Powstało Forum Polskiego Handlu. By rozmawiać o problemach i perspektywach polskich przedsiębiorstw handlowych.

Redakcja
Na wczorajszej konferencji prasowej Związku Pracodawców Forum Polskiego Handlu zaprezentowane zostalo oświadczenie zwiąązane z sytuacją polskich sieci detalicznych.

Głos zabrali członkowie – założyciele Forum Polskiego Handlu: Mirosław Podeszwik, dyrektor generalny POLOmarketu, prezes Forum Polskiego Handlu, Robert Krzak, wiceprezes Piotr i Paweł, wiceprezes Forum Polskiego Handlu, Przemysław Liszyk, członek zarządu Mediaexpert, wiceprezes Forum Polskiego Handlu.

Oto tekst oświadczenia:

1. 18 listopada podpisaliśmy list intencyjny dotyczący powołania stowarzyszenia polskich sieci detalicznych oraz wydaliśmy stosowne oświadczenie w sprawie projektu ustawy o podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego.

2. Dzisiaj przedstawiciele polskich przedsiębiorstw handlowych z polskim kapitałem założyli organizację Forum Polskiego Handlu. 

Forum Polskiego Handlu:

* powstało by rozmawiać o problemach i perspektywach polskich przedsiębiorstw handlowych.

* FPH nie jest inicjatywą mającą na celu protest. Nasza inicjatywa nie jest wymierzona w nikogo, w szczególności nasza inicjatywa nie jest wymierzona w organy Władzy RP.

* FPH jest organizacją apolityczną. Nie chcemy być wmontowani w politykę i akcję przeciwko Rządowi, chcemy jak dotychczas ciężko i uczciwie pracować dla dobra swoich firm i dobra kraju.

* mówimy swoim językiem, nie wynajęliśmy żadnych lobbystów, firm doradczych, nie potrzebujemy tego, gdyż sami doskonale znamy i czujemy nasze biznesy i potrafimy o nich mówić, nikt poza nami samymi nie reprezentuje naszych interesów. Jesteśmy Polakami, mieszkamy na terenie Polski, płacimy w Polsce podatki. Chcemy współpracować z demokratycznie wybranymi władzami RP.

3. Nasze Forum jest związkiem stricte polskich przedsiębiorców. Reprezentuje firmy z polskim kapitałem.

4. Celem naszego Forum jest zwrócenie uwagi na stan polskich przedsiębiorstw handlowych, na ich pozycję na rynku oraz ich perspektywy rynkowe i przekazanie Rządzącym tej wiedzy z prośbą, by ta wiedza była wzięta pod uwagę w procesie tworzenia nowej ustawy dotyczącej podatku, zwanego "podatkiem od hipermarketów".

Pragniemy wskazać, iż dotychczasowe proponowane, a dostępne w Internecie projekty podatku w prezentowanych wersjach:

* nie ochronią naszym zdaniem krajowych przedsiębiorców.

* uaktywnią ekspansję zagranicznych koncernów w obszarze małych powierzchni sklepowych;

* nie obejmują dużych, silnych zagranicznych korporacji i grup kapitałowych zajmujących się konsolidowaniem małych sklepów,

* skonsumują większość, a w wielu wypadkach całość dochodów małych i średniej wielkości polskich przedsiębiorstw handlowych,

* nie obejmują szybko rosnącej sprzedaży internetowej, realizowanej także w naszym kraju przez międzynarodowe sieci handlowe.

Forum Polskiego Handlu apeluje do Władz RP o przeprowadzenie konsultacji oraz dyskusję nad kształtem proponowanego podatku i uprzejmie prosi autora ustawy Pana Ministra Henryka Kowalczyka, aby przedstawiciele naszego Forum w takiej dyskusji mogli wziąć udział.

5. Mając na uwadze założenia projektu ustawy, a mianowicie :

* pozyskanie kwoty 3,5 mld z przeznaczeniem na ważne cele społeczne;

* zmniejszenie dystansu między dużymi zagranicznymi sieciami sklepów, a sklepami polskimi;

* ograniczenie możliwości transferu zysków osiąganych na obszarze RP do zagranicznych spółek matek,

Chcielibyśmy wskazać, że projekt ustawy w proponowanych wersjach, nie zrealizuje wszystkich założeń wskazanych w uzasadnieniu wprowadzenia ustawy, a niektóre rozwiązania mogą wręcz działać wbrew słusznym intencjom przyświecającym Rządzącym.

Forum Polskiego Handlu postuluje:

1) podatek tak, ale bez odniesienia do powierzchni sklepów;

2) podatek tak, ale przy zróżnicowanej podstawie opodatkowania - jako podatek progresywny, uzależniony od generowanego obrotu przez dany podmiot handlowy;

3) podatek tak, ale obejmujący wszystkie podmioty prowadzące handel detaliczny, zarówno tradycyjny jak i internetowy, bez możliwości obchodzenia podatku.

Celem tej inicjatywy jest budowanie pozytywnego wizerunku polskiego handlu w oczach Klientów, Pracowników, oraz władz samorządowych i państwowych. Chcemy promować polski handel, polskich producentów i rolników, a także budować świadomość polskich Klientów, pozostawiając i inwestując wypracowany kapitał w Polsce.

W najbliższych dniach na ręce Pani Premier Beaty Szydło skierujemy list, w którym zawrzemy nasze stanowisko oraz wskażemy propozycję rozwiązań, które mamy nadzieję zostaną uwzględnione przez Rządzących.

 

Źródło: Forum Polskiego Handlu

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Materiał oryginalny: Powstało Forum Polskiego Handlu. By rozmawiać o problemach i perspektywach polskich przedsiębiorstw handlowych. - Kurier Poranny

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
annette
pożyczki pomiędzy szczególności zeznania.

Witam pana / pani wyślę to świadectwo następujące usługi, która złożyła mi pani, kiedy szukałem pożyczki pieniędzy.

Z Annette Znalazłam uśmiech.

To dzięki niemu mam otrzymała pożyczkę w wysokości € 35.000 i dwóch moich kolegów również otrzymały pożyczki tej kobiety bez jakichkolwiek trudności w tempie 2%. Radzę nie wybierać niewłaściwą osobę, jeśli rzeczywiście chcą ubiegać się o kredyt gotówkowy dla projektu i innych. Opublikować tę wiadomość, ponieważ Annette czuli się dobrze z tego kredytu.

To przez znajomego poznałem uczciwy szczery i hojny kobietę, która pomogła mi dostać ten kredyt.

Więc radzę skontaktować i będzie Cię zadowoli dla wszystkich usług, które o to poproszą. Oto jego adres e-mail

E-mail: [email protected]

Jeśli masz jakieś pytania, jestem gotów wyjaśnić, w jaki sposób przebiegała szybko uzyskać gotowy w rekordowym czasie.serdecznie
j
jadzik
mam wielki respekt do nich, bo mimo, że i tak płacą u nas podatki powiedzieli że zapłacą i ten, ale niech będzie rodzielany sprawiedliwie! 
s
skupik23
Tak sięzastanawiam czy stanowisko fph w ogóle dotrze do tego naszego rządu... to organizacja któa dopiero co powstała i może być najzwyczajniej w świecie olana przez pisowców. oby tak sięnie stało
s
spec
popieram rząd pis ale ustawę o marketach napisali chyba na kolanie. na pewno w takiej formie nie pomoże to polskim sieciom handlowym. nawet powiedziałbym że promuje zagraniczne sieci
m
magdalena600
Ja to odbieram raczej jako wsparcie Rządu, który z pełną premedytacją puścił taki a nie inny projekt, żeby tych których to dotycze najbardzie wypowiedzieli się. Rząd dostanie kilka pomysłów i będzie miał pełe ogląd na sytuację, bo niby skąd sam ma wiedziec co jest najlepsze...?
Dodaj ogłoszenie