Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca w policji - test do policji [PORADNIK, TESTY ONLINE, TERMINY]

Redakcja
PRACA W POLICJI - TESTY DO POLICJI
PRACA W POLICJI - TESTY DO POLICJI fot. Polskapresse
Zobacz: TEST DO POLICJI ONLINE, PRACA W POLICJI - praktyczny poradnik, terminy przyjęć do policji, płace w policji, przykładowy test do policji online (test wiedzy, test sprawnościowy, test psychologiczny multiselect).

PRACA W POLICJI - KRYTERIA PRZYJĘĆ

Interesuje Cię praca w policji? Sprawdź, czy spełniasz podstawowe kryteria. Aby starać się o przyjęcie do służby musisz:

  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • posiadać nieposzlakowaną opinię,
  • być nie skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Osoby spełniające wszystkie te kryteria muszą pomyślnie zdać testy do policji - to zarówno test dotyczący merytorycznej wiedzy, test psychologiczny jak i test sprawnościowe.

PRACA W POLICJI - REKRUTACJA

Terminy przyjęć do pracy w policji i planowaną liczbę nowych policjantów ustala co roku Komendant Główny Policji. Informacji o miejscu składania wymaganych dokumentów należy szukać na stronach internetowych i w Biuletynach Informacji Publicznej Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich (Stołecznej) Policji, komend powiatowych, miejskich i rejonowych Policji oraz w siedzibie tych komend i w wojewódzkich oraz powiatowych urzędach pracy. W roku 2014 przyjęcia do policji planowane są w terminach: 28 stycznia - 500 osób, 2 kwietnia - 998 osób, 2 czerwca - 1100 osób, 5 sierpnia - 620 osób, 7 października - 1100 osób, 2 grudnia - 1100 osób..

Praca w policji - wymagane dokumenty: podanie o przyjęcie do służby, wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby w policji, kserokopie świadectw pracy lub służby - oryginały kandydat przedkłada do wglądu, kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe - oryginały kandydat przedkłada do wglądu,
wypełniona ankietę bezpieczeństwa osobowego, książeczka wojskową (jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową)

Po ocenie dokumentów, wybrani kandydaci których interesuje praca w policji, zostaną zakwalifikowani do testów. Niestety, testy do policji nie są łatwe. Kandydatów czekają testy psychologiczne, testy wiedzy merytorycznej i testy sprawności fizyczne. Kandydat powinien stawić się w wyznaczonej, jednej z pięciu, szkole Policji (Katowice, Legionowo, Piła, Słupsk, Szczytno). Testy do policji odbywają się jednego dnia. Test wiedzy ma charakter rankingowy, test sprawności fizycznej - selekcyjny.

PRACA W POLICJI - TESTY DO POLICJI

Test do policji - test wiedzy. Składa się z 40 pytań, do każdego z nich podane są 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa, za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać 1 punkt. Te testy do policji sprawdzają wiedzę z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Bez tej wiedzy praca w policji nie będzie możliwa.

Test do policji (przykładowe pytania) znajdziesz na końcu tego tekstu

Test do policji - test sprawności fizycznej. Test ten polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Test jest zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas mniejszy lub równy 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Testy do policji - test psychologiczny. Praca w policji wymaga też pozytywnej opinii psychologów. Test psychologiczny przeprowadzany jest po testach merytorycznych i sprawnościowych, już w poszczególnych komendach wojewódzkich (lub komendzie stołecznej). Test psychologiczny przeprowadzany jest przez psychologa metodą MultiSelect i składa się z badania w formie testu komputerowego, rozmowy z psychologiem oraz podsumowania wyników badania i rozmowy. Test MultiSelect sprawdza predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność, postawę w pracy.

Testy do policji - zobacz, ile punktów można zdobyć w poszczególnych etapach, jak punktowane są poszczególne czasy w teście sprawnościowym - kliknij tutaj

Ostatni etap dla osób, które interesuje praca w policji, to rozmowa kwalifikacyjna. Kandydat udziela odpowiedzi na pytania zespołu, które mają ocenić cechy bądź kompetencje wymagane w służbie w Policji.

Rozmowa kwalifikacyjna obejmuje następujące obszary: umiejętność skutecznego komunikowania się z innymi osobami;
motywacja do podjęcia służby w Policji; społeczna postawa wobec ludzi; umiejętność autoprezentacji.

Praca w policji wymaga też pozytywnej opinii komisji lekarskiej.

Opracowano na podstawie informatora PRACA W POLICJI dostępnego pod adresem praca.policja.pl/

PRACA W POLICJI - TEST DO POLICJI ONLINE - przykładowe pytania

Testy do policji nie są oficjalnie udostępniane. Przykładowe pytania i odpowiedzi można jednak znaleźć w wielu serwisach i forach internetowych (np. ifp.pl). Oto przykładowe pytania i odpowiedzi - pochodzą z serwisu IFP.

1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej za naruszenie Konstytucji może zostać pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.

2. Zgodnie z Konstytucją RP do organów władzy wykonawczej zaliczamy między innymi Prezydenta, Rade Ministrów (Premier, Ministrowie).

3. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz (na kolejną 5 – letnią kadencję).

4. Kto jest najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej ? Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

5. Rada Ministrów składa się z Prezesa Rady Ministrów oraz Ministrów.

6. Desygnowany Prezes Rady Ministrów ma swobodę w doborze współpracowników - członków Rady Ministrów. Wybrany przez niego gabinet musi być zatwierdzony poprzez uzyskanie votum zaufania udzielonego przez Sejm.

7. Najwyższy przedstawiciel Rzeczypospolitej Polskiej, gwarant ciągłości władzy państwowej, czuwający nad przestrzeganiem Konstytucji, stojący na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności
i niepodzielności jego terytorium to Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

8. Zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej władzę wykonawczą sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów.

9. Gdy Prezydent nie może sprawować swojego urzędu tymczasowo przejmuje jego obowiązki Marszałek Sejmu.

10. Prezesa Rady Ministrów wraz z pozostałymi członkami Rady Ministrów powołuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

11. Członkowie Rady Ministrów ponoszą solidarną odpowiedzialność za działalność Rady Ministrów przed Sejmem.

12. Uchwałę o pociągnięciu członka Rady Ministrów do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Sejm podejmuje na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub co najmniej 115 posłów większością 3/5 ustawowej liczby posłów.

13. Sejm może wyrazić ministrowi wotum nieufności. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów.

14. Na wniosek Prezesa Rady Ministrów zmian w składzie Rady Ministrów dokonuje Prezydent Rzeczypospolitej.

15. Kadencja Prezydenta Rzeczypospolitej rozpoczyna się W dniu złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym.

16. Organem doradczym Prezydenta Rzeczypospolitej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

17. Prezes Rady Ministrów wydaje Rozporządzenia.

18. Członkowie Rady Ministrów ponoszą odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu między innymi Za naruszanie Konstytucji lub ustaw, a także za przestępstwa popełnione w związku z zajmowanym stanowiskiem.

19. Prezydent Rzeczypospolitej nie może stosować prawa łaski do Osób skazanych przez Trybunał Stanu.

20. W czasie pokoju Prezydent RP sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska