Prezent dla faceta, ale jaki? Kilka wskazówek i inspiracji

  Prezent dla faceta, ale jaki? Kilka wskazówek i inspiracji

  Materiał informacyjny

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prezent dla faceta, ale jaki? Kilka wskazówek i inspiracji
  Wybór prezentu dla mężczyzny potrafi przyprawić o kolejne siwe włosy na głowie kobiety. Przecież okazji w ciągu roku nie brakuje, a z każdą kolejną chciałoby się znaleźć coś unikalnego, niepowtarzalnego. Dziś już nie wystarczy zwykła para skarpetek, krawat czy pasek. Takie prezenty są traktowane w podobny sposób, jak podarunki w postaci rajstop dla kobiet. Nie o to nam chodzi! Mamy jednak kilka wskazówek, w jaki sposób wybrać prezent dla faceta.
  Prezent dla faceta, ale jaki? Kilka wskazówek i inspiracji

  Prezent dla niego, ale... kim on jest?


  Zanim zastanowimy się nad konkretnym wyborem, weźmy pod uwagę kilka faktów. Po pierwsze, jaka relacja łączy nas z danym mężczyzną. Jest to życiowy partner, nowo poznany chłopak, a może tylko kolega z pracy? Szef, współpracownik, podwładny? Tata, brat, wujek, przyjaciel? Każda z tych osób rysuje zupełnie inną relację, a to determinuje, jaki prezent dla niego będzie przede wszystkim stosowny.

  Nie zapominajmy o wieku mężczyzny, ale i tego, jak się z nim czuje. Niektórzy 40-latkowie wciąż mają w sobie coś z nastolatków i potrzebują wręcz efektu wow w podarunkach, by się nimi cieszyć. Są i 25-latkowie, ustawieni, ze stabilną pracą, poukładanym życiem, dla których liczą się podarunki praktyczne, funkcjonalne, ułatwiające codzienne życie. Ze względu na wiek trzeba mieć ponadto na uwadze, że to inny poziom dystansu, jaki mają do siebie mężczyźni. Nie należy popadać ze skrajności w skrajność, ale humorystyczny prezent dla faceta w wieku 70, a 20 lat, wywoła kompletnie odmienne reakcje.

  Hobby i wykonywany zawód. To dwa elementy, które mogą być ogromną podpowiedzią w kwestii wyboru prezentów. Miłośnik sportów ma zwykle całą listę artykułów, mniej i bardziej przydatnych, oraz gadżetów, które zawsze go ucieszą, nawet jeśli będzie to kolejna para butów dla biegacza, czy zestaw odżywek dla kulturysty (o ile dokładnie wiemy, czego potrzebuje). Z kolei wykonywany zawód to podpowiedź na miły podarunek, na mniej ważne okazje, święta, które kojarzą się z ciepłym gestem, ale nie są to urodziny, których oczekuje się każdego roku.

  Pod uwagę weźmy również styl ubierania się i tryb życia. Prezent dla faceta, który na co dzień woli dresy od garnituru, powinien do niego pasować. Z kolei gadżet dla eleganckiego mężczyzny, który w swojej szafie ma więcej koszul i butów niż jego partnerka, nie może być niskiej jakości, fatalnie wykonany i nietrwały.

  Kategorie prezentowe


  Prezent dla faceta może być wybrany z danej kategorii. O co chodzi? O typ, czyli podarunek materialny, fizyczny, namacalny, ale i ten związany z przeżyciem. Ostatni rodzaj prezentów zyskuje na uznaniu, bo to gwarancja podarowania wspomnień, których nie sposób nie zapamiętać. Tak wyjątkowe podarunki są mocno emocjonalne, wywołują uśmiech na twarzy faceta i dają mu poczucie, że dana osoba faktycznie przemyślała, co ofiarować.

  Sprawdź setki inspiracji i voucherów na Prezent dla Niego - Mężczyzny, Faceta i Chłopaka | WyjatkowyPrezent

  Jeśli mężczyzna lubuje się w motoryzacji, doskonałym prezentem będą vouchery na przejazd sportowymi samochodami. Może to być przejazd wraz z kierowcą, po specjalnie do tego przeznaczonym torze wyścigowym, lub możliwość przez chwilę wejścia w rolę kierowcy rajdowego, który porusza się najmocniejszymi i najszybszymi maszynami. Miłośnicy motoryzacji chętnie przyjmują kolejne gadżety do swoich ukochanych czterech kółek. Takie drobiazgi mogą być uzupełnieniem wybranego vouchera, by do rąk faceta nie wkładać jedynie kawałka papieru uprawniającego do uczestnictwa w wybranym wydarzeniu.

  Prezenty pozwalające przeżyć coś niezwykłego, to vouchery związane ze sportami ekstremalnymi – nurkowanie, skok ze spadochronem, lot balonem, survival. Wybór jest na tyle duży, by z powodzeniem dopasować tego rodzaju prezent dla faceta, nie martwiąc się o jego upodobania.

  Nie brakuje tych mężczyzn, dla których prezentem staje się czas spędzony nie w pojedynkę, lecz z partnerką, znajomymi, rodziną czy przyjaciółmi. Jeśli w grę wchodzi romantyczny wieczór, prezent dla niego może mieć formę vouchera na wspólną kolację, degustację wina lub piwa we dwoje, pobyt w SPA bądź innym miejscu.

  Okazja, która sprzyja wybieraniu podarunków z konkretnej kategorii


  Dzień Mężczyzny, Dzień Chłopaka, Walentynki, święta, urodziny, imieniny. Okazji do szukania podarunków dla facetów jest naprawdę całkiem sporo. Poza tym nikt nie powiedział, że prezent musi być dawany tylko od okazji. Wyrażenie uczucia czy też zwyczajny, ale bardzo miły gest w postaci podarunku bez szczególnego powodu, zawsze zostaje zapamiętany.

  Zastanówmy się zatem, z jakiej okazji wybieramy prezent dla niego. Podarunek na urodziny powinien być czymś naprawdę wyjątkowym. Czymś, co zostanie zapamiętane na długo, stanie się pamiątką i sentymentalnym wspomnieniem kolejnych urodzin. Warto się postarać, nawet jeśli obdarowywana osoba to nie życiowy partner, ale przyjaciel, znajomy czy kolega z pracy, na którego urodziny składa się większa grupa osób.

  Równie ważne stają się podarunki z okazji rocznic, i nie chodzi jedynie o rocznicę ślubu. Owszem, zdecydowana część mężczyzn nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do dat. Jednak najważniejsze dla nich wydarzenia w życiu, związane chociażby z własnym biznesem, narodzinami dziecka lub innymi uroczystościami, są wyjątkowe i będą je pamiętać.

  Święta Bożego Narodzenia – któż ich nie uwielbia? To jest okazja, by prezent dla faceta poza walorami praktycznymi, był również wesoły, być może z przymrużeniem oka. To nie musi być nic wyjątkowo drogiego i luksusowego, ale powinno dawać poczucie, że podarunek był wybierany cierpliwie, z uwagą, z myślą o nim i prosto z serca.  Elegancko czy z humorem?


  Im więcej wiemy o osobie, której ma zostać podarowany prezent, tym lepiej dla nas. Jeśli zamiast wręczania vouchera w kopercie wolimy coś, co można dodatkowo ładnie zapakować, coś fizycznego, przydatnego, żaden problem! Prezent dla niego może być elegancki lub z humorem. Który sprawdzi się lepiej? To już kwestia charakteru, wspomnianej okazji, wieku czy upodobań. Możemy jednak celować w kategorię podarunków uniwersalnych, które zawsze będą docenione.

  Nawet miłośnik aktywności sportowej i luźnego ubioru, od okazji musi odziać się w elegancki garnitur, a do niego brakować mu będzie tylko zegarka. Jest to nieodłączony atrybut zdecydowanej większości mężczyzn. Z uniwersalnych podarunków sprawdzi się scyzoryk. Może być nie tylko funkcjonalny, ale i luksusowy, na przykład bazujący na drewnianej oprawie. Nutę luksusu wnosi ze sobą prezent dla faceta w postaci akcesoriów komputerowych, na przykład pendrive'a, ale wytwornego, z indywidualnie dopasowanym grawerem.

  Pomysłów na prezent dla faceta nie brakuje! Wystarczy skorzystać z powyższych wskazówek i kupić coś, co połączy wszystkie wspomniane elementy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo