Pracownicy Leroy Merlin spełniają marzenia dzieci z wrocławskiego domu dziecka

Materiał partnera zewnętrznego
Udostępnij:
Niecodzienni goście z pędzlami, farbami i narzędziami w rękach odwiedzili podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Tuż przed Dniem Dziecka pracownicy nowo powstającego sklepu Leroy Merlin Wrocław Krakowska postanowili wyremontować pokoje wychowanków domu dziecka przy ul. Kamieńskiego.

Od lat pracownicy Leroy Merlin działają na rzecz lokalnych społeczności w miejscach, gdzie funkcjonują markety sieci. Teraz do tej grupy dołączył także zespół nowego sklepu Leroy Merlin, który niebawem przyjmie klientów we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej. Jego pracownicy postanowili pomóc potrzebującym podopiecznym Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania (WCOW) i wyremontować część pomieszczeń w domu dziecka przy ul. Kamieńskiego, gdzie obecnie mieszka ośmioro dzieci w wieku szkolnym.

„Chcieliśmy zrobić coś dla mieszkańców jeszcze przed otwarciem sklepu. Gdy pojawił się konkretny pomysł pomocy, odwiedziłem kilka domów dziecka. Ten przy ul. Kamieńskiego najbardziej wymagał remontu, dlatego zdecydowaliśmy się zakasać rękawy i pomóc właśnie tej placówce” – opowiada Mariusz Ślązak, Kierownik Działu Relacji z Klientami w Leroy Merlin Wrocław Krakowska.

Wszystkie ręce na pokład

Prace w domu dziecka rozpoczęły się w poniedziałek, 22 maja br. i potrwają do piątku. W sumie pracownicy Leroy Merlin własnymi siłami wyremontują dwa pomieszczenia – dla dziewczynek i dla chłopców. Oba pokoje przejdą generalny remont i zostaną jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb najmłodszych. „Chcemy stworzyć miejsca, które będą przytulne i przyjazne dzieciom. Odświeżymy ściany i pokryjemy je powłoką chroniącą przed zabrudzeniami. Wymienimy też drzwi wejściowe do obu pokojów, a wewnątrz pojawią się nowe parapety i wykładziny dywanowe. Ciepłą atmosferę zapewni oświetlenie i nowe aranżacje okien” – wylicza Ślązak i dodaje: „To będzie taki prezent od nas dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, dlatego skrzyknęliśmy się, żeby zdążyć przed 1 czerwca.”

Najmłodsi mieszkańcy placówki już nie mogą doczekać się końcowych efektów pracy zespołu Leroy Merlin. Nie mniejszy entuzjazm panuje wśród pracowników WCOW. Władze placówki podkreślają, że inicjatywa Leroy Merlin Wrocław Krakowska jest dla nich dużym wsparciem. „Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania jest największą placówką opiekuńczo-wychowawczą we Wrocławiu, obecną w 14 lokalizacjach. W sumie pod naszą opieką przebywa obecnie prawie 200 dzieci. Do placówki przy ul. Kamieńskiego dzieciaki wprowadziły się pod koniec 2013 r. Od tego czasu wyremontowane zostały korytarz, łazienki i ubikacje, natomiast pokoje dzieci i salon nie były remontowane. Potrzeby w zakresie remontowo-budowalnym są więc ogromne, dlatego też propozycja firmy Leroy Merlin bardzo nas ucieszyła” – podkreśla Monika Pezdek, Zastępca Dyrektora WCOW i dodaje, że ma ogromną nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z zespołem Leroy Merlin.

To dopiero początek

Dalszą współpracę zapowiada także Mariusz Ślązak: „Wiemy, jak bardzo pomoc jest potrzebna placówkom WCOW. Nasi pracownicy są pełni zapału, energii i chcą dalej pomagać tym dzieciakom i nie tylko. Mamy już kilka pomysłów, jak polepszyć warunki mieszkaniowe w budynkach WCOW-u, np. realizując granty przyznawane przez Fundację Leroy Merlin Polska.” Fundacja powstała we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu pracownicy sieci dwa razy do roku mogą ubiegać się o finansowe wsparcie zgłoszonych przez siebie społecznych projektów. O przyznaniu środków decyduje specjalna komisja Leroy Merlin. W każdym projekcie bardzo ważne jest indywidualne zaangażowane pracowników, ich praca na zasadach wolontariatu oraz pozytywny efekt dla lokalnej społeczności. Do tej pory blisko 2000 wolontariuszy Leroy Merlin wyremontowali ponad 200 placówek i założyli 12 edukacyjnych ogrodów w całej Polsce.

„Do końca maja razem z Gazetą Wrocławską chcemy także odwiedzić kilka ościennych miast. Wspólnie je pokażemy i poprowadzimy w nich ekologiczne warsztaty dla najmłodszych. Poopowiadamy trochę o ekologii, segregacji śmieci i razem posadzimy 200 sadzonek” – zapowiada Ślązak.

To jednak nie jedyne inicjatywy pracowników Leroy Merlin Wrocław Krakowska skierowane do mieszkańców Wrocławia i okolic. Jak zdradza Mariusz Ślązak, od września pracownicy sklepu chcą ruszyć z ekologicznymi warsztatami „Dzieciaki Sadzeniaki” we wrocławskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Najmłodsi dowiedzą się na nich, jak pielęgnować rośliny i będą mieli okazję pobawić się w ogrodników, a wszystko pod czujnym okiem pracowników Leroy Merlin. W nowym roku szkolnym zespół sklepu oferuje również swoją pomoc w przygotowywaniu pracowni technicznych we wrocławskich szkołach i organizacji zajęć dla małych majsterkowiczów. Wakacje też zapowiadają się pracowicie. „Są pomysły na współdziałanie z okolicznymi działkowcami. Chcemy zaprosić ich na wspólne grillowanie w formie sąsiedzkiego pikniku przed naszym marketem, zaraz po otwarciu sklepu” – zdradza Ślązak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie