Prasówka 16.08.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 15.08. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Święto Wojska Polskiego we Wrocławiu. Na rynku wręczono odznaczenia i awanse wojskowe. [DUŻO ZDJĘĆ]”?

Prasówka 16.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Święto Wojska Polskiego we Wrocławiu. Na rynku wręczono odznaczenia i awanse wojskowe. [DUŻO ZDJĘĆ]

Jak co roku, wrocławianie razem z żołnierzami Garnizonu Wrocław obchodzili Święto Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w bazylice św. Elżbiety, później odbył się apel z wręczeniem odznaczeń i awansów na rynku.

Nie przegap promocji!

📢 Te znaki zodiaku żyją najdłużej. Osoby o tych znakach często dożywają sędziwego wieku [16.08.2022]

Według astrologów nasza data urodzenia może mieć wpływ nie tylko na charakter czy skłonność do pewnych zachowań, ale również długość życia! Osoby o pewnych znakach zodiaku często dożywają sędziwego wieku i zachowują młodość na długo. Te znaki zodiaku żyją najdłużej!

📢 Takich rzeczy nie trzymaj w portfelu, bo odpychają pieniądze. Takie są popularne przesądy o bogactwie [lista - 16.08.2022]

Przesądów na temat bogactwa oraz przyciągania pieniędzy jest mnóstwo. Jakie są największe przesądy związane z pieniędzmi? Co może odpychać pieniądze od portfela? Zobacz listę najciekawszych przesądów o pieniądzach i bogactwie w naszej galerii.

Prasówka 16.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie emerytury dostają byli wojskowi - stawki. Zobacz kwoty od szeregowego do generała [16.08.2022]

Emerytury wojskowe uregulowane są w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin. Uśrednione stawki są różne, w zależności od uzyskanego stopnia. Najnowsze stawki przedstawiliśmy w naszej galerii. Zobaczcie, jakie emerytury mają wojskowi.

📢 Snoop Dogg nazwał go "głupkiem tygodnia". Post rozsławił Pana Ząbka, magika związanego z Wrocławiem, który zasłynął raczej nieudaną sztuczką

Snoop Dogg udostępnił na swoim Instagramie nagranie Pana Ząbka - magika związanego z Wrocławiem, który na wizji w programie śniadaniowym zranił prezenterkę TVP. Post ma niemal 600 tysięcy polubień i 15 tysięcy komentarzy.

📢 Pierwsza gwiazda mistrzostw Europy - Aleksandra Lisowska z dwoma medalami w maratonie [ZDJĘCIA]

Takiego otwarcia lekkoatletycznych mistrzostw Europy nikt się nie spodziewał: Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal w maratonie, a wraz z koleżankami dołożyła brąz w drużynie.

📢 Ośmiokilometrowy korek na autostradzie A4 w stronę Wrocławia. Służby sprzątają miejsce groźnie wyglądającego karambolu, gdzie lądował LPR

Na autostradzie A4 doszło dziś (15 sierpnia) do karambolu, w którym brały udział trzy pojazdy. Lądował śmigłowiec LPR. Obecnie przejezdny jest jeden pas.

📢 Święto Wojska Polskiego. Wystawa wojskowego sprzętu na wrocławskim rynku przyciągnęła tłumy wrocławian i turystów [ZDJĘCIA]

Oficjalnym wrocławskim obchodom Święta Wojska Polskiego towarzyszyła wystawa wojskowego sprzętu pod ratuszem, która cieszyła się dużą popularnością szczególnie wśród rodzin z dziećmi.

📢 Ogromna burza podtopiła już Świdnicę i teraz idzie na Wrocław! Czy u nas też zagrzmi? [ZDJĘCIA]

Nad Wrocław nadciąga z zachodu wielka burza. Około 14:30 (15 sierpnia) podtopiła kilka ulic w Świdnicy i innych miejscowościach. Spadł też grad. IMGW wydało ostrzeżenie.

📢 Dom Krzysztofa Rutkowskiego! Rewolwer i różaniec przy łóżku detektywa. Zobacz spiżarnię i meble które zaprojektował 15.08.2022

Dom Krzysztofa Rutkowskiego! Najsławniejszy detektyw w Polsce oprowadza nas po swoim domu. Detektyw Rutkowski śpi z rewolwerem i różańcem przy łóżku, a latem relaksuje się w basenie, a w spiżarni ma słoiki z grzybkami od mamy.

📢 Wandale zniszczyli stary platan na bulwarze Dunikowskiego. Nie uwierzycie w jaki sposób! [ZDJĘCIA]

Platana rosnącego na bulwarze Dunikowskiego nie sposób nie zauważyć. Dumnie stoi na środku ścieżki od zachodniej strony prowadzącej na bulwary. To dostojne drzewo, ratowane już wcześniej, zostało ostatnio zdewastowane. Od jakiegoś czasu pojawiają się tam różne hasła (w różnych językach) i nie rysunki, ale co gorsza, na powierzchni kory wycinane ostrym narzędziem są napisy i serduszka.

📢 Zwolnienie lekarskie by wydłużyć weekend lub urlop? ZUS kontroluje L4 pod tym kątem, podobnie zaczynają robić to pracodawcy

Choć zwykle rzekoma choroba i zwolnienie lekarskie wykorzystywane są dla usprawiedliwienia krótkich absencji w pracy, to nie brakuje amatorów załatwiania sobie w ten sposób wolnego, by wyjechać na okazyjną wycieczkę czy regularny urlop w czasie wakacji - zwłaszcza wtedy gdy z urlopu wypoczynkowego skorzystać nie można. Nadużywanie zwolnień ułatwia możliwość uzyskania L4 drogą elektroniczną. Determinację pracodawców w ściganiu i ukracaniu tego procederu właśnie teraz wzmacniają inne rosnące koszty prowadzenia biznesu, które w sposób szczególny nakazują też gospodarować kosztami pracy.

📢 Aleksandra Lisowska mistrzynią Europy w maratonie (ZDJĘCIA)

Pierwszy finał lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium i już mamy złoto. Aleksandra Lisowska zajęła pierwsze miejsce w maratonie. Polka uzyskała czas 2:28:36. Przez cały czas biegła w czołówce, a na trzy kilometry przed metą zostawiła rywalki w tyle.

📢 Dożynki gminne na Dolnym Śląsku. Zobacz jakie gwiazdy zjadą na darmowe koncerty [LISTA IMPREZ]

Jak co roku gminy Dolnego Śląska zapraszają na dożynki. Na tych wojewódzkich 11 września w Udaninie wystąpi w tym roku Golec uOrkiestra. Ale na mniejszych imprezach zagoszczą między innymi Danzel, Cleo czy Sławomir. Oto lista. Szykujcie się na dobrą zabawę!

📢 Tak wygląda nowy, pięciogwiazdkowy hotel we Wrocławiu. W pałacu Leipzigerów powstał Altus Palace [ZDJĘCIA]

Pięciogwiazdkowy Hotel Altus Palace, mieszczący się we Wrocławiu w zabytkowym Pałacu Leipzigera, od 2 sierpnia został udostępniony dla gości. Osoby przyjeżdżające do stolicy Dolnego Śląska mogą zatrzymać się w jednym z luksusowych apartamentów i skorzystać z bogactwa atrakcji tego wyjątkowego miejsca. Inwestorem i generalnym wykonawcą rewitalizacji budynku jest firma deweloperska Torus z Gdańska.

📢 Najlepsze MEMY o grzybiarzach! MEMY o grzybobraniu. Internet śmieje się z grzybobrania! 15.08.2022

Najlepsze MEMY o grzybiarzach! Internet śmieje się z grzybobrania! MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu! Aby odpowiednio przygotować się do sezonu zafundujcie sobie dawkę śmiechu i na dobry początek pooglądajcie MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu. Jak Internauci komentują tę pasję? Żarty z grzybiarzy są naprawdę śmieszne. Zapaleni grzybiarze mają już pierwsze, owocne grzybobrania za sobą.

📢 Wypadek na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Trasa jest zablokowana

Dziś (15 sierpnia) na trasie WOW na wysokości Siechnic miał miejsce wypadek. Droga w obu kierunkach jest zablokowana.

📢 Internetowy sklep AMW - nowości w asortymencie i specjalne zestawy wojskowych produktów [ZDJĘCIA]

Internetowy sklep AMW cieszy się olbrzymią popularnością. Nic dziwnego - wybieramy interesujący nas produkt, zamawiamy do domu i po kilku dniach przychodzi do nas paczka z wojskowym towarem. Często można znaleźć tu wyprzedaże lub promocyjne zestawy. Co ciekawego można znaleźć tam obecnie? Kliknij w zdjęcie i przejdź do galerii.

📢 Co robić 15 sierpnia we Wrocławiu? Atrakcje, kina plenerowe, gry miejskie. Zobaczcie!

Poniedziałek 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy, ale nie oznacza to, że we Wrocławiu nie ma co robić. Mnóstwo atrakcji w mieście jest otwartych, ponadto zorganizowane są również na przykład bezpłatne gry miejskie czy piknik wojskowy.

📢 Monachium 2022. Bukowiecki pchał nie swoją kulą, ale i tak awansował do finału

  • Było bardzo dużo nerwów - powiedział po kwalifikacjach pchnięcia kulą Konrad Bukowiecki. Polak z trzecim wynikiem (20.96) awansował do wieczornego finału mistrzostw Europy w Monachium. Problem w tym, że sędziowie nie dopuścili do zawodów jego kuli i musiał pchać kulą Michała Haratyka, która ma średnice o 5mm większą - nie 120, a 125mm. Tak samo będzie w finale.

📢 40 sekund - tylko tyle potrzebuje złodziej, żeby ukraść rower. Pracownicy biurowca nagrali próbę kradzieży [WIDEO]

Czujni mieszkańcy Wrocławia uchwycili na nagraniu złodzieja rowerów. Próba kradzieży została udaremniona w ostatniej chwili. Niewiele brakowało, bo zniszczenie zabezpieczeń zajęło około 40 sekund.

📢 Najlepsze memy z Putinem. To najśmieszniejsze memy o Rosji. W Rosji są zakazane, ale my możemy je publikować. Galeria

Ukraińscy internauci, a zaraz za nimi polscy, wraz z wybuchem wojny ruszyli do walki w internecie. Jedną z najlepszych broni psychologicznych są memy - ośmieszają wroga i podnoszą na duchu tych, którzy walczą. W Rosji obrazki ośmieszające prezydenta zostały zakazane. Zobaczcie wojenne memy.

📢 Tak trasa W-Z zniszczyła historyczną zabudowę Wrocławia. Zniknęły domy, a nawet cała ulica [ZDJĘCIA]

Budowa trasy W-Z zniszczyła zabytkową starówkę. Prezydent, który w 1973 roku zainicjował projekt, stracił za niego stanowisko. Dziś Wrocław przecina rozległa ulica przypominająca drogę ekspresową, która została otwarta w lecie 1974 roku. Na rzecz dzisiejszych korków zniknęła historyczna zabudowa, a nawet... cała ulica Złote Koło.

📢 Zoo Wrocław o katastrofie ekologicznej. Czy skażona woda w Odrze zagraża zwierzętom w ogrodzie?

Wrocławskie zoo na co dzień pokazuje do czego może prowadzić niszczenie środowiska i jaki ma ono wpływ na wymieranie zwierząt, zwłaszcza z odległych krajów. Tym razem zagrożona jest nasza, polska przyroda. Ogromne skażenie Odry to śmierć setek tysięcy ryb i długotrwała katastrofa ekologiczna. Czy ma też wpływ na zbiorniki wodne znajdujące się we wrocławskim ogrodzie?

📢 Zakopane. Tłumy jak w czasie sylwestra. Ludzi tak dużo, że ciężko jest przejść po Krupówkach 15.08.22

Miały być tłumy i są tłumy. Zakopanem jest wręcz pełne po brzegi. Ciężko jest przecisnąć się przez tłum na Krupówkach. Z uwagi, że pogoda raczej deszczowa, tysiące ludzi zamiast górskich szlaków okupują zakopiański deptak.

📢 Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1. Oceny piłkarzy Śląska Wrocław za mecz z Lechem Poznań (OCENY)

Śląsk Wrocław wygrał z Lechem w Poznaniu 1:0 w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Oceniliśmy piłkarzy Śląska za występ w tym spotkaniu. Oceny w skali 1-10, gdzie 10 to klasa światowa, a 1 to występ poniżej wszelkiej krytyki.

📢 Duży pożar w Wałbrzychu. Płonęła hala, w akcji 13 zastępów strażaków [ZDJĘCIA]

W niedzielę (14 sierpnia), przed godz. 17, niebo nad Wałbrzychem zasnuło się czarnym dymem. Zapaliła się dawna hala produkcyjna przy ulicy Ludowej. Dogaszanie pożaru trwało do późnych godzin wieczornych.

📢 Wyciek do rzeki Oławy pod Wrocławiem. Pilna interwencja strażaków i urzędników

Takie zgłoszenia są teraz traktowane z wyjątkową uwagą! W niedzielę wieczorem ktoś poinformował służby o rzekomym wycieku podejrzanej substancji do rzeki Oławy (lewy dopływ Odry) w Strzelinie. Do akcji natychmiast ruszył zastęp specjalizujący się w ratownictwie chemicznym. Zadysponowano także urzędników.

📢 Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1. Lech strzelał, ale to Śląsk strzelił. Szromnik bohaterem Śląska (Skrót, bramka, gol, wideo, zdjęcia)

Śląsk Wrocław wygrał z Lechem Poznań 1:0 w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Wygraną Śląskowi dała bramka Petra Schwarza. Bohaterem WKS-u został jednak Michał Szromnik, broniąc kilka wybitnie trudnych strzałów.

📢 Tak działała wrocławska służba zdrowia. Kadry z minionej epoki [ZOBACZ]

Sięgamy do archiwum Gazety Wrocławskiej, by na dawnych fotografiach pokazać Wam ćwierć wieku działalności służby zdrowia we Wrocławiu. Tak funkcjonowało pogotowie ratunkowe i opieka medyczna mniej więcej od lat 70. do połowy lat 90. XX wieku. To były czasy, gdy w służbie zdrowia jeździły nyski, polonezy, jelcze a nawet tarpany. Wrocławianie rodzili się w szpitalu im. Babińskiego "przy Maja", a oczywistym było, że ze złamaną ręką czy nogą trafia się do ambulatorium przy Traugutta. Zobaczcie jak wyglądało to na dawnych zdjęciach. Zachęcamy do dzielenia się własnymi wspomnieniami w komentarzach.

📢 Najbardziej oblegane stacje kolejowe Dolnego Śląska. Poznaliśmy dane z najnowszego raportu

Wrocław Główny, to najpopularniejsza i najbardziej oblegana stacja kolejowa w Polsce. To wniosek z raportu opublikowanego właśnie przez Urząd Transportu Kolejowego, a dotyczącego tzw. dobowej wymiany pasażerów w 2021 roku. Dziennie przez nasz największy dworzec i najbardziej obleganą, jak się okazuje, stację w kraju, przewija się średnio blisko 47 tysięcy osób. Wrocław zostawił w tyle Poznań czy Kraków Główny i drugi rok z rzędu zajął pierwsze miejsce. Co ciekawe, w tegorocznym raporcie, podano także statystyki dla mniejszych stacji w regionie. Dzięki nim, możemy się dowiedzieć które z nich są najpopularniejsze - poza Wrocławiem Głównym oczywiście. To bardzo ciekawe statystyki, bo okazuje się, że stacje z mniejszych miast, jak Strzelin, Oława czy Kąty Wrocławskie, są bardziej oblegane niż np. Wrocław Nadodrze, który jest ewidentnie kiepsko wykorzystany. Sprawdźcie dokładne statystyki na kolejnych slajdach.

📢 Milion złotych nagrody za informacje dot. sprawców katastrofy na Odrze. Wpłynęło już kilkadziesiąt zgłoszeń

Milion złotych nagrody wyznaczył Komendant Główny Policji za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry lub posiadającej istotne informacje pozwalające ustalić sprawców. W niedzielę Policja przekazała, że dotychczas wpłynęły 72 zgłoszenia. Obecnie są one weryfikowane.

📢 Kustom Konwent w deszczu. Pogoda nie odstraszyła jednak fanów motoryzacji z Wrocławia [ZDJĘCIA]

W dniach 13 i 14 sierpnia odbył się we Wrocławiu Kustom Konwent. Choć pogoda nie rozpieszczała, miłośnicy klasycznych samochodów, motocykli i rowerów zebrali się w Browarze Mieszczańskim, by bawić się w stylu Kustom już po raz 9.

📢 Dramatyczna sytuacja na podwrocławskim Bajkale. Służby wydobyły 350 kg śniętych ryb [ZDJĘCIA]

Fatalna sytuacja na jeziorze Bajkał, położonym w bezpośredniej bliskości Odry, tuż pod Wrocławiem. W zbiorniku zasilanym wodami Odry tylko w ostatnią sobotę wyłowiono ponad 300 kg śniętych ryb. Akcję wyławiania martwych ryb prowadziła państwowa oraz ochotnicza straż pożarna z pomocą Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych służb. Niestety, z wody przyszło im wyławiać martwe okazy, nawet ponad metrowej długości.

📢 ME w lekkoatletyce. Polacy trenowali na Stadionie Olimpijskim w Monachium [ZDJĘCIA]

Przedłużone włosy Justyny Święty-Ersetic, uśmiechnięta Pia Skrzyszowska, groźna mina Igi Baumgart-Witan i skupiona Anna Kiełbasińska. Polacy trenowali na Stadionie Olimpijskim w Monachium w przeddzień rozpoczęcia lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Zobaczcie zdjęcia fotoreportera Gazety Wrocławskiej i Polskapress Pawła Relikowskiego.
WAŻNE! Do kolejnych fotografii możesz przejść za pomocą strzałek obok lub gestów na Twoim telefonie.

📢 Stosunki 12 razy w ciągu nocy, pobicia i zdrady: bogate, choć krótkie życie rodzinne mistrza świata i symbolu seksu lat 90. [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pamela Anderson - kanadyjska gwiazda, a nawet kultowa aktorka i modelka przez około dwa lata znosiła niezwykle burzliwy związek z krzepkim obrońcą Lille, Valencii, Milanu, Sevilli, Olympique Marsylia, Boavisty Porto, a ostatnio Troyes, mistrzem świata 2018 i wicemistrzem Europy 2016 z reprezentacją Francji Adilem Ramim.

📢 Najbogatsze i najbiedniejsze gminy na Dolnym Śląsku. Oto najnowsze dane ministerstwa finansów

Ministerstwo finansów opublikowało najnowsze dane dotyczące wskaźnika dochodów podatkowych w danej gminie, w przeliczeniu na jednego jej mieszkańca. Może wprost nie decyduje to o zamożności ludzi, ale wiele mówi i możliwościach danej gminy i ich jej przychodach. A to przecież zawsze przekłada się na komfort życia. Np. w podłódzkim Kleszczowie, najbogatszej gminie w Polsce, wg najnowszych danych, bogactwo wynika z kwot podatków płaconych przez kopalnię i elektrownię węgla brunatnego znajdujące się na tym terenie. Dokładnie 29704,36 złotych, taka kwota przypada tam na jednego mieszkańca gminy. A jak to wygląda na Dolnym Śląsku, która gmina może liczyć na najwyższe kwoty na mieszkańca, a gdzie z pieniędzmi jest krucho? Sprawdziliśmy to! Zobaczcie liderów i maruderów na kolejnych slajdach.

📢 Mnóstwo śniętych ryb we wrocławskim parku Szczytnickim. Trwa duża akcja służb [ZDJĘCIA]

We wrocławskim Parku Szczytnickim trwa duża akcja straży pożarnej, policji i inspektorów ochrony środowiska. Mieszkańcy, w niedzielę przed południem, zauważyli w parkowych stawach, dużą ilość śniętych ryb. Służby pracują w części parku ograniczonej ul. Mickiewicza i al. Różyckiego. Z wody z pewnością wyłowione będą setki sztuk.

📢 Koszmarny wypadek na autostradzie A4. W Rzezawie dachował bus po zderzeniu z samochodem osobowym. 13 osób jest rannych

Po godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę doszło do dramatycznego wypadku na A4 w Rzezawie, między węzłami Bochnia i Brzesko, na pasie w stronę Rzeszowa. Po zderzeniu z drogi wypadły samochód osobowy oraz bus, który dachował. Wstępnie mówi się o 13 osobach poszkodowanych. Występują utrudnienia w ruchu. Ruch w kierunku Rzeszowa odbywa się lewym pasem.

📢 Niezwykła historia we Wrocławiu. Wyłowili z Odry "martwą kobietę". Po kilkudziesięciu minutach... ożyła!

Niezwykła historia we Wrocławiu. Mimo że sądzili, iż jadą po zwłoki, na miejscu rozpoczęli reanimację. Po kilkudziesięciu minutach ratownicy z WOPR, strażacy i lekarze wspólnie przywrócili życie kobiecie, której ciało dryfowało już w Odrze.

📢 Hawaje, Malediwy, Seszele - skrawki egzotyki na Dolnym Śląsku. Poznaj te magiczne miejsca

Marzycie o wakacjach pod palmami, na plaży ze złotym piaskiem i parasolami ze słomy? Nie zawsze trzeba wyjeżdżać daleko, żeby odwiedzić takie miejsca. Kąpieliska i ośrodki wypoczynkowe na Dolnym Śląsku oferują dziś namiastkę egzotyki. Zobacz najbardziej oryginalne miejsca!

📢 Tragiczny finał górskiej wycieczki w Karkonoszach. Na szlaku zmarł mężczyzna

Mężczyzna wędrujący po Karkonoszach, stracił przytomność w rejonie przełęczy Okraj, na wschodnim krańcu tego pasma górskiego. Do akcji ratunkowej ruszyły dwa zespoły GOPR Karkonosze, z Karpacza oraz z Jeleniej Góry, a także ratownicy medyczni.

📢 Promocja w sklepie AMW trwa! Wojskowe ubrania i ekwipunek za niewielkie pieniądze [14.08.2022]

Wojsko wyprzedaje ubrania i ekwipunek. Jeśli interesują Cię militaria, sprawdź promocję w sklepie internetowym Agencji Mienia Wojskowego. AMW sprzedaje tam nie tylko odzież wojskową, ale też noże, czy chociażby naczynia.

📢 Nie jedz tych produktów. Okazały się szkodliwe dla zdrowia i życia. Sklepy się ich pozbywają! Najnowsze ostrzeżenia GIS (14.08.2022)

Nowe ostrzeżenie GIS dotyczy lodów i soczków. Te produkty są wycofywane ze sprzedaży. Jeśli kupiłeś je, oddaj do sklepu lub wyrzuć. W tym artykule znajdziesz ich terminy ważności i numery partii. Artykuł jest regularnie aktualizowany.

📢 TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Energylandia, Zatorland, Inwałd. Tu warto przyjechać! RANKING 14.08.2022

Najlepsze parki rozrywki w Polsce? Jest taki ranking. W TOP 15 najlepszych polskich parków rozrywki są też m.in. Energylandia i Zatorland z Zatora oraz Inwałd Park i Rabkoland. Gdzie jeszcze są najlepsze w Polsce parki rozrywki dla dzieci i całych rodzin? Kliknij w naszą galerię i sprawdź najlepsze parki.

📢 Kolejna już akcja straży pożarnej. Wyławiają martwe ryby z fosy miejskiej [ZDJĘCIA]

Pełne ręce roboty mają w niedzielę strażacy. Śnięte ryby pływają już nie tylko w samej Odrze, ale również w połączonych z nią zbiornikach wodnych we Wrocławiu i okolicach. 14 sierpnia, około godziny 18, ratownicy zostali wezwani przez mieszkańców do dużej ilości martwych ryb pływających w fosie przy Podwalu.

📢 Wrocław z lat 2005-2015. Zobaczcie, ile się od tego czasu zmieniło! [ZDJĘCIA]

Ciągła rozbudowa Wrocławia i przeprowadzane remonty szybko wymazują z naszej pamięci miasto sprzed lat. Ale żeby tak szybko? Oto zdjęcia Wrocławia dokumentujące rzeczywistość lat 2005-2015. Pamiętacie niewyremontowany Manhattan, budowę Sky Tower czy poważne podtopienia w 2010 roku? Teraz macie okazję je wszystkie sobie przypomnieć. Zobacz jak zmieniał się Wrocław przełomu pierwszej i drugiej dekady XXI wieku.

📢 Oceny piłkarzy Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin po derbach Zagłębia Miedziowego (OCENY)

Miedź Legnica przegrała z KGHM Zagłębiem Lubin 0:1 w 17. Derbach Zagłębia Miedziowego. Spotkanie to rozegrano w ramach 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Oceniliśmy piłkarzy obu zespołów za występ w tym spotkaniu. Oceny w skali 1-10, gdzie 10 to klasa światowa, a 1 to występ poniżej wszelkiej krytyki.

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. W sklepie AMW towary za grosze. Najtańsze rzeczy, które można kupić od wojska!

Sprawdźcie, co można aktualnie kupić "za grosze" w sklepie internetowym Agencji Mienia Wojskowego! W naszej galerii prezentujemy oferty wojskowych przedmiotów, gadżetów oraz ubrań. Asortyment sklepu AMW jest często aktualizowany, dzięki czemu każdy miłośnik militariów znajdzie coś wyjątkowego dla siebie w niskich cenach. Zobacz szczegóły!

📢 Wrocławski Bronx zwany też małym trójkątem. Gdzie to jest i jak się tam mieszka? [ZDJĘCIA]

Wrocław ma nie tylko swój "Trójkąt Bermudzki". Również, owiany złą sławą, nowojorski Bronx, wykorzystywany jest w nieoficjalnym nazewnictwie wrocławskich osiedli. Bronxem lub małym Trójkątem Bermudzkim nazywa się czasem wrocławski Ołbin. Czy słusznie? Jak wygląda życie na tym osiedlu? Zobaczcie galerię zdjęć, które wykonała kamera Googla jeżdżąca po wszystkich zakamarkach Ołbina, od Żeromskiego, przez Namysłowską czy Oleśnicką.

📢 Wypadek na trasie S5 pod Wrocławiem. Korek ma około 4 kilometrów

Na drodze ekspresowej S5 doszło dziś (13 sierpnia) do niebezpiecznego wypadku. Zderzyły się dwie osobówki. Jedna osoba jest ranna, a zator urósł do 4 kilometrów.

📢 Dolny Śląsk: "Czarodziejem być… Szkoła magii" niezwykła impreza na Zamku Czocha

To wydarzenie przyciąga nie tylko Dolnoślązaków, ale także turystów z całej Polski. Mowa o trwającym w ten weekend festiwalu „Czarodziejem być… Szkoła magii”. Impreza odbywa się na Zamku Czocha. Zamek na trzy dni zmienia się w szkołę magii i czarodziejstwa. W tym czasie nasi goście będą swobodnie penetrować wnętrza zamku, gdzie zamiast przewodników, spotkają niezwykłe postaci ze świata magii. W komatach nauczać będą profesorowie, doktorzy oraz adepci polskiej filii Hogwartu.

📢 Śmiertelny wypadek na dworcu w Mosinie pod Poznaniem. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 13 sierpnia, przed godziną 13 na dworcu w Mosinie.

📢 Dolny Śląsk: Groźny wypadek, czołowe zderzenie na DK3. Droga zablokowana, są ranni

Przed godziną 12:00 (w sobotę, 13 sierpnia) na drodze DK3 w kierunku na Jelenią Górę doszło do czołowego zderzenia, w którym ucierpiały dwie osoby. Droga jest zablokowana, policja kieruje na objazdy.

📢 Czy oni ciągną wodę z Odry, by podlewać zieleń we Wrocławiu? To zdjęcie zszokowało internautów!

Wrocławianie chcą wyjaśnień od firmy Park-M, której pracownicy dziś (w sobotę, 13 sierpnia) rano zostali zauważeni nad zatrutą Odrą. Samochód z dużymi zbiornikami (popularnymi Mauzerami), wyposażony prawdopodobnie w pompę i wąż podjechał nad Odrę i wszystko wskazuje na to, że pracownicy firmy pobierali wodę z rzeki. Zdjęcie auta stało się viralem w niecałe dwie godziny. Wyjaśnień od podwykonawcy zażądała także wrocławska zieleń miejska.

📢 Milion złotych za wskazanie winnych zatrucia Odry. Jest nagroda za cenne informacje!

Milion złotych nagrody za cenne informacje zaoferowała dziś na twitterze Polska Policja. Chodzi oczywiście o zatrutą Odrę i wskazanie potencjalnych winnych katastrofy ekologicznej.

📢 Wypadek na DK10 pod Bydgoszczą. W szpitalu zmarła czwarta ofiara tragedii

W bydgoskim szpitalu zmarła czwarta ofiara tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek, 12 sierpnia, na drodze krajowej nr 10 na wysokości Emilianowa pod Bydgoszczą. Informację o śmierci 44-letniej kobiety potwierdził w rozmowie z "Expressem Bydgoskim" nadkomisarz Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. Ofiary wypadku to rodzina z woj. wielkopolskiego.

📢 Katastrofa ekologiczna w Odrze i zakazy. A we Wrocławiu chętnych na relaks na wodzie nie brakuje...

Informacje o katastrofie ekologicznej w Odrze stały się najważniejszym tematem ostatnich dni. Służby badają wodę i próbują ustalić winowajcę zanieczyszczenia, w efekcie którego z rzeki wyłowiono tony śniętych ryb. Czy wrocławianie boją się zatrutej rzeki? Jak zmieniło się życie nad Odrą? Sprawdziliśmy.

📢 Wschodnia obwodnica Wrocławia. Do końca zostały równo 3 miesiące! Co się dzieje na budowie?

13 listopada 2022 roku, to oficjalnie podawany termin wykonania drogi nowej wojewódzkiej Łany - Długołęka. Trasa zwana popularnie wschodnią obwodnicą Wrocławia ma połączyć drogę wojewódzką 455 (Wrocław - Jelcz - Oława) z dawną drogą krajową nr 98 na wysokości Długołęki (dziś to droga wojewódzka nr 372). Budowany odcinek liczy sobie około 10 kilometrów, a do końca prac pozostało już tylko trzy miesiące. Czy drogowcy zdążą? Sprawdziliśmy co dzieje się na budowie, zobaczcie najnowsze zdjęcia.

📢 Ranni żołnierze z Ukrainy przyjechali w nocy pociągiem do Wrocławia. Będą wracać do zdrowia we wrocławskich szpitalach

W piątek przed godz. 23 na Dworzec Główny PKP we Wrocławiu dotarł specjalny pociąg sanitarny z rannymi żołnierzami z Ukrainy. Ranni zostali przetransportowani karetkami do trzech wrocławskich szpitali, w których zostaną otoczeni kompleksową i profesjonalną opieką medyczną.

📢 Znasz te produkty? Marki, które przetrwały PRL. Kupowały je nasze mamy i babcie, a teraz my. Zobacz zdjęcia!

Czy wiecie na przykład, że pierwszy wafelek czekoladowy Prince Polo wyprodukowano prawie 70 lat temu? Od tamtej pory zdobył sławę w całej Europie. Podobnych produktów, które przetrwały siermiężne czasy PRL-u, jest więcej. Jak wygląda ich historia? Zobaczcie też archiwalne zdjęcia.

📢 Weekend 13-14 sierpnia we Wrocławiu. Zobacz aktualne wydarzenia na nadchodzące wolne dni

W nadchodzący weekend 13-14 sierpnia nikt nie będzie się nudził. Oto festiwale, koncerty i ciekawe imprezy, które czekają nas we Wrocławiu.

📢 Wrocław: Nowości na Trasie Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Co tam się dzieje? [ZDJĘCIA]

Na Trasie Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór (w skrócie TAT) trwają zaawansowane prace. Co dokładnie? Przeczytajcie poniżej. W galerii zobaczcie, jak teraz wygląda budowa trasy, która połączy pl. Orląt Lwowskich z Nowym Dworem.

📢 Katastrofa ekologiczna w Odrze. Przejście fali śniętych ryb nastąpi za 2-3 dni?

  • W Lubuskiem właśnie następuje apogeum truchła - mówił w piątek po południu wojewoda Władysław Dajczak. Strażacy i żołnierze w kilka godzin wyciągnęli 4,5 tony śniętych ryb.

📢 Siechnice: 40-latek pod wpływem amfetaminy z zakazem prowadzenia pojazdu został zatrzymany przez policję

Policja zatrzymała kierowcę pod wpływem Amfetaminy. Okazało się, że nie posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdów. To nie koniec jego przewinień.

📢 Młody chłopak utopił się na dzikim kąpielisku w Legnicy. Akcja reanimacyjna trwała godzinę

Dzisiaj (12.08) około godziny 14, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy dostał wezwanie, że chłopak wszedł do wody i z niej nie wyszedł. Na miejsce zostały wysłane służby i płetwonurkowie.

📢 Dolnośląska firma Jack-Pol stanowczo odpowiada na oskarżenia pod swoim adresem

Trwa poszukiwanie winnego skażenia Odry. Wśród internautów jako potencjalnego winnego najczęściej wskazuje się oławską spółkę Jack-Pol, producenta wyrobów papierniczych. Zapytaliśmy firmę, jak odnosi się do panującej nagonki.

📢 Tragiczny wypadek znanej aktorki. Anne Heche nie ma szans na przeżycie. Rodzina przekaże jej organy

Po tragicznym wypadku, który miał miejsce na początku sierpnia, Anne Heche przebywa w szpitalu. Aktorka nie wybudziła się ze śpiączki i, jak zakomunikował jej rzecznik, "nie ma szans na przeżycie". Gwiazda będzie dawcą organów.

📢 Paznokcie migdałki pięknie prezentują się na dłoniach. Można je ozdobić i pomalować na wiele sposobów. Zobacz, jak uzyskać taki kształt

Paznokcie migdałki są wygodne, modne i co najważniejsze taki kształt z powodzeniem nadasz, robiąc manicure w domu. Polecane są szczególnie tym paniom, które pragną wyszczuplić optycznie swoje dłonie. Zobacz najpiękniejsze kolory i zdobienia takich paznokci.

📢 Znalezisko archeologiczne w Kobierzycach. Naukowcy odkryli starożytne i średniowieczne cmentarzyska [ZDJĘCIA]

Tajemnicze znalezisko na terenie Dolnego Śląska. Archeolodzy odkryli dwa cmentarzyska z okresu starożytności i wczesnego średniowiecza. Zobaczcie zdjęcia z wykopalisk.

📢 Wrocław: 15 najlepszych atrakcji według Google. Które miejsca najlepiej oceniali turyści? Podajemy ceny biletów i godziny otwarcia

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Słynie m.in. z bogatej oferty kulturalnej, pięknych zabytków i szalonego studenckiego życia. Na mapie miasta znajduje się ogrom atrakcji - muzea, zabytki, wyspy i parki to tylko niektóre z nich. Korzystając z ocen użytkowników w wyszukiwarce Google, przygotowaliśmy dla Was zestawienie 15 najlepszych atrakcji we Wrocławiu. Które miejsca najlepiej oceniali zwiedzający? Podajemy też praktyczne informacje o cenach biletów, godzinach otwarcia i lokalizacjach.

📢 Zderzenie trzech busów i samochodu osobowego na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Korek ma już ponad 6 km

Kolejny wypadek na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Od strony Opola tworzy się kilkukilometrowy korek. Zakończyły się czynności policji, ale utrudnienia mogą jeszcze potrwać.

📢 Skażone i wysiedlone miejscowości na Dolnym Śląsku. Został tylko kościół i groby. Mieszkańcy spotkali się tu po latach

Kiedyś w tych miejscowościach pod Głogowem tętniło życie, jak w wielu innych dolnośląskich wsiach. Niestety w latach 80 zdecydowano o wysiedleniu mieszkańców i zburzeniu zabudowań. Powodem było duże skażenie terenu, do którego przyczyniła się działalność huty miedzi. Do dziś po wsiach pozostały tylko ruiny kościoła św. Wawrzyńca i groby przy świątyni. Właśnie w takiej scenerii, w nieistniejącym już Rapocinie pod Głogowem, spotkali się teraz dawni mieszkańcy.

📢 Poszukiwania 29-letniej Karoliny zakończyły się szczęśliwie

Poszukiwania 29-letniej Karoliny, pochodzącej z woj. lubuskiego zakończyły się szczęśliwie.

📢 Wypadki we Wrocławiu i w regionie. Archiwalne zdjęcia z lat 90. Ku przestrodze!

Wypadki we Wrocławiu i na drogach Dolnego Śląska były są i będą. Co ciekawe, ich liczba zwiększa się w ładną pogodę, długie weekendy czy wakacje. Jak to się dzieje? Tracimy czujność i dociskamy pedał gazu. Wtedy właśnie najłatwiej o tragedię. Przedstawiamy dotąd nieopublikowane przez nas w internecie zdjęcia z wypadków we Wrocławiu i w naszym województwie. Sięgnęliśmy do archiwum z lat 90. i wcześniejszych. Przed nami znów długi weekend - 13-15 sierpnia, w dodatku zapowiada się pogodnie. Pamiętajmy, że wówczas o tragedię nietrudno. Prowadźmy przepisowo i z głową.

Uwaga, zdjęcia są drastyczne i mogą wywoływać dyskomfort u oglądających.

📢 Groźny wypadek pod wiaduktem we Wrocławiu. Skoda prowadzona przez 80-latkę przewróciła się na bok

W czwartek (11 sierpnia) około godziny 16, w centrum Wrocławia, samochód osobowy uderzył w filar wiaduktu kolejowego. Po uderzeniu skoda przewróciła się na bok. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy starszej kobiecie kierującej skodą.

📢 Ogromne zmiany na Wzgórzu Partyzantów we Wrocławiu. Burzą pawilon, w którym działała Reduta [NOWE ZDJĘCIA]

Wzgórze Partyzantów jest w trakcie budowlanych rewolucji. Remont ma potrwać jeszcze przez rok. Co się tam dzieje w tej chwili? Zobaczcie najnowsze zdjęcia.

📢 Znamy trasę szybkiej kolei Wrocław - Łódź. Pociągi mają jechać nawet 250 km/h [MAPA]

Obecnie trasa kolejowa Wrocław-Łódź jest określana jako jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji kolejowym w Polsce.
Wariant inwestorski prawie 200-kilometrowego odcinka zakłada pokonanie go w niecałą godzinę. Którędy będą szły tory?

📢 Gdzie na weekend? Dolny Śląsk czeka! Niesamowite zdjęcia atrakcji, zabytków i cudów natury zachęcą Was do wycieczek na lato 2022

Dolnośląskie nigdy się nie nudzi: niezwykłe miejsca, warte odwiedzenia, można tu spotkać na każdym kroku. Sezon wakacji i urlopów, ale także każdy weekend przy dobrej pogodzie, to znakomita okazja, by wybrać się na dłuższą wycieczkę po regionie i nacieszyć się jego pięknem. Jako inspirację przygotowaliśmy dla Was galerię pięknych zdjęć, wykonanych przez fotografa Jana Kołkowskiego. Znajdziecie wśród nich zakątki znane i nieznane, które naprawdę warto odwiedzić tego lata w podróży po Dolnym Śląsku.

📢 Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kłodzku i Kotlinie Kłodzkiej. 21 pomysłów na niezapomniany weekend z dzieckiem

Kłodzko i Kotlina Kłodzka aż pękają w szwach od turystycznych atrakcji. Nie brak tu także miejsc dla dzieci, w których mogą się one wyszaleć i wiele nauczyć. Zastanawiacie się, jakie atrakcje dla dzieci warto zobaczyć w czasie wakacji, urlopu czy weekendowej wycieczki do Kłodzka? Mamy dla Was 21 propozycji i pomysłów na weekend z dzieckiem, od niesamowitych świecących podziemi, przez zorbing, muzeum zabawek, całoroczny tor saneczkowy, najdłuższą zjeżdżalnię grawitacyjną, po naturalnej wielkości dinozaury i największa w Europie kolekcję afrykańskich zwierząt. Sierpniowy długi weekend za pasem, może warto go wykorzystać na wycieczkę w te rejony?

📢 Dolnośląskie za darmo, czyli atrakcje bez płacenia za bilety. Darmowe muzea, punkty widokowe, tajemnicze miejsca i pomysły na wycieczki

Dolnośląskie to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Polski. Województwo można zwiedzać wzdłuż i wszerz, na różne sposoby, od miast po wiejskie skanseny, od gór po jeziora, między najwyższymi szczytami i najgłębszymi podziemiami, pieszo, rowerem, samochodem lub koleją. Mimo wielkiej popularności regionu wśród turystów nie wszystko na Dolnym Śląsku jest na sprzedaż, a w każdym razie nie za wszystkie atrakcje trzeba płacić. Przedstawiamy pomysły na darmowe wycieczki po Dolnym Śląsku w sam raz na wakacje, urlop czy weekend. Jakie atrakcje Wrocławia są darmowe, gdzie szukać tajemniczych ruin i cudów przyrody, dostępnych bez płacenia?

📢 Wakacyjne memy. Zabawne obrazki z wakacjami i urlopem w roli głównej [demotywatory, śmieszne zdjęcia]

Też macie czasami poczucie, że zła pogoda tylko czyha na moment jak ruszycie na wakacje? A może wciąż się uczycie i reklamy przyborów szkolnych zaczęły Was prześladować? Kliknijcie w zdjęcie i zobaczcie najśmieszniejsze wakacyjne memy.

📢 Człowiek pocięty nożem i wybita szyba w radiowozie. Mnóstwo policji na Brochowie we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

W środę (10 sierpnia) przed godz. 20 na wrocławskim Brochowie zaroiło się od policji. Doszło tam do ataku nożownika.

📢 Odra została poważnie zatruta. Wyławiane są tony śniętych ryb. Widok jest przerażający. Wpłynęło zawiadomienie do prokuratury

Sytuacja na Odrze jest bardzo poważna. Fala przyniosła setki śniętych ryb, które od wczoraj wyławiają przedstawiciele straży rybackich, stowarzyszeń ekologicznych oraz wolontariuszy. Specjaliści nie mają wątpliwości, że mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną i do odbudowania Odry potrzeba będzie wielu lat.

📢 Piesza Pielgrzymka Wrocławska weszła na Jasną Górę po 9 dniach wędrówki i pokonaniu ponad 220 kilometrów [ZDJĘCIA]

900 osób przez 9 dni wędrowało do Częstochowy z Wrocławia w 42. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej. 10 sierpnia uroczyście wkroczyli na Jasną Górę.

📢 Dolny Śląsk: 20 pomysłów na długi weekend pełen wrażeń. Nietypowe atrakcje, ciekawe noclegi, wycieczki niedaleko miasta

Dolny Śląsk to jeden z najbogatszych w turystyczne atrakcje regionów Polski. Gdzie warto wybrać się na weekend pod Wrocławiem, by zobaczyć coś naprawdę ciekawego, przeżyć przygodę, przenocować w niezwykłym miejscu? Przedstawiamy ponad 20 pomysłów na weekendowe wycieczki po Dolnym Śląsku. Są wśród nich najciekawsze miejsca pod Wrocławiem, zabytki warte odwiedzenia, punkty widokowe, oryginalne noclegi, romantyczne wycieczki dla par i propozycje dla rodzin z dziećmi, pomysły na aktywny wypoczynek, a nawet ekstremalne przygody z dreszczykiem i adrenaliną. Długi weekend to dobra okazja, by aktywnie spędzić czas. Sprawdź, gdzie warto zaplanować wycieczkę na Dolnym Śląsku.

📢 Mnóstwo śniętych ryb w jeziorze pod Wrocławiem. Katastrofa ekologiczna?

Wędkarze i mieszkańcy zaalarmowali naszą redakcję, że w jeziorze Bajkał pod Wrocławiem pojawiła się ogromna ilość śniętych ryb. Czy mamy już do czynienia z katastrofą ekologiczną?

📢 Najlepsze MEMY o rowerzystach. Kierowcy nie szczędzą złośliwości, a cykliści nie pozostają dłużni [ŚMIESZNE]

We Wrocławiu można spotkać tablice z hasłem "wszyscy się zmieścimy". Powstają nowe drogi rowerowe, często wydzielane na jezdniach co powoduje niemały chaos. W letnią pogodę rowerzyści wyjeżdżają tłumnie na miasto. Choć często między nimi, a kierowcami, czy pieszymi zgrzyta, warto pomyśleć o rozładowaniu napięcia dobrym żartem. Oto kilka najśmieszniejszych żartów - memów o rowerzystach. Bawcie się dobrze!

📢 Oto progi punktowe do szkół średnich we Wrocławiu. Twoje dziecko nie dostało się do wymarzonego liceum? Zobacz gdzie ma jeszcze szansę

Jeśli Twoje dziecko nie dostało się do liceum czy technikum we Wrocławiu, musisz wiedzieć, że poziom był w tym roku naprawdę wysoki. Dodatkowa rekrutacja do klas z niższym progiem punktowym przed nami. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje z liczbą punktów, jakie trzeba było uzyskać do poszczególnych klas we wrocławskich szkołach ponadpodstawowych.

📢 GIS ostrzeżenia - te produkty zostały wycofane ze sklepów. Mogą być niebezpieczne! Zniknęły m.in. z Biedronki, Lidla, czy Ikei

GIS ostrzeżenia - lista produktów, które zostały wycofane ze sklepowych półek stale się powiększa. Ostatnio pojawiły się na niej popularne chipsy. Kliknij w zdjęcie i zobacz listę produktów które zostały wycofane ze sprzedaży lub sieci je dystrybuujące apelują o ich zwrot. Mogliście je znaleźć w Biedronce, Lidlu, czy Ikea, ale też w małych, osiedlowych punktach. Najczęściej Główny Inspektorat Sanitarny natrafił na szereg nieprawidłowości z nimi związanych. Użyte do ich produkcji mogły zostać np. niewłaściwe składniki lub zostały wykryte szkodliwe dla zdrowia bakterie. Część producentów prewencyjnie usuwa ze sklepowych półek swoje wyroby. Dlaczego? Szczegóły w galerii. Jeszcze do niedawna towary prezentowane w galerii można było znaleźć na sklepowych półkach m.in. w Biedronce, Lidlu, Aldim czy Ikei.

📢 Wrocław w latach 1975-1985. Galeria niesamowitych fotografii sprzed kilku dekad [ZDJĘCIA]

Wrocław z lat 1975-1985 to dla wielu miasto z młodości. Za pośrednictwem tej niezwykłej galerii zapraszamy Was w podróż po mieście, które wyglądało zupełnie inaczej. Znajdziecie tu wrocławskie sklepy, lokale gastronomiczne, czy charakterystyczne punkty na mapie miasta. Dla tych, którzy w tym czasie nie byli jeszcze nawet w planach, te obrazki mogą być zaskakujące. Niektóre zdjęcia ogląda się jak z innego świata. Namawiamy do chwili refleksji i podzielenia się swoimi komentarzami pod galerią zdjęć.

📢 Euro 2012 we Wrocławiu. Dziś 10. rocznica! Wspominamy na zdjęciach, co się działo w naszym mieście

"Koko Koko Euro spoko"? Zwycięstwo Hiszpanów w finale? A może to, że jednym z miast-gospodarzy był Wrocław? Każdy ma swoje najmocniejsze wspomnienie z Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Dlaczego piszemy o tym akurat teraz? Bo dziś jest 10. rocznica inauguracji turnieju. Równo dekadę temu w meczu otwarcia drużyna Franciszka Smudy zremisowała na Narodowym z Grecją 1:1 (wiadomo, kto strzelił bramkę), a kilka godzin później we Wrocławiu Rosja wygrała z Czechami 4:1. 16 czerwca Czesi zrobili istny najazd na Wrocław z hucznym lądowaniem na Dworcu Głównym... Przypominamy w naszej galerii, co się wtedy działo we Wrocławiu.

Wybraliśmy dla Was zdjęcia z Wrocławia: z tramwaju, ze stref kibica, ze stadionu, z Rynku... Pamiętacie te czasy? A może odszukacie się na fotografiach? Wspominamy, zapraszamy!

📢 Wyspa w Kowarach. Piękna plaża, słomiane domki - niemal jak na Seszelach. Tymczasem to Dolny Śląsk i jeszcze ten widok na Śnieżkę! [ZDJĘCIA]

Wyspa w Kowarach to niezwykłe miejsce, które może Wam zapewnić namiastkę egzotycznych wakacji, tymczasem znajduje się ledwie 100 km od Wrocławia. Na miejscu czeka cały szereg atrakcji, a widok na Śnieżkę jest wprost zniewalający. To jeden z tych punktów, które na wakacje po prostu odwiedzić trzeba.

📢 15 niezwykłych miejsc i obiektów we Wrocławiu po których dziś nie ma śladu [ZDJĘCIA]

Wrocław się zmienia. Z roku na rok tkanka miejska ewoluuje. Jeśli spojrzymy 100 lat wstecz najlepiej dostrzeżemy jak wiele miejsc i obiektów zniknęło z mapy naszego miasta. Kina, budynki cyrków, restauracje, czy sklepy. Jedne zniknęły na zawsze, po innych pozostały fragmenty dawnych zabudowań. Kliknij w zdjęcie i poznaj 15 niesamowitych miejsc, których dziś już nie ma!

📢 Tak budowano Wrocław po II wojnie światowej. Zobacz zdjęcia z 1950 roku [ARCHIWALNE FOTO]

"Niech się mury pną do góry..." Wrocław, zniszczony w czasie oblężenia Festung Breslau w ponad 70 procentach, przez wiele lat po wojnie podnosił się z ruiny. W Narodowym Archiwum Cyfrowym znaleźliśmy zdjęcia pracowników Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, którzy stawiali domy w stolicy Dolnego Śląska. Zobaczcie budowlańców, oraz efekty ich pracy, w naszej galerii zdjęć.

📢 Unikatowe zdjęcia Wrocławia z lat 60. i 70. XX wieku. Zobacz nasze miasto w obiektywie Lecha Zielaskowskiego

Wrocławianie chętnie oglądają jak zmieniało się nasze miasto na przestrzeni lat. W wielkim zbiorze dawnych fotografii Narodowego Archiwum Cyfrowego pojawiły się właśnie zdigitalizowane prace Lecha Zielaskowskiego. Zmarły w 2011 roku fotograf i operator filmowy był jednym z pionierów fotografii lotniczej w Polsce. Wykonując takie zdjęcia, spędził zawodowo w powietrzu 200 godzin na samolotach i śmigłowcach. W latach 60. i 70. latał również nad Wrocławiem, poza tym fotografował stolicę Dolnego Śląska z poziomu ulic. Ulic, na których wciąż widać było jeszcze zniszczenia wojenne, a także mnóstwo wolnego miejsca po wyburzeniach. Zobaczcie te unikatowe zdjęcia Wrocławia wraz z oryginalnymi opisami, w których niestety, miejscami brakuje dokładnej lokalizacji. Może Wy rozpoznacie te budynki?

📢 Imprezy na weeend 13-15.08.2021 na Dolnym Śląsku. Będzie się działo!

Nie będziemy się nudzić na Dolnym Śląsku w ten weekend. Czeka na nas moc atrakcji - od Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo Artystycznego, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze do dolnośląskiego Pikniku Militarnego w Polkowicach, na którym uczcimy Święto Wojska Polskiego. Możemy się też wybrać na festiwal muzyczny w Srebrnej Górze czy Polsko-Czeski festiwal smaków pogranicza w Jeleniej Górze. To wszystko i o wiele więcej już do piątku w regionie. Sprawdź koniecznie.

📢 Tak ma wyglądać kąpielisko na Oporowie. Zobacz plany

Nowe kąpielisko na wrocławskim Oporowie, które ma powstać w miejscu dotychczasowego, ma być podzielone na trzy strefy. Jedna obejmie naturalny staw i plażę, w środkowej części mają być organizowane festyny, a w trzeciej strefie - rekreacyjnej mają powstać boiska i korty. Projekt zagospodarowania terenu przygotowała pracownia projektowa MXL4.

📢 Tak kradną rowery we Wrocławiu. Złodzieja nagrał monitoring [FILM]

Kryminalni z Ołbina zatrzymali 36-letniego mieszkańca Wrocławia, który kradł rowery w mieście.

📢 Złodziej kradnie rower. Właściciel w porę zareagował

Był środek dnia, godzina 15.30. Młody mężczyzna w ciemnych okularach, koszulce polo w paski i żółto-czarnych butach podszedł do rowerów zaparkowanych przy ulicy Białoskórniczej, w samym centrum Wrocławia i rozciął kłódkę zabezpieczającą jeden z nich. Miał pecha. Właściciel zobaczył to przez okno i wybiegł z budynku, by ratować rower. Złodziej uciekł. Teraz właściciel szuka go przez internet. - Jeżeli ktoś wie, kim jest ten człowiek, dajcie znać policji - apeluje za naszym pośrednictwem wrocławianin.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie