Prasówka 1.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 31.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy będą wyłączenia prądu 1.02 w dolnośląskim?”?

Prasówka 1.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Czy będą wyłączenia prądu 1.02 w dolnośląskim?

Gdzie planowane są wyłączenia prądu w dolnośląskim (1.02)? Warto wiedzieć, kiedy może to nastąpić w twojej okolicy. Przyczyną wyłączenia prądu są najczęściej remonty, budowy lub modernizacje sieci. Dobrze jest przygotować się na tego typu sytuacjew dolnośląskim. Przedstawiamy spis miejsc, gdzie planowane są wyłączenia prądu w dolnośląskim Brak prądu może być denerwującym zjawiskiem, dlatego warto znaleźć sobie zajęcie na ten czas, które nie wymaga użycia energii elektrycznej.

Nie przegap promocji!

📢 Osoby o tych imionach mają najlepszy charakter. Sprawdź czy jesteś na liście osób z najlepszymi cechami charakteru 1.02.2023

Te imiona mogą wskazywać na osoby o najlepszych cechach charakteru. Sprawdź czy jesteś na liście imion, które uznawane są za te których charakter uznawany jest za najszlachetniejszy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Od dawna poszczególnym imionom przypisuje się konkretne dyspozycje osobowościowe – inteligencję, charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności czy nawyki. Sprawdź jedną z najważniejszych cech osobowościowych: charakter – w zestawieniu imiennym powstałym według opinii współczesnych ezoteryków, chętnie jednak opierających się na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 Alarm w wielu sklepach - najnowsze ostrzeżenia GIS. Tego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych marketach [01.02.2023]

Najnowsze ostrzeżenia GIS - te produkty zostały wycofane ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

Prasówka 1.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Alarm w sklepach Biedronka, Lidl i innych. Z półek znikają towary po decyzjach GIS [01.02.2023]

Główny Inspektorat Sanitarny między innymi dba o bezpieczeństwo produktów, które mają kontakt z żywnością, które trafiają na rynek. Gdy okaże się, że jakiś produkt nie spełnia norm zostaje wycofany z obroty, zwykle dotyczy to kilku konkretnych partii. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Zobaczcie co ostatnio wycofano ze sprzedaży i sprawdźcie czy nie macie tego w domu.

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [01.02.2023]

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [01.02.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. Oto 25 miast i powiatów w Polsce, gdzie panie średnio żyją najdłużej. Znacie te miejscowości? Zobaczcie

Kobiety w Polsce żyją dłużej od mężczyzn: to żadna tajemnica. Choćby dlatego, że są mniej podatne na wiele chorób związanych z układem krążenia i układem oddechowym, które są głównymi przyczynami zgonów u mężczyzn. Kobiety równie bardziej dbają o swoje zdrowie i lepiej radzą sobie z stresem. Również różnice w stylu życia między mężczyznami a kobietami mogą przyczyniać się do różnic w długości życia. ZOBACZCIE TOP 25 MIAST I POWIATÓW, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ. ZASKOCZENI?

📢 Prezentacja Izery w Katowicach. Pierwszy polski samochód elektryczny. Weszliśmy do środka. Jakie ma osiągi? Zobaczcie

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na tę premierę miłośnicy nowinek technologicznych i motoryzacyjnych czekali z niecierpliwością. 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days po raz pierwszy najnowszy samochód elektryczny Izera pokazał się przed szeroką publicznością. - Wyróżniająca się elegancka sylwetka, przestronność i uniwersalność, czyli cechy, które widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz demonstracyjnego egzemplarza Izery, wyznaczają fundamenty stylistycznego DNA naszej marki - mówi Tadeusz Jelec, główny projektant Izery.

📢 Numerologia. Jesteś jedynką? To jesteś racjonalny! Sprawdź, którym numerem jesteś i co to o Tobie mówi

Kim jestem? Dokąd zmierzam? Co lub kto kieruje moim losem? - Takie pytania zadają sobie ludzie od zarania dziejów. To właśnie z nich zrodziły się całe filozoficzne systemy, religie, a także... horoskopy. Wśród osób pragnących lepiej poznać swoje własne „ja" i więcej dowiedzieć się o sobie, niesłabnącym powodzeniem cieszy się numerologia, oparta na wierze w mistyczną relację pomiędzy liczbami a różnymi życiowymi wypadkami. I wcale nie trzeba być Wróżką Esterą ani specjalistą od ezoteryki, żeby dowiedzieć się, co o Tobie mówią liczby i która z nich jest Twoja. Możesz sam sprawdzić w naszej galerii!

📢 Adam Małysz skakał na Dolnym Śląsku. Mieliśmy 63 skocznie, w tym jedną we Wrocławiu. Ile zostało? [ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk miał szansę stać się drugim po Podhalu regionem skoków narciarskich. W dolnośląskim okręgu na przestrzeni lat działały aż 63 skocznie narciarskie. Nawet we Wrocławiu można było poskakać na nartach! Dzisiaj po niektórych obiektach nie ma śladu. Jak skakano na nartach na Dolnym Śląsku? Przeczytajcie i zobaczcie zdjęcia.

📢 Na tych telefonach aplikacja WhatsApp przestanie działać już 1 lutego! Oto lista smartfonów - sprawdź [01.02.2023]

WhatsApp przestanie działać na wielu telefonach od 1 lutego 2023 roku! WhatsApp - darmowy komunikator internetowy - jest dostępny na niemal wszystkie smartfony. Aplikacja przestanie działać na ponad 50 urządzeniach. Sprawdź teraz w naszej galerii, czy Twój telefon jest na liście urządzeń, na których WhatsApp przestanie działać.

📢 Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. Oto tabela wyliczeń [01.02.2023]

Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. W tym roku stawki emerytur będą rosły na innych zasadach, niż dotychczas. Niektórzy emeryci będą mogli liczyć na waloryzację kwotową, a inni procentową. Wiemy też o ile wzrośnie emerytura minimalna. Poznaj szczegóły.

📢 Tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Oto zdjęcia wnętrz domu córki byłego prezydenta [01.02.2023]

Jasne ściany, nowoczesna łazienka, zadbany ogród - tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Ich dom jest stylowy, a przy tym niezwykle przytulny. Na uwagę zasługuję piękny salon.

📢 Jest praca na kolei. Na Dolnym Śląsku potrzebni są nie tylko maszyniści czy konduktorzy. Ile można zarobić? [OFERTY PRACY]

Kolej szuka pracowników. Potrzebni są nie tylko maszyniści czy konduktorzy. W Kolejach Dolnośląskich i w spółkach PKP poszukiwani są także specjaliści do obsługi i konserwacji taboru, czy pracownicy biurowi. Oto aktualne oferty pracy.

📢 Najrzadsze nazwiska na Dolnym Śląsku oraz we Wrocławiu. Sporą część z nich nosi tylko jedna osoba!

Najrzadsze nazwiska występujące na Dolnym Śląsku można sprawdzić w statystykach, którymi dysponuje Główny Urząd Statystyczny. Niektóre z tych nazwisk nosi zaledwie jedna osoba, inne dwie, ale to wciąż prawdziwe unikaty. Przedstawiamy Wam pełną listę - alfabetycznie - kliknij w zdjęcie i sprawdź!

📢 Te miasta na Dolnym Śląsku wymierają. Tempo jest zastraszające! Coraz mniej ludzi chce tutaj mieszkać

Miasta na Dolnym Śląsku wymierają w zastraszającym tempie - oczywiście nie wszystkie, ale spora ich część. Przykładem mogą być m.in.: Wałbrzych, Legnica czy Kłodzko. Są jednak miejscowości, gdzie te spadki są naprawdę drastyczne!. Powodów może być kilka - zwykła chęć przeprowadzki, ale też bezrobocie, czy wysokie koszty życia. Na podstawie wyników Narodowego Spisu Powszechnego z roku 2011 oraz 2021 przygotowaliśmy ranking gmin na Dolnym Śląsku wyludniają się najszybciej. Są tutaj zarówno spore ośrodki miejskie, jak i gminy wiejskie. Kliknij w zdjęcie, żeby przejść do zestawienia.

📢 Strefa płatnego parkowania na wrocławskim Tarnogaju. Mieszkańcy mogą konsultować lokalizację miejsc parkingowych

Rada Miejska włączyła w 2022 roku północną część Tarnogaju do strefy płatnego parkowania na wniosek rady osiedla. W okolicy pojawiło się już stosowne oznakowanie, które wskazuje, że dane ulice są częścią strefy. Nie wyznaczono jeszcze dokładnych miejsc. Przed realizacją tego przedsięwzięcia wykonawcy czekają na opinie mieszkańców.

📢 Waloryzacja emerytur 2023. Kiedy wejdzie w życie? Seniorzy będą zachwyceni!

Waloryzacja emerytur w roku 2023 będzie naprawdę istotna, a zmianę odczują wszyscy seniorzy. Jak informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej najniższa emerytura wzrośnie do 1588,44 zł. Od kiedy wejdzie w życie waloryzacja emerytur? Kiedy seniorzy otrzymają na konta wyższe świadczenia emerytalne? Czytaj poniżej. Jeżeli natomiast klikniesz w zdjęcie - przejdziesz do szczegółowych wyliczeń jak zmieni się Twoja emerytura.

📢 Dolnośląskie miasta obiektem kpin i żartów internautów. Najlepsze memy w jednym miejscu! Jest tu Wrocław, Legnica, Lubin, Wałbrzych

Najlepsze memy o miastach Dolnego Śląska potrafią rozbawić do łez. Nic dziwnego - absurdów nie brakuje we Wrocławiu, Legnicy, Głogowie czy Lubinie. Internauci nie mają jednak litości i punktują raz po raz kolejne miasta naszego regionu. Kliknij w zdjęcie i zobacz najciekawsze z memów o miastach Dolnego Śląska.

📢 Niebezpieczne miejsca we Wrocławiu. Po zmroku strach tu chodzić, szczególnie w pojedynkę

Niebezpieczne miejsca we Wrocławiu to lokalizacje, które sami mieszkańcy polecają unikać. Czy rzeczywiście są niebezpieczne, czy tylko mają taką renomę - odpowiedzcie sobie sami. Pewne jest, że niektóre z lokalizacji są identyczne jak w przypadku każdego miasta. Wśród opinii wrocławian za niebezpieczne uchodzi m.in. ścisłe centrum, czy okolice dworca. Jakie miejsca jeszcze - kliknij w zdjęcie i sprawdź!

📢 Zaginęła 16-letnia Zuzanna. Ostatnio widziano ją we Wrocławiu [ZDJĘCIA, RYSOPIS]

Zaginęła 16-letnia Zuzanna Mućka. Od 16 stycznia przebywała we Wrocławiu. W poniedziałek, 30 stycznia wyszła z miejsca obecnego zamieszkania i zniknęła. Teraz liczy się czas, bo dziewczyna musi przyjmować leki ratujące życie, których nie zabrała.

📢 Kosztowny rajd na skuterach śnieżnych po karkonoskich lasach. Amatorzy wrażeń wpadli w nocy w zasadzkę strażników leśnych [ZDJĘCIA]

Przejażdżka skuterami śnieżnymi po leśnych duktach sporo kosztowała trzech mężczyzn z Wrocławia i okolic. Panowie urządzali sobie regularne wycieczki do karkonoskich lasów, hałasując, rozjeżdżając młodniki, strasząc zwierzęta i niszcząc przyrodę. W końcu wpadli w zasadzkę zastawioną przez strażników leśnych z Nadleśnictwa Śnieżka. Posypały się mandaty i grzywny. Ile kosztowała nielegalna przejażdżka?

📢 Wypadek na Grota-Roweckiego we Wrocławiu. Auto w rowie, korek ciągnie się od Żórawiny

Sporych utrudnień na trasie mogą spodziewać się kierowcy podróżujący do Wrocławia od strony Żórawiny. Na ul. Grota-Roweckiego we Wrocławiu doszło do wypadku, w wyniku którego piękna mazda znalazła się w rowie.

📢 Mężczyźni noszący takie imiona są najgorszymi mężami. Te imiona należą do najgorszych mężów

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Niektórzy wierzą, że na podstawie imienia można odczytać charakter posiadacza i skłonności do pewnych zachowań. Na przykład mężczyźni o pewnych imionach mają większe skłonności do zdrady czy manipulacji. Inni są po prostu leniwi, a jeszcze inni niegrzeczni lub wulgarni. Ezoterycy wybrali na tej podstawie także grupę ludzi, którzy mocniej muszą postarać się, aby być dobry mężami.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Artur Witkowski z "Naszego nowego domu". Codzienne życie kierownika budowy

Artur Witkowski to jedna z największych gwiazd hitu Polsatu "Nasz nowy dom". Kierownik ekipy budowlanej po wieloletniej współpracy z produkcją, jesienią ubiegłego roku postanowił rozstać się z programem. Jak wygląda jego codzienność? Tak mieszka i żyje na co dzień Artur Witkowski.

📢 Tak zmieniało się wrocławskie Przedmieście Oławskie. Kiedyś wiało grozą, a teraz? [ZDJĘCIA]

Przedmieście Oławskie to osiedle położone w centrum Wrocławia. Potocznie nazywane jest "Trójkątem Bermudzkim", a na jego terenie znajduje się kilka charakterystycznych punktów na mapie Wrocławia. Funkcjonował tu szpital im. Marciniaka, Trzonolinowiec wciąż stoi, a w ciągu kilkunastu lat przybyło tu luksusowych osiedli. Władze miasta rewitalizowały też część kamienic. W okolicy nie znajdziemy już natomiast pozostałości po dawnych fabrykach: papieru i samochodów. Tak zmieniał się "Trójkąt". Zobacz!

📢 Najlepsze licea na Dolnym Śląsku. TOP 25 w rankingu Perspektywy 2023. Które na podium? [RANKING]

To 25. raz, kiedy wyłaniane są najlepsze licea i technika w Polsce, w tym na Dolnym Śląsku w rankingu Perspektywy 2023. Dzięki niemu mamy okazję poznać faworytów i zobaczyć, które okazały się najlepsze w regionie. Na naszej liście jest 25liceów. Czy znów króluje Wrocław, a może niepozorne Kłodzko? Kliknijcie w zdjęcie i sprawdźcie!

📢 Rzemieślnicza rodzinna piekarnia na wrocławskim Nadodrzu zamknęła się po 45 latach. Nie było już klientów

Od 1977 roku do dziś upieczono tam kilkadziesiąt milionów bochenków chleba. Rzemieślnicza piekarnia na Nadodrzu 31 stycznia 2023 roku kończy swoją działalność. O historii tego miejsca rozmawiamy z jego właścicielem Andrzejem Sekuną. Przeczytajcie poniżej.

📢 Nowa Manufaktura we Wrocławiu najładniejszym domem wielorodzinnym 2022 roku w Polsce. Co na to mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego?

Biuro architektoniczne, które zaprojektowało Nową Manufakturę we Wrocławiu, otrzymało nagrodę w jednym z najpopularniejszych konkursów branży. Jury plebiscytu International Property Award uznało budynek na rogu ulic Kościuszki i Pułaskiego za najładniejszy dom wielorodzinny w Polsce. Co o nim sądzą mieszkańcy wrocławskiego Trójkąta?

📢 Dawid Kubacki to dumny tata i szczęśliwy mąż. Tak mieszka i żyje [prywatne zdjęcia] 31.01

Tak mieszka i żyje na co dzień Dawid Kubacki. Trwa życiowy sezon Dawida Kubackiego. Polski skoczek wygrał już pięć konkursów Pucharu Świata prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Nasz reprezentant walczy tym samym o Kryształową Kulę. Na co dzień Kubacki to szczęśliwy mąż i tata. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak żyje na co dzień.

📢 Dlaczego stadion Śląska nie był zielony podczas derbów? "Awaria"

Fioletowy, niebieski, pomarańczowy - stadion Tarczyński Arena świecił się w dniu derbów Śląsk - Zagłębie na wszystkie kolory, ale nie na zielony. Kibice byli oburzeni.

📢 Tramwaj na Jagodno? Na razie będzie autobus. Władze Wrocławia wybrały wykonawcę nowej trasy

Miasto wybrało wykonawcę trasy autobusowej, która w pierwotnych założeniach miała być trasą tramwajową na Jagodno. Którędy będzie przebiegać i kiedy będzie gotowa? O tym przeczytasz poniżej.

📢 Chore, zaniedbane, z wadami genetycznymi. Koszmar zwierząt w pseudohodowlach

Zniekształcone pyski, ciężki choroby, ciągłe niedotlenienie i trudności z oddychaniem - to tylko część cierpień, przez które przechodzą sztucznie klonowane i krzyżowane zwierzęta w tzw. pseudohodowlach. Kolejne stworzenia odbierane są chciwym sprzedawcom, ale oni wciąż zyskują klientów.

📢 Tak wyglądały studniówki w PRL-u. Było skromnie i bez spektakularnych opraw [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Zmienili się ludzie, muzyka, moda. Jedno się nie zmieniło, bal zorganizowany sto dni przed maturą był jest i będzie świetną zabawą dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, którą będą wspominać do końca życia. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały studniówki w PRL-u. Zobaczcie archiwalne zdjęcia w naszej galerii.

📢 Dolnośląscy przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie od urzędu marszałkowskiego. Chodzi o preferencyjne pożyczki. Pula to 75 mln zł

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił możliwość udzielania preferencyjnych pożyczek dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek pandemii koronawirusa. Łączna pula pieniędzy do wzięcia to 75 milionów złotych.

📢 Nocny wypadek na drodze krajowej nr 8 między Radzikowem i Łagiewnikami. Przez całą noc droga do Wrocławia była zablokowana [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (30 stycznia 2023 roku) na drodze krajowej nr 8 doszło do wypadku - samochód ciężarowy wypadł w z drogi. Trasa była zablokowana w obu kierunkach przez całą noc.

📢 Dogrywka. Gdzie są te gwiazdy, które nam obiecywałeś, Śląsku? (KOMENTARZ)

Treningi, sparingi, obozy przygotowawcze, rozpiski zajęć na święta, a na końcu 19-latek z grającego w dziesiątkę Zagłębie ośmiesza pół drużyny Śląska i strzela gola na 3:0. No i to są właśnie te detale - jak mawia klasyk. We Wrocławiu gra Victor Garcia, 28-letni Hiszpan, który jest, ale zaraz wyjedzie i nikt go nawet dobrze nie zapamięta. W sobotę jak uczniak dał się ograć chłopakowi, który całe życie gra w Lubinie i pewnie tę bramkę zapamięta już na zawsze, a jego zapamiętają kibice.

📢 Kolejny wypadek busa na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku. Rannych zostało 6 osób

31 stycznia (wtorek) na autostradzie A4 około godz. 8 rano doszło do wypadku busa, w którym rannych zostało 6 osób. Na trasie w kierunku Wrocławia są utrudnienia.

📢 Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Tu warto przyjechać

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Poza zapewnionymi kuracjami, zabiegami oraz zajęciami, jakie obejmuje plan pobytu w uzdrowisku można też skorzystać z bogactw natury, które występują na tamtych obszarach. Regeneracji uczestnika turnusu służą bowiem warunki przyrodnicze, a także zasoby naturalne terenów, gdzie położone są poszczególne uzdrowiska. Występuje tam zazwyczaj górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych i można znaleźć też liczne ścieżki przyrodnicze, dzięki czemu jest okazja, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium. Są to jedne z atutów tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu regeneracji organizmu. Wybór uzdrowiska nie jest jednak możliwy, jeśli pobyt w sanatorium ma odbywać się w odpowiedzi na skierowanie, wystosowane przez lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Miejsce i termin leczenia zostają pacjentowi wówczas przydzielone. Niektórzy decydują się na wyjazd prywatny, nierefundowany, w związku z czym sami wybierają uzdrowisko oraz czas pobytu w sanatorium. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Jakie są znaczenia imion? 31.01.23

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu!

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek 31.01.2023

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, czy ty lub twoje dzieci jesteście na liście 31.01.2023

Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię bowiem znaczy wiele dla osobowości człowieka. Poszczególnym imionom przypisuje się rozmaite dyspozycje osobowościowe – takie jak charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności, nawyki, ale chyba najczęściej inteligencję. Sprawdź inteligencję w zestawieniu imiennym według opinii współczesnych ezoteryków, bazujących wszakże także na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 Te znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? To będzie wspaniały rok. Co czeka cię w 2023 roku? 31.01.23

Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Jaki będzie rok 2023 w sferze zawodowej? Które znaki zodiaku będą szczęśliwe w 2023 roku? Sprawdź nasz horoskop na nowy rok i dowiedz się, jakie jest Twoje przeznaczenie.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 31.01.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Te ZNAKI ZODIAKU będą miały wspaniały rok 2023. WIELKI HOROSKOP dla każdego znaku zodiaku na nowy rok. Zobacz, co Cię czeka 31.01.23

Te znaki zodiaku przeżyją wspaniały rok. Przed nami otwiera się zupełnie nowy rozdział. Rok 2023 stanowi szansę na świeży start dla wielu z nas. Które znaki zodiaku skorzystają z możliwości, jakie ofiaruje im los? Sprawdź w naszym wielkim horoskopie rocznym, co wydarzy się w 2023 r. Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Czy Twoje życie zawodowe przyniesie Ci satysfakcję? Przekonaj się. Niektóre znaki zodiaku w 2023 r. zrozumieją, czym jest prawdziwy uśmiech losu. Zobacz, jaką lekcję przygotowało dla Ciebie w przyszłym roku przeznaczenie.

📢 Poseł Jacek Świat: Kandydat na prezydenta Wrocławia z PiS? To musi być ktoś młody i z werwą, ale już rozpoznawalny

"Była pandemia, teraz wojna, kryzys energetyczny oraz inflacja. Mimo wszystko, nasze notowania są wysokie. Mamy ogromne szanse, by te wybory wygrać" - uważa poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Świat. Rozmowę z nim przeczytacie poniżej.

📢 Te psy są najmądrzejsze! Eksperci stworzyli ranking najmądrzejszych ras psów. Nauczenie nowej komendy zajmuje im mniej niż pięć prób 31.01.

Piękne, wierne i kochające psy mają różne osobowości i predyspozycje. Zastanawiasz się nad adopcją szczeniaka? Sprawdź, jakie rasy psów są najmądrzejsze. Z nimi nie będziesz miał problemów w nauce nowych komend i sztuczek. Nauczenie się nowej komendy może zająć mniej niż pięć prób. Jakie psy znalazły się w czołówce? Sprawdź!

📢 Osoby o tych imionach mają trudny charakter. Ciężko się z nimi dogadać. Są uparte i bywają nieznośne. Sprawdź listę! 31.01.2023

Oto lista imion, które uchodzą za posiadaczy trudnego charakteru. Ciężko zaakceptować ich pewne zachowania i sposób bycia. Badacze zajmują się rozszyfrowaniem psychologicznych aspektów ludzkich imion i ich zależnościami. Kiedyś wierzono, że imiona mają funkcje magiczne i mogą determinować osobowość i charakter człowieka. Te osoby mają trudny charakter. Zobacz, jakie jest znaczenie tych imion. Sprawdź, kto jest na liście!

📢 Agresywne rasy psów, od których lepiej trzymać się z daleka. Nie masz doświadczenia w tresurze, boisz się psów? To unikaj tych ras

Agresywne rasy psów: niektóre rasy psów, mogą być bardziej niebezpieczne niż inne. Na podstawie licznych publikacji stworzono listę ras psów powszechnie uważanych za niebezpieczne. Podkreślmy: uważane za niebezpieczne. To, że jakaś rasa psów pojawia się w tym zestawieniu, nie oznacza, że ten pies zagraża naszemu bezpieczeństwu. Eksperci podkreślają jednak, że są takie rasy psów, które powinny mieć styczność tylko z doświadczonymi właścicielami. Takimi, którzy tym czworonogom zapewnią właściwą opiekę i szkolenie.

📢 Tragiczny wypadek na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku. Zderzyły się trzy busy, jedna osoba nie żyje, dwie są ciężko ranne [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (30 stycznia) wieczorem na 67. kilometrze autostrady A4 doszło do tragicznego wypadku, w którym zderzyły się trzy busy. O szczegółach piszemy poniżej.

📢 Miliony z ZUS do wzięcia. To po zmarłych, którzy nie doczekali emerytury - część pieniędzy jest dziedziczona, ZUS nie informuje [31.01.2023]

ZUS wciąż dysponuje pieniędzmi z OFE. Jednak z automatu ich nie wypłaci. Spadkobiercy sami muszą to zainicjować. Jak podają eksperci, to spadkobiercy muszą wykonać pierwszy krok w tym zakresie. Brak działań z ich strony sprawia, że część pieniędzy wciąż pozostaje na kontach ZUS-u. Formalności trzeba zacząć od kontaktu z Zakładem i nie ma wyznaczonego terminu, w którym należy to zrobić. Natomiast wypłacane środki podlegają zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób fizycznych.

📢 Jurty, namioty sferyczne, domki na drzewach. TOP 7 najbardziej klimatycznych miejsc na nocleg na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]

Dolny Śląsk warto odwiedzić o każdej porze roku. To z pewnością jedno z najpiękniejszych województw w Polsce, bogate w wyjątkowe zabytki i zjawiskowe krajobrazy. Znajdziesz tu także niepowtarzalne miejsc na nocleg. Przedstawiamy prawdziwe perełki, w których pobyt zapewni wyjątkowe wspomnienia. Zobacz 7 najciekawszych propozycji z absolutnie unikatowym klimatem.

📢 Hala Stulecia, dworzec Wrocław Główny i Sky Tower w Minecrafcie! Wrocławscy uczniowie zakończyli jedyny taki projekt w Polsce

Hala Stulecia, Dworzec PKP we Wrocławiu, Powódź Tysiąclecia, Sky Tower i główne ulice Wrocławia. Wszystko to znajduje się na mapach przygotowanych przez uczniów biorących udział we wrocławskim hackathonie, czyli maratonie programowania w grze Minecraft. Zobaczcie ich prace!

📢 To tutaj stanie drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Budynek Quorum przy ul. Sikorskiego jest jednym z największych kompleksów biurowo-mieszkalnych we Wrocławiu. Łącznie tworzy go 5 budynków, a jeden z nich ma być niższy jedynie od słynnego Sky Tower! Co dzieje się na placu budowy? Kiedy inwestycja zostanie zakończona? Przeczytajcie poniżej.

📢 Zapomniany magazyn porcelany Książ. Szabrownicy wynoszą całe zastawy stołowe! [ZDJĘCIA]

Dziś mnóstwo osób płacze po wałbrzyskiej Porcelanie Krzysztof, najstarszym zakładzie w mieście. Przed salonem firmowym ustawiają się klienci z całej Polski chcący kupić ostatnie sztuki porcelany. Tymczasem, w Wałbrzychu znajduje się zapomniany magazyn, w którym spoczywają ostatnie duże partie zastawy stołowej Porcelany Książ. Ta firma była kiedyś największą fabryką porcelany w Europie!

📢 Tragedia na drodze pod Wrocławiem. Suzuki z impetem uderzyło w drzewo i zapaliło się. Nie żyje 18-latka [ZDJĘCIA]

Do tego makabrycznego wypadku doszło w ostatnią niedzielę (29 stycznia 2023 roku), na lokalnej drodze w gminie Kostomłoty. Jadący od strony Wawrzeńczyc do Paździorna samochód, zjechał z drogi i z ogromnym impetem uderzył w przydrożne drzewo. Suzuki Grand Vitara stanęło w płomieniach. Na miejscu tego wypadku zginęła 18-letnia pasażerka auta, a ranny został 28-letni kierowca. Oboje to mieszkańcy okolicznych miejscowości.

📢 Wrocławianie bez prądu. Ostrzeżenia dla mieszkańców kilkudziesięciu ulic [LISTA]

Czasowe wyłączenia prądu zdarzają się we Wrocławiu prawie każdego dnia. Nie inaczej będzie w nadchodzącym tygodniu (30 stycznia - 3 lutego). Tauron zapowiada, że wyłączenia dotkną mieszkańców kilkudziesięciu ulic, znajdujących się na terenie Psiego Pola, Krzyków, Śródmieścia, Fabrycznej i Starego Miasta. Ich listę zobaczysz przechodząc do galerii >>

📢 40-metrowa drabina wozu strażackiego złamała się na pół! Straż wycofuje ją z użytku, czy Wrocław jest bezpieczny?

W poniedziałek (30 stycznia 2023 r.) rozłożona 40-metrowa drabina wozu strażackiego złamała się na pół! Do zdarzenia doszło podczas testów w Inowrocławiu. Wypadek z udziałem drabiny tego samego producenta miał również miejsce pod koniec października minionego roku w Katarze. Wówczas zginęło trzech strażaków. Straż pożarna w trybie pilnym wycofuje je z użytku w całej Polsce. Czy we Wrocławiu również są takie drabiny? Sprawdziliśmy.

📢 Szczury atakują Wrocław, są ich miliony! Gdzie żyje ich najwięcej? Zobacz listę osiedli i ulic [ZDJĘCIA]

Niedługo rozpocznie się coroczna akcja obowiązkowej deratyzacji we Wrocławiu. Czy istnieje sposób, aby wyplenić te gryzonie na zawsze? Przeczytajcie poniżej. A w galerii znajdziecie listę wrocławskich osiedli i ulic, przy których szczury są ostatnio widywane najczęściej.

📢 Bezpartyjni Samorządowcy powalczą w wyborach parlamentarnych. Chcą być alternatywą dla PiS-u i PO. Szacują 6-8 proc. poparcia

Na konferencji prasowej federacja Bezpartyjnych Samorządowców ogłosiła, że wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. "Nie chcemy mieć na listach nikogo związanego z Platformą Obywatelską czy Prawem i Sprawiedliwością" - zapowiada Cezary Przybylski.

📢 Exposito jednak w Rakowie? Spore zainteresowanie Łyszczarzem. Śląsk Wrocław transfery ZIMA 2023 (transfery, newsy, fakty, plotki)

Transfery Śląska Wrocław, czyli: kto odszedł, kto odejdzie, kto przyszedł, a kto jeszcze przyjdzie? Kogo klub rozpatruje pod kątem gry w Śląsku w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023? W tym artykule na bieżąco będziemy podawać wszystkie newsy, fakty, weryfikować plotki i informować o wszystkich ruchach kadrowych w Śląsku. Na tę chwilę klub nie wie o ew. powrocie rozmów Rakowa z Erikiem Expósito. WKS był za to bliski sprzedania Adriana Łyszczarza do Fortuna 1 ligi, ale sam zawodnik nie był zainteresowany transferem.

WAŻNE! Do kolejnych piłkarzy przejdziesz za pomocą gestów na telefonie lub strzałek obok.

📢 Ogromny korek na AOW w kierunku autostrady A4. Zderzyły się dwa samochody, jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (30 stycznia 2023 roku) na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A8) doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody. Kierowcy jadący w kierunku autostrady A4 stanęli w korku.

📢 Wypadek na ul. Pułaskiego we Wrocławiu. Kobieta w renault wjechała na skrzyżowanie, nie zatrzymując się! (NAGRANIE WYPADKU)

Trzy samochody osobowe zderzyły się w poniedziałek (30 stycznia 2023 r.) około godziny 14 na ul. Pułaskiego we Wrocławiu. Kobieta jadąca renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Wjeżdżając na skrzyżowanie, nawet nie zatrzymała auta, aby upewnić się, czy może to zrobić bezpiecznie. Przy skrzyżowaniu z ul. Kniaziewicza są utrudnienia w ruchu. Obejrzyjcie nagranie z przebiegu wypadku poniżej!

📢 Najdroższe używane i powystawowe samochody we Wrocławiu. Porsche, Ferrarii, Rolls-Royce i inne luksusowe marki [OFERTY]

Są piękne, prestiżowe, luksusowe, eleganckie i... bardzo drogie. Zobaczcie jakie samochody możecie kupić we Wrocławiu. W ofertach same ekskluzywne pojazdy, nierzadko w cenie domu - używane i powystawowe.

📢 Doda i Dariusz Pachut tworzą piękną parę. Kim jest góral spod Łącka, który zdobył serce znanej piosenkarki? Ma bardzo ciekawe życie! 30.01.

Doda przestała w końcu ukrywać mężczyznę, który skradł jej serce. Jak się okazuje wybrankiem Doroty Rabczewskiej jest Dariusz Pachut, rodowity sądeczanin, a może nawet góral, który pochodzi z Zabrzeży w gminie Łącko. Mężczyzna zasłynął wcześniej z pięknych inicjatyw, podczas których m.in. uczestniczył w akcji ratowniczej w Albanii. Innym razem spełnił marzenie niepełnosprawnego chłopca, którego wraz z kolegą wyniósł na Rysy. Na koncie ma także wiele sukcesów sportowych. Głośno było o nim jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy to spotykał się z dziennikarką Dorotą Gardias.

📢 Kobiece części ciała, które zdradzają twój wiek. To przez nie możesz wyglądać na starszą, niż jesteś! Zobacz, jak je odpowiednio pielęgnować

Zmarszczki czy wiotka skóra to oznaki starzenia, które mają istotny wpływ na kobiecy wygląd. Większość pań poświęca dużo czasu na codzienną pielęgnację. Dbają o to, aby skóra była jędrna, promienna, świeża i wyglądała młodo. A dlaczego? Bo jej stan może wiele zdradzić np. kobiecy wiek. Podpowiadamy, które części ciała mają wpływ na twój wizerunek.

📢 Tak mieszka Kamil Stoch. Góralski dom z widokiem na Tatry robi ogromne wrażenie. Tutaj lubi spędzać wolny czas Kamil Stoch

Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Mimo że w tym sezonie Pucharu Świata nie osiąga spektakularnych wyników, jest uważany za jednego z najlepszych skoczków na świecie. Zobacz, gdzie mieszka na co dzień ulubiony sportowiec Polaków i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Zajrzyj do góralskiego domu Kamila Stocha.

📢 "Człowiek wpadł do rzeki z mostu Grunwaldzkiego!" - wszystko wyjaśniło się, gdy ratownicy spojrzeli pod wrocławski most [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (30.01) przed południem na moście Grunwaldzkim we Wrocławiu pojawiło się dużo służb ratunkowych: kilka wozów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego, pogotowie ratunkowe i policja. Przejeżdżający przez most kierowca zauważył, że z bariery przeprawy do rzeki wpadł człowiek. Co się tak naprawdę wydarzyło na moście? Wszystko wyjaśniło się, gdy ratownicy spojrzeli pod most... Przeczytajcie poniżej.

📢 Tak mieszkaliśmy w PRL-u. Zobacz wnętrza z lat 60., 70., 80. Wiele rozwiązań z tamtych czasów wraca dziś do mody

Jak mieszkaliśmy w PRL-u? Zapraszamy na nostalgiczną wyprawę po wnętrzach z tamtych lat. Co ciekawe, meble i rozwiązania z lat 60., 70. i 80. dziś często znów stają się modne i podobają się nie tylko tym, którzy pamiętają minioną epokę. Zobacz, jak wyglądały typowe wnętrza naszych domów i mieszkań w PRL-u.

📢 Mosty Pomorskie już przejezdne. Zakończył się ich 3-letni remont. Co zostało zrobione? Jak wygląda organizacja ruchu? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wyczekiwany koniec remontu mostów Pomorskich, który trwał od początku 2020 roku, nareszcie nadszedł. 30 stycznia (poniedziałek) przejechały po nim pierwsze samochody i autobusy.

📢 Martwe węże pod Poznaniem. Policjanci poszukują ich właściciela

W Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem znaleziono martwe węże. Sprawę wyjaśniają policjanci. Gady zostały zauważone 12 stycznia 2023 roku, przez spacerowicza na leśnej drodze. Jak wynika z opinii biegłego zostały one uduszone. W związku z tym śledczy poszukują ich właściciela, hodowcy lub osoby, która miałaby istotne informacje mogące pomóc funkcjonariuszom w ustaleniu jego tożsamości.

📢 Na wrocławskich Stabłowicach grasuje wielki pies. Mieszkańcy zgłaszali go już do straży miejskiej - bezskutecznie

W okolicach rzeki Bystrzycy na Stabłowicach oraz w Leśnicy zauważono psa rasy Kangal. Biega od dłuższego czasu samopas po osiedlach, między domami i w okolicach sklepów. Mieszkańcy są zaniepokojeni, ponieważ nie wiedzą jak zareaguje na ich widok olbrzym. Zgłaszali już sprawę do kilku instytucji , od Straży Miejskiej po policję. Bez skutku.

📢 Gęsty śnieg we Wrocławiu, a w Sudetach silny wiatr. Ostrzeżenie IMGW i pogoda dla Dolnego Śląska

Pogoda lubi nas zaskakiwać. Rano, 30 stycznia w mieście sypnęło śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też ostrzeżenia dla powiatów na południu województwa. Sprawdziliśmy pogodę na najbliższe dni.

📢 TOP 18. Osobliwości Dolnego Śląska. Tych miejsc może nam zazdrościć cała Polska. Zobaczcie zdjęcia

Tych miejsc nie ma w żadnym miejscu w kraju. Najstarsze drzewo w Polsce, najdłuższy wiadukt kolejowy, Kolorowe Jeziorka, Błędne Skały oraz Milczące Dzwony - te wszystkie atrakcje znajdziemy tylko na Dolnym Śląsku. Nie ma chyba drugiego takiego regionu w Polsce, który obfituje w zabytki, ale i gwarantuje niebiańskie widoki na góry. O jakich osobliwościach regionu warto jeszcze wiedzieć? To osiemnaście propozycji, które przygotowaliśmy.

📢 Zioła na stres. Domowe sposoby na uspokojenie nerwów - TOP 12

Stres zabija i nie jest to tylko powtarzany w kółko mit. Osoby zmagające się z nieustannym napięciem częściej zapadają na różnego rodzaju choroby, a w tym: nowotwory, owrzodzenia przewodu pokarmowego, są narażone na wylew, zawał czy tężyczkę. Jak obniżyć jego poziom i uchronić organizm? Pomogą nam m.in. zioła.

📢 Piękna zima na najwyższym szczycie Karkonoszy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Narzekacie na bezśnieżną zimę na nizinach Dolnego Śląska? Tęsknicie do "prawdziwych zim"? Takie wciąż można znaleźć w najwyższym sudeckim paśmie - Karkonoszach. A przy wcześniejszej rezerwacji noclegu np. w Domu Śląskim, Samotni czy Strzesze Akademickiej, można dodatkowo podziwiać piękne zachody czy wschody słońca ze Śnieżką w tle, a nawet na jej szczycie. Piękne zdjęcia Karkonoszy w zimowej szacie przesłał do nas Pan Grzegorz. Zobaczcie!

📢 Apartamentowce w górach na Dolnym Śląsku rosną jak na drożdżach. Podobnie jak ich ceny. Za metr kwadratowy zapłacimy krocie

Prawdziwy wysyp kompleksów condo-hotelowych obserwujemy w górskich miejscowościach Dolnego Śląska. W Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Świeradowie-Zdroju, Zieleńcu apartamentowce rosną jak na drożdżach. Prowadzonych jest kilka inwestycji, a kolejne są zapowiadane. Ceny apartamentowców szybują w górę, bo Karkonosze i Góry Izerskie są teraz w modzie. Ile wynosi średnia cena za metr kwadratowy?

📢 Ponad 40 inwestycji we Wrocławiu w 2022 roku. Co zostało ukończone, a na co jeszcze czekamy?

W lutym 2022 roku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta poinformował o planach inwestycyjnych przewidzianych do realizacji we Wrocławiu. Na obszernej liście znalazły się m.in. budowy i remonty ulic oraz dróg, remonty chodników i ścieżek rowerowych czy nowe oświetlenie przy wrocławskich ulicach. Co udało się wykonać, a na co jeszcze poczekamy? Przeczytajcie poniżej.

📢 Wrocław bez pręgierza w Rynku i z parkingiem na Świdnickiej. Tak wyglądało miasto w latach 80.

  • Spotkajmy się pod pręgierzem - to dziś tak popularne stwierdzenie we Wrocławiu, że aż nie chce się wierzyć, że zaledwie 40 lat temu wrocławianie nie wiedzieli o co chodzi. Średniowieczny pręgierz, mocno zniszczony po II wojnie, rozebrano w 1947 roku. Do połowy lat 80 nie było go w centrum Wrocławia. Jak wówczas wyglądało nasze miasto? Możecie się o tym przekonać, dzięki doskonałym zdjęciom fotoreporterów, które odnaleźliśmy w archiwum Gazety Wrocławskiej. Większość kadrów w tej galerii wykonał Wiesław Dębicki.

📢 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin. Oceny piłkarzy po derbach Dolnego Śląska (OCENY)

Śląsk Wrocław przegrał z KGHM Zagłębiem Lubin 0:3 w 18. kolejce PKO Ekstraklasy. Oceniliśmy piłkarzy obu zespołów za występ w derbach Dolnego Śląska. Oceniliśmy piłkarzy WKS-u za występ w tym spotkaniu. Oceny w skali od 1 do 10, gdzie 10 to klasa światowa, a 1 występ poniżej wszelkiej krytyki.

📢 Wilk w psiej budzie, niosący głowę psa. Te sytuacje miały miejsce w Lubuskiem!

W Lubuskiem żyje nawet kilkaset wilków. Nasi Czytelnicy mieli okazję się przekonać, jak wygląda spotkanie z tym zwierzęciem. Czasami spotykali wilki w bardzo dziwnych sytuacjach - widzieli, jak niesie głowę psa lub jak śpi w psiej budzie! A wszystko to uwiecznili na zdjęciach. Na sam widok można dostać gęsiej skórki...

📢 Costa del Sol czy diamentowa Islandia? Sprawdziliśmy, na jakie plaże można polecieć bezpośrednio z Wrocławia [CENY]

Hiszpania, Portugalia, a może Cypr? Te miejsca nadają się idealnie na krótki wypoczynek nad morzem, w słońcu. Ale można też wybrać nieco chłodniejsze plażowe klimaty - na Islandii. W te miejsca dolecicie w nie prosto z Wrocławia. Sprawdziliśmy średnie ceny biletów.

📢 Studniówka 8 Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Maturzyści bawili się w podwrocławskim zamku Topacz (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

W sobotę wieczorem w zamku Topacz odbył się bal studniówkowy 8 Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu. Ponad trzystu uczniów zatańczyło poloneza. Był z nimi nasz fotoreporter. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Dolnośląskie miejsca wstydu. Kiedyś były perełkami, dziś popadają w ruinę. Mamy zdjęcia

Oto kilkanaście najbardziej paskudnych budynków, które od lat popadają w niebyt, a część z nich grozi zawaleniem. To największe ruiny Dolnego Śląska. Brakuje na nie pomysłu oraz inwestorów, chcących dać im drugie życie. Wśród nich są dawne fabryki (zakład porcelany z Wałbrzycha), hotele oraz baseny. Budynki z Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Wrocławia, Lubania, Głogowa czy Zgorzelca rozpadają się na naszych oczach. Część z nich została zaadaptowana przez bezdomnych. Wala się tam gruz i stare ubrania. Oceńcie sami.

📢 Jaskinie Dolnego Śląska. Te cieszą się największą popularnością wśród turystów. Gdzie warto pojechać?

Jaskinie i skalne jamy cieszą się dużą popularnością wśród turystów, prawie tak dużą jak górskie szczyty. I jednych i drugich na Dolnym Śląsku nie brakuje. Przygotowaliśmy dla Was listę najpopularniejszych jaskiń regionu. Wystarczy kliknąć w GALERIĘ.

📢 Studniówka XI LO we Wrocławiu. To był bal jak z Hollywood [ZDJĘCIA]

Studniówka XI Liceum Ogólnokształcącego odbyła się 28 stycznia w Hotelu Jasek. Piękne kreacje, dostojny taniec i uroczysty toast, przypominały bal jak z Hollywood. W pierwszej parze, obok dyrektor Magdaleny Wesołowskiej-Rańdy, Poloneza prowadził prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Przyszli maturzyści wyglądali po prostu bajecznie. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Niesamowita studniówka szkoły muzycznej. Uczniowie bawili się w Starej Garbarni we Wrocławiu (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

W sobotni wieczór (28.01.2023) uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, spotkali się na uroczystym balu studniówkowym w Starej Garbarni. Nie mogło być inaczej - poloneza zatańczyli do utworu, który sami skomponowali. Podczas balu nie brakowało też innych niespodzianek muzycznych. Zobaczcie, jak się bawili. Takiej studniówki już dawno nie było!

📢 Tragiczny wypadek porsche na S8 w kierunku Białegostoku. Zginęły trzy osoby, w tym Tomasz Jakacki, prezes PSL z powiatu łomżyńskiego

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę nad ranem na ekspresowej drodze S8 w kierunku Białegostoku. W okolicach miejscowości Sikory Pawłowięta (pow. wysokomazowiecki) zderzyły się osobowe porsche z ciężarówką. Niestety, zginęły trzy osoby. Droga w obu kierunkach była całkowicie zablokowana. Obecnie już nie ma utrudnień w ruchu. Jak się okazuje, wśród ofiar jest działacz PSL z regionu - Tomasz Jakacki.

📢 Śląsk - Zagłębie 0:3. Ponad 9 tys. osób na Tarczyński Arena (ZDJĘCIA KIBICÓW)

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0:3 (ZDJĘCIA KIBICÓW). Ponad 9 tys. kibiców oglądało w sobotę derby Dolnego Śląska na stadionie Tarczyński Arena. Mecz odbywał się bez kibiców gości - ich trybuna świeciła pustkami. Jak bawili się pozostali? Sądząc po wyniku, nie najlepiej. Kto z Was był na meczu?

📢 Studniówka I LO z Wrocławia. Tak bawili się maturzyści w hotelu Mercure (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

Studniówki we Wrocławiu "rozkręciły" się na dobre, więc również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia, do sobotniego poranka kręcili się i skakali na parkiecie, w sali balowej hotelu Mercure. Zabawa była świetna! Zobaczcie mnóstwo zdjęć licealistów z tego wyjątkowego dla nich balu.

📢 Willa Guttentaga we Wrocławiu wciąż na sprzedaż. Jak wygląda w środku? [ZDJĘCIA]

W całym Wrocławiu zachowało co najwyżej kilkanaście willi zbudowanych w tym stylu. Ta, mieszcząca się przy ulicy Legnickiej 42, była w okresie międzywojennym zamieszkana przez Alfreda Guttentaga, jubilera dworskiego. W XXI wieku willa kilkukrotnie zmieniała właściciela. Po raz kolejny jest wystawiona na sprzedaż.

📢 Dolny Śląsk: Zamek w Międzylesiu, zabytkowe kino i unikatowe wille. Te nieruchomości są na sprzedaż (28.01)

Zabytki wystawione na sprzedaż na Dolnym Śląsku to prawdziwe perełki. Znajdziemy wśród nich zamek w Międzylesiu, pałac w Brzezinie, willę w Świeradowie czy Ziębicach, a także kino w Jeleniej Górze i zabytkowy pensjonat Bajka w Kudowie. Każde z tych miejsc pamięta jeszcze przedwojenne czasy i może pochwalić się niezliczonymi historiami o szlachcicach oraz bogatych mieszczanach. Obiekty pilnie szukają inwestorów, którzy pomogą im przywrócić dawny blask. Wybraliśmy spośród wszystkich ofert 14 budynków. Ile kosztują? Sprawdzamy ceny!

📢 Ludzie jak wy idziecie w góry! Podpowiadamy jak się ubrać na zimową wyprawę w Karkonosze [FILM, ZDJĘCIA]

Jak co roku, podczas zimy w sieci pojawiają się zdjęcia i nagrania turystów, którzy w czasie najgorszych warunków ubrali się w góry jak na letni spacer po parku. W butach sportowych, cienkich kurtkach czy nawet w krótkich spodniach, wybierają się zdobywać górskie szczyty. Ale to nie wszystko! Podpowiadamy jak się prawidłowo ubrać, a czego absolutnie nie zakładać. Sprawdźcie.

📢 Pub św. Jan we Wrocławiu. Będzie w rynku, w lokalu po upadłej restauracji

W rynku, w kamienicy nr 19 jeszcze dwa miesiące temu mieściła się Restauracja Cesarsko-Królewska. Już niedługo w lokalu będzie mieć siedzibę Św. Jan – pub regionalny. Pierwsze takie miejsce we Wrocławiu

📢 Nadchodzące przetargi AMW. Nie uwierzysz, co sprzedaje polskie wojsko! Motorówka, instrumenty, drewno na opał i inne! Sprawdźcie sami

AMW regularnie wystawia przetargi w wielu miastach w całej Polsce. Na listach ofert znajdują się setki przedmiotów, można więc powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie w okazyjnej cenie. Tym razem wybraliśmy dla Was najciekawsze oferty AMW, wśród nich m.in. opał, sprzęt oświatowy czy motorówka. Sprawdźcie koniecznie naszą galerię.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Dolnego Śląska. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Komunalne mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu. Ile kosztują? Jak wyglądają w środku?

Gmina Wrocław regularnie prowadzi przetargi na sprzedaż mieszkań komunalnych. Ich lokalizacje są bardzo atrakcyjne - najczęściej znajdują się w centrum miasta. Do wyboru są lokale w wielorodzinnych willach, przedwojennych kamienicach lub na blokowiskach. Ich wygląd, delikatnie mówiąc, pozostawia jednak wiele do życzenia. Zobacz, jak wyglądają mieszkania komunalne wystawione na sprzedaż. Pod uwagę wzięliśmy lokale, których przetarg odbędzie się w I kwartale 2023 roku.

📢 Zdewastowane i zrujnowane pałace Dolnego Śląska. Popadają w ruinę (Zdjecia)

Dolny Śląsk obfituje w zabytki. Znajdziemy tu kunsztownie odremontowane domy, zamki i pałace, ale niestety i takie , które zostały kompletnie zaniedbane. Agonia części z nich zasmuca, bo to obiekty z ogromnym potencjałem, który po wojnie nie został właściwie wykorzystany. Przygotowaliśmy dla was zestawienie 15 zamków i pałaców, z których część od dawna prosi się o remont. Jaki będzie ich los? Może znajdzie się inwestor i zechce się nimi zaopiekować? Na razie stoją, niszczeją i straszą. Część z nich mogła być zjawiskowa.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Śmiertelny wypadek pod Wrocławiem. Auto uderzyło w drzewo (ZDJĘCIA)

Tragiczny w skutkach wypadek na lokalnej drodze pomiędzy Wawrzeńczycami (gmina Mietków) a Paździornem (gmina Kostomłoty). Samochód osobowy uderzył tam w przydrożne drzewo, kierowcy nie udało się uratować, zginął na miejscu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ukraina w UE? - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie