Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premier Mateusz Morawiecki w Jaworze: Trzeba dobrze gospodarować budżetem, to stoi u podstaw naszego całego modelu gospodarczego

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Premier Mateusz Morawiecki i Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek odwiedzili Dolnośląską Strefę Aktywności Gospodarczej S3 Jawor 28.10.2022
Premier Mateusz Morawiecki i Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek odwiedzili Dolnośląską Strefę Aktywności Gospodarczej S3 Jawor 28.10.2022 KPRM
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek odwiedzili Dolnośląską Strefę Aktywności Gospodarczej S3 Jawor. "Infrastruktura drogowa, wodociągowa, światłowodowa czy energetyczna jest warunkiem wstępnym przyciągnięcia inwestorów" - mówił premier.

Premier Morawiecki określił marszałek Witek "dobrym duchem nie tylko powiatu jaworskiego, ale całego tego subregionu, gdzie powstają nowe inwestycje i maleje bezrobocie.". Przypomnijmy, że Elżbieta Witek pochodzi z Jawora i to także jej okręg wyborczy.

W swoim wystąpieniu Prezes Rady Ministrów mówił o gospodarce, a także nawiązał do czasu kryzysu, który niewątpliwie przechodzimy.

- Przeznaczamy z budżetu państwa ogromne środki w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na infrastrukturę i nowe inwestycje. Infrastruktura drogowa, wodociągowa, światłowodowa czy energetyczna jest warunkiem wstępnym przyciągnięcia inwestorów - to właśnie się dzieje. W zanadrzu mamy kolejne inwestycje dla tej wspaniałej jaworskiej ziemi, ale ich warunkiem jest właśnie rozwój infrastruktury - przekonywał Mateusz Morawiecki.

W V Edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - Rozwój Stref Przemysłowych miasto Jawor otrzymało prawie 98 milionów złotych na budowę i modernizację infrastruktury drogowej, elektroenergetycznej i wodno-kanalizacyjnej w Dolnośląskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

- Budowa drogi S3 wkrótce zostanie zakończona. Będzie ona zachętą dla przedsiębiorców. Tak, jak inwestycje są tlenem dla życia gospodarczego, tak infrastruktura jest tlenem dla przedsiębiorców - oświadczył Morawiecki.

Premier zapewniał w Jaworze, że rząd będzie dbać o to, aby w tym trudniejszym 2023 roku utrzymać stabilność finansów publicznych.

- My wiemy, jak się zachować. Wiemy, że musimy oszczędzać i z tych oszczędności są środki na inwestycje. Trzeba dobrze gospodarować budżetem i to stoi u podstaw naszego całego modelu gospodarczego. Choć kryzys wokół nas jest widoczny i dotyka wszystkie państwa, to my już dzisiaj myślimy o tym, co zrobić, żeby podczas wyjścia z kryzysu Polska mogła rozwijać się jak dawniej - stwierdził szef rządu.

Jego zdaniem inwestycje w trudnym czasie są kołem zamachowym wyjścia z kryzysu.

- Ten kryzys został zainicjowany przez agresję Rosji na Ukrainę i dotyka całą Europę, cały Świat - przypomniał premier Morawiecki.

Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej S3 Jawor zajmująca obszar o powierzchni 423 ha powstała w 2015 r. Strefa to formalne porozumienie pomiędzy stroną rządową, samorządową, Strefą Ekonomiczną oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska