Prawidłowe wykonanie ocieplenia budynku

materiał partnera
Udostępnij:
Nie da się zaprzeczyć, że ocieplanie budynków stało się pewnego rodzaju standardem, który pozwala na ograniczenie strat ciepła w domu i tym samym większe oszczędności na ogrzewaniu. Najczęściej wykonuje się ocieplenie za pomocą metody lekkiej przy użyciu styropianu o określonej grubości. Jednakże, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać docieplenie, aby na pewno gwarantowało nam ono skuteczne ograniczenie strat ciepła?

Odpowiednie przygotowanie podłoża

Od tego należy zacząć, bowiem w przeciwnym razie możemy się potem mocno zdziwić przy klejeniu płyt styropianowych. Przede wszystkim powinno ono być suche, oczyszczone z wszelkich brudów i równe. Zanim zaczniemy przyklejać kolejne płyty styropianowe koniecznie przeprowadźmy próbę przyczepności. W różnych miejscach na ścianie przyklejamy zaledwie kilka niewielkich (15x15 cm) kawałków styropianu. Po trzech dniach próbujemy oderwać je od powierzchni i jeśli rozerwanie nastąpi w warstwie styropianu, to znaczy, że podłoże jest odpowiednio przygotowane i można przystępować do kolejnych prac.

Jeśli podłoże jest w jakikolwiek sposób słabsze, to wtedy dodatkowo warto jest wykonać gruntowanie, które na pewno w znaczący sposób zwiększy jego przyczepność.

Przygotowanie zaprawy i klejenie płyt styropianowych

Zaprawa powinna być przygotowana przed wykonywaniem klejenia płyt styropianowych. Instrukcja przygotowania zazwyczaj jest podana na opakowaniu. Obecnie można również kupić zaprawy, które są już gotowe i wystarczy je wyłącznie wymieszać przed użyciem.

Jeśli zaś chodzi o styropian, to przede wszystkim zalecamy używanie takiego, który został wybrany przez wiele osób i zdecydowanie sprawdził się na wielu budowach. Firma http://www.knauf-industries.pl/ zajmuje się dostarczaniem tego typu produktów i jest doceniana przez klientów nie tylko z Polski. Warto więc im zaufać i właśnie tam zgłosić się po wysokiej jakości płyty styropianowe.

Zanim zaczniesz wykonywać jakiekolwiek prace, to koniecznie upewnij się, czy na pewno posiadasz niezbędne narzędzia, a rusztowanie jest dostatecznie zabezpieczone. Zwracaj uwagę również na prawidłowe przyklejenie płyt, bowiem od tego będzie zależała w dużej mierze trwałość całej izolacji cieplnej, którą wykonasz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska