Prasówka 26.10.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 25.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najpiękniejsze kundelki pod słońcem! Oto pieski naszych Czytelników [ZDJĘCIA]”?

Prasówka 26.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Najpiękniejsze kundelki pod słońcem! Oto pieski naszych Czytelników [ZDJĘCIA]

W Dniu Kundelka, który obchodzimy 25 października, zasypaliście nas zdjęciami swoich prześlicznych pupili. Jak widać, nie trzeba mieć metryki z rodowodem, aby skraść serce człowieka. Zobaczcie!

Nie przegap promocji!

📢 Ceny i wzory stroików na groby. Co i za ile można kupić na Wszystkich Świętych we Wrocławiu?

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wrocławianie będą kupować stroiki na groby swoich bliskich. Ile będą musieli na nie wydać? "Jeżeli chodzi o stroiki wykonane ze sztucznych kwiatów, to cena wzrosła prawie o 100 procent w porównaniu do zeszłego roku" - mówi nam pani Kamila sprzedająca kwiaty na pl. Solnym. Sprawdziliśmy w kwiaciarniach, jakie stroiki dominują w tym roku i ile kosztują. Zobaczcie!

📢 Mama 4 plus w kwocie ponad 1000 zł. Kto może otrzymać specjalny dodatek do emerytury? Sprawdź

Rodzice co najmniej czwórki dzieci mogą liczyć na dodatkowe świadczenie. To tzw. emerytura matczyna, znana też jako program Mama 4 Plus, który wbrew nazwie może być przyznawany również ojcom. Maksymalnie świadczenie może wynosić 1250,88 zł brutto, czyli 1066,24 zł netto. Kto może się o nie ubiegać? Liczy się nie tylko liczba potomstwa. Trzeba też spełnić inne warunki. Sprawdźcie szczegóły!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 26.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Szykują się spore utrudnienia na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

Zamknięta zostanie jedna z łącznic na węźle Wrocław Północ. Uwaga, będzie objazd i korki!

📢 Zwyzywała Polaków za to, że noszą maseczki i chwaliła Hitlera. Usłyszała wyrok

Katarzyna Ż. oskarżona została o publicznie znieważenie Polaków z powodu ich przynależności narodowej, a także publiczne pochwalanie zabijania ludzi przez Adolfa Hitlera. Zrobiła to, nagrywając film i umieszczając go na swoim profilu na Facebooku.

📢 Prognoza wyborcza dla sejmiku Dolnego Śląska. Rządząca koalicja oceniana dobrze, ale rywale depczą po piętach

Wyniki prognoz wyborczych opracowywanych w trakcie kadencji pokazują, jak wyborcy postrzegają pracę samorządowców. Najnowsze dane przedstawił rozpoznawalny na zdominowanym przez polityków Twitterze Patrick Dollart. Jego prognozy analizowane są także np. przez Centrum Badań Ilościowych nad Polityką Uniwersytetu Jagiellońskiego, które organizuje konkurs na trafność sondaży publikowanych przez instytucje oraz nieanonimowych autorów.

📢 Taki jest ranking najbardziej opłacalnych kierunków studiów. Po tych studiach zarobisz najwięcej! [26.10.21]

Eksperci wytypowali kierunki studiów, po których można liczyć na najwyższe zarobki. Okazuje się, że im bardziej przyszłościowe zawody, tym lepszej pensji można się spodziewać. Wiadomo też, po jakich uczelniach zarabia się najwięcej.

📢 Takie są najbardziej toksyczne owoce i warzywa na świecie. One są szczególnie niebezpieczne - nowy raport EWG [lista - 26.10.21]

Które warzywa i owoce są najbardziej toksyczne? Owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, jednak mogą również zawierać szkodliwe pestycydy. Raport EWG wskazuje listę najbardziej niebezpiecznych owoców i warzyw. Oto najbardziej toksyczne owoce i warzywa - sprawdź je wszystkie w naszej galerii.

📢 Takie prawa ma teraz pracownik. Tego możesz wymagać od szefa po zmianach w kodeksie pracy [lista - 26.10.21]

Ma on zagwarantowane prawo m.in. do urlopu wypoczynkowego, płatnego urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, jak również do odprawy w przypadku zwolnienia z pracy. Poza tym nie może zarabiać mniej niż płaca minimalna.

📢 Te osoby nie muszą się martwić opłatami za abonament RTV. Oto długa lista zwolnionych z opłaty [26.10.21]

Od 2022 roku stawki za abonament RTV znowu idą w górę. Będzie trzeba płacić więcej za abonament RTV. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 Emerytury bez podatku 2022 - tabela wyliczeń. Zobacz, ile dostaniesz po zmianie przepisów podatkowych [26.10.21]

Emerytury bez podatku 2022 - tabela wyliczeń. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Takie mają być emerytury bez podatku - tabela stawek. Zobacz wyliczenia kwot brutto i netto [26.10.21]

Takie mają być emerytury bez podatku - stawki. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Czternasta emerytura będzie wypłacana szybciej - tabela wyliczeń. Zobacz, kto i kiedy dostanie pieniądze [26.10.21]

Czternasta emerytura będzie wypłacana szybciej. Już wkrótce rozpocznie się wypłata długo oczekiwanych czternastych emerytur. Do niektórych pieniądze trafią jeszcze w październiku. Zobacz, kiedy możesz liczyć na pieniądze.

📢 Z maczetami i siekierą jechali na mecz do Lubina. Policja zatrzymała ich do kontroli drogowej

W niedzielę (24 października) po południu wrocławska policja zatrzymała samochód do kontroli drogowej. W środku 4 mężczyzn, a w bagażniku: pojemniki z gazem, siekiera, dwie maczety i 6 metrowych rurek. Powiedzieli, że jadą na mecz...

📢 Wypadek w Żernikach Wrocławskich, jedna osoba została ranna

W poniedziałek (25 października) przed godziną 18 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 395 w Żernikach Wrocławskich.

📢 WAŻNE! Budowa domów bez pozwolenia: jest ustawa i już można szykować się do budowy domów bez formalności: 25.10.2021

Już tylko podpis prezydenta i opublikowanie ustawy w Dzienniku Ustaw dzieli chętnych do budowy domów do 70 m kwadratowych bez rozpoczęcia inwestycji wedle uproszczonego trybu. Tam gdzie jest plan zagospodarowania przestrzennego przeiwudjący w danym miejscu prawo zabudowy domami, wystarczy zawiadomić urząd, gdzie planu nie ma - maksymalnie w ciągu 21 dni otrzyma się zgodę lub nie na budowę w danym miejscu.

📢 Pochodzący z Gniezna Artur „Waluś” Walczak walczy o życie w szpitalu. Został znokautowany podczas gali PunchDown we Wrocławiu. Zobacz wideo

Pochodzący z Gniezna Artur „Waluś” Walczak walczy o życie w szpitalu. W piątek brał udział w gali PunchDown, czyli zawodach w policzkowaniu, podczas których został znokautowany przez przeciwnika. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie było odpowiednio zabezpieczone.

📢 Tak karmią pacjentów w szpitalach na Dolnym Śląsku. Dobrze czy źle? [ZDJĘCIA]

Jak polskie szpitale żywią swoich pacjentów? Od lat słyszymy: "Gorzej niż w więzieniu!", "Psu bym nie dała", "Jak chory ma wyzdrowieć?!". Czy naprawdę nic w szpitalnym menu się nie zmieniło? Przejrzeliśmy zdjęcia umieszczone na Facebooku na stronie "Posiłki w szpitalach" i wybraliśmy zdjęcia wykonane przez pacjentów w szpitalach na Dolnym Śląsku w ciągu dwóch ostatnich lat. Zobaczcie, co dostawali na śniadanie, obiad i kolację we Wrocławiu, Legnicy, Lubinie, Jeleniej Górze czy Zgorzelcu.

📢 Generał Mirosław Hermaszewski zatrzymany za jazdę po pijaku!

Kosmonauta wpadł na Mazowszu, gdy policjanci zauważyli, jak jedzie zygzakiem.

📢 To lepsze niż memy! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! 25.10.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 MPK uruchomiło nową linię autobusową we Wrocławiu. Którędy jeżdżą autobusy numer 345? [TRASA, MAPA]

Po wrocławskiej Wielkiej Wyspie od poniedziałku (25 października) kursuje nowa linia autobusowa 345. Autobusy będą zatrzymywały się na 18 przystankach, z czego przy 9 z nich będzie można przesiąść się na tramwaj. O szczegółach przeczytasz poniżej.

📢 Dlaczego nie było alertów RCB przed czwartkowymi wichurami na Dolnym Śląsku? Prognozowany wiatr był zbyt słaby

Ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przed niszczycielską wichurą, która przeszła w czwartek (21 października) nad Dolnym Śląskiem zaczęły być wysyłane około godz. 17, gdy wiatr już słabł. RCB tłumaczy, dlaczego alerty rozesłano tak późno.

📢 Atak nożownika we Wrocławiu. Grożąc śmiercią zażądał...pięciu złotych

Przed jednym z dyskontów z alkoholem przy ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu, 36-latek zaczepił starszego mężczyznę i poprosił go o pięć złotych. Gdy ten mu odmówił wyciągnął scyzoryk i zagroził, że go zabije. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali napastnika.

📢 Skazany patostreamer Grzegorz G. „Gural" znów publikuje kontrowersyjne filmy na youtube. „Znęca się nad swoimi zwierzakami"

Patostreamer Grzegorz G. „Gural” od kilku lat działa na youtubie, gdzie publikuje wulgarne i agresywne filmy. W 2019 r. został skazany za usiłowanie rozpowszechnienia wizerunku nagiej małoletniej. Jego kanał został chwilowo zablokowany. Jednak teraz znów nagrywa filmiki, na których widać, jak znęca się nad zwierzętami.

📢 „Waluś” wciąż w śpiączce i w stanie krytycznym. „To nie sport, to oczekiwanie na wyrok”

Artur „Waluś” Walczak wciąż walczy o życie na jednym z wrocławskich OIOM-ów. - Może zabrzmi to brutalnie ale slap figting to oczekiwanie na wyrok - ocenia Tyberiusz „Tyberian” Kowalczyk, pochodzący z Dolnego Śląska zawodnik MMA i nagradzany strongman.

📢 Tragiczny wypadek w Obornikach Śląskich. Mężczyzna wypadł z okna

Z informacji przekazanych przez policjantów wynika, że tuż przed południem z jednego z okien mieszkania przy ulicy Trzebnickiej w Obornikach Śląskich wypadł 40-letni mężczyzna. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR i strażaków.

📢 Wrocław i Dolny Śląsk: 1,6 mld zł na inwestycje w ramach Polskiego Ładu

Blisko 300 projektów zgłoszonych przez samorządy Dolnego Śląska będzie realizowanych w ramach rządowego programu Polski Ład. Największa inwestycja z tych pieniędzy zostanie zrobiona we Wrocławiu. W województwie dominują projekty drogowe i wodociągowo-kanalizacyjne.

📢 Policyjny nalot na nielegalny salon gier hazardowych w Karpaczu

Dolnośląscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli cztery automaty do gier hazardowych o wartości 8 tysięcy złotych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością oszacowano na 400 tysięcy złotych.

📢 Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich dorosłych od 2 listopada. Jaki to będzie preparat?

– Od 2 listopada chcemy rozszerzyć tę dawkę przypominającą także dla wszystkich powyżej 18. roku życia. Na dziś będzie to preparat Pfizer – przekazał w rozmowie z radiową Jedynką wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

📢 Znów wieje na Dolnym Śląsku! Kolejny bus wylądował w przydrożnym rowie [ZDJĘCIA]

W miejscowości Mysłów (pow. jaworski), przed godziną 10.00 doszło do groźnego wypadku. W wyniku silnych podmuchów wiatru dostawczy bus wpadł do rowu i dachował. - Jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu trwają działania służb ratowniczych - informuje Jawor 998. W miniony czwartek, podczas wichur, które przetoczyły się przez Dolny Śląsk, doszło do podobnego wypadku. Wówczas zdarzenie zakończyło się tragicznie.

📢 Jak biznes, to tylko we Wrocławiu! Miasto nie ma sobie równych Polsce [SPRAWDŹ]

Czy Wrocław jest tak samo przyjazny dla biznesu jak Warszawa? Oceny ponad 800 prezesów oraz dyrektorów dużych i średnich firm nie pozostawiają wątpliwości. Według najnowszego badania Business Environment Assessment Study, stolica Dolnego Śląska zajęła pierwsze miejsce wśród najbardziej atrakcyjnych biznesowo miast w całym kraju.

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Zobacz zdjęcia poszukiwanych w związku z zabójstwami

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Nie jedz tych rzeczy. Biedronka, Lidl, Żabka i Auchan wycofują ze sklepów nowe partie żywności

Żywność na sklepowych półkach w Auchan, Lidlu, Żabce i Biedronce często nie nadaje się do jedzenia. Podobnie jest z żywnością w innych sklepach. Jest skażona toksynami i bakteriami oraz zawiera niedozwolone substancje. Nasze zdrowie jest w niebezpieczeństwie. Potwierdziły to najnowsze badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który natychmiast nakazał usunięcie tych produktów ze sklepowych półek i wysłał ostrzeżenie dla klientów. Absolutnie nie wolno ich jeść i trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 Dzień Wszystkich Świętych we Wrocławiu. Obostrzenia, utrudnienia w ruchu i ostrzeżenia

Obostrzenia, utrudnienia w ruchu i ostrzeżenia przed złodziejami. Oto garść przydatnych informacji oraz komunikatów przed pierwszym dniem listopada 2021 we Wrocławiu.

📢 Kibice Śląska w Krakowie na meczu z Wisłą Kraków [ZDJĘCIA 23.10.2021, OPRAWA - FILMY]

WISŁA KRAKÓW - ŚLĄSK WROCŁAW 23.10.2021 (KIBICE ŚLĄSKA). Jak nas poinformowano w klubie kibice Śląska Wrocław dostali ok. 750 biletów na sobotni mecz z Wisłą Kraków. Mobilizacja trwała od dawna. Wrocławianie do Małopolski pojechali specjalnym pociągiem. Przez cały mecz głośno dopingowali swoją drużynę, odpalili race i zaprezentowali nową flagę, która nawiązuje do niedawnej zgody z kibicami węgierskiego Ferencvarosu Budapeszt.
WAŻNE! Chcesz obejrzeć zdjęcia? Kliknij w pierwsze, a do kolejnych przejdziesz za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Ważne informacje dla nauczycieli, szkół i przedszkoli

Gratulujemy nominacji do nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym! Już na wstępie życzymy wielu głosów i... zwycięstwa. Oto kilka ważnych informacji dla uczestników akcji.

📢 Odciętą rękę lekarze przyszywali przy piosenkach Mieczysława Fogga (ROZMOWA)

50 lat temu, w szpitalu w Trzebnicy koło Wrocławia, po raz pierwszy przyszyto w Polsce odciętą rękę. Z prof. dr. hab. Jerzym Jabłeckim, byłym kierownikiem pododdziału replantacji kończyn szpitala im św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, rozmawia o tym wydarzeniu sprzed pół wieku Robert Migdał.

📢 Dolnośląscy terytorialsi po raz kolejny pomagają w walce z pandemią

Dowożą na szczepienia kombatantów i seniorów, wspierają pracę szpitali, ale jednocześnie nieustannie się szkolą. Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej ponownie wspierają instytucje odpowiedzialne za nasze zdrowie w czasie epidemii. O tym jak wygląda ta pomoc z ich dowódcą pułkownikiem Arturem Barańskim rozmawia Maciej Sas

📢 Niezwykłe zdjęcia Stawów Milickich. Zobacz [GALERIA]

Właśnie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Stawy Milickie w obiektywie". Nie uwierzycie, ale te niezwykłe miejsca zamknięte w kadrach znajdują się na Dolnym Śląsku. Zobaczcie te wyjątkowe fotografie. Kliknij w pierwsze zdjęcie i kieruj się strzałkami, by przeglądać dalej.

📢 Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Kultowy aktor miał 70 lat

Popularny aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 70 lat.

📢 Pralka-samosia z Polaru kończy niebawem 50 lat!

Na imię miała trochę Polar PS 663 Bio. Oferowała 12 programów, a kosztowała 10,5 tysiąca złotych. Jesienią 1971 roku taśmę produkcyjną zakładów na wrocławskim Zakrzowie opuściła pierwsza polska pralka automatyczna. Co prawda duszę miała jugosłowiańską, ale Polacy zakochali się w niej od pierwszego obrotu jej bębna. Żeby jednak zabrać ją do domu, w kolejce trzeba było stać całą… dobę

📢 O akcji „Michałowo pomaga migrantom” głośno na arabskich grupach na Facebooku. Zachęcają do przekraczania granicy właśnie w tej gminie

Na otwartość władz Michałowa oraz jej mieszkańców zareagowali ci, którzy zarabiają na przemycie ludzi. Na arabskojęzycznych grupach na Facebooku informują chętnych migrantów, aby granicę Białorusi z Polską przekraczali w tej właśnie gminie. Co ważne, informacje są przekazywane w języku arabskim na zamkniętych grupach głównie wśród osób, które jeszcze nie wyjechały na Białoruś.

📢 Liście lecą z drzew. Kto i kiedy będzie je sprzątał?

Liście lecą z drzew i zalegają na ścieżkach w parkach i chodnikach. Kto powinien je posprzątać? I kiedy to zrobi? Sprawdzamy.

📢 Tego na pewno nie wiesz o kawie! Tajemnice kawy zdradzają sami bariści [GALERIA]

W ten weekend w zajezdni Dąbie - Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej organizowany jest festiwal Słodko Gorzko, czyli festiwal słodkości, czekolady i kawy. Zapytaliśmy baristów o ciekawostki na temat kawy. Kliknij w pierwsze zdjęcie i kieruj się strzałkami, by przeglądać dalej, by dowiedzieć się więcej.

📢 Targi w Czasoprzestrzeni: Dzika Uczta, niepowtarzalne ubrania i kosmetyki naturalne

Jeszcze dzisiaj można wybrać się do zajezdni Dąbie - Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej, gdzie trwają targi: modowe, kosmetyków naturalnych, roślin, a także festiwal kawy. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Market budowlany czynny w każdą niedzielę. Został placówką pocztową!

Mimo zakazu handlu w niedzielę sklepy budowlane Castorama będą otwarte. Uzyskały status placówki pocztowej.

📢 Mój Golden jest jak rozżarzony węgielek. Rozmowa z aktorem Mateuszem Damięckim

Z Mateuszem Damięckim, który w filmie "Furioza" gra Goldena, rozmawia Robert Migdał

📢 Jazda konna we Wrocławiu. Gdzie jeździć konno? [GALERIA]

Nie trzeba jechać aż za Wrocław, żeby móc pojeździć konno. W mieście jest co najmniej kilka szkół jazdy konnej, a więc i ten sport uprawiany na łonie przyrody jest już pod ręką. Sprawdź, gdzie we Wrocławiu pojeździć konno. Kliknij w pierwsze zdjęcie i kieruj się strzałkami.

📢 Darmowa woda w domu? Oto nowy projekt Politechniki Wrocławskiej [SPRAWDŹ]

Dom, który wykorzystuje tylko wodę deszczową i równocześnie nie jest podłączony do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej? Nad takim rozwiązaniem pracują naukowcy z Politechniki Wrocławskiej.

📢 Skazana za morderstwo, zwolniona warunkowo po 18 latach. Sprawa podobna do dramatu Tomasza Komendy?

Kolejna sprawa podobna do dramatu Tomasza Komendy. Skazana na 25 lat więzienia Beata Pasik, po 18 latach warunkowo opuściła areszt. To początek jej walki o uniewinnienie. Czy tu też doszło do pomyłki sądowej?

📢 Artur "Waluś" Walczak w śpiączce. Strongman z Gniezna walczy o życie po gali PunchDown. Federacja wydała oficjalne oświadczenie

Po piątkowej gali PunchDown 5 we Wrocławiu Artur „Waluś” Walczak, strongman pochodzący z Gniezna, walczy o życie. Federacja PunchDown wydała oficjalne oświadczenie w związku z tym zdarzeniem. Do wydarzenia odniósł się w mediach społecznościowych jego przyjaciel, Piotr Witczak znany jako "Bonus BGC", który uważa, że czekanie na karetkę było zbyt długie.

📢 Michał Jaros nowym szefem dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej

Jest nowy szef PO na Dolnym Śląsku. Michał Jaros wygrał pojedynek z Romanem Szełemejem - prezydentem Wałbrzycha. Liczenie głosów po wyborach w Platformie Obywatelskiej trwało do późnych godzin nocnych.

📢 Co COVID zrobił z ciałami? Wyniszczone płuca, przewlekłe zmęczenie, zaniki pamięci

Poznałam ostatnio kilka osób, które jeszcze do niedawna pukały się w czoło i mówiły, że żadnej czwartej fali koronawirusa nie będzie. Teraz słyszę od nich: byłem głupi, miałem za mało danych.

📢 Nauczyciel płakał jak sprawdzał. Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Najlepsze kwiatki ze szkolnych zeszytów! [24.10.2021]

Najnowsze hity ze sprawdzianów, klasówek oraz kartkówek 2021. Nauczyciele łamią sobie głowy nad sprawdzaniem uczniowskich prac. Obejrzyj najśmieszniejsze kwiatki z zeszytów uczniów, ale uważaj. Robisz to na własną odpowiedzialność, ponieważ tego nie da się odzobaczyć.

📢 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:5. Jedni słuchają Chopina, inni oglądają Exposito (WYNIK 23.10.2021, SKRÓT MECZU, ZDJĘCIA)

"Demolka". "Wisła zaorana". "Tama na Wiśle" - możemy się przerzucać tytułami. Śląsk Wrocław rozbił na wyjeździe Wisłę Kraków 5:0, a hattricka ustrzelił Erik Exposito. Hiszpan ma już na koncie osiem goli i jest współliderem klasyfikacji najlepszych strzelców w ekstraklasie. Gdyby w sobotę dać mu fortepian, to pewnie wygrałby Konkurs Chopinowski.

📢 Wisła Kraków Śląsk Wrocław. Oceny piłkarzy Śląska Wrocław za mecz z Wisłą Kraków (Wisła Kraków Śląsk Wrocław OCENY)

Śląsk Wrocław xxx z Wisłą Kraków x:x w meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Oceniliśmy piłkarzy Śląska za występ w tym spotkaniu. Oceny w skali od 1 do 10, gdzie 10 to klasa światowa, a 1 występ poniżej wszelkiej krytyki.

📢 Dyniowe szaleństwo w Bazarze Dawna Pralnia. Zobacz, jak zrobić dyniowy lampion [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dzisiaj, 23 października, w Bazarze Dawna Pralnia przy ulicy Krakowskiej we Wrocławiu dyniowe szaleństwo - stoiska z dyniami (jadalnymi i ozdobnymi), warsztaty malowania akwarelą i robienia dyniowych lampionów, a także kulinarna dyniowa uczta. Zobaczcie zdjęcia i film z instrukcją, jak zrobić halloweenowy lampion z dyni.

📢 Ekstremalnie zimno na Śnieżce. Temperatura odczuwalna -35,5 stopnia

Temperatura odczuwalna na szczycie Śnieżki spadła do -35,55 stopnia - poinformował na Twitterze Karkonoski Park Narodowy.

📢 Wrocławska wojna o kilka beczek piwa (ZAGADKI, TAJEMNICE, SEKRETY)

Niniejszy tekst dedykuję wrocławskim miłośnikom złocistego trunku. Jeśli ktoś uważa, że piwo to temat błahy, niech wie, że we Wrocławiu doszło niegdyś do poważnego konfliktu o wóz z kilkoma beczkami piwa. W spór zaangażowali się król czeski Wacław IV i papież Urban VI. Sprawa miała zatem charakter międzynarodowy. O co tak naprawdę chodziło w całej sprawie zaraz wyjaśnię, na razie zaznaczę jedynie, że na pamiątkę „wojny piwnej” obsługa Piwnicy Świdnickiej nosiła stroje podobne do szat księży – takie „półsutanny”. A w spornych beczkach było oczywiście wyśmienite piwo świdnickie.

📢 500 plus na zdrowie, czyli Profilaktyka 40 PLUS. Nowy program zdrowotny już działa. Dla kogo pakiet bezpłatnych badań? Oto ZASADY

Program Profilaktyka 40 PLUS, zwany też 500 Plus na zdrowie, działa od lipca. To jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii COVID-19. Jakie są założenia programu? Kto, gdzie i kiedy może skorzystać z pakietu bezpłatnych badań? Przedstawiamy zasady krok po kroku. Poznajcie szczegóły!

📢 Jadłeś frytki z dyni? Spróbuj koniecznie! [PRZEPIS]

Zupa z dyni? Teraz robią ją wszędzie. A jedliście kiedyś frytki z dyni? Nie? To spróbujcie koniecznie.

📢 Te kochane psy i koty czekają na nowych właścicieli. Nie kupuj, adoptuj!

Szukasz nowego domownika? Chciałbyś mieć psa albo kota? Nie kupuj, adoptuj! Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu przy ulicy Ślazowej może w tym pomóc. Oto zwierzęta, które czekają na swoich nowych opiekunów. Niektóre z nich mogą jeszcze nie być gotowe do adopcji, jednak to na pewno dobry czas, by już się z nimi zapoznać. O zwierzęta z wrocławskiego schroniska można śmiało pytać mailowo: [email protected] lub telefonicznie: +48 71 362 56 74.

Zobacz na kolejnych slajdach zwierzęta do adopcji we Wrocławiu - posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestami

📢 Wiatr przewrócił ciężarówkę, kierowca nie żyje. Jest nagranie z wypadku na krajowej piątce na Dolnym Śląsku [FILM]

Podczas czwartkowej wichury na Dolnym Śląsku doszło do wielu wypadków, w których zginęły w sumie 4 osoby. Jedną z ofiar jest kierowca ciężarówki, którą wiatr zdmuchnął z drogi niedaleko Strzegomia. W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie z tego zdarzenia. Zobaczcie poniżej.

📢 Gmach Opery Wrocławskiej bez tajemnic. Zajrzeliśmy tam, gdzie wstęp mają nieliczni. Co kryją kulisy i podziemia? [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

Dźwigi, windy, maszynownie i kilometry kabli. Dla kontrastu - balkony ociekające złotem, sale prób, widoki na miasto i pokoje dla VIP-ów. Z okazji 180-lecia gmachu Opery Wrocławskiej władze teatru uchyliły rąbka tajemnicy i zdradziły nam kulisy codziennej pracy. Zobaczcie zdjęcia miejsc, do których odwiedzający operę wstępu nie mają. My tam byliśmy!

📢 Trzy samochody i tramwaj zderzyły się przy Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Dwa wypadki niemal w tym samym czasie i miejscu wydarzyły się przy Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. W piątek, 22 października po godzinie 19 na ul. Piłsudskiego doszło do zderzenia taksówki z samochodem osobowym. Chwilę później tramwaj zderzył się z innym autem.

📢 Wypadek w Polakowicach pod Wrocławiem. W czołowym zderzeniu samochodów 2 osoby zostały ranne [ZDJĘCIA]

W piątek (22 października) w Polakowicach (dolnośląskie) przed godziną 7 rano doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby zostały ranne.

📢 Piwnica Świdnicka we Wrocławiu w nowej odsłonie. Kiedy otwarcie i co w niej powstanie?

Jedna z najstarszych restauracji w Europie ma nowego najemcę. Poznaliśmy jego plany. Przeczytajcie poniżej.

📢 Chciał zostać gwiazdą Youtube'a. Wszedł na drzewo i oblewał ludzi wodą na ul. Kanałowej we Wrocławiu

Oryginalny pomysł na zostanie gwiazdą internetu miał mężczyzna złapany przez strażników miejskich. O tym, że oblewanie ludzi z czatowni na drzewie jest głupim sposobem na karierę w sieci, przekonali go policjanci, wręczając mandat i przypominając, że to może być tylko początek jego kłopotów.

📢 Ogromne zmiany w kursowaniu MPK od weekendu. Dotyczą ponad dwudziestu linii [ZOBACZ]

Od soboty (23 października) na pasażerów MPK czekają spore zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów i autobusów. Większość spowodowana jest prowadzonymi remontami, ale też zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Dodatkowo zostaną uruchomione nowe przystanki. Zmiany w organizacji ruchu dotyczą również kierowców. O szczegółach przeczytasz poniżej.

📢 Dynia z ludzką twarzą? Najpiękniejsze rzeźby z warzyw, jako można sobie wyobrazić. Inspiracje na Halloween

Czy dynie, ziemniaki i marchewki mogą stać się dziełami sztuki? Na to pytanie twierdząco odpowiada Deane Arnold, który specjalizuje się w szczególnym rodzaju twórczości. W rękach artysty zwykłe warzywa i owoce otrzymują niewiarygodnie realistyczne oblicze. Co się z nimi potem dzieje? Z czasem rzeźby... gniją! Zobaczcie je w galerii.

📢 Tragedia we Wrocławiu. Drzewo spadło na samochód, którym jechały dwie osoby. Zginęły na miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas wichury, która nawiedziła Wrocław 21 października (czwartek). 27-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna zginęli na miejscu w samochodzie, przygnieceni przez drzewo. W pojeździe podróżował także pies, którego również nie udało się uratować.

📢 Strażnicy z Wrocławia wyposażeni w drony kontrolują ogródki działkowe. Widzą doskonale, co tam robisz

Dzięki dronom wrocławscy strażnicy podglądają, co działkowicze robią na swoich ogródkach. I mogą karać mandatami za spalanie bioodpadów.

📢 Policja odnalazła opiekunów 3-latki, która szła ul. Odrzańską. Matka była pijana [AKTUALIZACJA]

Dzisiaj (piątek, 22 października) w godzinach porannych wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ul. Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę. Dziecko w wieku 3-4 lat nie mówiło i było ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Funkcjonariusze od rana poszukiwali opiekunów dziecka. W końcu, po kilku godzinach, udało się ich odnaleźć. Okazało się, że matka dziecka miała 1,5 promila alkoholu we krwi.

📢 USA: Dramat na planie filmu "Rust". Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę i ranił reżysera. Zginęła 42-letnia Halyna Hutchins

Podczas kręcenia westernu w amerykańskim Santa Fe, z pistoletu, który był rekwizytem filmowym, znany aktor Alec Baldwin postrzelił autorkę zdjęć i reżysera filmu. Kobieta zmarła.

📢 Wypadek na AOW z udziałem radiowozu. To była ciężka noc [ZDJĘCIA]

Strażacy z OSP KSRG Kobierzyce poinformowali, że minionej nocy, po zakończeniu działań na drodze w Wilczkowicach, zostali zadysponowani do wypadku samochodowego z udziałem radiowozu Policji na 6 km AOW. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

📢 Wichura na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Powalone drzewa, paraliż na drogach, tysiące ludzi bez prądu. Są ofiary śmiertelne [FILMY, ZDJĘCIA]

Powalone drzewa, ciężarówki zdmuchnięte z drogi, wypadki, sparaliżowana komunikacja miejska i ogromne korki. To efekt wichury, która w czwartek (21 października) przeszła nad Dolnym Śląskiem. Niestety, są też ofiary śmiertelne.

📢 Pył z rozbiórki biurowca leci wprost na ludzi! Firma spróbuje polewać

Tumany kurzu z rozbiórki wiatr przenosi w kierunku przystanku tramwajowego Plac Strzegomski. "Drapiący pył powoduje kaszel i pieczenie oczu" - alarmuje czytelnik. Prace mają potrwać jeszcze 3 tygodnie, a firma prowadząca rozbiórkę na zlecenie Vantage Development obiecuje, że spróbuje pylący gruz polewać woda.

📢 Cztery osoby nie żyją. Tragiczny bilans wichury na Dolnym Śląsku

W czwartek (21 października) nad Dolnym Śląskiem przeszła wichura. Bardzo silny wiatr przewracał drzewa, samochody, zrywał dachy, znaki i banery reklamowe. Niestety, zabrał również życie 4 osobom.

📢 Światowy koncern rozbuduje fabrykę pod Wrocławiem. Już szukają ludzi do pracy

Niemiecki potentat zainwestuje ponad 110 milionów złotych w rozbudowę swojej fabryki systemów hamulcowych, mieszczącej się w podwrocławskim Mirkowie tuż przy granicy Wrocławia. Na dachach hal fabrycznych powstanie też farma fotowoltaiczna. Pierwsze prace przy rozbudowie zakładu ruszą w listopadzie. Firma zamierza też zwiększyć zatrudnienie.

📢 Czechy i Słowacja wprowadzają nowe obostrzenia. Co zmieni się dla turystów?

Władze Czech i Słowacji zdecydowały o zaostrzeniu restrykcji. Wszystko z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w obu krajach. Co te obostrzenia oznaczają dla turystów planujących wyjazd do Czech lub na Słowacje?

📢 O włos od tragedii przy wrocławskiej katedrze. Wiatr naruszył konstrukcję portalu głównego wejścia

Silny wiatr naruszył konstrukcję elementów dekoracyjnych zdobiących główny portal wejściowy do wrocławskiej katedry pw. św. Jana Chrzciciela. Wystraszeni turyści, którzy zauważyli chwiejące się, kamienne elementy, powiadomili straż pożarną.

📢 Piłka nożna. Transfer za tonę ziemniaków na Dolnym Śląsku

Grająca w legnickiej klasie A Lubiatowianka Lubiatów poinformowała, że drużynę wzmocnił Dawid Ryba. Cena za piłkarza? Tona ziemniaków!

📢 Jakie warzywa sezonowe jeść w październiku? Te warzywa zaleca Ministerstwo Zdrowia

Jakie sezonowe warzywa jeść w październiku? Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że odpowiednia dieta jest jednym z elementów, który może zapobiegać grypie i chronić nas jesienią. To właśnie w jesienno-zimowych miesiącach obserwuje się zwiększoną zachorowalność na grypę. Jakie warzywa powinny trafić na nasz talerz w październiku, by wspierać odporność?

📢 Nie zaszczepiłeś się? Zobacz, jakie obostrzenia mogą cię wkrótce czekać. Jak wygląda to w innych krajach? [SCENARIUSZE]

W środę w Polsce odnotowano 5559 nowych przypadków koronawirusa. Liczba zakażeń wciąż wzrasta, a eksperci zapowiadają, że najgorsze dopiero przed nami. - Jeżeli chodzi o prognozy, kiedy będzie szczyt czwartej fali, z naszych informacji wynika, że jest to mniej więcej koniec listopada, początek grudnia - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Rosnąca liczba zakażeń przesądziła o wprowadzeniu we wtorek kolejnych obostrzeń w Polsce. Te jednak na razie dotyczą zasad wystawiania paszportów covidowych oraz noszenia maseczek na uczelniach i podczas egzaminów. Niewykluczone jednak, że przy tak gwałtownym wzroście zachorowań rząd zdecyduje się na zaostrzenie restrykcji. Już teraz w niektórych krajach europejskich osoby niezaszczepione muszą liczyć się z ograniczeniami. Zobacz w galerii, jak wyglądają obostrzenia dla niezaszczepionych w innych krajach.

📢 Inwestycje drogowe w Powiecie Wrocławskim

Rozmowa z Andrzejem Szawanem – Wicestarostą Powiatu Wrocławskiego, odpowiedzialnym za Wydział Dróg i Transportu, realizujący w imieniu Zarządu Powiatu Wrocławskiego zadania zarządcy dróg powiatowych.

📢 Najtańsze działki budowlane na wsi pod Wrocławiem [CENY, LOKALIZACJE]

Wiele osób marzy o domku na wsi. Daleko od zgiełku dużego miasta, ale jednocześnie na tyle blisko, aby w razie potrzeby korzystać z atutów jego sąsiedztwa. W niektórych przypadkach budowa domu kilka lub kilkanaście kilometrów od Wrocławia bywa bardziej opłacalna niż kupno mieszkania. Wybraliśmy najtańsze oferty sprzedaży ziemi pod zabudowę jednorodzinną we wsiach w niedalekiej odległości od stolicy Dolnego Śląska. Jakie ceny mają teraz działki budowlane na wsi pod Wrocławiem? Zobacz aktualne oferty!

📢 Wojsko sprzedaje czołgi, wozy pancerne, łodzie i samoloty. Jak kupić sprzęt wojskowy od Agencji Mienia Wojskowego? (zdjęcia)

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje czołgi, samoloty i łodzie. Zobacz jaki sprzęt militarny można kupić od wojska (19.10.2021)

📢 Komputery dla dzieci byłych pracowników PGR-ów. Jak skorzystać z programu?

Nawet 3,5 tysiąca złotych można wydać na zestaw komputerowy dla jednego ucznia – takie są założenia rządowego programu. Wniosek o sfinansowanie zakupu można złożyć do 5 listopada.

📢 Takie produkty szkodzą Twojemu mózgowi. Warto ograniczyć spożycie tych artykułów!

Niewielki objętościowo mózg, to organ który zużywa bardzo dużo energii. Dlatego potrzebuje dużo mocy, aby sprawnie funkcjonować. Możemy mu w tym pomóc lub przeszkodzić, między innymi poprzez dostarczane produkty spożywcze. Zobaczcie, czego unikać, aby nie szkodzić temu ważnemu w naszym ciele organowi.

📢 Squid Game. Memy z serialu Netfiksa podbijają internet tak samo jak koreański hit. Zobacz najlepsze!

"Squid Game" to południowokoreański serial, który z miejsca zdobył ogromną popularność na całym świecie. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, pora nadrobić zaległości. Widziałeś już cały sezon? Zrozumiesz memy o "Squid Game", które zalewają internet. Zobacz najlepsze z nich!

📢 Dzień Nauczyciela MEMY. Świętuj na wesoło! Zobacz najlepsze szkolne MEMY [14 października 2021]

Dzień Nauczyciela to święto, w którym uczniowie mają okazję podziękować nauczycielom za ich trud i pracę oraz wyrazić swoje uznanie. Tego dnia także nauczyciele są nagradzani przez swoich przełożonych. Mimo poważnej oprawy tego dnia, zawsze można się jednak trochę pośmiać - z tej okazji przygotowaliśmy szkolne memy na Dzień Nauczyciela! Gwarantujemy, że rozbawią nie tylko nauczycieli! Zobaczcie sami - najlepsze memy o szkole z perspektywy nauczyciela!

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie lub zgłoś swoich kandydatów do nagrody

Zgłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 MISTRZOWIE AGRO Wielki plebiscyt rozpoczęty! Głosuj na sołtysów i sołectwa, rolników, KGW i gospodynie oraz gospodarstwa agroturystyczne

Tegoroczna edycja największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego rozpoczęta! Zwycięzcy odbiorą nagrody już pod koniec listopada podczas Centralnych Targów Rolniczych w PTAK Warsaw Expo - najważniejszej w Polsce imprezy w branży agro, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

📢 Posiłki w szpitalach ciągle zadziwiają. Przygotujcie się na szokujące widoki! [ZDJĘCIA]

Fanpage "Posiłki w szpitalach" od kilku lat gromadzi zdjęcia szpitalnych posiłków z całej Polski. Myślicie, że już nic nie jest Was w stanie zaskoczyć? To zobaczcie te zdjęcia!

📢 Poszukiwani przez policję. Po tych złodziejach nie ma śladu! [GALERIA]

Oto osoby poszukiwane przez policję. Przestępcy do tej pory są na wolności. Niektórzy są podejrzewani o kradzieże, inni o poważniejsze przestępstwa. Zebrany materiał pochodzi ze strony poszukiwani.policja.pl z 8 września 2021 r. Kliknij w pierwsze zdjęcie i kieruj się strzałkami, by przeglądać dalej.

📢 Kobiety poszukiwane za jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policja ujawniła zdjęcia i nazwiska

Pijani kierowcy to poważny problem na drogach. Zagrażają nie tylko sobie, ale także innym kierowcom, rowerzystom czy pieszym. Kobiety również jeżdżą samochodami po alkoholu. Oto kobiety z całej Polski, które są poszukiwane za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niektóre mimo wyroków i zakazów prowadzenia pojazdów nadal wsiadały za kierownicę na podwójnym gazie.

📢 Pijani i naćpani kierowcy poszukiwani przez dolnośląską policję. Widziałeś ich na drodze?

Dolnośląska policja poszukuje osób, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Na liście znajdują się kobiety i mężczyźni. Rozpoznajesz te osoby? Wiesz gdzie mogą przebywać? Zgłoś to na policję, możemy tym poprawić bezpieczeństwo na drogach, dla siebie i bliskich.

Poszukiwania prowadzone są na podstawie Art. 178a § 1 Prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Wizerunki i dane osób pochodzą ze strony internetowej poszukiwani.policja.pl i przedstawiają stan na dzień 10.03.2021.

📢 Nękają i prześladują swoje ofiary. Tych stalkerów szuka policja [NAZWISKA, ZDJĘCIA]

Śledzą, dzwonią, piszą natarczywe esemesy, maile z pogróżkami, oczerniają w internecie. Mogą zniszczyć swoim ofiarom zdrowie i życie, a nawet doprowadzić do tragedii. Według kodeksu karnego, stalking to przestępstwo, za którego popełnienie grozi kara do 3 lat więzienia. A jeśli jego następstwem jest targnięcie się ofiary na swoje życie - do lat 10. Zobaczcie stalkerów, których obecnie szuka policja, klikając w galerię zdjęć powyżej. Na kolejne slajdy można przechodzić za pomocą strzałek lub gestów. Jeśli kogoś poznajecie, wiecie, gdzie przebywa, pomóżcie policji go złapać.

📢 PunchDown, czyli wielkie policzkowanie przy Bułgarskiej! Na stadionie w Poznaniu bili się po twarzach. Do wygrania było 10 000 zł [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór w klubie B17 na Stadionie Miejskim przy Bułgarskiej w Poznaniu odbyła się pierwsza w Polsce gala PunchDown, czyli zawody w policzkowaniu. Królowała przede wszystkim dobra zabawa, ale rywalizacja na głównej scenie była jak najbardziej poważna.

📢 Nauczyciel na Medal 2018 - najlepsi nauczyciele na Dolnym Śląsku nagrodzeni [FILMY, ZDJĘCIA]

19 grudnia 2018 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbyła się uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni najlepsi nauczyciele na Dolnym Śląsku!

ZOBACZ KONIECZNIE

Wkrótce ruszą zapisy na szczepienie trzecią dawką

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie