Prasówka 3.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Na tych telefonach aplikacja WhatsApp przestanie działać już 1 lutego! Oto lista smartfonów - sprawdź”?

Prasówka 3.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Na tych telefonach aplikacja WhatsApp przestanie działać już 1 lutego! Oto lista smartfonów - sprawdź

WhatsApp przestanie działać na wielu telefonach od 1 lutego 2023 roku! WhatsApp - darmowy komunikator internetowy - jest dostępny na niemal wszystkie smartfony. Aplikacja przestanie działać na ponad 50 urządzeniach. Sprawdź teraz w naszej galerii, czy Twój telefon jest na liście urządzeń, na których WhatsApp przestanie działać.

Nie przegap promocji!

📢 Alarm w sklepach Biedronka, Lidl i innych. Z półek znikają towary po decyzjach GIS

Główny Inspektorat Sanitarny między innymi dba o bezpieczeństwo produktów, które mają kontakt z żywnością, które trafiają na rynek. Gdy okaże się, że jakiś produkt nie spełnia norm zostaje wycofany z obroty, zwykle dotyczy to kilku konkretnych partii. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Zobaczcie co ostatnio wycofano ze sprzedaży i sprawdźcie czy nie macie tego w domu.

📢 Izera w Katowicach. Prezentacja pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Weszliśmy do środka. Jakie ma osiągi? Zobaczcie

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na tę premierę miłośnicy nowinek technologicznych i motoryzacyjnych czekali z niecierpliwością. 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days po raz pierwszy najnowszy samochód elektryczny Izera pokazał się przed szeroką publicznością. - Wyróżniająca się elegancka sylwetka, przestronność i uniwersalność, czyli cechy, które widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz demonstracyjnego egzemplarza Izery, wyznaczają fundamenty stylistycznego DNA naszej marki - mówi Tadeusz Jelec, główny projektant Izery.

Prasówka 3.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 TU MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miejscowości w Polsce, gdzie panowie umierają przed 70. rokiem życia. Zaskoczeni? SPRAWDŹCIE LISTĘ

W Polsce kobiety żyją średnio o około 8 lat dłużej od mężczyzn! Zaskoczeni? Cóź, wiele czynników na to wpływa. Według danych GUS, przeciętna długość życia mężczyzny wynosi 71,7 lat, a kobiet – 79,6. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH MĘŻCZYŹNI ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Tam nie dożywają nawet 70! PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

📢 Był robotnikiem, zmarł w wieku 27 lat. Członkowie wrocławskiej inicjatywy wiedzą czyją płytę nagrobną znaleziono przy przystanku autobusowym

Członkowie inicjatywy "Spod ziemi patrzy Breslau" ustalili z czyjego grobu pochodzi płyta znaleziona przy przystanku autobusowym 18 stycznia. Udało się ją zabezpieczyć i odkryć kilka faktów na temat człowieka, który jak się okazało żył w podwrocławskiej wsi 120 lat temu.

📢 Te miejsca byłyby wrocławskimi perełkami. Gdyby o nich nie zapomniano...

We Wrocławiu przez wieki przeplatały się różne wpływy polityczne i kulturowe, czeskie, pruskie i niemieckie, ale w największym stopniu wpłynęły na miasto czasy komunistyczne i wpływy ZSRR. Zachowanie niemieckiej spuścizny było źle widziane i często celowo niszczone. Oto miejsca w centrum Wrocławia, które mogły być piękne, gdyby o nich pamiętano i dbano. Zobaczcie.

📢 Te SUV-y warto kupić. Auta są najmniej awaryjne w swojej klasie. Nowy raport ADAC. Sprawdźcie!

Kupno używanego samochodu to bardzo często loteria. Warto więc znać opinie o danym modelu zanim zdecydujemy się wydać określoną kwotę na jego zakup. Po kilku latach użytkowania już wiadomo, który model jest najmniej awaryjny, a który psuje się nieco częściej. Wiadomo także, w których samochodach awarii ulegają konkretne podzespoły. Tej wiedzy dostarcza między innymi raport ADAC, czyli niemieckiego automobilklubu. Zobacz, które samochody SUV są najmniej awaryjne.

📢 Te znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? To będzie wspaniały rok. Co czeka cię w 2023 roku? 02.02.2023

Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Jaki będzie rok 2023 w sferze zawodowej? Które znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? Sprawdź nasz horoskop na nowy rok i dowiedz się, jakie jest Twoje przeznaczenie.

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Jakie są znaczenia imion? 02.02.2023

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu i jest tylko dla osób pełnoletnich!

📢 W polskich lasach można znaleźć cuda! Leśnicy: A myśleliśmy, że nic nas już nie zaskoczy... [ZOBACZ]

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu na swoim profilu na Facebooku zamieściła nietypowe zdjęcie. Jest na nim oczywiście las, a w tym lesie... suszarka z praniem.

📢 Te przedmioty z PRL-u są hitami w internecie. Zobacz, co sprzedają ludzie na OLX [ZDJĘCIA, CENY]

PRL jednym kojarzy się z kolejkami do sklepów i produktami na kartki, innym - ze smakiem oranżady i waty cukrowej z odpustu, dla jeszcze innych to meblościanka i magnetofon na kasety. Czasy PRL-u wywołują sentyment, nic więc dziwnego, że przedmioty z tego okresu robią ostatnio furorę. Wiele takich skarbów z tamtego okresu można kupić w internecie. Zobaczcie, co i za ile sprzedają wrocławianie i mieszkańcy Dolnego Śląska.

📢 Dwóch Polaków zginęło pod lawiną w Himalajach. Jeden z narciarzy pochodził z Wrocławia

W środę (1 lutego) podczas lawiny w himalajskim ośrodku narciarskim w Indiach zginęło dwóch narciarzy. Mieli 43 i 45 lat. Jeden z nich pochodził z Wrocławia.

📢 Światowy Dzień Mokradeł. Na Dolnym Śląsku mamy ich wiele. Tu jest pięknie także zimą. Po których można wędrować?

Mokradła to raj dla ptaków i zwierząt. Ponadto zatrzymują wodę w środowisku i w sposób bezpieczny dla przyrody ją oddają. 2 lutego na całym świecie mówi się o tym, dlaczego mokradła są tak ważne. Na Dolnym Śląsku mamy ich wiele. Po niektórych można wędrować, chodząc po specjalnych kładkach. Kliknijcie galerię i dowiedźcie się, które dolnośląskie mokradła są udostępnione. Tu jest pięknie o każdej porze roku.

📢 Wakacyjni przemytnicy. Nie uwierzycie, co turyści potrafią mieć w swoich bagażach [ZDJĘCIA]

Wiele osób w okresie ferii zimowych decyduje się na chwilę odpoczynku i relaksu za granicą. Niestety, część z podróżników czeka niemiłe zaskoczenie podczas granicznej kontroli. Jakich pamiątek nie można przywozić z zagranicy? Zobaczcie w naszej galerii, co przemycają mniej lub bardziej świadomi turyści. Oto najciekawsze rzeczy zatrzymane w ostatnim czasie przez Krajową Administrację Skarbową.

📢 Najlepsi chirurdzy z Wrocławia. Tych specjalistów najczęściej polecają pacjenci [NAZWISKA, ADRESY]

W samym Wrocławiu, w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, działa ponad 30 poradni chirurgii ogólnej. W mieście jest też wiele prywatnych gabinetów, w których można umówić się na konsultację chirurgiczną. Szukacie specjalisty? Sprawdziliśmy, którzy chirurdzy cieszą się najlepszą opinią wśród pacjentów. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie danych z portalu znanylekarz.pl

📢 Darmowe leczenie dla psów ratowniczych od Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zobaczcie dumnych ratowników [ZDJĘCIA]

Uniwersytet Przyrodniczy przedłuża współpracę z GOPR-em, WOPR-em i OSP w zakresie opieki nad psami ratowniczymi oraz psami "na ratowniczej emeryturze” do 31 sierpnia 2024 roku. Weterynarze UPWr będą prowadzili specjalistyczne konsultacje, badania diagnostyczne oraz analizy i leczenie psów za darmo.

📢 Przewodniczący sejmiku dolnośląskiego zostaje. Porażka opozycji w zainicjowanym przez nią głosowaniu. PiS: "To polityczna hucpa"

W najistotniejszym jak dotąd politycznie głosowaniu sejmiku dolnośląskiego w 2023 roku opozycja nie odniosła sukcesu. Koalicji Obywatelskiej i Nowej Nadziei nie udało się bowiem odwołać przewodniczącego sejmiku Andrzeja Jarocha. Głosowaniu przyglądał się minister Michał Dworczyk.

📢 Wypadek dwóch ciężarówek na A4. Na drogę wysypało się drewno. Są poważne utrudnienia dla kierowców [ZDJĘCIA]

Poważny wypadek na autostradzie A4. Po zderzeniu dwóch ciężarówek na drogę wysypał się ładunek - przewożone przez jednego z kierowców drewno. Są poważne utrudnienia w ruchu.

📢 Silny wiatr i trudne warunki na drogach. Pod Wrocławiem dachował samochód i wypadł z drogi do rowu

Wypadek i duże utrudnienia na drodze krajowej 35 z Wrocławia w kierunku Świdnicy. W miejscowości Małuszów, 2 lutego doszło do dachowania samochodu osobowego. Na miejsce udają się służby ratunkowe.

📢 Wojsko wyprzedaje samochody i łodzie. Co znajdziemy w ofercie Agencji Mienia Wojskowego? SPRAWDŹ [LUTY 2023]

Armia wyprzedaje samochody i łodzie, z których już nie korzysta. W ofercie przetargowej znajdziemy zarówno samochody osobowe, takie jak Hyundai czy Opel, samochody dostawcze Fiat, czy Lublin oraz perełki dla prawdziwych koneserów, powstałe jeszcze przed 1990 rokiem i typowe samochody wojskowe. Na liście przygotowanej przez Agencję Mienia Wojskowego znalazły się również różnego rodzaju łodzie. Zajrzyj do naszej galerii i sprawdź jakie środki transportu możesz kupić w okazyjnej cenie!

📢 Seria zdarzeń na A4. Awaria i dwa wypadki na krótkim odcinku drogi. Utrudnienia w ruchu w obu kierunkach

W czwartek (2 lutego) od godziny 14:00 na autostradzie A4 trwają bardzo duże utrudnienia dla kierowców. Doszło do wypadku i awarii, które skutecznie spowolniły ruch. Korek w stronę Wrocławia ma ponad 10 kilometrów i może jeszcze urosnąć. W kierunku Legnicy na kierowców czeka 6-kilometrowy korek po zderzeniu dwóch pojazdów ciężarowych. Na jezdni wylądowało drewno.

📢 Najbardziej niezwykłe zamki w Polsce. TOP 11 tajemnic i ciekawostek. Gdzie leży polski Tadź Mahal, w którym zamku grozi klątwa konia?

Polska jest pełna niezwykłych zamków, a niektóre są tak dziwne, że aż trudno uwierzyć w opowiadane o nich historie. Zebraliśmy dla Was listę 11 najbardziej niezwykłych opowieści, tajemnic i ciekawostek związanych z polskimi zamkami od Bałtyku po podnóże Tatr. Który polski zamek wzorowany był na słynnym Tadź Mahal, gdzie grozi klątwa konia, co zostawił po sobie Kopernik w Olsztynie i czego szukał na Dolnym Śląsku ojciec nazistowskiego programu rakietowego? Poznajcie naszą listę TOP 11 tajemnic i ciekawostek polskich zamków.

📢 Modne paznokcie 2023. TOP wzory na paznokcie. Subtelność i lekki błysk rządzą, choć i odważne panie znajdą coś dla siebie. Zobaczcie

Modne paznokcie na 2023 rok zadziwiają swoją różnorodnością. Klasyka - to słowo najlepiej opisujące trendy w manicure na nadchodzący rok. Dołączona jest do niej odrobina magii, a dokładnie - brokatu. Te paznokcie będą hitem. Wybrane przez nas inspiracje paznokciowe jasno pokazują, że najmodniejsze będą subtelne wzory i kolory. Zebraliśmy dla was zdjęcia wzorów, które będą się pięknie prezentować na dłoniach. Sprawdźcie!

📢 Mieszkańcy TBS Leśnica we Wrocławiu od kilku miesięcy marzną w swoich mieszkaniach. Spółka zapowiada rekompensaty

Mieszkańcy budynków należących do TBS we wrocławskiej Leśnicy od jesieni 2022 roku borykają się z ogromnym problemem - nie mają ogrzewania ani ciepłej wody. Awarie występują notorycznie, na dodatek w sezonie jesienno-zimowym, gdy ciepło w mieszkaniach to kluczowa sprawa. Czym są spowodowane i co na to spółka TBS? Przeczytajcie poniżej.

📢 Rekordowa waloryzacja emerytury w marcu 2023 roku, a w tle 13. i 14. emerytura. O ile wzrosną świadczenia? [TABELA]

To będzie największa waloryzacja emerytur od 1999 roku. W budżecie państwa na 2023 rok założono, że wzrost emerytur wyniesie 13,8%, ale ostatecznie - jak wynika z danych GUS - osiągnie pułap 14,8 procent. Na jaką dodatkową wpłatę mogą liczyć seniorzy. Zrobiliśmy wyliczenia.

📢 Oto mieszkanie Alicji Węgorzewskiej z The Voice Senior! ZDJĘCIA. Piękny apartament. Zobaczcie, co gwiazda kolekcjonuje 2.02.2023

Alicja Węgorzewska to znana na całym świecie operowa śpiewaczka. Jest też jedną z trenerów w programie "The Voice Senior". Ostatnimi czasy pani Alicja pochwaliła się swoim pięknym mieszkaniem na Warszawskim Ursynowie.

📢 Tak mieszka Piotr Żyła. Zaglądamy do nowej posiadłości skoczka i Marceliny Ziętek. Luksusowy dom Piotra Żyły w polskich górach

Piotr Żyła to popularny sportowiec, który ma rzeszę fanów i lubi brylować w mediach społecznościowych. Kibice na bieżąco śledzą jego sukcesy w Pucharze Świata 2022/2023 w skokach narciarskich. Na co dzień Piotr Żyła mieszka w Ustroniu, gdzie niedawno wybudował piękny dom z basenem. Zobacz, jak się urządził wraz z partnerką, Marceliną Ziętek. Koniecznie zajrzyj do domu Piotra Żyły.

📢 Licytacje domów i mieszkań we Wrocławiu. Te nieruchomości idą pod młotek w lutym i marcu 2023 r. [ZDJĘCIA, CENY]

W lutym i marcu 2023 r. odbędzie się kilka licytacji nieruchomości we Wrocławiu. Pod młotek pójdą zarówno domy, jak i mieszkania, a ich ceny mogą was zaskoczyć! Zobaczcie zdjęcia nieruchomości na sprzedaż, ich lokalizacje, krótkie opisy, ceny wywoławcze, a także daty i adresy licytacji.

📢 Cyklon Oleg dotarł do Wrocławia. Jak długo jeszcze będzie wiać? IMGW wydało ostrzeżenia i prognozy na weekend

W ostatnich dniach całą Polskę nawiedził cyklon Oleg. We Wrocławiu porywy wiatru sięgają obecnie 50 km/h, a to jeszcze nie koniec. W weekend mają być one silniejsze. Kiedy przestanie wiać w stolicy Dolnego Śląska? Przeczytajcie poniżej.

📢 500+ na psa i kota. Jak skorzystać z dofinansowania?

Ustawa z dnia z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt nakłada na gminy obowiązek zapobiegania oraz zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom. Do 31 marca samorząd musi opracować program, który ma na celu, m.in. zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsc w schronisku oraz dokarmianie wolno żyjących kotów. Od niedawna na pomoc gmin mogą liczyć także właściciele czworonogów. Jakie zabiegi zostaną dofinansowane?

📢 Cafe Równik ma kłopoty. To jedna z najbardziej znanych kawiarni we Wrocławiu, w której pracują osoby niepełnosprawne

Kiedy klubokawiarnia Cafe Równik, w której pracują osoby niepełnosprawne, rozpoczynała działalność, mówiła o niej cała Polska. Teraz, po kilku latach, ten wyjątkowy lokal mierzy się ze sporym wyzwaniem – brakiem klientów.

📢 Ewa Wachowicz w stylizacjach idealnych dla kobiet po 50. roku życia. Zobacz, jak prezentuje się była Miss Polonia

Szukasz pomysłu, by wyglądać świeżo, promiennie, elegancko i stylowo? Zobacz kreacje byłej Miss Polonia – Ewy Wachowicz. Dziennikarka już niejednokrotnie udowodniła, że jest ikoną stylu i inspiracją dla wielu dojrzałych kobiet.

📢 Tyle pieniędzy dostaną policjanci, żołnierze, strażacy od MARCA 2023. Nowe świadczenie za długoletnią służbę SPRAWDŹ, ILE DOSTANIESZ

Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ma zachęcać doświadczonych funkcjonariuszy m.in. policji czy Straży Granicznej, strażaków oraz żołnierzy do pozostania w służbie. Nowe przepisy oznaczają, że funkcjonariusze i żołnierze zawodowi otrzymają nowe świadczenie po 15 latach służby. W GALERII ZOBACZYSZ, ILE PIENIĘDZY DOSTANĄ.

📢 „Znachor” obsada po latach. Tak zmienili się Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Piotr Fronczewski, Artur Barciś i inni

„Znachor” to niekwestionowany hit filmowy, który cieszy się wśród widzów szczególną popularnością zwłaszcza w dniu Wszystkich Świętych. W dziele Jerzego Hoffmana wystąpiła cała plejada gwiazd, które do dziś cieszą się ogromną popularnością. Jak bardzo zmienili się bohaterowie „Znachora” od 1982 roku? Sprawdźcie!

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Uwaga! Są cały czas na wolności

Prezentujemy zdjęcia, nazwiska i listy gończe najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja opublikowała ich wizerunki i prosi o pomoc w poszukiwaniach. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 4 stycznia 2023 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności. Uwaga: oni są bardzo niebezpieczni!

📢 Mieszkania we Wrocławiu w dobrych cenach. Do remontu, ale za to w świetnych lokalizacjach [ZDJĘCIA, CENY]

Spółka PKP sprzedaje we Wrocławiu kilkanaście nieruchomości. Wśród ofert znajdziemy grunty, działki i lokale przemysłowe. Najwięcej jednak jest mieszkań. Wymagają one, co prawda, remontów, ale za to są położone w doskonałych lokalizacjach. Zobaczcie ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości od PKP, może znajdziecie mieszkanie dla siebie?

📢 Cztery perły Dolnego Śląska. Tu aż roi się od pałaców. Niektóre są zrujnowane, inne mają już właścicieli. [ZDJĘCIA]

Pałace Dolnego Śląska w tej okolicy zaskakują . W promieniu kilkunastu kilometrów od Lubania i Bolesławca znajdziemy kilkanaście zabytkowych obiektów. Odwiedziliśmy cztery: zamek książęcy w Gościszowie, pałac w Rząsinach, ruiny pałacu w Uboczu oraz pałac w Jałowcu wraz z mauzoleum. Ta jednodniowa wycieczka pozwala poznać historię regionu i zobaczyć, jak budynki wyglądały w czasie ich świetności oraz jak wyglądają dziś. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Leonard Pietraszak dla Wandy Majerówny zostawił matkę swojego dziecka! Syn nigdy mu tego nie wybaczył

Śmierć Leonarda Pietraszaka była szokiem dla wszystkich. Słynny aktor zmarł 1 lutego 2023 roku w wieku 86 lat. Jego filmowe i serialowe role znali wszyscy, ale nie wszyscy wiedzieli, jak wygląda rodzinna sytuacja aktora. Przez ponad 50 lat był mężem Wandy Majerówny, ale to małżeństwo zrujnowało jego relację z synem!

📢 Osoby o tych imionach mają trudny charakter. Ciężko się z nimi dogadać. Są uparte i bywają nieznośne. Sprawdź listę! 2.02.2023

Oto lista imion, które uchodzą za posiadaczy trudnego charakteru. Ciężko zaakceptować ich pewne zachowania i sposób bycia. Badacze zajmują się rozszyfrowaniem psychologicznych aspektów ludzkich imion i ich zależnościami. Kiedyś wierzono, że imiona mają funkcje magiczne i mogą determinować osobowość i charakter człowieka. Te osoby mają trudny charakter. Zobacz, jakie jest znaczenie tych imion. Sprawdź, kto jest na liście!

📢 Oto hity ze szkolnych sprawdzianów, klasówek i kartkówek! Wyobraźnia uczniów nie zna granic! Nauczyciel płakał, jak sprawdzał 2.02.2023

Najlepsze hity ze szkolnych sprawdzianów. Zastanawialiście się kiedyś, z jakimi wyzwaniami podczas sprawdzania szkolnych klasówek i kartkówek muszą mierzyć się nauczyciele? Możecie być zaskoczeni! Wyobraźnia uczniów naprawdę nie zna granic! Prośby o pozytywną ocenę to nic w porównaniu do śmiesznych rysunków, odpowiedzi rodem z bajek i filmów, po których niekiedy nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Ale... sami zobaczcie... Nauczyciel płakał, jak sprawdzał!

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek 2.02.2023

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Opiłki stali w popularnym leku. GIF wycofuje go pilnie z aptek i zakazuje sprzedaży!

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał ostrzeżenie dotyczące leku, który może być bardzo szkodliwy. Przeczytajcie poniżej.

📢 PIT 2022. Uwaga, wrocławianie! Sprawdziliśmy, co możecie odliczyć od podatku [LISTA ULG]

Czas składania zeznań podatkowych zbliża się wielkimi krokami. PIT-y będzie można składać do skarbówki już od 15 lutego. Zanim to zrobicie, warto sprawdzić, co można odliczyć od podatku. Lista ulg jest naprawdę długa.

📢 Kładka nad Fosą Miejską we Wrocławiu do wymiany. Kiedy zostanie odbudowana?

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta szykuje się do odbudowy kładki św. Antoniego nad Fosą Miejską we Wrocławiu. Kultowa przeprawa musi zostać rozebrana i wybudowana od nowa, po tym, jak runął na nią konar drzewa. Są wstępne terminy, kiedy miałoby to nastąpić.

📢 Zyskasz zwrot podatku za ub. rok: nawet jeśli nie miałeś prawa do wspólnego rozliczenia, teraz możesz złożyć PIT z małżonkiem [2.02.2023]

Wspólne rozliczenie podatku przez małżonków to przywilej, który może dać ogromne korzyści, liczone w tysiącach złotych - i to do zwrotu, jeśli w trakcie roku zaliczki na podatek małżonkowie płacili odrębnie. Teraz swoisty mnożnik tych korzyści wynika z faktu podwyższenia kwoty wolnej od podatku aż do 30 tys. zł oraz drugiego progu podatkowego na 120 tys. zł. Co ważne, dzięki możliwości zmiany formy opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej, za 2022 r. wyjątkowo mogą skorzystać z tego przywileju nawet przedsiębiorcy płacący w ubiegłym roku ryczałt lub podatek liniowy.

📢 Kibice na meczu Miedź Legnica - Lech Poznań. Znajdź siebie lub znajomych na zdjęciach (ZDJĘCIA KIBICÓW)

Miedź Legnica zremisowała z Lechem Poznań 2:2 w zaległym meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Na tym spotkaniu był nasz fotoreporter. Znajdź siebie lub znajomych na trybunach Stadionu im. Orła Białego w Legnicy!

📢 Atak nożownika w Legnicy. Ranił policjanta, wcześniej śmiercią groził żonie [ZDJĘCIA]

W środę (1 lutego) w Legnicy wieczorem doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Nożownik groził żonie, potem rzucił się z nożem na policjanta.

📢 Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu otwarte. To jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku. Oferuje pomoc dla dzieci skrzywdzonych przemocą

We Wrocławiu powstało siódme w Polsce, a pierwsze na Dolnym Śląsku Centrum Pomocy Dzieciom. Oferuje kompleksową, specjalistyczną i bezpłatną pomoc dla dzieci, które doświadczyły przemocy lub wykorzystywania seksualnego.

📢 Egzamin na prawo jazdy będzie droższy. Sejmik Województwa Dolnośląskiego zmiania stawki. Ile będzie kosztował?

Przyszłych kierowców czekają większe wydatki. Już niedługo bowiem zmienione zostaną stawki opłat za egzaminy na prawo jazdy. Zmieni się cena zarówno za egzamin teoretyczny, jak i praktyczny. Ile będą kosztować? To będzie uzależnione od kategorii egzaminu. Zmianami zajmie się Sejmik Województwa Dolnośląskiego na najbliższej sesji.

📢 Chirurgiczny robot Hugo trafił do Wrocławia. Testowali go specjaliści z centrum onkologii. Zobaczcie zdjęcia!

Do Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu trafił, w ramach europejskiego tournee, wielofunkcyjny robot. Wrocławscy specjaliści mogli go przetestować w mobilnej sali operacyjnej. Z podobnego robota korzysta już we Wrocławiu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego.

📢 Zabytki na sprzedażna Dolnym Śląsku . Niektóre kupisz za "grosze", inne za grube miliony

Dolny Śląsk obfituje w zabytki na sprzedaż. Niektóre kosztują tyle co zwykły dom, ale trzeba się liczyć z dodatkowymi wydatkami na remont. Wiele jest jednak w znakomitym stanie, można się do nich od razu wprowadzić. Te kosztują o wiele więcej. Zobaczcie najnowsze oferty zabytków na sprzedaż z Dolnego Śląska, klikając w zdjęcie powyżej.

📢 Tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Oto zdjęcia wnętrz domu córki byłego prezydenta

Jasne ściany, nowoczesna łazienka, zadbany ogród - tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Ich dom jest stylowy, a przy tym niezwykle przytulny. Na uwagę zasługuję piękny salon.

📢 Alarm w wielu sklepach - najnowsze ostrzeżenia GIS. Tego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych marketach

Najnowsze ostrzeżenia GIS - te produkty zostały wycofane ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Odkryta przypadkiem stara, polska mapa Wrocławia. Aż trudno uwierzyć, ze tak kiedyś nazywały się wrocławskie osiedla! [ZDJĘCIA]

Unikatowy, niesamowity, wyjątkowy - takie określenia przychodzą do głowy, gdy patrzy się na plan Wrocławia, który powstał zaraz po II wojnie światowej. Stara mapa została odnaleziona przez pana Wojciecha, mieszkańca Wielkiej Wyspy, całkowicie przypadkiem. Widać na niej doskonale, jakie nazwy nosiły ówczesne osiedla i ulice. Z którego roku jest mapa? Jak ją wyprodukowano? Przeczytaj poniżej. W galerii zobaczysz fragmenty starego planu Wrocławia.

📢 Rynek bez pręgierza w Rynku i parking na Świdnickiej. Tak wyglądał Wrocław w latach 80.

  • Spotkajmy się pod pręgierzem - to dziś tak popularne stwierdzenie we Wrocławiu, że aż nie chce się wierzyć, że zaledwie 40 lat temu wrocławianie nie wiedzieliby, o co chodzi. Średniowieczny pręgierz, zniszczony po II wojnie, rozebrano w 1947 roku. Do połowy lat 80 nie było go w centrum Wrocławia. Ale to nie jedyne różnice między tamtym miastem i tym, które dziś znamy. Przekonajcie się sami, oglądając doskonałe zdjęcia fotoreporterów, które odnaleźliśmy w archiwum Gazety Wrocławskiej. Większość kadrów w tej galerii wykonał Wiesław Dębicki.

📢 Rewolucje w Kodeksie Pracy 2023: praca zdalna, 5 dni na opiekę nad dzieckiem i skrócony okres próbny przy umowie o pracę

Kodeks Pracy 2023. Nowe przepisy w prawie pracy to duże udogodnienia dla pracowników, ale i większe możliwości dla pracodawców, szczególnie w kwestii badania trzeźwości pracowników. Prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał nowelizację ustawy w kwestii pracy zdalnej, a rząd zapowiada kolejne zmiany. Sprawdzamy, jakie.

📢 Mieszkanie Doroty Szelągowskiej. 130-metrowy apartament córki Katarzyny Grocholi. Zobacz dom prowadzącej „Totalne remonty Szelągowskiej”

Dorota Szelągowska to prowadząca „Totalne remonty Szelągowskiej” i córka pisarki Katarzyny Grocholi. Ostatnio zrobiło się o niej bardzo głośno. Najpierw pojawiła się w mediach informacja o poważnej chorobie jej matki. Natomiast w ostatni dzień 2022 roku projektantka oznajmiła na Instagramie, że w poprzednim roku zdiagnozowano u niej nowotwór jajnika i udało się jej wygrać ze śmiertelną chorobą. Zobacz, jak na co dzień mieszka lubiana projektantka wnętrz i dziennikarka telewizyjna. Sprawdź, jak się urządziła w 130-metrowym apartamencie specjalistka od totalnych metamorfoz.

📢 Miliony szczurów atakują Wrocław! Gdzie jest ich najwięcej? Zobacz listę osiedli i ulic [ZDJĘCIA]

Niedługo rozpocznie się coroczna, obowiązkowa deratyzacja Wrocławia. Czy istnieje sposób, aby pozbyć się gryzoni raz na zawsze? Przeczytajcie poniżej. A w galerii znajdziecie listę wrocławskich osiedli i ulic, przy których szczury są ostatnio widywane najczęściej.

📢 Wypadek na drodze z Wrocławia do Jelcza-Laskowic. Zakleszczonego w aucie kierowcę wyciągali strażacy [ZDJĘCIA]

Wypadek na drodze numer 455 z Wrocławia do Jelcza Laskowic (woj. dolnośląskie). Samochód osobowy zderzył się tam z autem dostawczym. Są utrudnienia w ruchu.

📢 Wypadek na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Utrudnienia w ruchu po czołowym zderzeniu dwóch aut [ZDJĘCIA]

W środę (1 lutego) około godziny 15.30 doszło do wypadku na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Trasa jest zablokowana.

📢 To miejsce przy mostach Pomorskich aż prosi się o przejście dla pieszych. Dlaczego go tam nie ma?

Mosty Pomorskie oddane do użytku po 3-letnim remoncie zrobiły wrażenie na niejednym mieszkańcu Wrocławia. Teraz, gdy ich huczne otwarcie za nami, można spokojniej przyjrzeć się inwestycji i zastanowić, dlaczego podjęto takie, a nie inne decyzje. Jedną z nich jest nowy przejazd rowerowy, który wręcz woła o to, aby zrobić z niego przejście dla pieszych.

📢 Była gwiazdą filmu „Chłopaki nie płaczą”. Jak dziś wygląda Magdalena Mazur? Czas się dla niej zatrzymał

Magdalena Mazur grała dziewczynę Jarosława Psikuty (bez 's') z komedii „Chłopaki nie płaczą”. Piękna aktorka oczarowała publiczność w latach 90., ale kariera filmowej Weroniki nieco przygasła. Jak dziś wygląda i co słychać u Magdaleny Mazur? Zachwytów pod jej najnowszymi zdjęciami nie ma końca!

📢 Grażyna Torbicka zawsze modna i stylowa. Zobacz kreacje dziennikarki, które są inspiracją dla wielu dojrzałych kobiet

Grażyna Torbicka to znana dziennikarka, która zachwyca nie tylko swoim intelektem i urodą. Jest również znawczynią trendów w branży beauty i mody. Gdzie się nie pojawi, olśniewa wszystkich swoim wysmakowanym gustem i eleganckimi stylizacjami. Gwiazda lubi prostotę i klasykę, którą łączy z najnowszymi trendami.

📢 Internauci zorganizowali zrzutkę, ratują fabrykę porcelany "Krzysztof". Klienci szturmują sklep stacjonarny i internetowy

Informacja o likwidacji 200-letniej Fabryki Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu zmobilizowała internautów i mieszkańców do szukania ratunku dla zasłużonego zakładu. Jeden z nich zorganizował zrzutkę w sieci, by nie dopuścić do zamknięcia fabryki. Pomysły ma także samorząd wałbrzyski. Klienci rzucili się do sklepów firmowych stacjonarnego i internetowego. Przed pierwszym stali w kolejce po kilka godzin. Drugi padł, bo tak dużo przyszło zamówień.

📢 Od dziś zwiększają się opłaty za wywóz śmieci we Wrocławiu. Radni Nowej Nadziei: Brak wizji Jacek Sutryk zastąpił podwyżkami

Urząd miasta wprowadził zmian co do wysokości opłat za wywóz śmieci we Wrocławiu. To bardzo wysokie podwyżki dla mieszkańców. Opozycyjni radni zarzucają prezydentowi Jackowi Sutrykowi bierność, brak wizji i pójście na łatwiznę kosztem wrocławian. Wyjaśniają, dlaczego aglomeracji wrocławskiej mamy problem z gospodarką śmieciową.

📢 Wrocław bez prądu i wody. To przez remonty i awarie. Na liście kilkadziesiąt ulic

Początek lutego to dla mieszkańców kilkudziesięciu wrocławskich ulic spore niedogodności. Tauron oraz MPWiK informują o przerwach w dostawie prądu i wody. Wszystko przez remonty oraz awarie sieci elektrycznych i wodociągowych. Żeby sprawdzić dokładne adresy – kiedy i gdzie nie będzie prądu i wody we Wrocławiu – przejdźcie do galerii.

📢 Takie mieszkanie chce sprzedać Iwona z „Sanatorium miłości”. Później wyprowadzi się z Polski! Zobacz, jak mieszka w Warszawie

Iwona Żarnowiecka jest uczestniczką 5. edycji „Sanatorium miłości”. Energiczna seniorka już niebawem przechodzi na emeryturę i wyprowadza się z Polski! Jej mieszkanie na warszawskiej Białołęce jest na sprzedaż. Tylko nam Iwona z „Sanatorium miłości 5” pokazała swój dom. Czerwony to jej kolor!

📢 Zakazy wstępu do lasu na Dolnym Śląsk. Drzewa i konary łamią się jak zapałki, winna okiść

Apele leśników i przyrodników brzmią poważnie. - Odpuście sobie wszelkie wycieczki do lasu. Jest naprawdę bardzo niebezpiecznie!
Drzewa oblepione śniegiem i lodem co chwilę strzelają i się łamią - ostrzegają dolnośląskie nadleśnictwa. Wałbrzyskie już wprowadziło zakaz wstępu do lasów. Inne proszą o ostrożność i powstrzymanie się z wyprawami.

📢 Willa Guttentaga przy Legnickiej we Wrocławiu nadal na sprzedaż. Kto kupi ten wyjątkowy obiekt? [ZDJĘCIA]

Willa przy ul. Legnickiej 42 jest wyjątkowa z wielu powodów. W całym Wrocławiu zachowało co najwyżej kilkanaście domów zbudowanych w tym stylu. W okresie międzywojennym willę zamieszkiwał Alfred Guttentag, jubiler dworski. W XXI wieku, ta samotna i jedna z nielicznych, która przetrwała idące tamtędy natarcie podczas Festung Breslau willa, kilkukrotnie zmieniała właściciela. Po raz kolejny wystawiono ją na sprzedaż.

📢 Wielka przemiana wrocławskiego "Trójkąta Bermudzkiego". Zobaczcie jak zmienia się Przedmieście Oławskie [ZDJĘCIA]

Przedmieście Oławskie to osiedle położone w centrum Wrocławia. Potocznie nazywane jest "Trójkątem Bermudzkim", a na jego terenie znajduje się kilka charakterystycznych punktów na mapie Wrocławia. Funkcjonował tu szpital im. Marciniaka, Trzonolinowiec wciąż stoi, a w ciągu kilkunastu lat przybyło tu luksusowych osiedli. Władze miasta rewitalizowały też część kamienic. W okolicy nie znajdziemy już natomiast pozostałości po dawnych fabrykach: papieru i samochodów. Tak zmieniał się "Trójkąt". Zobacz!

📢 Wypadek we Wrocławiu, auto dachowało na ul. Borowskiej. Niebezpiecznie na wrocławskich drogach

Wyglądało groźnie, na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. We wtorek w nocy (31 stycznia) na jednej z wrocławskich ulic doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca jednego z aut dachował. Interweniowali policjanci.

📢 Niecodzienne zjawisko na niebie. Zieloną kometę będzie można obserwować po raz pierwszy od epoki kamienia łupanego

Po raz od 50 tysięcy lat ludzie będą mogli obejrzeć na niebie zieloną kometę. Przy dobrej pogodzie można ją będzie wypatrzyć bez wspomagania. Astronomowie przygotowali już swój sprzęt.

📢 To tutaj stanie drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Prace trwają, wieżowiec rośnie [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Budynek Quorum przy ul. Sikorskiego jest jednym z największych budowanych kompleksów biurowo-mieszkalnych we Wrocławiu. Łącznie tworzy go 5 budynków. Jeden z nich będzie niższy tylko od 212-metrowego Sky Tower! Co dzieje się na placu budowy? Kiedy inwestycja zostanie zakończona? Przeczytajcie poniżej.

📢 50 unikatowych i pięknych zdjęć Wrocławia. Tak wyglądały beztroskie lata 90. w ujęciu fotoreportera Tadeusza Szweda

Rynek, plac Solny czy ulica Świdnicka, były jednymi z ulubionych fotograficznych tematów naszego fotoreportera Tadeusza Szweda, który fotografował Wrocław przez kilkadziesiąt lat. Tak się złożyło, że właśnie ostatnia dekada XX wieku, była również ostatnią jego dekadą, bo Tadeusz zmarł 25 października 1999 roku. Jednym z ostatnich jego kadrów w ścisłym centrum było plac Gołębi. - Tutaj ma w przyszłości stanąć fontanna - opisał fotografię. Niestety fontanny już nie zobaczył, a tzw. "Zdrój" rzeczywiście pojawił się w Rynku w 2001 roku, choć budził wówczas spore kontrowersje. Zobaczcie 50 unikatowych fotografii Wrocławia z lat 90. XX wieku w naszej galerii.

📢 Najrzadsze nazwiska na Dolnym Śląsku oraz we Wrocławiu. Są takie, które nosi tylko jedna osoba!

Te nazwiska na Dolnym Śląsku są najrzadsze. Można je sprawdzić w statystykach, którymi dysponuje GUS. Niektóre z nich nosi zaledwie jedna osoba! To prawdziwe unikaty wśród nazwisk. Przedstawiamy Wam pełną listę - alfabetycznie. Kliknijcie w zdjęcie i sprawdźcie!

📢 Takie imiona noszą najgorsze teściowe. Mamy ranking

Jaką macie teściową? Czy jest dla Was jak matka czy potrafi uprzykrzyć Wam życie? Czy chętnie zaglądanie do niej na obiadki czy unikacie jak ognia? A może wpływ na to ma imię naszej "drugiej mamusi". Tym razem jednak na podstawie znaczenia imion sprawdzamy, które kobiety mają tendencje do bycia najgorszej teściowej. Sprawdźcie.

📢 Pogoda we Wrocławiu. W nocy burzowe grzmoty. Dziś deszczowo i wietrznie. Do kiedy taka aura?

Luty przywitał mieszkańców Wrocławia burzą. Burzowe grzmoty i błyskawice pojawiły się na niebie w nocy z 31 stycznia (wtorek) na 1 lutego (środa). Początek tygodnia też będzie deszczowy – informuje IMGW. Jeśli możecie, lepiej nie wychodźcie z domu.

📢 Adam Małysz skakał na Dolnym Śląsku. Mieliśmy 63 skocznie, w tym jedną we Wrocławiu. Ile zostało? [ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk miał szansę stać się drugim po Podhalu regionem skoków narciarskich. W dolnośląskim okręgu na przestrzeni lat działały aż 63 skocznie narciarskie. Nawet we Wrocławiu można było poskakać na nartach! Dzisiaj po niektórych obiektach nie ma śladu. Jak skakano na nartach na Dolnym Śląsku? Przeczytajcie i zobaczcie zdjęcia.

📢 Jest praca na kolei. Na Dolnym Śląsku potrzebni są nie tylko maszyniści czy konduktorzy. Ile można zarobić? [OFERTY PRACY]

Kolej szuka pracowników. Potrzebni są nie tylko maszyniści czy konduktorzy. W Kolejach Dolnośląskich i w spółkach PKP poszukiwani są także specjaliści do obsługi i konserwacji taboru, czy pracownicy biurowi. Oto aktualne oferty pracy.

📢 Internauci kpią z tych dolnośląskich miast i wsi. Najlepsze memy o nich wszystkich! Jest tu Wrocław, Legnica, Lubin, Wałbrzych

Najlepsze memy o dolnośląskich miastach. Żarty o tych, które rozbawią do łez. Nic dziwnego - absurdów nie brakuje we Wrocławiu, Legnicy, Głogowie czy Lubinie. Internauci nie mają jednak litości i punktują raz po raz kolejne miasta naszego regionu. Kliknij w zdjęcie i zobacz najlepsze memy o miastach Dolnego Śląska.

📢 Cyklon Oleg nadciąga do Polski. Przyniesie śnieg i silny wiatr. Co nas czeka na początku lutego?

Oleg przyniesie ze sobą śnieg oraz silny wiatr. Jakie warunki atmosferyczne czekają nas na początku lutego?

📢 Rzemieślnicza rodzinna piekarnia na wrocławskim Nadodrzu zamknęła się po 45 latach. Nie było już klientów

Od 1977 roku do dziś upieczono tam kilkadziesiąt milionów bochenków chleba. Rzemieślnicza piekarnia na Nadodrzu 31 stycznia 2023 roku kończy swoją działalność. O historii tego miejsca rozmawiamy z jego właścicielem Andrzejem Sekuną. Przeczytajcie poniżej.

📢 Tak wyglądały studniówki w PRL-u. Było skromnie i bez spektakularnych opraw [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Zmienili się ludzie, muzyka, moda. Jedno się nie zmieniło, bal zorganizowany sto dni przed maturą był jest i będzie świetną zabawą dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, którą będą wspominać do końca życia. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały studniówki w PRL-u. Zobaczcie archiwalne zdjęcia w naszej galerii.

📢 Tragiczny wypadek na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku. Zderzyły się trzy busy, jedna osoba nie żyje, dwie są ciężko ranne [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (30 stycznia) wieczorem na 67. kilometrze autostrady A4 doszło do tragicznego wypadku, w którym zderzyły się trzy busy. O szczegółach piszemy poniżej.

📢 Jurty, namioty sferyczne, domki na drzewach. TOP 7 najbardziej klimatycznych miejsc na nocleg na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk warto odwiedzić o każdej porze roku. To z pewnością jedno z najpiękniejszych województw w Polsce, bogate w wyjątkowe zabytki i zjawiskowe krajobrazy. Znajdziesz tu także niepowtarzalne miejsc na nocleg. Przedstawiamy prawdziwe perełki, w których pobyt zapewni wyjątkowe wspomnienia. Zobacz 7 najciekawszych propozycji z absolutnie unikatowym klimatem.

📢 Tragedia na drodze pod Wrocławiem. Suzuki z impetem uderzyło w drzewo i zapaliło się. Nie żyje 18-latka [ZDJĘCIA]

Do tego makabrycznego wypadku doszło w ostatnią niedzielę (29 stycznia 2023 roku), na lokalnej drodze w gminie Kostomłoty. Jadący od strony Wawrzeńczyc do Paździorna samochód, zjechał z drogi i z ogromnym impetem uderzył w przydrożne drzewo. Suzuki Grand Vitara stanęło w płomieniach. Na miejscu tego wypadku zginęła 18-letnia pasażerka auta, a ranny został 28-letni kierowca. Oboje to mieszkańcy okolicznych miejscowości.

📢 Kobiece części ciała, które zdradzają twój wiek. To przez nie możesz wyglądać na starszą, niż jesteś! Zobacz, jak je odpowiednio pielęgnować

Zmarszczki czy wiotka skóra to oznaki starzenia, które mają istotny wpływ na kobiecy wygląd. Większość pań poświęca dużo czasu na codzienną pielęgnację. Dbają o to, aby skóra była jędrna, promienna, świeża i wyglądała młodo. A dlaczego? Bo jej stan może wiele zdradzić np. kobiecy wiek. Podpowiadamy, które części ciała mają wpływ na twój wizerunek.

📢 "Człowiek wpadł do rzeki z mostu Grunwaldzkiego!" - wszystko wyjaśniło się, gdy ratownicy spojrzeli pod wrocławski most [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (30.01) przed południem na moście Grunwaldzkim we Wrocławiu pojawiło się dużo służb ratunkowych: kilka wozów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego, pogotowie ratunkowe i policja. Przejeżdżający przez most kierowca zauważył, że z bariery przeprawy do rzeki wpadł człowiek. Co się tak naprawdę wydarzyło na moście? Wszystko wyjaśniło się, gdy ratownicy spojrzeli pod most... Przeczytajcie poniżej.

📢 Na wrocławskich Stabłowicach grasuje wielki pies. Mieszkańcy zgłaszali go już do straży miejskiej - bezskutecznie

W okolicach rzeki Bystrzycy na Stabłowicach oraz w Leśnicy zauważono psa rasy Kangal. Biega od dłuższego czasu samopas po osiedlach, między domami i w okolicach sklepów. Mieszkańcy są zaniepokojeni, ponieważ nie wiedzą jak zareaguje na ich widok olbrzym. Zgłaszali już sprawę do kilku instytucji , od Straży Miejskiej po policję. Bez skutku.

📢 Wilk w psiej budzie, niosący głowę psa. Te sytuacje miały miejsce w Lubuskiem!

W Lubuskiem żyje nawet kilkaset wilków. Nasi Czytelnicy mieli okazję się przekonać, jak wygląda spotkanie z tym zwierzęciem. Czasami spotykali wilki w bardzo dziwnych sytuacjach - widzieli, jak niesie głowę psa lub jak śpi w psiej budzie! A wszystko to uwiecznili na zdjęciach. Na sam widok można dostać gęsiej skórki...

📢 Studniówka 8 Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Maturzyści bawili się w podwrocławskim zamku Topacz (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

W sobotę wieczorem w zamku Topacz odbył się bal studniówkowy 8 Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu. Ponad trzystu uczniów zatańczyło poloneza. Był z nimi nasz fotoreporter. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Studniówka XI LO we Wrocławiu. To był bal jak z Hollywood [ZDJĘCIA]

Studniówka XI Liceum Ogólnokształcącego odbyła się 28 stycznia w Hotelu Jasek. Piękne kreacje, dostojny taniec i uroczysty toast, przypominały bal jak z Hollywood. W pierwszej parze, obok dyrektor Magdaleny Wesołowskiej-Rańdy, Poloneza prowadził prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Przyszli maturzyści wyglądali po prostu bajecznie. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Niesamowita studniówka szkoły muzycznej. Uczniowie bawili się w Starej Garbarni we Wrocławiu (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

W sobotni wieczór (28.01.2023) uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, spotkali się na uroczystym balu studniówkowym w Starej Garbarni. Nie mogło być inaczej - poloneza zatańczyli do utworu, który sami skomponowali. Podczas balu nie brakowało też innych niespodzianek muzycznych. Zobaczcie, jak się bawili. Takiej studniówki już dawno nie było!

📢 Studniówka I LO z Wrocławia. Tak bawili się maturzyści w hotelu Mercure (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

Studniówki we Wrocławiu "rozkręciły" się na dobre, więc również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia, do sobotniego poranka kręcili się i skakali na parkiecie, w sali balowej hotelu Mercure. Zabawa była świetna! Zobaczcie mnóstwo zdjęć licealistów z tego wyjątkowego dla nich balu.

📢 Tak będą wyglądały nowe pociągi Polregio. Będą jeździć także przez Wrocław Główny [WIZUALIZACJE]

Polregio podpisało umowę z czterema producentami taboru na dostawę do 200 sztuk składów elektrycznych. Nowe pociągi mają być wyposażone m.in. w Wi-Fi i klimatyzację. Kiedy zostaną dostarczone dla Polregio? Przeczytaj poniżej.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Dolnego Śląska. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Na Dolnym Śląsku powstanie średniowieczny gród. Taki jak w Biskupinie! [ZDJĘCIA]

Już niedługo niedaleko Wrocławia ma powstać rekonstrukcja średniowiecznego grodziska wraz z wieżą widokową. To może być nowy turystyczny hit regionu! O szczegółach przeczytacie poniżej.

📢 Zdewastowane i zrujnowane pałace Dolnego Śląska. Popadają w ruinę (Zdjecia)

Dolny Śląsk obfituje w zabytki. Znajdziemy tu kunsztownie odremontowane domy, zamki i pałace, ale niestety i takie , które zostały kompletnie zaniedbane. Agonia części z nich zasmuca, bo to obiekty z ogromnym potencjałem, który po wojnie nie został właściwie wykorzystany. Przygotowaliśmy dla was zestawienie 15 zamków i pałaców, z których część od dawna prosi się o remont. Jaki będzie ich los? Może znajdzie się inwestor i zechce się nimi zaopiekować? Na razie stoją, niszczeją i straszą. Część z nich mogła być zjawiskowa.

📢 Wyprzedaż w sklepie Zakładu Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu. Tłumy przyjeżdżają z całego Dolnego Śląska. Zobacz co i za ile można kupić?

Pracownicy sklepu firmowego Zakładu Porcelany Krzysztof w Wałbrzychu nie pamiętają takiego oblężenia. Od momentu, gdy firma ogłosiła likwidację i wyprzedaż towaru, na zakupy przyjeżdżają tam mieszkańcy z całego Dolnego Śląska. Co tam można kupić i za ile? Sprawdźcie, klikając w zdjęcie powyżej.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie