Powroty i asysta Frankowskiego, czyli jak grali pomocnicy reprezentacji Polski

Tomasz Biliński
Powroty i asysta Frankowskiego, czyli jak grali pomocnicy reprezentacji Polski fot. szymon starnawski / polska press
Przerwa na mecze kadry nie wybiły z rytmu Przemysława Frankowskiego. Skrzydłowy RC Lens zaliczył trzecią asystę w piątym występie w lidze francuskiej. Do składów wrócili Piotr Zieliński i Mateusz Klich.

Niemal w każdym meczu Przemysław Frankowski pokazuje, że jego powrót z USA do Europy był dobrym ruchem. Od razu przekonał do siebie trenera RC Lens Francka Haise, który wprowadzał Polaka na boisko od pierwszej kolejki. Do trzeciej kolejki włącznie wchodził w drugiej połowie. Do podstawowego składu trafił przed zgrupowaniem reprezentacji Polski i zagrał w nim także po meczach kadry.

Przeciwko Girondins Bordeaux, ponownie zagrał na lewej pomocy, zaliczył już trzecią asystę (w spotkaniu z Albanią, które zaczął od początku także miał asystę, z San Marino i Anglią wchodził w końcówkach). Natomiast Lens po pięciu kolejkach ma dziewięć punktów i zajmuje piąte miejsce. Jest jedną z pięciu drużyn, która jeszcze nie przegrała (dwie wygrane i trzy remisy).

Pozostali kadrowicze za granicą niczego wielkiego nie zrobili. Jedna cieszyć mogą powroty do składów tych piłkarzy, którzy wypadli z gry przed wrześniowymi meczami. Koronawirus odpuścił Mateuszowi Klichowi i 31-letni gracz Leeds United przegraną 0:3 z Liverpoolem oglądał już z ławki rezerwowych. Piotr Zieliński wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, przyczyniając się do zwycięstwa Napoli nad Juventusem (2:1). Cały mecz rozegrał Sebastian Szymański.

Z kolei Damian Szymański, strzelec zwycięskiego gola z Anglią, ligę grecką rozpoczął na ławce rezerwowych. Jego AEK Ateny wygrał 3:0 w pierwszej kolejce z AO Ionikosem, a 26-letni pomocnik grał od 46. minuty. Będąc w Grecji, warto odnotować, że debiut w Olympiakosie Pireus przy pierwszej okazji zaliczył Michał Karbownik. Były zawodnik Legii Warszawa i Brighton & Hove Albion zagrał do 72. minut w bezbramkowo zremisowanym starciu z Atromitosem.

Jak grali pomocnicy reprezentacji Polski

• Przemysław Frankowski (RC Lens) – 90 min i asysta z Girondins Bordeaux (3:2)
  • Kamil Jóźwiak (Derby County) – poza kadrą z Birmingham City (0:2)
  • Jakub Kamiński (Lech Poznań) – do 80. min i asysta z z Rakowem Częstochowa (2:2)
  • Mateusz Klich (Leeds United) – na ławce rezerwowych z Liverpoolem (0:3)
  • Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) – w poniedziałek o godz. 20.30 mecz z Radomiakiem
  • Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar) – w poniedziałek o godz. 18.30 mecz z FK Rostów
  • Karol Linetty (Torino) – do 74. min z Salernitana (4:0)
  • Jakub Moder (Brighton & Hove Albion) – od 37. min z Brentford (1:0)
  • Bartosz Slisz (Legia Warszawa) – do 67. min ze Śląskiem Wrocław (0:1)
  • Damian Szymański (AEK Ateny) – od 46. min z AO Ionikos (3:0)
  • Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – 90 min i żółta kartka z Niżnym Nowogrodem (1:2)
  • Nicola Zalewski (AS Roma) – poza kadrą z Sassuolo (2:1)
  • Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 73. min z Juventusem (2:1)
Robert Kubica weźmie udział w Grand Prix Włoch, zastępując Kimiego Raikkonena, u którego wykryto koronawirusa. Polak przejął nie tylko bolid zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, ale musi wziąć udział także w innych aktywnościach. Jedną z nich jest sesja przy nowych modelach auta włoskiego producenta na zamkniętym, owalnym fragmencie toru Monza. Musisz ją zobaczyć!

Wyjątkowa sesja Roberta Kubicy przed Grand Prix Włoch na Mon...