PPC Rokita wypłaci sporą dywidendę

Redakcja
PCC Rokita Brzeg Dolny
PCC Rokita Brzeg Dolny
Walne Zgromadzenie giełdowej spółki PCC Rokita zadecydowało o wypłaceniu 100% zysku swoim akcjonariuszom. PCC Rokita jest producentem zróżnicowanej gamy wyrobów chemicznych, w tym największym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem polioli (związki używane m.in. w przemyśle spożywczym, nadające określony smak).

W środę 20 kwietnia Walne Zgromadzenie, zgodnie z wcześniejszymi rekomendacjami Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki, podjęło uchwałę o przeznaczeniu 100% zysku netto za 2015 rok na dywidendę. Środki zostaną wypłacone akcjonariuszom proporcjonalnie do ilości posiadanych akcji, czyli w wysokości 4,48 zł na jedną akcję. Tak wysoka dywidenda w przeliczeniu  na jedną akcję plasuje PCC Rokita w czołówce polskich spółek dywidendowych.

Datą ustalenia listy akcjonariuszy uprawnionych do dywidendy będzie dzień 28 kwietnia 2016 roku. Dywidenda zostanie wypłacona akcjonariuszom w dniu 13 maja 2016 roku. Wypłatą dywidendy objęte są wszystkie akcje Spółki w liczbie 19 853 300.

W minionym roku Grupa PCC Rokita odnotowała rekordowo wysokie zyski. Skonsolidowany zysk EBITDA osiągnął poziom 153 mln zł (wzrost o 22,4%), skonsolidowany zysk netto wyniósł 84,8 mln zł netto (wzrost o 19%) a jednostkowy zysk netto PCC Rokita był w kwocie 89,1 mln zł netto (wzrost o 28%). Główną siłą napędową tak dobrych wyników była aktywność w segmencie polioli.

- To kolejny rok z rzędu, kiedy zysk spółki przekazujemy naszym akcjonariuszom. – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita. Równolegle do wypłacanych dywidend, utrzymujemy dynamiczne tempo w inwestycjach. Właśnie jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych inwestycji w obszarze polioli – dodaje Wiesław Klimkowski. 

Nie tylko mamy ambicję być, ale jesteśmy już dzisiaj spółką dywidendową. – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita. PCC Rokita poprawia zyski, zwiększa swoją kapitalizacje, jak i regularnie wypłaca dywidendę, stanowiącą 100% zysku jednostkowego netto Spółki. Co ważne dla rynku, jednocześnie mamy potencjał w postaci rozwoju w obszarze nowych, specjalistycznych i wysokomarżowych produktów oraz ekspansja na nowe, szybkorozwijające się rynki.  – stwierdza Rafał Zdon.

źródło: PCC ROKITA BRZEG DOLNY

Mocne wsparcie dla przemysłu rolno-spożywczego.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Maagdaaa
Moim zdaniem wszystko powinni przeznaczyć na ochronę środowiska. Nie znam drugiego takiego zakładu który w podobny sposób skaził wszystko w promieniu kilkunastu km.
w
wrocławianiN
jeszcze jedno autoa :czy PPC Rokita jak jest w tytule  czy PCC Rokita ?

PCC to skrót od Petro Carbo Chem GmbH w Duisburgu.
w
wrocławianiN
jeszcze jedno autoa :czy PPC Rokita jak jest w tytule  czy PCC Rokita ?

PCC to skrót od Petro Carbo Chem GmbH w Duisburgu.
w
wrocławianiN
do Maagdaaa

- nie jest to takie proste bo w zasadze prawie całą dywidendę dostaje w tym przypadku JEDEN CZŁOWIEK, który jest włascicielem.

PCC Rokita SA płaci  dywidendę 4,48 za akcję wg stanu własności na 28 kwietnia 2016. (PCC = Petro Carbo Chem GMBH firma, którą  w 1993 roku założył Waldemar Preussner)

Waldemar Preussner, jedyny akcjonariusz i przewodniczący Rady Administrującej dzisiejszej PCC SE w Duisburgu, ma dzisiaj 89,44% głosów PCC Rokita w Brzegu Dolnym.  Waldemar Preussner jest zastępcą Przewodniczącego Rady Nadzorczej PPC Rokita SA. Czyli 16 708 972 akcji x 4,48 zł = 74 856 194,56 zł otrzyma  Waldemar Preussner. Pozostali  dwaj współwłaściciele (już nie szukałem kto to) PPC Rokita SA mają 3 144 328 akcji i 10,56 % głosów na Walnym Zgromadzeniu  wspólników.

Waldemar Preussner (ur. 9 grudnia 1958 w Korfantowie na opolszczyźnie) – polski przedsiębiorca zamieszkały w Niemczech, założyciel i właściciel holdingu PCC SE. Od 2007 roku Waldemar Preussner stoi na czele międzynarodowego holdingu PCC SE z siedzibą zarządu w Duisburgu.
Dodaj ogłoszenie