szefem sztabu został Joachim Brudziński były szef MSWiA a obecnie europoseł. Na wiceszefa sztabu powołano europosła Tomasza Porębę, który kierował wcześniejszymi kampaniami do PE, jak i w wyborach samorządowych. Była premier, obecna europoseł Beata Szydło została szefową rady programowej sztabu wyborczego.

Morawiecki boi się wizerunkowej porażki?

To, że premier Mateusz Morawiecki niemal na pewno nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z wrocławskiej listy PiS pisaliśmy już wcześniej. Rodowity wrocławianin i jedna z głównych twarzy Prawa i Sprawiedliwości, co prawda w czerwcu często przyjeżdżał na Dolny Śląsk, jednak już wtedy z PiS słychać było głosy, że zamiast Wrocławia, premier wybierze Katowice lub Kielce.

- Stolica Dolnego Śląska wydaje się naturalnym miejscem w którym premier mógłby stać się lokomotywą listy PiS, zyskałby na pewno niezły wynik, ale z drugiej strony należy pamiętać, że ta partia tradycyjnie przegrywała w naszym mieście z opozycją i istnieje obawa o wizerunkową porażkę – komentował wtedy dla nas prof. Robert Alberski, szef Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Warszawy nie brano pod uwagę, ponieważ tam niepodzielnie króluje przecież Jarosław Kaczyński.

Śląsk to największy potencjał jeżeli chodzi o liczbę głosów do zdobycia, czyli najludniejsze okręgi i Mateusz Morawiecki będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków rządzącej partii, ma szansę na osiągnięcie tam jednego z najlepszych wyników. To - poza efektem wizerunkowym - jest istotne w sytuacji gdy głosy w regionie w poprzednich wyborach parlamentarnych rozłożyły się dość równomiernie między PiS, a konkurencyjne ugrupowania. Co prawda w majowych wyborach do europarlamentu na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowało blisko 700 tysięcy wyborców, a na Koalicję Europejską o 50 tysięcy mniej, to jednak czołowi politycy tej partii ze Śląska dostali się do Parlamentu Europejskiego i na ich miejscu mógłby pojawić się właśnie Mateusz Morawiecki. Warto tez podkreślić sporą aktywność premiera w tym regionie w ostatnim czasie, choćby w czasie programowej konferencji PiS w Katowicach.

Drugim miejscem, które wskazywano jako bardzo prawdopodobne jeżeli chodzi o kandydowanie premiera było Świętokrzyskie. To stamtąd wywodzi się ród Morawieckich, a dokładniej Morawickich, herbu Jelita.

Za Morawieckiego we Wrocławiu liderką Mirosława Stachowiak-Różecka

Wybór kandydata, który mógłby stać się lokomotywą mocno ciągnącą wrocławską listę był dla Jarosława Kaczyńskiego, jednym z najtwardszych orzechów do zgryzienia w tej kampanii. Przypomnijmy, że najbardziej znane i cieszące się najlepszymi wynikami w naszym regionie Anna Zalewska czy Beata Kempa dostały się w maju do parlamentu Europejskiego. W sytuacji gdy Mateusz Morawiecki został postawiony na czele katowickiej listy, to Mirosława Stachowiak-Różecką, stała się naturalna kandydatką na liderkę wrocławskiej listy.

Szefowa miejscowych struktur tej partii co prawda ma za sobą przegrane kampanie o fotel prezydenta miasta, ale jej wynik osiągnięty w ostatnich wyborach parlamentarnych w 2015 roku, to już co innego. W naszym okręgu głosowało na nią ponad 40 tysięcy wyborców i to był drugi wynik za prof. Alicją Chybicką z PO.

Kto jeszcze na wrocławskiej liście?

Tuż za Mirosławą Sachowiak-Różecką na wrocławskiej liście mogą się znaleźć obecny i były poseł PiS: Jacek Świat - były mąż Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w smoleńskiej katastrofie oraz Dawid Jackiewicz były minister skarbu w rządzie Beaty Szydło (dla tego stanowiska zrezygnował z euromandatu). Z wrocławskiej listy wystartuje też najprawdopodobniej Przemysław Czarnecki, syn europosła Ryszarda Czarneckiego. Może się też na niej znaleźć Andrzej Kisielewicz, który co prawda bez powodzenia kandydował ostatnio do Parlamentu Europejskiego z listy PiS, ale osiągnął niezły wynik. Kisielewicz jest matematykiem i nauczycielem akademickim. Co prawda nie należy do PiS, ale znany jest ze swojej działalności opozycyjnej w latach 80. Kilkanaście lat temu głośna była jego odmowa przyjęcia tytułu profesora zwyczajnego z rąk prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 106

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-13T20:50:30 02:00, Gość:

W Polsce zawsze byli światli ludzie, ale wygrywała ciemnota. Dlatego nie było tu reformacji, kraj był w rozbiorach, niezdolny do samodzielnej władzy, dlatego komuna niepodzielnie rządziła 40 lat i dlatego takie poparcie ma PiS.

2019-07-13T21:21:15 02:00, KOKA:

PiS ma tak wielkie poparcie...BO...nie kradnie , a zyskami dzieli się ze wszystkimi bez wyjątku...NATOMIAST...poprzednicy tylko obiecali i nabijali własną kabzę...i jeszcze najważniejsza sprawa...obiecują i realizują...TO SIĘ LUDZIOM PODOBA!!!

2019-07-13T22:42:43 02:00, Jerry:

Pokaż jednego z poprzednich rządów, kogo skazano za kradzież. Nie powtarzaj bzdur, zacznij myśleć.

2019-07-13T23:00:16 02:00, az boli...:

W toku postepowania Pinior - przyjecie lapowki , Skazanie za nieprawidlowe odswiadczenie majatkowe - przezydent lodzi Zdanowska. W toku postepowania Rowstowski. Przyjecie lapowki Sawicka - wyrok skandal. Sprawa niedawna 2 z 3 skazani za pedofilie dzialacze i radni PO. Sylwester Rypiński, prezes ZUS powołany przez Donalda Tuska w 2007 roku został dwa lata później aresztowany za korupcję, Sprawa zatrzymania przez CBA Weroniki Marczuk-Pazury, znanej celebrytki i byłej striptizerki, łączyła się z korupcją w rządzie Platformy Obywatelskiej, ponieważ Weronika Marczuk-Pazura, jako prezes WSEInfoEngine S.A. miała oferować, że za pieniądze pomoże kupić Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w procesie prywatyzacji. Krzysztof Grzegorek były członek Platformy Obywatelskiej (z członkostwa w PO zrezygnował po zarzutach korupcyjnych), były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska został prawomocnie skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz ok. 23 tys. zł grzywny za przyjęcie 22 tys. zł łapówki od przedstawiciela firmy Johnson

2019-07-13T23:02:24 02:00, ajj:

Działacz PO, przewodniczący koła ziemskiego PO, były dyrektor departamentu mienia i inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, w 2008 roku za łapówkę chciał przejąć rezydencję Potockich w Olesinie koło Kurowa. Został za to skazany na 3 lata więzienia.

2019-07-13T23:05:42 02:00, oj zabolalo...:

stary tego w necie mnostwo jak poszukasz tylko ze trzeba wylaczyc tvn i wyborcza a wlaczyc myslenie..

2019-07-13T23:12:53 02:00, zrodlo:

grzechy-platformy.org

Wiemy pamiętamy i nie darujemy. Nawet gdyby 100 razy zmieniała swoją nazwę i cudaków. Platofermo partia cieni. Nie potrzebni w naszym kraju, nic dobrego nie zrobili i nie zrobią .

G
Gość
2019-07-14T06:50:27 02:00, Gość:

po wybrykach Sutryka (miasto się sypie, MPK to patologia, dziury w drogach na 20 cm, zadłużeni itd.) myślę że wiele osób otworzyło oczy

2019-07-14T10:27:53 02:00, Es:

Szczerze to na JS nie głosowałem. Ale do uja karmazyna nie możemy wszystkiego na faceta zwalać. Po żydkiewiczu wszystko zostało w czarnej dupie. Trudno, żeby JS nagle wyciągnął miliard na naprawę torowisk. Za poprzednika na rzeźby wydawano grube miliony, a na torowiska szły ochłapy. Naprawdę dajmy JS 2 lata aby pokazał, co można zrobić. I nie, nie jestem z magistratu, pisu, poko, czy co tam sobie wymyślicie.

Tak, może znów rzuci karty zniżkowe , było dla 90 to może dla stulatków????

E
Es
2019-07-14T06:50:27 02:00, Gość:

po wybrykach Sutryka (miasto się sypie, MPK to patologia, dziury w drogach na 20 cm, zadłużeni itd.) myślę że wiele osób otworzyło oczy

Szczerze to na JS nie głosowałem. Ale do uja karmazyna nie możemy wszystkiego na faceta zwalać. Po żydkiewiczu wszystko zostało w czarnej dupie. Trudno, żeby JS nagle wyciągnął miliard na naprawę torowisk. Za poprzednika na rzeźby wydawano grube miliony, a na torowiska szły ochłapy. Naprawdę dajmy JS 2 lata aby pokazał, co można zrobić. I nie, nie jestem z magistratu, pisu, poko, czy co tam sobie wymyślicie.

P
POSRANA JEST

PLATFORMA, bo wie, że po raz czwarty przegra wybory.

L
Lizus z UM
2019-07-14T06:50:27 02:00, Gość:

po wybrykach Sutryka (miasto się sypie, MPK to patologia, dziury w drogach na 20 cm, zadłużeni itd.) myślę że wiele osób otworzyło oczy

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta przemęcza, prezydent Sutryk Jacek, naszego miasta tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezydent naszego miasta. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Lizus.

G
Gość

Wrocławianin pisze się małą literą, geniusze.

G
Gość
2019-07-14T06:50:27 02:00, Gość:

po wybrykach Sutryka (miasto się sypie, MPK to patologia, dziury w drogach na 20 cm, zadłużeni itd.) myślę że wiele osób otworzyło oczy

Myślę że nie... To jak Dutkiewiczem... Ludzie są leniwi..

G
Gość

po wybrykach Sutryka (miasto się sypie, MPK to patologia, dziury w drogach na 20 cm, zadłużeni itd.) myślę że wiele osób otworzyło oczy

z
zrodlo
2019-07-13T20:50:30 02:00, Gość:

W Polsce zawsze byli światli ludzie, ale wygrywała ciemnota. Dlatego nie było tu reformacji, kraj był w rozbiorach, niezdolny do samodzielnej władzy, dlatego komuna niepodzielnie rządziła 40 lat i dlatego takie poparcie ma PiS.

2019-07-13T21:21:15 02:00, KOKA:

PiS ma tak wielkie poparcie...BO...nie kradnie , a zyskami dzieli się ze wszystkimi bez wyjątku...NATOMIAST...poprzednicy tylko obiecali i nabijali własną kabzę...i jeszcze najważniejsza sprawa...obiecują i realizują...TO SIĘ LUDZIOM PODOBA!!!

2019-07-13T22:42:43 02:00, Jerry:

Pokaż jednego z poprzednich rządów, kogo skazano za kradzież. Nie powtarzaj bzdur, zacznij myśleć.

2019-07-13T23:00:16 02:00, az boli...:

W toku postepowania Pinior - przyjecie lapowki , Skazanie za nieprawidlowe odswiadczenie majatkowe - przezydent lodzi Zdanowska. W toku postepowania Rowstowski. Przyjecie lapowki Sawicka - wyrok skandal. Sprawa niedawna 2 z 3 skazani za pedofilie dzialacze i radni PO. Sylwester Rypiński, prezes ZUS powołany przez Donalda Tuska w 2007 roku został dwa lata później aresztowany za korupcję, Sprawa zatrzymania przez CBA Weroniki Marczuk-Pazury, znanej celebrytki i byłej striptizerki, łączyła się z korupcją w rządzie Platformy Obywatelskiej, ponieważ Weronika Marczuk-Pazura, jako prezes WSEInfoEngine S.A. miała oferować, że za pieniądze pomoże kupić Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w procesie prywatyzacji. Krzysztof Grzegorek były członek Platformy Obywatelskiej (z członkostwa w PO zrezygnował po zarzutach korupcyjnych), były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska został prawomocnie skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz ok. 23 tys. zł grzywny za przyjęcie 22 tys. zł łapówki od przedstawiciela firmy Johnson

2019-07-13T23:02:24 02:00, ajj:

Działacz PO, przewodniczący koła ziemskiego PO, były dyrektor departamentu mienia i inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, w 2008 roku za łapówkę chciał przejąć rezydencję Potockich w Olesinie koło Kurowa. Został za to skazany na 3 lata więzienia.

2019-07-13T23:05:42 02:00, oj zabolalo...:

stary tego w necie mnostwo jak poszukasz tylko ze trzeba wylaczyc tvn i wyborcza a wlaczyc myslenie..

grzechy-platformy.org

K
Kapral

Programem PO jest to, że nie zabiorą tego, co dal PiS, ha ha ha

o
oj zabolalo...
2019-07-13T20:50:30 02:00, Gość:

W Polsce zawsze byli światli ludzie, ale wygrywała ciemnota. Dlatego nie było tu reformacji, kraj był w rozbiorach, niezdolny do samodzielnej władzy, dlatego komuna niepodzielnie rządziła 40 lat i dlatego takie poparcie ma PiS.

2019-07-13T21:21:15 02:00, KOKA:

PiS ma tak wielkie poparcie...BO...nie kradnie , a zyskami dzieli się ze wszystkimi bez wyjątku...NATOMIAST...poprzednicy tylko obiecali i nabijali własną kabzę...i jeszcze najważniejsza sprawa...obiecują i realizują...TO SIĘ LUDZIOM PODOBA!!!

2019-07-13T22:42:43 02:00, Jerry:

Pokaż jednego z poprzednich rządów, kogo skazano za kradzież. Nie powtarzaj bzdur, zacznij myśleć.

2019-07-13T23:00:16 02:00, az boli...:

W toku postepowania Pinior - przyjecie lapowki , Skazanie za nieprawidlowe odswiadczenie majatkowe - przezydent lodzi Zdanowska. W toku postepowania Rowstowski. Przyjecie lapowki Sawicka - wyrok skandal. Sprawa niedawna 2 z 3 skazani za pedofilie dzialacze i radni PO. Sylwester Rypiński, prezes ZUS powołany przez Donalda Tuska w 2007 roku został dwa lata później aresztowany za korupcję, Sprawa zatrzymania przez CBA Weroniki Marczuk-Pazury, znanej celebrytki i byłej striptizerki, łączyła się z korupcją w rządzie Platformy Obywatelskiej, ponieważ Weronika Marczuk-Pazura, jako prezes WSEInfoEngine S.A. miała oferować, że za pieniądze pomoże kupić Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w procesie prywatyzacji. Krzysztof Grzegorek były członek Platformy Obywatelskiej (z członkostwa w PO zrezygnował po zarzutach korupcyjnych), były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska został prawomocnie skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz ok. 23 tys. zł grzywny za przyjęcie 22 tys. zł łapówki od przedstawiciela firmy Johnson

2019-07-13T23:02:24 02:00, ajj:

Działacz PO, przewodniczący koła ziemskiego PO, były dyrektor departamentu mienia i inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, w 2008 roku za łapówkę chciał przejąć rezydencję Potockich w Olesinie koło Kurowa. Został za to skazany na 3 lata więzienia.

stary tego w necie mnostwo jak poszukasz tylko ze trzeba wylaczyc tvn i wyborcza a wlaczyc myslenie..

K
Kapral
2019-07-13T19:55:41 02:00, Szymek:

Wrocław obroni się przed Pisem. Mirosława Stachowiak że swoją listą przegra z kretesem.

2019-07-13T20:39:19 02:00, Kapral:

We Wrocławiu mieszka dużo lewaków,którzy są produktem inżynierii komunistycznej z minionej epoki.Tak bardzo dają się manipulować antyrządowym mediom typu TVN czy Gazeta Wyborcza,ze nie potrafią samodzielnie analizować obecnej sytuacji przez co hodują w swoich głowach anty PIS pierdolca.Gotowi wybrać Stalina gdyby żył byle nie kogoś z PIS.Śmieszni ludzie jesteście.Mamy najlepszy rząd od 30 lat,sami korzystacie z prospołecznych rozwiązań i dobrej kondycji budżetu a zachowujecie się w zamian jak zwykłe debilstwo.

2019-07-13T21:45:39 02:00, Janeczek:

Nie jestem Lewakiem, co do prospolecznej polityki, PiS rozdaje zamiast tworzyć. Proste? Zasiłki bez perspektyw to nie jest polityka społeczna.

2019-07-13T22:53:26 02:00, WM:

Zdecydowanie wolę taki rząd, który moje podatki rozdaje dzieciom i emerytom, niż taki, który mnie nieustannie okrada. Gdzie jest chajs zajumany na przekrętach na VAT-cie ?

100/100

a
ajj
2019-07-13T20:50:30 02:00, Gość:

W Polsce zawsze byli światli ludzie, ale wygrywała ciemnota. Dlatego nie było tu reformacji, kraj był w rozbiorach, niezdolny do samodzielnej władzy, dlatego komuna niepodzielnie rządziła 40 lat i dlatego takie poparcie ma PiS.

2019-07-13T21:21:15 02:00, KOKA:

PiS ma tak wielkie poparcie...BO...nie kradnie , a zyskami dzieli się ze wszystkimi bez wyjątku...NATOMIAST...poprzednicy tylko obiecali i nabijali własną kabzę...i jeszcze najważniejsza sprawa...obiecują i realizują...TO SIĘ LUDZIOM PODOBA!!!

2019-07-13T22:42:43 02:00, Jerry:

Pokaż jednego z poprzednich rządów, kogo skazano za kradzież. Nie powtarzaj bzdur, zacznij myśleć.

2019-07-13T23:00:16 02:00, az boli...:

W toku postepowania Pinior - przyjecie lapowki , Skazanie za nieprawidlowe odswiadczenie majatkowe - przezydent lodzi Zdanowska. W toku postepowania Rowstowski. Przyjecie lapowki Sawicka - wyrok skandal. Sprawa niedawna 2 z 3 skazani za pedofilie dzialacze i radni PO. Sylwester Rypiński, prezes ZUS powołany przez Donalda Tuska w 2007 roku został dwa lata później aresztowany za korupcję, Sprawa zatrzymania przez CBA Weroniki Marczuk-Pazury, znanej celebrytki i byłej striptizerki, łączyła się z korupcją w rządzie Platformy Obywatelskiej, ponieważ Weronika Marczuk-Pazura, jako prezes WSEInfoEngine S.A. miała oferować, że za pieniądze pomoże kupić Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w procesie prywatyzacji. Krzysztof Grzegorek były członek Platformy Obywatelskiej (z członkostwa w PO zrezygnował po zarzutach korupcyjnych), były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska został prawomocnie skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz ok. 23 tys. zł grzywny za przyjęcie 22 tys. zł łapówki od przedstawiciela firmy Johnson

Działacz PO, przewodniczący koła ziemskiego PO, były dyrektor departamentu mienia i inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, w 2008 roku za łapówkę chciał przejąć rezydencję Potockich w Olesinie koło Kurowa. Został za to skazany na 3 lata więzienia.

K
Kapral
2019-07-13T19:55:41 02:00, Szymek:

Wrocław obroni się przed Pisem. Mirosława Stachowiak że swoją listą przegra z kretesem.

2019-07-13T20:39:19 02:00, Kapral:

We Wrocławiu mieszka dużo lewaków,którzy są produktem inżynierii komunistycznej z minionej epoki.Tak bardzo dają się manipulować antyrządowym mediom typu TVN czy Gazeta Wyborcza,ze nie potrafią samodzielnie analizować obecnej sytuacji przez co hodują w swoich głowach anty PIS pierdolca.Gotowi wybrać Stalina gdyby żył byle nie kogoś z PIS.Śmieszni ludzie jesteście.Mamy najlepszy rząd od 30 lat,sami korzystacie z prospołecznych rozwiązań i dobrej kondycji budżetu a zachowujecie się w zamian jak zwykłe debilstwo.

2019-07-13T21:45:39 02:00, Janeczek:

Nie jestem Lewakiem, co do prospolecznej polityki, PiS rozdaje zamiast tworzyć. Proste? Zasiłki bez perspektyw to nie jest polityka społeczna.

O jakich dokładanie "zasiłkach"mowa???Jeśli chodzi o 500 to nie zasiłek a program pro społeczny który istnieje W KAŻDYM kraju Unii Europejskiej a nawet na Białorusi!!I nie ma powodu dla którego Polacy nie mieliby korzystać z takich rozwiązań.

a
az boli...
2019-07-13T20:50:30 02:00, Gość:

W Polsce zawsze byli światli ludzie, ale wygrywała ciemnota. Dlatego nie było tu reformacji, kraj był w rozbiorach, niezdolny do samodzielnej władzy, dlatego komuna niepodzielnie rządziła 40 lat i dlatego takie poparcie ma PiS.

2019-07-13T21:21:15 02:00, KOKA:

PiS ma tak wielkie poparcie...BO...nie kradnie , a zyskami dzieli się ze wszystkimi bez wyjątku...NATOMIAST...poprzednicy tylko obiecali i nabijali własną kabzę...i jeszcze najważniejsza sprawa...obiecują i realizują...TO SIĘ LUDZIOM PODOBA!!!

2019-07-13T22:42:43 02:00, Jerry:

Pokaż jednego z poprzednich rządów, kogo skazano za kradzież. Nie powtarzaj bzdur, zacznij myśleć.

W toku postepowania Pinior - przyjecie lapowki , Skazanie za nieprawidlowe odswiadczenie majatkowe - przezydent lodzi Zdanowska. W toku postepowania Rowstowski. Przyjecie lapowki Sawicka - wyrok skandal. Sprawa niedawna 2 z 3 skazani za pedofilie dzialacze i radni PO. Sylwester Rypiński, prezes ZUS powołany przez Donalda Tuska w 2007 roku został dwa lata później aresztowany za korupcję, Sprawa zatrzymania przez CBA Weroniki Marczuk-Pazury, znanej celebrytki i byłej striptizerki, łączyła się z korupcją w rządzie Platformy Obywatelskiej, ponieważ Weronika Marczuk-Pazura, jako prezes WSEInfoEngine S.A. miała oferować, że za pieniądze pomoże kupić Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w procesie prywatyzacji. Krzysztof Grzegorek były członek Platformy Obywatelskiej (z członkostwa w PO zrezygnował po zarzutach korupcyjnych), były wiceminister zdrowia w rządzie Donalda Tuska został prawomocnie skazany na rok i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz ok. 23 tys. zł grzywny za przyjęcie 22 tys. zł łapówki od przedstawiciela firmy Johnson

Dodaj ogłoszenie