Prawa autorskie

  Prawa autorskie

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Wrocławska

  Polskapresse Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej jako Polskapresse), właściciel serwisu internetowego znajdującego się w domenie gazetawroclawska.pl (dalej jako serwis Polskapresse), w ramach którego publikowane są materiały o charakterze prasowym, artykuły, zdjęcia, felietony etc. informuje, że względem przedmiotowych materiałów przysługuje Polskapresse pełnia praw autorskich majątkowych bądź inne stosowne prawo do wykorzystywania tych materiałów przez publikację w Internecie (dalej jako materiały Polskapresse).

  Polskapresse nie wyraża zgody na dalsze rozpowszechnianie materiałów Polskapresse bez porozumienia z Polskapresse i bez stosownego wynagrodzenia należnego Polskapresse.

  Co za tym idzie Polskapresse informuje, że:

  - kopiowanie materiałów Polskapresse i ich wykorzystywanie przez publikację w Internecie lub innych mediach bez wskazania twórcy i źródła tych materiałów jest sprzeczne z prawem i stanowi przestępstwo z art.
  115 ust.2 w zw. z ust.1 ustawy z dnia 04 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz.U.06.90.631 tekst jednolity ze zmianami (dalej jako papp) zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3;

  - wszelkie przypadki kopiowania materiałów Polskapresse i ich wykorzystywanie przez publikację w Internecie lub innych mediach mogą stanowić czyny sprzeczne z prawem i stanowić przestępstwo z art. 116 ust.1 zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  W każdym przypadku wejścia przez Polskapresse w posiadanie informacji, z których wynika, że prawa Polskapresse w w/w zakresie są lub były naruszane przez właścicieli stron internetowych publikujących materiały Polskapresse, Polskapresse zabezpiecza dowody przedmiotowego stanu rzeczy na poczet ewentualnego sporu sądowego lub postępowania karnego.
  Polskapresse informuje jednak, że jest otwarta na propozycje wpisanej w ramy prawne współpracy w zakresie udostępniania materiałów Polskapresse w Internecie.

  W tym celu należy skontaktować się z przedstawicielami Polskapresse elektronicznie pod adresem content@polskapresse.pl lub telefonicznie pod numerem (022) 201-40-66.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiadomości

  Tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 9

  Dlaczego nie ma aktualny wiadomości są tylko pokazywanie stare zdjęcia i wiadomości z początku roku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ....ja

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 34

  Tak to sie konczy....tragedia 2 rodzin

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo