reklama

Powstaje droga rowerowa na Piłsudskiego (ZDJĘCIA)

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
Zaktualizowano 
Budowa trasy rowerowej na Piłsudskiego Kinga Czernichowska, Polska Press
Na ul. Piłsudskiego powstaje trasa ścieżka rowerowa. To realizacja projektu zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Inwestycja będzie kosztować 2,1 mln złotych.

Przetarg na drogę rowerową został rozstrzygnięty już 7 marca. Ta trasa ma ułatwić rowerzystom przejazd z Dworca Głównego do placu Legionów. Jednym z założeń jest to, by była ona zintegrowana z planowaną drogą rowerową przez ul. Dworcową.

- Inwestycja obejmuje budowę drogi rowerowej na odcinku od Świdnickiej do Małachowskiego - mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Po przeciwnej stronie, gdzie droga rowerowa już powstała, pas dla samochodów jest dość wąski, kierowcy mogą się niemal otrzeć lusterkami o przejeżdżający obok tramwaj. Ewa Mazur twierdzi jednak, że wszystko zostało zaprojektowane zgodnie z ministerialnymi wytycznymi.

- Inwestycja przewiduje wyznaczenie drogi rowerowej po obydwu stronach jezdni, obecne prace stanowią kontynuację trasy rowerowej umożliwiającej przejazd ulicą Piłsudskiego już od placu Orląt Lwowskich. Szerokość pasa ruchu dla samochodów jest zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Gospodarki z 1999 roku dla tej klasy drogi, czyli wynosi 3 m. Dodam, że
zgodnie z przepisami może to być nawet mniej niż 3 m - 2,75 m na odcinkach przewidzianych do uspokojenia ruchu, dotyczy to właśnie ulicy Piłsudskiego z poprzecznymi przejściami oraz przejazdami rowerowymi - wyjaśnia Mazur.

Teraz robotnicy zajmują się pracami na odcinku Piłsudskiego od przystanku tramwajowego przy Dolnośląskim Centrum Filmowym do kolejnego przystanku w pobliżu dworca. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. W tym miejscu mogą tworzyć się korki.

Zakończenie prac planowane jest na 20 sierpnia.

Expose premiera - orto najważniejsze obietnice Morawieckiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 42

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

s
sylas
2019-06-04T15:39:02 02:00, Kobranocka69:

Całkowicie już posrało tych miejskich urzędników, niedługo to już w ogóle nie da się jeździć po tym mieście ! Czy to miasto tylko dla rowerzystów i pieszych ? Rozumiem potrzebę pewnych ograniczeń w historycznych centrach miast jak to ma miejsce w krajach Europy zachodniej ale bez przesady, ul. Piłsudskiego to jest ulica dojazowa do Dworca PKP i kilku dużych hoteli ! Czy w tym magi-stracie ktoś w ogóle myśli ?! Najpierw trzeba wybudować pierścieniowe obwodnice i szerokie drogi wylotowe, jak w Londynie, Moskwie, Berlinie czy Paryżu a dopiero potem ograniczać ruch pojazdów w centrum! Ja też płacę podatki w tym mieście (i to wcale nie małe) i jestem wściekły że miejskie urzędasy zamiast poprawić przepustowość dróg jeszcze ją ograniczają - mimo braku dokończenia Obwodnicy Śródmiejskiej oraz Wschodniej Obwodnicy Wrocławia oraz tak newralgicznych ulic jak Buforowa, Kosmonautów czy Opolska !!

2019-06-04T21:02:51 02:00, Gość:

Nawet nie wiesz jak daleko zaszedłeś w swym szaleństwie.

Tak miasto jest dla pieszych, rowerzystów i dla aut

ale nie tylko dla pieszych i rowerzystów. mieszkańcy kiasta i przyjezdni tez muszą mieć możliwość dojechania w centrum do tak newralgicznych miejsc jak Dworzec Główny czy Capitol. A u nas jest jakaś rowerowa obsesja, zabiera się jezdnie samochodom na rzecz rowerzystów, zwęża ulice - niedługo nie będzie można przejechać samochodem przez centrum miasta (bez straty godzin w korkach) a faktycznie obwodnic nie ma - więc jak ten kierowca ma się przemieścić z jednego końca miasta na drugi ?

G
Gość
2019-06-04T15:39:02 02:00, Kobranocka69:

Całkowicie już posrało tych miejskich urzędników, niedługo to już w ogóle nie da się jeździć po tym mieście ! Czy to miasto tylko dla rowerzystów i pieszych ? Rozumiem potrzebę pewnych ograniczeń w historycznych centrach miast jak to ma miejsce w krajach Europy zachodniej ale bez przesady, ul. Piłsudskiego to jest ulica dojazowa do Dworca PKP i kilku dużych hoteli ! Czy w tym magi-stracie ktoś w ogóle myśli ?! Najpierw trzeba wybudować pierścieniowe obwodnice i szerokie drogi wylotowe, jak w Londynie, Moskwie, Berlinie czy Paryżu a dopiero potem ograniczać ruch pojazdów w centrum! Ja też płacę podatki w tym mieście (i to wcale nie małe) i jestem wściekły że miejskie urzędasy zamiast poprawić przepustowość dróg jeszcze ją ograniczają - mimo braku dokończenia Obwodnicy Śródmiejskiej oraz Wschodniej Obwodnicy Wrocławia oraz tak newralgicznych ulic jak Buforowa, Kosmonautów czy Opolska !!

Nawet nie wiesz jak daleko zaszedłeś w swym szaleństwie.

Tak miasto jest dla pieszych, rowerzystów i dla aut

G
Gość
2019-06-04T16:19:37 02:00, zibimaks:

Dobrze, niech zrobi się niebezpiecznie dla rowerzystów to zaczną głośno krzyczeć ! Bzdurne podejście UM i WI. Na siłę chcą zrealizować swoje obietnice wyborcze. Zupełnie jak PiS !

PiS jest super. Dlatego zrobił wynik jakiego nie było od dziesięcioleci.

Drogi dla rowerów też są dobre wręcz konieczne bo nie ma żadnego powodu dla którego auta miałyby jechać za rowerami

z
zibimaks

Dobrze, niech zrobi się niebezpiecznie dla rowerzystów to zaczną głośno krzyczeć ! Bzdurne podejście UM i WI. Na siłę chcą zrealizować swoje obietnice wyborcze. Zupełnie jak PiS !

K
Kobranocka69

Całkowicie już posrało tych miejskich urzędników, niedługo to już w ogóle nie da się jeździć po tym mieście ! Czy to miasto tylko dla rowerzystów i pieszych ? Rozumiem potrzebę pewnych ograniczeń w historycznych centrach miast jak to ma miejsce w krajach Europy zachodniej ale bez przesady, ul. Piłsudskiego to jest ulica dojazowa do Dworca PKP i kilku dużych hoteli ! Czy w tym magi-stracie ktoś w ogóle myśli ?! Najpierw trzeba wybudować pierścieniowe obwodnice i szerokie drogi wylotowe, jak w Londynie, Moskwie, Berlinie czy Paryżu a dopiero potem ograniczać ruch pojazdów w centrum! Ja też płacę podatki w tym mieście (i to wcale nie małe) i jestem wściekły że miejskie urzędasy zamiast poprawić przepustowość dróg jeszcze ją ograniczają - mimo braku dokończenia Obwodnicy Śródmiejskiej oraz Wschodniej Obwodnicy Wrocławia oraz tak newralgicznych ulic jak Buforowa, Kosmonautów czy Opolska !!

G
Gość
2019-06-04T09:05:39 02:00, analityk:

Cudownie. Teraz między tramwajem a ścieżką samochód mieści się na lusterka. Dosłownie.

Przy dworcu PKP zlikwidowano całkowicie jeden pas ruchu, zamiast niego ścieżka i chodnik. Tymczasem tuż obok już jest od "zawsze" chodnik, równoległy.

Pytanie: co palą ci, którzy dewastują całkowicie ruch w mieście?

2019-06-04T11:55:56 02:00, egon:

Wąchają się nawzajem, od skarpet i gaci aż po pachy! Takie afrodyzjaki roweranckich szajbusów...

Zawsze o tym marzylismy na A4 jeszcze byloby super.

J
Jezus Marian
2019-06-03T18:28:41 02:00, Jacek daj pan spokój:

Nie powstaje ścieżka rowerowa tylko zabierany jest pas dla samochodów.

2019-06-03T19:46:44 02:00, Gość:

Racja

2019-06-03T19:59:31 02:00, Gość:

I bardzo dobrze. Miasto jest nie tylko dla kierowców. Zwłaszcza w centrum gdzie w interesie miasta i jego mieszkańców jest ograniczanie ruchu aut.

2019-06-03T21:09:07 02:00, Gość:

Więc kierowcy to nie mieszkańcy?

2019-06-03T21:11:49 02:00, Gość:

Kierowcy to jedna z grup mieszkańców. Co oczywiste im najtrudniej przyjąć to, co nieuniknione.

Ja cenię sobie Wrocław za to, że mogę swobodnie żyć i poruszać się tu bez auta.

Oby kiedyś karetka nie dotarła na czas jak błdziesz jej potrzebował! Niech stanie w korku, przepuszczajc masę krytyczną i radośnie śmigających rowerzystąw!

e
egon
2019-06-04T09:05:39 02:00, analityk:

Cudownie. Teraz między tramwajem a ścieżką samochód mieści się na lusterka. Dosłownie.

Przy dworcu PKP zlikwidowano całkowicie jeden pas ruchu, zamiast niego ścieżka i chodnik. Tymczasem tuż obok już jest od "zawsze" chodnik, równoległy.

Pytanie: co palą ci, którzy dewastują całkowicie ruch w mieście?

Wąchają się nawzajem, od skarpet i gaci aż po pachy! Takie afrodyzjaki roweranckich szajbusów...

k
kapral kaprawy

Kolejny sukces pedalarzy, może lepiej od razu wyłączyć tą ulicę z ruchu aut! Samochody a na co ro komu, komu to potrzebne? Zdelegalizować...

K
Kuba

Jak ktoś całe życie był ciamajdą to teraz wmawia innym żeby zapomnieli o swoich ciężko zarobionych samochodach i przesiedli się jak te życiowe ciamajdy na rowery.

Po co pracować na dom lepiej zbudować sobie barak z gałęzi.

G
Gość

tam ju z si e nie da jeździć - a jeszcze chcą utrudnić

G
Gość
2019-06-04T08:41:31 02:00, Gość:

ciekawe jak tam teraz dostawczaki i autobusy się pomieszczą z tramwajami. Spowolnienie ruchu na całego, ale chyba nie takie o jakim marzyli w urzędzie...

Bo to przygotowania do zamknięcia centrum przed samochodami.

Potem mieszkając w centrum będzie trzeba przepustkę dla f. remontowej zamawiać. O kurierach będzie można zapomnieć.

K
Klara
2019-06-03T21:40:53 02:00, AQQ:

kiedy wreszcie kierowca zrozumie,że w większym stopniu jest pedalarzem?(dla zboczeńców w samochodach informacja:

1-pedał hamulca

2-PEDAŁ gazu

3-PEDAŁ sprzęgła

Pozdrawiam wszystkich pedalarzy,tych dwu i trzypedałowych.Poza tym dla durniów:

Jak dwupedalarz wsiądzie na rower zamiast do samochodu,to trójpedalarz ma więcej miejsca dla swojego blachosmroda na jezdni

Róznica jest kluczowa. Pedalarz z samochodu jest czysty, pachnący, a pedalarz z roweru ma spocone dupsko i jezdzi ubrany w groteskowy "kask". No i wdycha więcej trucizn, bo płuca mu mocniej pracują, jak pedałuje. A kierowca sobie włączy na czas korków obieg zamknięty i wdycha świństw 10 razy mniej. Powodzenia pedalarze ze spoconymi pupami. Smierdzicie w pracy.

a
analityk

Cudownie. Teraz między tramwajem a ścieżką samochód mieści się na lusterka. Dosłownie.

Przy dworcu PKP zlikwidowano całkowicie jeden pas ruchu, zamiast niego ścieżka i chodnik. Tymczasem tuż obok już jest od "zawsze" chodnik, równoległy.

Pytanie: co palą ci, którzy dewastują całkowicie ruch w mieście?

P
Passenger

Dewastacji tkanki miejskiej ciąg dalszy.

Potrzebna ta droga tam jak dziura w moście.

Dodaj ogłoszenie